Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Logika je filozofska disciplina, najčešće i najjednostavnije definisana kao nauka o ispravnom zaključivanju.Utemeljiteljem se smatra Aristotel, uglavnom, počeci su vezani za staru Grčku, tada se razvijaju osnovne ideje o pojmu, sudu i zaključku, kasniji razvoj je vezan za filozofiju jezika, matematičku logiku te primenu logike u informatici./Wikipedia
 
Kakvi ste u toj disciplini?Koristite  li logiku ili vam se sijalica upali tek kasnije,ono,pa bilo je logicno,kako se nisam pre setio?Mislite li da svi posedujemo sposobnos logickog zakljucivanja,ali je ne koristimo u dovoljnoj meri?
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Luminica je srednjeg roda-TO svetlo..

aaaali..ako si mislio na nik, tačnije na osobu koja se krije iza nika (što je logično jel'te) onda je ta osoba žeMsko...

e sad..pošto logika sa logikom nema nikakve logike onda mi daj tačan odgovor..

mada logično je da nas krčkaš još malo i objasniš šta si mislio kada si postavio pitanje :hhh:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nekada davno, kada smo anaLizirali knjigovodstvo troškova, profesor Slović je insistirao na mojoj zdravoj seljačkoj logici. 
Živeći u svetu apsurda, kod mene je sve logično po difoltu postalo nelogično. 

Tako da se oslanjam na dobru percepciju, filinge :trep:  i intuiciju, a da li to ima veze sa logikom (nema) 

BaT.. može da bude i ne mora da znači. 

Da li je moj post na temi o logici logičan? Meni jeste,  eksjuzmi ako širokom publikumu, koji čita ove retko pametne retke nije :lol: 

Ko me zna - shvatiće. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E sad tu treba da uskocim!

Naime ljudi ne razmisljaju logicno iz evolutivnih razloga. Oni zapravo preskacu sledove misli smatrajuci da slicna iskustva daju slicne medjuishode, te koriste slicna iskustva (plus rekla kazala) u razmisljanju. Ovo ima neke koristi, naime mozak je veliki potrosac energije, koristi pola kante eurokrema na dan, sto u praistorijskim vremenima evolucije nije bilo lako osigurati. Mozak je naucio da stedi, pronalazeci dzabalebarenje.

 E sada da ne bi covecanstvo potpuno otupelo, evolucija je odredila optimalan odnos onih ljudi koji ce vise upregnuti svoj mozak i uprkos vecini razmisljati logicno. Na primer u ovom trenutku u svetu tacno 30 miliona ljudi resava ukrstene reci. Drugi rade zagonetke ili razmisljalju analiticki koristeci logicko rasudjivanje. To su geniji koji pomeraju covecanstvo napred!

Postoji i sekundarna dimenzija svega ovog, a to je ponasanje mase. Kada su ljudi u masi, gasi im se cak i deo mozga koji je koristio gore navedeno kvazirazmisljanje, i masa postaje izuzetno glupa. Na primer povices: Ajkulaaa! - i svi protrce kroz vrata uz gazenje slabijih pripadnika vrste. Ili viknes: Keks za poklon i opet ce se izgaziti dok si reko keks!

I vidi sad interesantan ishod, bas zbog ovakvog kvazirazmisljanja narod je izuzetno lako izmanipulisati. E sada, ispade da narod mogu voditi i geniji, i manipulatori.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E, sada ja treba da iskočim. ;) 

To je već psihologija mase.

Jasno je da malo ljudi koristi logiku kao nauku. Pri tome mislim na savremenu logiku, dakle na onu kod koje se tačnost zaključivanja može proveriti. Pošto su ljudi u proseku nedovoljno obrazovani u tom smislu i kada se tome još dodaju sve karakteristike ljudi kao pojedinca i kao kolektiviteta rezultat je da se logika u svakodnevnici koristi ni izbliza dovoljno. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Koristim logiku u svakodnevnom zivleniju..kao i sve njene blagodeti koje mi pruža...i hvala Bogu da je tako...:uredu:

Jer...nadoknadjuje mi manjak znanja tj. obrazovanja u nekoj oblasti...tako da se dobrano vadim a često i okoristim u nekim stvarima...ali sve u lične svrhe...pa cesto i bolje od nekog "vrsnog znalca" u datoj oblasti...

ma mislim briga mene za njima...:pehar:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...