Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 107
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ajd' da malko razvedrim temu. Moj sinak, juče: - Mama, stigli su nam migranti u školu. Njih pet je upisano u naš razred! - Migranti? Njih pet? Kako idu u vaš razred? Pričaju srpski?!?   - Da   - Naopa

O migrantima sam uglavnom rekao šta mislim na temi o zidu koji dižu Mađari. Mislim da ste malo isparanoisali da će sada milion kojekakvih imigranata da dođe u Srbiju i tu da ostane. Šta će ovde da pas

Ovako, Mađarska, zajedno sa još preko 140 potpisnica konvencije UN iz 1951. se obavezala da prihvati izbeglice - http://www.unhcr.org/3b73b0d63.html  Osim toga, dužna je da se prema njima ophodi tako

Zakačene slike

Tipično... za komšiluk... 

Samo nek' se ograđuju...

Izlazimo mi na kraj sa svima, pa ćemo izaći i sa ovima na kraj...

Ma... ravno mi sve!

Srbija prvak sveta u fudbalu :srbija: 

na evropskim igrama,  mladi vaterpolisti osvojili zlato :srbija: 

 

Dok je nama ovakve dece, mogu da dižu kolike god žele ograde... mi imamo decu koja osvajaju samo zlatna odličja :uzbud: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znaci ovako.

Madjarska nije deo sengena, a sengenske granice brane drzave koje pretenduju na sengensku klubsku kartu, u nasoj okolini su to Madjarska i Hrvatska. Sa te strane ako se proceni da je potrebna ograda, ograda se mora podici. 

Sa druge strane smatram da je ideja ograde njihov Beograd na vodi, metoda za popularizaciju vlasti. Moze da ima ekonomsku stimulaciju na lokalnu ekonomiju, ponajvise na firme nasadjene na vladajucu elitu.

Obzirom da je granica i sada snabdevena termo kamerama, ako iko prolazi preko nje, to cini samo zato sto ne postoji dovoljan broj granicara. Znaci, ograda bi se postavljala radi ekonomski niske cene cuvanja granica, ali to nece biti isplativa jer bez granicara ogradu ce svakako ostecivati. 

Uistinu, ograda najvise steti divljaci, obzirom da razdvaja populaciju, sprecava genetsko mesanje.

 

Elem, ne mogu se opet nacuditi potpuno diletantskom reagovanju Srbije. Sa jedne strane Vucic izjavljuje da je to upereno protiv juznih suseda, sto je potpuni idiotluk. On dobro zna da kao drzava koja pretenduje na clanstvo EU, mora ispuniti uslov sposobnosti ocuvanja svojih granica. Umesto toga u Srbiju ulaze, i kroz nju nesmetano prolaze na stotine imigranata dnevno, maltene potpuno neskriveno. Drzavni organi, policija je potpuno slepa a gradjanstvo profitira usluznim delatnostima.

Sada se prebacuje lopta madjarima jer medjunarodni propisi su jasni. Ako se uhvati imigrant, vraca se u drzavu iz koje je dokazano presla granicu i ta drzava mora da se brine o tim imigrantima. U slucaju ograde morat ce se u Srbiji da se dodatno grade azili, jer ovi su prepuni. Azilante ce morati Srbija da hrani i da se brine o njima godinama. I onda se sa pravom pitam, zasto Srbija ne dize ograde (kada joj je to sad vec i obaveza)? 

Da, Kosovo. Necemo da ih priznamo... (jos). Barem se jelenska i zecija populacija moze nesmetano da osvezava svoj genetski materijal na na nasim juznim granicama. 

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U konkretnom slucaju, zasto je Srbija dozvolila ulazak 60.000 ilegalaca kroz svoje granice, zasto nije povukla EU novce pa se zastitila te katastrofe, zasto sada komercijalna autobuska linija uz policijsko prisustvo iskrcava imigrante na zelenoj grani, protivno svim zakonima o prevozu putnika, zasto Srbija zmuri dok lesinari zaradjuju gredne pare na nesrecnima, i uopste sto Srbiji smeta zid, kada ona sama ne zna da cuva svoje granice?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A sto dozvoljavaju Turska,Grcka,Makedonija?Sto Turska nije zastitila svoju granicu?I kako da je zastiti,da puca po ljudima?Sto je ne zastite Rumuni,Bugari..sta ta ce ograda spreciti nekoga?Ili ce ih samo preusmeriti na Simanovce,kako se bese zove prelaz prema Hrvatskoj?E stvarno licemerno od Evrope,polupas im zemlje,lepo stavis sape na njihove naftne izvore,naoruzas neke frakcije da pucaju ,na svakoj coski drugi,i pitas se sto oni ne ostaju u svojoj zemlji ?Zamisli,cak i Ameri kazu,vajde nema od ograde,probali oni s Meksikancima,samo ce porasti prodaja onih velikih makaza..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Licemerno je pozivati se na druge i zato ne delovati. Da ne zaboravimo, EU clanice su ispunie uslov pripajanju i one su obavezne da stite svoju granicu. Zemlje u procesu pridruzivanja su takodje obavezne da stite svoje granice. Srbija je obavezna da stiti svoje granice. Srbiji je zabranjeno da propusta imigrante u drugu yemlju i obavezna je da vraca one koje uhvate u prelasku granice. Iako mislim da je dizanje ograde glupost, za pravo itekako dajem madjarskoj da dize ogradu. 

Nije ni ograda u Americi toliko beskorisna a stepen korisnog deljstva zavisi od ulozenih sredstava u odrzavanje.

Napad na neke zemlje zbog nafte je takodje bla bla, da oni nisu imali nestabilni sistem, ne bi trpeli ni napad. Kao sto ne bi trpela ni Srbija. Ne podrzavam ideju drzavne sabotaze, subverzivne delatnosti i igranja uloge dezurne kavgadzije. Takodje mislim da je Srbija kao drzava unistila sebe jer su narodne mase toliko zatupljene da ih je moguce manipulirati aman u svemu. 

Jos se i pitam, zar je stvarno istina da Novak placa porez u Monaku?

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A od cega -su obavezne da je stite?-Zar nije glavna parola  u stvari zemlje bez granica,slobodan protok ljudi?U krajnjoj liniji,sacekacemo da vidimo.Zamisljam 175km bodljikave zice,na svakih sto metara po jedan granicar cuvar sa kuvasom patrolira,ako puste struju nece trebati toliko,u tabloidima naslovi-pogledajte kako emigrant iz nije bitno odakle umire na zici...proevropski i u skladu  sa poveljom o ljudskim pravima zaista..

Ja to onako,a mislim da ovi koji su zakuvali,vrlo dobro znaju zasto se to desava,a mi smo u igri samo zato sto smo kucu pravili na putu..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne, ne, tu nisi u pravu! Jeste glavna parola slobodne granice , protok ljudi i robe, ali samo za drzave koje time ne ruse zajednicku ideju. Za to treba postici odredjeni stepen razvoja, a taj stepen se odredjuje kriterijumima, koje zemlje clanice moraju zadovoljavati. Tu se u Srbiji pogresno interpretuje situacija, pa se ttvrdi da se Srbiji stalno propisuju novi uslovi, ali to nije istina. Treba dostici postojece uslove. Umutar Shengena treba imati monetarnu stabilnost. Madjarska i Hrvatska to nisu postigli, pa imaju Shengensku granicu izmedju njih i Austrije, Slovenije. Tamo jos ipak postoji odredjena granicna kontrola, ali prvostepena kontrola je na granicama prema BiH i Srbiji. Ideja ograde je vise usmeren prema madjarskim biracima, nesto kao ograda na vodi ili Ciprasovo ne. Naime madjarska muku muci sa nerazvijenim oblastima (izuzetno je centralizovana - Budimpesta pa periferija). Ponegde je ogroman broj romske populacije, koja je pretezno nezaposlena i sitnokriminalno aktivna, cime itekako otezavaju zivot radnom narodu, a policija je prilicno pasivna, kao i drzavne mere zbog strogih evropskih zakona protiv diskriminacije.
Trenutni priliv imigranata itekako stvara nemir i trah medju stanovnistvom, jer desavaju se kriminalne aktivnosti kradja i unistavanja poseda. Problem je i nastanjivanje istih, kao i zaposlenje u moru nezaposlenih lokalnih stanovnika.

Znaci nije tu nista usmereno protiv Srbije, zelena grana se svakako cuva infra kamerama i ozbiljnom tehnikom. No ne sme Srbija da zloupotrebi situaciju imigranata, pa da prebacuje ih dalje, jer time upravo ne zadovoljava jedan od kriterijuma pristupanju EU, sposobnost cuvanja sopstvenih granica.

Danas sam video najmanje 30 osoba, crnaca u mom gradu. Pa nisam bas ni ja miran, iskreno. Ko ce da ih hrani? Ko ce da odvaja i iz cijeg dzepa?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Cekaj,oni ne ruse nikakvu ideju.Ne idu da rade,oni traze azil,imaju pravo na to,beze od rata.I nece oni ni u Madjarskoj da  rade,znaju oni kakva smo boranija ,oni su u prolazu ovuda.I zato ih Turci pustaju,Makedonci im obezbedili besplatan prevoz,a i ovde ne zele da ostanu.Ono sto mene zanima je ko im je odjednom pokazao ovaj pravac?Ko ih je usmerio,jer nemiri  i rat u Siriji traju nekih dve tri godine,a oni upravoo sad nadiru u velikom broju.

Inace,veoma mi je zao tih ljudi,namucenih,napacenih,svi ih zivi sikaniraju,maltretiraju,na ulicama,bez osnovnih uslova za zivot,uzmu im novac,ostave u nekakvim kamionima da se uguse..jad i beda.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

Jos se i pitam, zar je stvarno istina da Novak placa porez u Monaku?

​Sad si preterao...

sve ostalo me ne interesuje šta si pisao,

ograđujte se, komšiluk naš,  koliko god hoćete,

meni ne trebate, ni malo, ni vaš napredak, ni vaša unija sa silnim zvezdicama...

volim ovu moju zemlju, kakva god da je i ne volim kad neko oplete po njoj :dry: 

a kad više ne znate šta da kažete, potežete ovakva pitanja?!?

Šta se to vas tiče?

pustite Noleta na miru!

Nađite nekog svog sportistu (ček, ček... :cesces: - pa vi nemate takvu veličinu :kez: ) 

pa zapitajte njega kako živi i kome šta plaća!

***

baj d vej... o žicama sam rekla šta sam imala... 

dižite ih slobodno - naravno o svom trošku...

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

​Sad si preterao...

sve ostalo me ne interesuje šta si pisao,

ograđujte se, komšiluk naš,  koliko god hoćete,

meni ne trebate, ni malo, ni vaš napredak, ni vaša unija sa silnim zvezdicama...

volim ovu moju zemlju, kakva god da je i ne volim kad neko oplete po njoj :dry: 

a kad više ne znate šta da kažete, potežete ovakva pitanja?!?

Šta se to vas tiče?

pustite Noleta na miru!

Nađite nekog svog sportistu (ček, ček... :cesces: - pa vi nemate takvu veličinu :kez: ) 

pa zapitajte njega kako živi i kome šta plaća!

***

baj d vej... o žicama sam rekla šta sam imala... 

dižite ih slobodno - naravno o svom trošku...

 

​D izvines, ko to mi? 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Cekaj,oni ne ruse nikakvu ideju.Ne idu da rade,oni traze azil,imaju pravo na to,beze od rata.I nece oni ni u Madjarskoj da  rade,znaju oni kakva smo boranija ,oni su u prolazu ovuda.I zato ih Turci pustaju,Makedonci im obezbedili besplatan prevoz,a i ovde ne zele da ostanu.Ono sto mene zanima je ko im je odjednom pokazao ovaj pravac?Ko ih je usmerio,jer nemiri  i rat u Siriji traju nekih dve tri godine,a oni upravoo sad nadiru u velikom broju.

Inace,veoma mi je zao tih ljudi,namucenih,napacenih,svi ih zivi sikaniraju,maltretiraju,na ulicama,bez osnovnih uslova za zivot,uzmu im novac,ostave u nekakvim kamionima da se uguse..jad i beda.

​I meni je zao tih ljudi, ali ulaze u drzavu ilegalno i bez vize. Sta treba sa njima ciniti?
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne ulazeći (za sad) u pitanje imigranata i njihovih prava, meni je prva asocijacija na  ovu mađarsku ogradu bio američki zid prema Meksiku. I to u negativnom kontekstu. Mi smo napredniji (bolji) od vas, pa vi silno želite da dođete u naš raj na zemlji, a mi vam baš ne damo jer ne bismo da uprljate našu uzvišenost. Odnosno damo jer biste vi radili sve one poslove koji su nama ispod časti, ali ne bismo da pustimo previše vas unutra da ne biste ukaljali čistoću naše nacije (nacionalni identitet pridošlice treba što pre ugasiti, a to ne može ako vas ima previše). Napravićemo lutriju od toga, neka se smatra srećnim ko izvuče premiju.

Druga misao mi je bila da je to čin u dubokoj suprotnosti sa civilizacijskim tekovinama čovečanstva. Čak ni u srednjem veku nijednom vlastelinu nije padalo na pamet da ogradom/zidom štiti svoj posed od spoljnjeg uticaja. Izuzmimo kineske careve iz priče.

Šta da radite sa imigrantima? Obradite zahtev za azilom, donesite negativnu odluku i vratite ih natrag u Srbiju. Em civilizacijski, em u skladu sa međunarodnim pravom i pravilima.  Pritom će i nas naterati da se ozbiljnije pozabavimo problemom. Niste sposobni da postupate u skladu sa međunarodnim konvencijama? Vaš problem.

Nama ni u ludilu (a imamo zaista ludih političara u zemlji, nije tajna) ne bi palo na pamet da gradimo zid ka Makedoniji. Prosto nije normalno.

edit: da se razumemo, ne kažem da je u redu ako se događa da mi bez ikakve intervencije prosto propuštamo imigrante vama, nije u redu. Ali to se rešava diplomatijom, ne zidovima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Veliki zid=veliko sviranje u falus. I šta kad isti ti azilanti spiče okolo preko Rumunije ili Hrvatske opet će stizati do Mađarske. Moram da se složim da je licemerno da se spočitava Srbiji da nije dovoljno zaštitila granicu a migranti uredno piče preko Grčke i Bugarske, Makedonije pa sve do Srbije. Neko ih je prethodno propustio do Srbije.

Što se mene tiče, ja bih sve njih propustio do Britanije, Francuske, Nemačke. Oni su na kraju i krivi za talas izbeglica koji stiže iz Sirije, Avganistana i Iraka. Sad treba da ih udome Srbi i Mađari... more duvajte ga.

Zid neće sprečiti migrante. Preskoče oni dosta mnogo zajebanijih prepreka pre toga.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako ih je neko propustio do Srbije, onda Srbija treba  da ulaze protest. Povorka unistava useve, ograde i folije. Gradjani su besni i traze zid.

Meni uopste nije normalno ni shvatanje da neko moze da predje granicu van granicnog prelaza. 

Uzgred u mom gradu svaki dan vidjam oko 30-40 migranata, pretezno mladih muskaraca. Do sada su dolazili sa bliskog istoka, sada stizu iz Afrike. Nije normalno i mislim da postaje i bezbednosni problem. Za Srbiju.

Uprkos bojkotovanju medija gradjani su se organizovali i prikupljaju pomoc u vodi, odeci, hrani. Postoji prilican odziv. Moje pitanje je, koliki iznos bi izdvojili trenutno za te ljude iz svog dzepa, trenutno ili mesecno.

 

Sto se tice krivice zapadnih zemalja, ona izjava da su krivi je itekako nesigurna. Sta je sa Africkim diktaturama, odakle takodje dolaze imigranti. I generalno, ako ste praplavnuti imigrantima, treba li situaciju da resavate kuci ili da pokrenete armadu i rasturite diktaturu (zla?)?

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako ih je neko propustio do Srbije, onda Srbija treba  da ulaze protest.

​Pa da, naši protesti su inače urodili plodom svaki put kada smo kmečali zapadnim zemljama zbog nečega. Yebe im se za naše proteste.

 

Sto se tice krivice zapadnih zemalja, ona izjava da su krivi je itekako nesigurna. Sta je sa Africkim diktaturama, odakle takodje dolaze imigranti. I generalno, ako ste praplavnuti imigrantima, treba li situaciju da resavate kuci ili da pokrenete armadu i rasturite diktaturu (zla?)?

Ja sam ne 100% siguran, nego 101% siguran da su zapadni zlikovci (ne mislim na običan narod već upravo na zlikovce koji vode zemlje o kojima govorimo) prouzrokovali ovaj talas izbeglica. Ko je rasturio Libiju, Irak i Siriju? Nije moja baba. Crnci su uvek plivali iz Afrike u Evropu, ali najveći talas izbeglica je upravo iz Sirije, Iraka i Avganistana. Ove države je uništio NATO zahvaljujući sebičnim interesima SAD, Izraela, Saudijske Arabije, Turske, Francuske, Britanije i ostale bagre. Više nije nikakva tajna da su oni stvorili ISIS, da ih oni naoružavaju i da oni rade njihov prljavi posao u Africi i na Bliskom istoku. I to napadanje zemalja da bi se srušio neki diktator zarad demokratije je takav qrac da mi je smešno da pišem na tu temu. Eno u Saudijskoj Arabiji sto godine diktira jedna ista familija drkoša, seku ruke i uši po šerijatu, ali ližu guzu Amerima pa su oni valjda ok diktatori i niko ih ne dira.

A zid, Mađari će kad tad skontali da su bacili pare na toliku žicu. Jednostavno se ne mogu zaštititi ogradom. 

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa vidi, ne radi se o tome sta ce u poliici uroditi plodom. Ulaganje protesta treba da je rezultat zrelog politickog razmisljanja (a ne patetisanja-ako razumes moju aluziju).

Zapadni zlikovci... Zlikovci su bili i u tim zemljama o kojem govoris. Sto se Sirije i Libije tice, to je muslimanski pokret rasturio, NATO je tu dosao samo kao kandirana visnja na slag. Sto se Juge tice, mnogi ce reci da su rasturili zapadni zlikovci, ja cu reci da su rasturili domaci zlikovci. Fala bogu imamo ih napretek!

Sto se zadnje recenice tice. Naravno da su bacene pare, ali to se ne gleda tako. Drzava trosi na neku meru... Njegova uspesnost zavisi od kolicine potrosenih para. Sto vise trosis, uspesnost je veca. Drzava ce teziti da postigne balans izmedju trosenja ya postizanje stepena uspeha i stete od nepotpunog efekta.

Nesto slicno kao borba protiv droge. Ne vrsi se eliminacija vec optimalno suzbijanje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, da ulaganje protesta je stvarno svrsishodna stvar, slažem se... :roll: Gadafi je svakako bio zlikovac. Hteo ludak da dolar zameni afričkom valutom vezanom za zlato i da njome trguje za naftu! Zamisli ti to... A tek Asad! Pa on je i dalje zvanično u ratu sa Izraelom! Još Rusima dao bazu u sred Sirije. Imaju oni još greha ali mislim da sam dotakao poentu. Kako bre ta višnjica ne ode da razjebe Saudijsku Arabiju, a da jbt petrodolar :roll: Pa nismo deca majku mu...

Ukratko, gomnari iz Nemačke, Francuske i Britanije su krivi za talas ovih izbeglica. Ja kažem da sve azilante treba pomoći da se domognu ovih država, koje su zapravo i njihov cilj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za Gadafija si mozda cuo, kako je umreo. Silovali ga bajonetom neki iz sopstvenog naroda. Kazu da je naskakivao i sopstvenu musku strazu. To jeste zlikovac. 
One price tipa ovi su krivi, oni su krivi su vise teorija zavere. Pogresno shvatanje stvari. Ne postoji grupna krivica. 

Kakve ciljne drzave, pa po zakonu ih vacaju nazad. Kod nas su vec puni parkovi, njive, u Madjarskoj zaposedaju salase, krenuli su desnicari sa namerom da eskaliraju desavanja. 

I ja se sa pravom pitam, otkud tim ljudima par hiljada eura za put? Ako imaju par hiljada eura, zasto ne ostaju kod kuce, gde je taj iznos pravo bogatstvo?

Nesto mnogo ne stima. Ne znam sta ali ne stima. A da ce zaposednuti i Madjarsku, i Srbiju, ako ne sada, pa u roku od 50 godina, pa hoce. Nas natalitet drasticno opada.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za Gadafija si mozda cuo, kako je umreo. Silovali ga bajonetom neki iz sopstvenog naroda. Kazu da je naskakivao i sopstvenu musku strazu. To jeste zlikovac. 
One price tipa ovi su krivi, oni su krivi su vise teorija zavere. Pogresno shvatanje stvari. Ne postoji grupna krivica. 

 

​Hajde ovako, na stranu što je Libijcima sada mnoooogo gore od kako nema tog Gadafija, njega niko nije rušio zbog toga što je opštio sa svojim telohraniteljom ili sa nečijom kozom. Realno da li se ijedna država islamskog sveta može ikako dovesti u vezu sa ljudskim pravima i demokratojom? Svi su faking diktatori, silovatelji i skrnavci. Gadafi je bio lider koji je svom narodu obezbedio ono što nikada više neće imati. Imali su plaćeno školovanje u inostranstvu, po završetku školovanja dobijali su stan i posao. Imali su bagatela jeftino gorivo, besplatno školovanje i besplatnu zdravstvenu zaštitu. Banke su sve bile državne i davale su najpovoljnje moguće kredite. I još mnogo toga... Danas, Libija je razorena država gde plemena odnosno bande razvlače ono što je ostalo iza Gadafija. Usrećili su se, nema šta. :)

Kakve ciljne drzave, pa po zakonu ih vacaju nazad. Kod nas su vec puni parkovi, njive, u Madjarskoj zaposedaju salase, krenuli su desnicari sa namerom da eskaliraju desavanja. 

I ja se sa pravom pitam, otkud tim ljudima par hiljada eura za put? Ako imaju par hiljada eura, zasto ne ostaju kod kuce, gde je taj iznos pravo bogatstvo?

Nesto mnogo ne stima. Ne znam sta ali ne stima. A da ce zaposednuti i Madjarsku, i Srbiju, ako ne sada, pa u roku od 50 godina, pa hoce. Nas natalitet drasticno opada.

Nije baš da ih možeš spakovati i vratiti tamo odakle su došli. Da je tako ne bi se dizala frka, kada ljudi traže azil postoji određena zakonska procedura koja se mora ispoštovati. Srećom malo ih kod nas traži azil, a obzirom da dolaze iz ratom zahvaćenih područja svi oni imaju jako dobre izglede da azil dobiju. Zašto dolaze i zašto beže? šta misliš kako izgleda svakodnevnica u Raki npr? Da li bi ostao kod kuće a da su ti svrgnuli vlast kojekakvi teroristi i belosvetski ološ koji se svakodnevno iživljava nad stanovništvom na najgore moguće načine?

Svi ti ljudi uglavnom hoće da se domognu zapada jer je pomoć koju tamo dobijaju neuporedivo veća nego u Mađarskoj ili nekoh državi istočne Evrope. Ali ovi su naravno humani kako jesu pa te ljude teraju nazad i primoravaju sve članice da prihvate deo azilanata. Kurve o poštenju... 

Još jedan osvrt na zid, Britanci hoće da ga naprave, isto zbog azilanata. Zidovi postoje između SAD i Meksika. Između Gaze i Izraela. Ukrajinci bi isto da granicu obezbede zidom, itd. Iz nekog razloga svi vide neko rešenje u zidu za zaštitu i kontrolu granica. Mađarska npr o kojoj govorimo ima veliki problem sa korupcijom u svojoj policiji, baš kao i mi. Zid ne mogu da dignu prema Hrvatskoj i Rumuniji. Tako da ono, stvarno ne vidim poentu žice.

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za zicu sam napisao sta mislim. Ljudi generalno zive gore svugde nego pre krize. Verovatno i imaju razloga da odlaze, ali mislim da tu utice i propaganda i to ne strana vec unutrasnja prica o boljem zivotu. Gledano nekim merilima i kod nas se dobro zive, ljudi opet masovno odlaze ``jer je na zapadu bolje``.

Inace zid ima i Australija, u svojoj doktrini, u slucaju navale velikog talasa izbeglica iz ostrvskih zemalja dize bodljikavu zicu i mitraljeska gnezda. Ratne emigrante su uvek smestali u logore, pa se njihovo stanje normalizovalo tek posle vise godina. Trenutno je navala ogromna. Te ljude treba prilagoditi i civilizacijski i kulturoloski. Veliki je to sok za svakoga. 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...