Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 107
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ajd' da malko razvedrim temu. Moj sinak, juče: - Mama, stigli su nam migranti u školu. Njih pet je upisano u naš razred! - Migranti? Njih pet? Kako idu u vaš razred? Pričaju srpski?!?   - Da   - Naopa

O migrantima sam uglavnom rekao šta mislim na temi o zidu koji dižu Mađari. Mislim da ste malo isparanoisali da će sada milion kojekakvih imigranata da dođe u Srbiju i tu da ostane. Šta će ovde da pas

Ovako, Mađarska, zajedno sa još preko 140 potpisnica konvencije UN iz 1951. se obavezala da prihvati izbeglice - http://www.unhcr.org/3b73b0d63.html  Osim toga, dužna je da se prema njima ophodi tako

Zakačene slike

Ok, ograde sluze za kanalisanje mase. Mozda je osoblje neuko, mozda je previse imifgranata da bi bez primene sile pilicija uspeo da ih postoji. I sad, iz jednog snimka izvlacimo zakljucak za celu jednu zemlju?

Novinari? Policija je primenila sile protiv agresije mase. Koliko ja znam, radi efikasnosti i principijelnosti, u primeni sile protiv homogene mase ne moze se primeniti odvajanje na demonstrante, novinare i decu. Pitaj policajce, ali ja mislim da ne moze. Nesto slicno kao i kada vojska izadje na ulicu, pa ce zgaziti nasred metropole onoga ko mu se prepreci, pa makar i slucajno. Neku odgovornost ti novinari su trebali imati za sebe. Ako su tuceni i posle prvog vala, onda je to vec prekomerna sila, pa se treba zaliti na primenu prekomerne sile a ne da su generalno tuceni. 

Sto se polcijske akcije tice, agresivna masa je krenula u povredjenje suverenosti jedne republike (hajde da zaboravimo da je krenula sa teritorije druge republike, koja ocito ne zna da odbrani svoj suverenitet, cim se sunjaju neregistrovana lica na njegovoj teritoriji).

Za Francusku i Nemacku vec sada predvidjaju da ce imati vise od 50% muslimanskog stanovnistva i analiticari predvidjaju da ce vecina preuzeti vladavinu za oko 50 godina i uvesti serijatski zakon. U nekim kvartovima ovih drzava policija vec i ne ulazi u muslimanske delove, ne patrolira, jer nije im garantovana sigurnost. 
Pustati neobrazovane i neuke ljude pune predrasuda i moramo reci, one koji smatraju da su religiozno superiorni, prava je ludost. Zar ne bi tim ljudima trebalo predociti da nece imati pravo na poslu na molitve svakih par sati? 

I onda opet unakrsna pitanja: Pogledaj kako se mole na glavnom trgu u Budimpesti. Mogu li hriscani da se mole u njihovim zemljama? Migriraju upravo oni koji bi takvu molitvu tamo dozvolili? Sa broda pobacaju sve hriscane pa dolaze u hriscanske zemlje po azil? Znas zasto ih ne primaju Arapi? Jer su nesposobni (nije prava rec) da se utope u njihovu kulturu! I sad ce tolerantna Evropa da ih prima. Pa ne radi se o milion ljudi, ovo je trend, svetska migracija, procenjuje se da ce se pokrenuti masa od nekoliko desetina miliona. Nema drzave koja ih moze integrisati. Grdne neprilike uzimate na sebe. Ja cu da riknem, ne znam sta vise da kazem, ali ne znam gde ce da idu moja deca...

Razmislite, koliko mozete primiti u vas komsiluk, procenite koliko moze Srbija da ih primi, pa ih primite. Neka odvajaju od mojih poreza, ja im posebno iz svog dzepa necu odvajati. Ne zato sto ih ne volim (niti ih volim, niti ih mrzim, ljudi su), ne zato sto imam desnicarska shvatanja, smatram se levicarom, ali mislim da sam ovoga puta prilicno objektivan. Eh, da, rekao sam da sam zavrsio piskaranja na temi, jos samo da primetim da su uspesno zaskocili jedno na drugog i srbi, i madjari, i hrvati i onda dosla danas ona dva politicara i otvorili granicu na Horgosu uz dogovor da migrante bez registracije nece propustati.  ;)

 

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

You're so full of shit aren't you :roll: ajd kad su prebili ove naše novinare, ali kako su premlatili slovačku reporterku koja je očigledno morala da dođe sa njihove strane granice... Mislim da stvarno nije teško razlikovati novinara od migranta, pogotovo kada su različite rase. Al' dobro pošto uvek nekako nađemo opravdanja za to kada mađarska policija nekoga bije definitivno odustajem. Za mene su šovinistički džiberi koji su pokazali najružniju stranu mađarske policije.

Hajde da vidimo muslimane u Evropi. Suludo je tražiti nekakav reciprocitet iz prostog razloga što evropske države garantuju ljudska i verska prava svim svojim građanima na jako visokom nivou, pa tako i muslimanima. To što neki musliman klanja u sred Pešte ili Beča radi zato što mu država to omogućava. Verske slobode su na prilično visokom nivou u Evropi. Sa druge strane imamo zemlje trećega sveta, gde vlada jebeni šerijat i ekonomija počiva na gajenju maka i opijuma. Ono, nije baš uporedivo. Tu su malo dalje odmakli od vremena kada je Muhamed propovedai i nije im zameriti da im verska tolerancija i slobode nisu baš na nivou kao u Evropi.

Da li će Britanija, Nemačka i Francuska postati većinski muslimanske zemlje? Hoće. I to bez ovih migranata, za jedno 50 godina. Ovi neće ništa tu promeniti.

Dolazimo do ključne stvari po meni. Zašto su se ovi ljudi uopšte pojavili na pragu Evrope? Da li možda Evropa snosi delić krivice za ovo komešanje naroda? Još kako! U prethodnim postovima sam se upravo na to osvrnuo. Jebe se Saudijcima da ih prihvate, jer su šovinistička stoka baš kao i Amerikanci i svi drugi kojima je stalo da se ruše režimi u islamskom svetu koji im ne odgovaraju. Što im je zinulo dupe na njihove resurse, a ljude bi najradije potrpali u gasne komore da ih ni nema.

Meni uopšte nije žao ovih Engleza gore. Kako je Toni Bler podržao bombardovanje Jugoslavije zbog toga što je gušila oružanu pobunu Albanaca na Kosovu, sada neka lepo objasni ovim seronjama sa videa da su oni bradati skrndelji ljudi sa pravima i da su Britanci krivi za njihovu neobrazovanost, siromaštvo ili šta ih već muči u životu. Isto želim i Francuzima, Nemcima i svim ostalim borcima za demokratiju i prava muslimana u Čečeniji, na Balkanu, u Avganistanu itd. Vidiš kako se vrati bumerang...

Talas izbeglica su izazvali oni, neka rešavaju krizu. Nemaju ni Srbi ni Mađari mogućnosti da ovo reše, jer nisu oni započeli niti vodili ove ratove. Na kraju će opet Rusi da vade fleke...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...

Danas  cuh da  400.000  ljudi  ceka  u Turskoj,dakle ovo  je  migracija  stanovnistva,a  Evropa je  totalno   raspamecena.I   stvarno  se  pitam,zar  su  mislili  da  im  se  ovakve  stvari  ne  mogu  dogoditi?Toliko  su  bili  bahati  i  arogantni,beskrupulozni ..i  krivo  mi  je   sto  su  oni  predvodnici  daleko  pa  za  sada  odolevaju  ovom  talasu.Ili  je  ovo  poteklo  iz   njihove  kuhinje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Turci otvoriše granice, grčka policija puca na imigrante, asimetrični rat protiv Evrope, Ursula fon der Lejen na granici obećava pomoć za zaštitu granica EU. Da se migranti koriste u geopolitičke svrhe sada je više nego očigledno. Nama u ovoj temi je bilo od početka.

Ne mogu baš da imam negativan stav prema migrantima, i sam sam bio jedan od njih u više navrata, samo te sreće da migriram ovde gde sam iste rase i uslovno iste religije kao domaće stanovništvo. Ne mogu da prihvatim ove građanske patrole i maltretiranje ljudi koji govore drugim jezikom i drugačije su boje kože. Nije to u tradiciji našeg naroda.

Ali istovremeno, ako nam u okviru nekog geopolitičkog rata neko (počne da) filuje zemlju i menja njen etnički sastav, moramo da se zaštitimo. Prema svakom migrantu koji je ovde došao i u skladu s procedurom zatražio i dobio azil moramo da se ponašamo u skladu s konvencijama koje smo prihvatili. Ostalima sprečiti ulazak ili vratiti geopolitičkim igračima, nije ovo naša šahovska tabla.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...