Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Tursku, srednje jachine...da nije ni 'otrov jaka', ali ni pish waser...i sa malo zukera (vishe volim da sama zasladim, nego da mi neko spremi preslatku..... ali ne filosofiram u gostima - lepo kazem 'gorcu', i sa merakom je posrcem.) Nes volim sa mlekom, i ne mrzi me da je umutim sa mikserom, da napravim penu 'sa dva prsta' :roll: ...........ps. NajomiljeTija mi je 'kafa sa jajima' :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:) Kafu volim i ujutru, onako natenane... i na poslu uz rad (ne idem na pauze) pa me dočeka kući nastavak od ujutru i dolijem još malko... pa onda popodne i onda još jedna predveče... ovako uz net :uredu:

Sad, kad se pogleda ovako, pijem je po ceo dan i to uvek hladna (vruću nema šanse da pijem) , turska, bez ičega... nema šanse da je pijem sa šećerom ili mlekom :jokjok:

Šolje sa kafom imam u svakoj prostoriji gde boravim i samo dolivam kad nestane po potrebi...

Kada izađem negde pijem produženu sa mlekom i malo šećera... jer to i nije kafa za mene i zato mora da ima makar malo šećera da bi je mogla popiti :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Nekad sam tursku pila sa dve - tri kasicice secera, moralo je biti slatko, pa Bog. Ali, od kako sam prosle godne bila bacena na dijetu bez secera, a nisam htela da se cimam sa saharinom, pila sam gorku. Sad tursku ne mogu da zamislim sa secerom, nije mi lepo. Znaci, turska, sto jaca, bez trunke secera. Kad kazem sto jaca.. Ja ne pijem male kafe, uvek skuvam onu soljetinu i na tu dozu stavim sigurno dve pune kasicice kafe. Ponekad i tri. Posle se pitam sto mi cuka lupa 300 na sat kad ustanem. Mogu da je pijem uvek :beyond: Ne pijem kafe nocu, posto necu spavati (podsvesno ili ne, da ga jebes, ali ne mogu).

Nes pijem samo sladak, nije mi lepo gorko.

I da, ako pijem tursku sa mlekom, obavezno bar pola kasicice secera. Valjda zato sto sam kao dete pila mleko sa medom, pa mi ostala navika.

Espreso ne pijem. Em je skup, em dobijes malo kafe. Pfff :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pijem samo tursku kafu.

Ništa kapučinci..nesovci kratki duži.. makijato, ajs, Irish .... melanž :pegla:

Turska.. tanka.. sa tonom šechera. Može i vrela i topla.. ali najvolem prohlađenu.

Biram šoljicu, ne mogu da pijem iz bilo kakVe.

Moja hoUm šolj(ic)a, u koju staje količina pešest običnih, izgleda ovako

0d78231b.jpg

visina.. paklo PallMall i po.. (naranČasti :hahaha:.... slim)

Takvih šoljica dnevno popijem desetak.. kad sam kod kuće

.. kad sam van kuće, ne brojim.. popijem možda dva/tri/desetak onih Lokal-pigmejaca.

Sve u svemu, spadam u umerene simpatizere kafe.073f2927.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Veliki sam ljubitelj kafe, ustvari ne toliko kefe, koliko tih trenutaka ispijanja iste..to mi je poseban merak..

Narocito volim onu prvu jutarnju dok svi jos spavaju..a u poslednje vreme (od kako je stupio na snagu zakon o zabrani pusenja), volim tu kafu na poslu jer je pijemo napolju...

Inace, volim jaku tursku bez secera..i u popodnevnim satima nes sa malo mleka..i da, solja mora biti veeeelika..nema mi vece uvrede nego kad mi neko sipa kafu u malu soljicu..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje obozavam kad zateknem neopranu soljicu (da ne kazem solju) a unutra doobar srK.

Joooj da, to sam zaboravila. Ako se solje odmah ne smeste u sudoperu, nego ostanu po stanu (kuci), obavezno proverim da li ima srk. To mi najsladje. Malo se narogusim ako trgnem slatku kafu, al' nema veze. Merak je :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...