Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 107
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ajd' da malko razvedrim temu. Moj sinak, juče: - Mama, stigli su nam migranti u školu. Njih pet je upisano u naš razred! - Migranti? Njih pet? Kako idu u vaš razred? Pričaju srpski?!?   - Da   - Naopa

O migrantima sam uglavnom rekao šta mislim na temi o zidu koji dižu Mađari. Mislim da ste malo isparanoisali da će sada milion kojekakvih imigranata da dođe u Srbiju i tu da ostane. Šta će ovde da pas

Ovako, Mađarska, zajedno sa još preko 140 potpisnica konvencije UN iz 1951. se obavezala da prihvati izbeglice - http://www.unhcr.org/3b73b0d63.html  Osim toga, dužna je da se prema njima ophodi tako

Zakačene slike

..kad  sam pisala onaj  post  gore   sam  karikirala,ali..

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/576582/Madjarski-granicari-gledali-kako-se-imigrant-davi

​Sta su mogli da ucine? Ko zna Tisu, zna da nije zezancija. Pored toga kako se zna da su samo gledali? Ovi sa srpkske strane su gledali kako oni sa druge strane gledaju? 

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Nije dovoljno, treba da se podupla... :lol:

"Шеф кабинета мађарског премијера Јанош Лазар је на конференцији за новинаре рекао да привремена двострука ограда, која је за сада постављена на неким местима дуж границе између Мађарске и Србије, треба да буде проширена како би покрила целу границу, иако је био релативно мали број покушаја њеног пробијања, преноси Танјуг."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da mi je neko rekao da ću za života otvoriti temu o imigraciji u Srbiju, savetovao bih neimenovanome da poseti najbližeg psihologa na putu ka klinici. No, evo nas. Nekoga je muka naterala da put ka svetloj budućnosti traži kroz tamni vilajet.

Kako vi gledate na ovu imigrantsku krizu?

Moje je mišljenje, moram da priznam, tek u povoju. Nije do kraja iskristalisano.

S jedne strane, svakako da razumem potrebu da se od rata pobegne. Još od onomad kad je kum ispucao metak sebi u nogu da bi otišao sa linije fronta i potom pobegao iz Krajine. Da ne pominjem devedesetpetu jopet. Dakle, zaista razumem. Saosećam.

No, malo mi je čudno kako odjednom, kako u tolikom broju i kako baš preko Srbije. Naročito ovo poslednje. Jer, poroznija granica od one između Srbije i Bosne i Hercegovine ne postoji na planeti. Pošto sam prilično ubeđen da naši policajci lepo zarađuju transportujući nesrećnike do Mađarske, još sam ubeđeniji da je bosanske policajce daleko lakše podmititi da ih prime preko nego njihove mađarske kolege. A onda je granica sa Hrvatskom mačji kašalj. Istina, ne znam koliko su ustaše utvrdile spoljnu granicu EU, ali s obzirom na to da sam je ja tokom rata prešao biciklom nekoliko puta, i to u pravcu neprijateljskog Bihaća, sumnjam da su mnogo  toga mogli da poprave. Dakle, daleko je logičniji i lakši put MK-SR-BIH-CRO nego MK-SR-HU. Pa, zašto ne tuda? Ono, ima reka, ali ima i rupa koje granična policija ne vidi. Čudo bi  bilo da ih nema.

Pošto ja  stav još nemam, da pitam vas.

Kako i šta? kako vidite i šta uraditi? I... da li vidite samo humanitarni aspekt krize ili ste od onih koji vide i nečiji plan u ovome što se događa? Ako da, kakav?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uh....u subotu sam vozila tetku na Palić...i kad smo stigli do Kanjiže nisam mogla da prođem kolima od kolone emigranata. To je bukvalno bila reka ljudi.... 

Gledam ovih dana u vestima..čitam u novinama ali prvi put sam imala prilike da ih vidim uživo.

Zapazila sam par detalja koji mi se nisu sviđali-da budem iskrena.

-nisu mi izgledali tako napaćeno kao što prikazuju reportaže...naprotiv!

-više od polovine je imalo ogromne telefon(čin)e u rukama!! (veče....pa su se videla svetla sa ekrana...)

-niko od njih nije nosio nešto mnogo prtljaga....pre bi se moglo reći-jedna mala tašnica i ništa više...

Pitam sestrića gde će?
Kaže on u Horgoš!!
Šta će tamo?
-Pa ne znam...valjda tuda mogu da pređu....

???????

Razmišljam danima ...zašto baš preko nas? 
Zašto baš odjednom u tolikom broju...a upravo te moje misli presecaju razni članci i islamizacija Evrope...

Imam utisak da je pravi razlog nešto drugo....

Znam jako dobro da islamisti prave "desetogodišnje planove"....tako se plašim da ovo nema direktne veze sa ratom i ostalim izgovorima. Da su jednostavno to samo iskoristili za neki cilj koji će nam biti jasan za desetak godina.

Tada ćemo (plašim se) govoriti-a mi im pomagali u tome... :( 

Daj Bože da grešim....!!!!

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

^ To sa telefonima mu dođe i logično, ta migracija nije ni malo jednostavna, a još manje jeftina. Onaj ko ima nešto para taj se uputio ovim putem i pokupio šta je moglo stati, onaj ko nema je ostao da gleda glavi mesta i da "bira" da li će ga ubiti vladine snage, Islamska država ili "milosrdni anđeli". 

I u meni čuči strepnja da smo opet slepi pored očiju...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mene brinu cifre..150.000...200.000....baš me brine ali niko ne pita ni tebe ni mene....imam utisak da će cela zamisao da prođe svima pored očiju a posle će da bude kasno.... 

Meni nisu ni malo delovali jadno, ni malo kao ljudi koji beže od muke ....to sam htela da kažem.

Sve to meni "jako smrdi"...i podsetilo me one priče o ženidbi našim "momaka" sa juga Srbije albankama!!! 

Baš velike ljubavi su u pitanju...samo još ne znam prema kome i čemu... 

Nadam se da su moja razmišljanja i moje slutnje pogrešne..

 

Upravo čitam najnovije vesti i ovo je ono što mi se ne sviđa!
"....Veliki je broj mladih, starosti od 20 do 30 godina koji, kako su prijavili žele da odu u EU."

Ma da....."baš žele"!! ..samo je pitanje-ŠTA ZAISTA ŽELE?!??!?!?

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Delim vasa pitanja,a i nedoumice.Pitala  sam  se jos kod one price o  zidu,ko im je odjednom pokazao ili usmerio u ovom pravcu?Traje  to  kod  njih vec dve tri godine ,koliko mi se cini.Prvi nemiri tad krenuli u Egiptu,ako nisam pobrkala..I citam i kojekakve  neverovatne price po novinama,od  toga  da  su  neki za deset dana presli 2000 km :smor: peske,do  nekih pristiglih iz  Tunisa,a koliko znam u Tunisu se nista ne desava..

Da  je na  delu nesto  stoo ne znamo je  vise nego ocigledno..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gradonacelnik Kanjize je rekao da su imigranti problem. Gaze useve, unistavaju ograde, ostavljaju veliku kolicinu smeca razbacano i tu i tamo ima koskanja sa lokalnim stanovnistvom. Proglasili su ga fasistom.
Pastor mladji je slicno proglasen fasistom, kada je na isti problem ukazao.

U medjuvremeno korist od krize uzimaju taksisti i ilegalni prevoznici koji skupljaju ekstraprofit.

 

Ono sto je meni palo u oci:

-idu iz raznih drzava, ima i crnaca iz afrike

-uglavnom su to mladi momci, zreli za vojsku

-prica se da imaju vise hiljada eura (mi koji im (ne) pomazemo, nemamo toliko novaca)

-nekulturno gledaju nase zene, sto je puno, puno je 

-nemaju kulturu cuvanja tudjeg poseda, ne obilaze letinu vec gaze direktno preko polja

-abnormalnu kolicinu smeca razbacaju na sve strane

-uglavnom su zahtevni i potpuno im je normalno da ih treba hraniti i snabdevati 

 

Sve u svemu, ovoliku masu imigranata Evropa nece moci da istrpi. Po nekim procenama jos 50 miliona ljudi je spreman na pokret. 
Za sada su mirni ali sudar civilizacija ce biti neizbezan, cim se nastane. Ne verujem da imaju znanja i radne navike. Mislim da ce doci do surovog rata sa elementima genocida ili ce Evropa kolabrirati, kao sto je onomad propao RImsko carstvo. Daj Boze, da ne budem u rpavu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najezda skakavaca, samo što se ovi skakavci zovu muslimani!!! Nemož' ih se rešiti..a množe se neverovatnom brzinom!!
 

.... Onaj ko ima nešto para taj se uputio ovim putem.... 

​Šefe...mi pričamo o Siriji, Afvganistanu, Iraku...države za koje kruži priča da narod nema ni za koru hleba.

Odakle im onda hiljade i hiljade evra?
90% njih nema dokumenta! Šta to znači?

Da ih na njihovoj granici  puštaju da izađu iz zemlje bez pasoša ondako lepo..izvolte samo napred...nemate pasoš? Ma šta će vam..samo vi idite!!
Meni se sve čini da sve ovo neko finansira i deli pare ovom narod da naseli Evropu!
Samo ne znam šta će Evropa raditi za 10 godina kada svaka od ovih jadnica rodi po 4..5...6 dece!!!???

 

Ne bi ja njih previše i predugo zadržavala u Srbiji! Na protiv-pomagala bi im da što pre izađu iz naše zemlje...!!!

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Balkanitis se širi...

Nisam upoznat sa situacijom na njihovoj granici, ali s obzirom na broj igrača (vlada, pobunjenici, islamisti, saveznici) sumnjam da iko osim zabrinutih komšija posebno kontroliše spoljnu granicu Sirije. I pored toga ne verujem da neko baš bez pare i dinara može da pređe 1900 kilometara vazdušne linije preko četiri granice. Kod nas cveta biznis transporta tih ljudi od makedonske do mađarske granice, bar to moraju da plate.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni samo nije jasno zašto ni jedan premijer ne sme glasno da izgovori ono što misli..a oseća se "u vazduhu"... da svi mislie upravo ovako kako mislimo i mi ...obično ljudi....

Da su svi svesni koji je i kakav je konačni cilj ovog egzodusa.... a ne smeju glasno da izgovore..... 

 

Inače šefe ova grupu koju su grci hteli da vrate nazad bile je upravo bez ikakvih dokumenata, međutim "propustili su ih dalje"...prema Srbiji..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam malo drugačiji pogled na tu problematiku od većine diskutanata. Neki argumenti su izneti i prihvaćeni kao dokaz bez uzimanja u obzir svih činjenica.

Prvo, od zverstava Islamske države, na razne strane pobeglo je više od četri miliona ljudi, tako da broj izbeglica koji pokušavaju da pronađu životno rešenje u Evropi, iako velik, samo je delić onih koji su u problemu. Razumljivo jer "svakom je njegova muka najveća", ali ne mogu da ne primetim da već dugo, od kako su prve izbeglice počele stizati u Evropu, ni u jednom glasilu niko ne spominje patnje ljudi u Siriji i Iraku koji su pretrpani interno raseljenim ljudima. Ne spominje se više međunarodna pomoć, Crveni krst, Crveni polumesec, UNICEF, sada se "sve" dešava samo ovde, pred našim vratima, u našem dvorištu.

Reče Šumica kako su to uglavnom mladi momci, zreli za vojsku. Iz dva razloga mi je to potpuno razumljivo. Prvo, tamo ne postoje i ne bore se međusobno samo dve ili tri zaraćene vojske. Tamo je mnogo plemena, milicija, vojnih organizacija, tako da nije jednostavno samo pridružiti se "nekome" u borbi protiv ID. Pa ne mogu se Iran i Arabija, odnosno Rusi i Ameri dogovoriti o zajedničkoj borbi, pa kako očekivati da mali ljudi mogu da se udruze sa donedavnim protivnicima!? Zato im je sigurnije bežati, iako su neki, siguran sam, voljni da se bore protiv ID. Drugo, zašto najviše ima mladića, je zato što su oni najagilniji, sposobniji, izdržljiviji od staraca, žena, familija sa decom, pa se najbrže kreću.

Imaju novaca i savremene mobilne aparate?! Očigledno da većina ima sasvim pogrešnu sliku o životu na tim prostorima pre no što je izbio rat. Nisu svi tamo živeli pod šatorima, bosonogi. Tamo je civilizacija. Nešto drugačija u odnosu na zapadne standarde, ali su svakako koristili blagodeti savremene tehnike, tako da mi je sasvim razumljivo što imaju gadžete i novac. Hajde, pa šta biste vi prvo poneli da krenete u bežaniju? Ja bih se sigurno dohvatio para, dokumenata i mobilnog telefona!

Zašto mnogi nemaju dokumente? Ko zna?! Siguran sam da postoji razumno objašnjenje za većinu njih. Možda su ih u svoj toj gunguli uz put izgubili, možda su im ih uzeli šverceri koji su ih prevozili po raznim destinacijama, apcigovala im neka granična policija, možda su u strahu i panici zaboravili da ponesu ili nisu mogli da ih nađu u porušenoj kući... Ne pada mi razumljiv razlog zašto bi neko, toliko njih, taio svoj identitet.

E sad, popreko gledanje žena, gaženje tuđih zasada, bacanje smeća... Obajšnjenje, ali ne i opravdanje, je u različitoj kulturi. Takve stvari i negativne posledice bi se mogle znatno umanjiti da je naša država organizovanija, pa da im pomogne u putu i umeri ih onamo i onako gde i kako državi najviše odgovara.

Ne verujem da je u pitanju smišljeno naseljavanje, okupacija Evrope! Jednostavno, ljudi beže od rata. Barem bi se mi morali jasno sećati šta to znači. Da je u pitanju veliki problem, ogroman, koji Srbija sama ne može da reši, jeste, ali to ne znači da treba insistiranjem na ružnim pričama raspirivati mržnju prema ljudima koji nisu svojom voljom došli kod nas.

Ima i onih koji nisu izbeglice, no migranti. Koji beže trbuhom za kruhom, u bolji život. Za njih se zna procedura i verujem da je lako (lakše) rešiv problem koji oni izazivaju.

Meni je žao što se ne priča o desetinama hiljada azilanata koji sa srpskim pasošem traže azil po evropskim zemljama! Znaju oni da ga neće dobiti, ali se grebu za socijalnu pomoć koju tamo dobijaju za vreme čekanja. Oni su problem! Zbog njih ćemo svi mi najebati. Zašto im se ne oduzme pasoš, kada ih zapadnjaci proteraju? To mi nije jasno i to mi jako smeta.

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ti   imas  svoje  vidjenje,to  je  ok,no,azilanti  sa  nasim  pasosem su  Romi i Albanci s Kosova.To  se  zna.I nemas prava  da im  oduzmes  pasos.Po  kom  osnovu,nisu  se  ni  na  jedan  nacin ogresili o  nas  zakon,osim  sto  su  u  stranoj  zemlji  zatrazili  azil  navodeci  da  su  im  prava  ugrozena ovde.

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Veco pogrešno si razumela. Ne vraćaju oni sirijske, afriče i izbeglice iz trećih zemalja!!! Oni nam vraćaju ljude sa našim pasošem koji su tamo zatražili azil. To što su Srbiju proglasili sigurnom zemljom znači da niko iz Srbije NEMA osnov da traži azil na zapadu i da iz liferuju po skraćenom postupku!!! 

Luminice, znam ja to. Vrlo dobro to znam. Ali to je jedna od stvari koje najviše zameram našim vladama, ne samo aktuelnoj, što nemaju muda da ozakone i kazne oduzimanjem pasoša na određeno vreme, kaljanje ugleda Republici. Veoma jednostavno i precizno: "Ko ne pokuša svim mogućim legalnim sredstvima u zemlji da se izbori za svoja prava, a zatraži zaštitu, azil u inostranstvu, oduzima mu se pasoš na X godina." Pa pobogu, ni sudu u Strazburu se niko ne može obratiti dok ne ispuca sve sudske nivoe u Srbiji.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ti   imas  svoje  vidjenje,to  je  ok,no,azilanti  sa  nasim  pasosem su  Romi i Albanci s Kosova.To  se  zna.I nemas prava  da im  oduzmes  pasos.Po  kom  osnovu,nisu  se  ni  na  jedan  nacin ogresili o  nas  zakon,osim  sto  su  u  stranoj  zemlji  zatrazili  azil  navodeci  da  su  im  prava  ugrozena ovde.

​Romi sa Kosova su se naselili u ove nase krajeve. Da li zbog blizine granice, pojma nemam, zadaju poprilicno problema. Ne verujem da ih ima na Kosovu iz jednog prostog razloga, bili su vrlo agilni u posle borbenim deljstvima, te ne verujem da su tamo mogli opstati. Kao sto nema roma ni na Hrvatskim prostorima jer da su ostali tamo, mnogi bi bili osudjeni kao ratni zlocinci. Naravno da ne trebaju ni zapadnim zemljama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Adrijan misliš da su oni mutavi i da ne znaju kako ih Evropa neće primiti?!! 
Znaju, znaju!! 
Svi će ostati kod nas! 

Eto onda ostvarenje "prvog stiha" onog na čega niko ne obraća neku posebnu pažnju.... 

Srbijo dolaze ti islamisti!

Misliš da su slučajno izabrali put baš preko naše zemlje?

Sumnjam...

Naravno, tu će se primiriti neko vreme i pojedinci pokušati da nastave put prema Evropi, nakon nekog vremena, ali opet taj silan narod treba negde smestiti, hraniti, lečiti....a to ćemo sve mi platiti....

Samo se plašim da to plaćanje nam se to plaćanje ne obije o glavu...

Da ne baksuziram!!

 Adrijane (znam na koga se to odnosi) ali sigurna sam da će i ove izbeglice vratiti kod nas pod upravo tim izgovorom-Srbija je bezbedna zemlja....

U Makedoniju i Grču ne možemo...neka budu kod vas na kratko vreme...a objašnjenje će biti "samo dok nešto ne rešimo i ne smislimo šta ćemo "...

 

Koliko god sam protiv ulaska u EU upravo zbog ovih dešavanja mi je žao što nismo tamo!

Onda to ne bio samo naš problem!

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

O migrantima sam uglavnom rekao šta mislim na temi o zidu koji dižu Mađari. Mislim da ste malo isparanoisali da će sada milion kojekakvih imigranata da dođe u Srbiju i tu da ostane. Šta će ovde da pasu travu? Njihov cilj je zapadna Evropa, a Srbija da je pametna, samo treba da im olakša i pomogne tamo gde su naumili. Pa neka oni gledaju šta bi sa njima i po kojim kvotama će da ih primaju.

U Srbiji mogu da pomru od gladi ili od hladnoće. Zna se ko je razorio Irak, Siriju i Avganistan. Sad neka gleda šta će sa izbeglicama.

Što se tiče smeća i štete, ostave oni i "nešto novaca" koji će se opet potrošiti u Srbiji. Ja bih lepo pustio i taksiste i ostale autoprevoznike da ih voze do granice. Nikoga ne bih teretio za trafiking. Pazi molim te ogroman novac će da se slije u crnu ekonomsku sferu. Pa opet će da se potroši taj novac u Srbiji a ove ubrzavaš da idu dalje. Ostaješ tranzitna zemlja, a ogroman novac se i ovako vrti u crnoj i sivoj ekonomskoj zoni.

Tako da u neku ruku saosećam sa migrantima ali saosećam najpre sa samim sobom i mislim da mi treba njima da pomognemo tako što ćemo im maksimalno olakšati da što pre iz Srbije odu gde su naumili.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neće taj narod ostati ovde, on ime svoj put i zna kuda ide.

Treba im samo omogućiti najbrži i najbezbedniji prolaz kroz zemlju.

 

Ono što mene brine, jesu ljudi...

koji zaboravljaju koliko je teško napustiti svoje ognjište i svoj dom....

ne tako davno, prve izbeglice kod nas su došle sa novcem i kolima,

poslednji su stizali sa traktorima i bez ičega....

Ovi ljudi su mladi, porodice sa decom, kojima treba pomoć dok prolaze kroz zemlju i to je to.

Zaboravljaju ljudi kako je to nekad bilo...

i sam dotični gradonačelnik Kanjiže je bio u takvom položaju...

ili je to zaboravio, pa sad ima pravo da daje takve izjave?!? :dry:

 

Ne gledam ja na ovo kao narušavanje našeg mira, niti islamizacija naše zemlje,

gledam na ovo da su ljudi i da im je potrebna pomoć... samo toliko :beyond:

u politiku se ne mešam :jok:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

Što se tiče smeća i štete, ostave oni i "nešto novaca" koji će se opet potrošiti u Srbiji. Ja bih lepo pustio i taksiste i ostale autoprevoznike da ih voze do granice. Nikoga ne bih teretio za trafiking. Pazi molim te ogroman novac će da se slije u crnu ekonomsku sferu. Pa opet će da se potroši taj novac u Srbiji a ove ubrzavaš da idu dalje. Ostaješ tranzitna zemlja, a ogroman novac se i ovako vrti u crnoj i sivoj ekonomskoj zoni.

 

​Protiv ove recenice protestujem. Mi, koji zelimo normalno privredjivati, jer tako smo ucili od nasih roditelja, 20 godina smo izlozeni crnoj sferi koja zgrce novac a nas unistava. Sve to ne placa porez, kazniti, pohapsiti, pozatvarati!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...