Idi na sadržaj

Nemica odlučila da živi u vozu


Preporučene poruke

Kada svi putnici izađu iz voza da bi napokon otišli kući, Leoni Miler i dalje ostaje u njemu – voz je sada njen dom, a ona kaže da joj se to sviđa.

Studentkinja iz Nemačke napustila je stan koji je iznajmljivala u proleće. 

“Sve je počelo raspravom između moje gazdarice i mene”, izjavila je Milerova u mejlu koji je poslala “Vašington postu”. 

“U trenutku sam odlučila da ne želim više da ostanem tamo, a onda sam shvatila da ne želim više nigde da živim”, kaže Milerova. 

Umesto toga, kupila je propusnicu koja joj omogućava da se 24 sata dnevno besplatno vozi svakim vozom u zemlji. 

Milerova sada u pere kosu u vozu, i piše seminarske radove u pokretu. Kaže da joj se dopada sloboda koju ima. 

“Osećam se kao da sam stalno na odmoru. Čitam, pišem, uživam u pogledu i stalno srećem dobre ljude. U vozovima se uvek nešto dešava”, objašnjava studentkinja.

Predmeti koji čine njen život stali su u jedan ranac, a njeno dosadašnje iskustvo pobija rezultate nedavno sprovedene studije koji ukazuju na to da dugotrajno putovanje ima negativno dejstvo na naše zdravlje. 

Milerova često putuje noću, ali ponekad prespava u stanu svojih prijatelja i rođaka. Zahvaljujući ovakvom načinu života, uspela je da uštedi dosta novca, s obzirom na to da mesečna karta košta 330 evra, a da je stanarinu plaćala 390. Ipak, štednja nije jedino što je imala u vidu kada je odlučila da se useli u voz. 

"Želim da podstaknem ljude na to da preispitaju svoje svakodnevne navike i stvari koje smatraju normalnim. Na svetu je uvek mnogo više mogućnosti nego što vi mislite. Nova avantura uvek čeka iza ćoška, vaše je samo da je pronađete”, zaključuje Milerova.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...