Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Zasto je kod  nas odlazak na  more  u  vreme  godisnjeg odmora  postalo  imperativ?Ljudi  rade  svasta,nevidjene  finansijske  akrobacije   samo   da bi  mogli  reci  da su  bili  na  moru.Nista  si  i  niko ukoliko  te  ne  krasi potamneli  ten i  slike    na  fb'u.Ukoliko  pak,kazes  da  ne  ides,sagovornik sazaljivo prezrivo krivi  usta,bez  obzira  sta  posle  kazes.Da  li je  i  to   postalo  obelezje klase,bez  cega  smo  nepovratno  oblezeni  u luzere,gubitnike?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni nije. Ono, nije da ne bi bilo lepo videti more s vremena na vreme, ali je to trenutno van mojih mogućnosti. A meni nikad nije bio problem da nemam ono što ne mogu imati. A da idem na more na kredit, pa da posle gledam glavi mesta i nemam šta da jedem - neće da ide. :jok: Kad bude bilo para za sve ostalo, biće i za more. Nasuprot uobičajenim karakternim crtama za ljude kao što sam ja, posvećujem nultu pažnju tome šta neko misli o onome što radim ili ne radim, tako da ni sa te strane nemam nikakvih problema. Njihovo mišljenje je njihov problem, imam dovoljno svojih da bih još i o tome razmišljao.

A to da je postalo imperativ - primetio sam. No, svakome na volju. Ko ima i voli - nek' uživa i za mene. Ko nema i skuplja mesecima crkavicu (ili diže kredit) da bi išao na more - za moj pojam je budala. :beyond: No, sebi je budala, nek' uživa i on(a).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi svakako teze da pripadaju bezlicnoj masi i nepromisljeno slede trendove. Shoping, utakmice, dobar mobilni, more. Sve to im treba da budu vazni. Nejednom cujem da se na more mora ici. Pa, ne mora. Ali moze...

 

Idem retko, nije da ne bi isao cesce, ali ne zelim da trosim pare na more kada treba obezbediti nesto vaznije. Tu su i ostali evropski gradovi zeljni posete. 

Ipak, volim more. U emotivnoj smo vezi. More i ja. Nisam znao jer dugo nisam isao. Onda sam bio par puta. Ono prostranstvo, ono plavetnilo... Hladnoca kada zaronim... Samo more i ja... nista vise na svetu ne postoji sem nas. I opustis se sasvim, seckas u gackama, nema one svakodnevne presije hitnih slucajeva, nemas pozive jer iskljucis telefon. Uzivas sto postojis. Sto si na moru. I sto ti niko nista ne moze. Uzivas u biljkama, zivotinjicama. Mirisima oleandra. 

More je mir. Planeta... Solaris, samo kada se jednom spojite... Tu je i ona... Hiljadama milja daleko... A spaja nas ista voda.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Volim more, volim sunce....

Poslednji put sam bila 2007 godine a pre toga...ajaooooooooo "davno beše, sećaš li se..."
Dok su deca bila mala, išli smo redovno, zbog njih. Tada se nekako i moglo..i uvek smo ostajali 20 dana najmanje. 

Što bi babe rekla-"dobro iz zasolili za zimu"...i vredelo je.
Sada? Da nas dvoje "solimo guz'cu" sami? Teško....nije mi potreban taj luksuz....

Spram primanja i troškova života  i jeste luksuz.

I u vikendici sija sunce..i Dunav ima vode u sebi....meni dosta.

Maločas ulazim u prodavnicu i komšinica kaže- "Ijuuu što si crna, vratila se sa mora?"

Neeeeeeeee! Ja ne idem na more! 

Ona me gleda...pa gde si tako pocrnila?
U vikendici sija isto sunce zar ne?

Ućuta žena...pa reče-"Pa jeste..u pravu si!"

Sada ću novac koji bi potrošila na sebe i more dati deci neka oni uživaju...ja moj užitak imam i srećna sam-koliko god se nekome činilo čudno. 

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije imperativ ali mi je jedini vid odmora/rehabilitacije koji mi stvarno puni baterije. Otprilike ništa ne može da mi zameni sunce, morski vazduh i morsku vodu.

Da li sam luzer ako nisam otišao na more? Ne, što... imao sam period od nekoliko godina da nisam išao na more ali sam pičio kojekude. Al' sam se malo umorio od mnogo aktivnog turizma pa mi sad nekako više prija ova morska varijanta. Tako da nisam se osećao kao luzer ni kada nisam imao novaca da odem na more niti sam se hteo zaduživati više od onoga koliko mogu da se pružim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...