Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Podstanar nikad nisam bila, jer nisam želela da kupim nekom gazdi još jedan stan.

Živeli smo u zajednici 12 godina, uštedeli i kupili stan.

Stanodavac sam bila i prošla kao bos po trnju. 
Koleginici sa posla sam učinila uslugu i izdala (dedin i babin) stan da njena ćerka sa mužem i detetom tu živi. 
Toliko sam joj verovala da nisam išla u stan čak ni po zakup. Ona mi je donosila novac radovno!

Sreća pa nisu dugo bili u njemu...ali i za tih dve godine je bilo (kasnije sam tek shvatila) poprilično nekorektnih stvari.

-Duga na informatici koji sam  slučajnom kontrolom otkrila...

-Neplaćene TV pretplate i dug (tada se vodio kao dug za struju..)

-Obijanje podruma i baš slučajno su iz njega odneli divan sto od kovanog gvožđa.. Jedan predivan starinski sat za koji je tvrdila da je u podrumu nedavno otrkijem da ne postoji..i verovatno ga je prodala...

A onda kada su se iselili jer je sin osnovao porodicu i bilo je vreme da se tu usele otkrivamo još mnogo toga.

Da su ulazna vrata od stana bila obijena...da se tu muvalo neko čudno društvo..jer su počeli noću u 2 sata da zvone i traže njenog muža...

Sve dok jedno jutro u 4.15 nije upala milicija-tačnije inspekori  za narkotike..i tražili sinovljevu LK da bi ga indetifikovali.

Muž joj  ustvari bio diler, kojeg su pratili...i kako ga već neko vreme nisu viđali u stanu, zanimalo ih je ko je sad moj sin!!... 

Ovaj kreten je dilovao drogu iz našeg stana!

Zamišljate kako mi je bilo kad me sin pozvao i rekao-"Kevo. daj mi tatu na telefon, tu su inspektori za narkotike..hoće da čuju ko sam ja i čiji je ovo stan!!"

Dugove smo rešili jer je njena mama bila moja draga koleginica pa me molila da to ostane među nama ...ali vrata od stana su sutra dan promenjena!!

Sat je verovatno prodala...jer kada sam je prošle nedelje pitala gde je sat? 
"Nije bio tamo nikakav sat" 

Sat je inače bio star više od 100 godina..kada sam htela da ga iznesem iz stana, da joj ne smeta, bilo je-"Nemojte!! baš je lep! Ne smeta nam.!

Sada mislim da je i starinski sto isto prodala...kao i bicikli...

Naravoučenije-ako morate da izdajete stan-pažljivo birajte stanare i uzimajte depozit!!
Svaki mesec prilikom plaćanja zakupa, uzimajte plaćene račune za prošli mesec!! Ili tako ili napolje iz stana!!
Koliko god imali poverenja u podstanare (jer neko garantuje za njih)...ne verujte nikom!

Čist račun i jednostavna priča!

 

Naravo ovo ne znači da su svi podstanari loši!!

Daleko bilo!! Znam i lepih, korektnih primera..ali kada vam se desi ovako nešto..pa čujete od komšinice još goru varijantu-gde su se podstanari preko noći iselili, ostavili duga u hiljadama i hiljadama dinara..jer su padali na suze i moljakanje-sledeći mesec ću...gde je fiksni telefon ne isključen zbog duga, nego ugašen...gde je izneta iz stana bela tehika (gazdina) onda one korektne podstanare zanemarite...

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Podstanar sam manje-više ceo život, poslednjih nekoliko godina i sam svoj majstor u tom svojstvu. Imao sam sreće valjda, nisam nikad imao nekih velikih problema sa vlasnicima stanova. Trudim se da sve svoje obaveze platim na vreme, da sve bude "na nuli", da stan održavam kao da je moj... ljudi to vide i cene. :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao i svaki student,  

bila sam podstanar i to sam iznajmljivala sobe,

a kasnije i stan sa drugaricom - cimerkom :) 

Verujem da ima raznih neodgovornih i bahatih podstanara,

ali verujte mi na reč, ima i katastrofalnih gazda :wtf: 

Od pijandura koji ti ne daju mira, 

preko hipohondričnih baba do sektaški orjentisanih gospođa,

pa čak i uspaljenih, u krizi srednjih godina, starijih čika :gone: 

Bože, kad se samo setim pojedinih dogodovština, muka živa :mukica: 

I preživeh, sve to :kez: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Danas sam se uverio kakvih sve stanara ima. Dolazi gazdarica kod mene po stanarinu i da poseti drugi stan u istoj zgradi, pa mi priča. Ljudi su bez ikakvog obaveštenja napustili stan, nisu platili poslednju stanarinu i neće da joj vrate ključ. Zamolila me da odem s njom do tog drugog stana da vidim kako sad izgleda. Nisam mogao da verujem svojim očima. Svaki ćošak u stanu je okrnjen, rupe na zidovima, rupe čak i na plafonu (voleo bih da znam kako su to izveli), napukla WC šolja, polomljena daska, potpuno nov parket izgreban do neprepoznatljivosti, prozori izgrebani... žena na ivici nerava, samo što ne plače.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam se uverio kakvih sve stanara ima. Dolazi gazdarica kod mene po stanarinu i da poseti drugi stan u istoj zgradi, pa mi priča. Ljudi su bez ikakvog obaveštenja napustili stan, nisu platili poslednju stanarinu i neće da joj vrate ključ. Zamolila me da odem s njom do tog drugog stana da vidim kako sad izgleda. Nisam mogao da verujem svojim očima. Svaki ćošak u stanu je okrnjen, rupe na zidovima, rupe čak i na plafonu (voleo bih da znam kako su to izveli), napukla WC šolja, polomljena daska, potpuno nov parket izgreban do neprepoznatljivosti, prozori izgrebani... žena na ivici nerava, samo što ne plače.

​To su pretpostavljam bili nepoznati ljudi za gazdaricu, ne znam da li je još strašnije, kada iz krajnje ljudskih pobuda izađeš u susret prijatelju. 
Našiba ti račun za telefon, ''desi'' mu se poplava - podigne se parket. 

Svašta nešto je bilo, za ovih godinak dana. 

Lm.. 

Bila sam podstanar, tada je samo 75-ica vozila do ''tamo''. 

Sasvim ok.
Bila (bili) smo korektni u svakom smislu, vodili računa o kućnom redu, koji je tada postojao. 

Uredno plaćali račune. 

Tako da.. ne verujem da smo baš bili podstanari za poželeti :lol: ali jesmo ''oni'' od boljih. 

 

Kao neko, ko je posmatrao sa strane, moja tetka, koja je kod Vece u komšiluku je izdavala sobe studentkinjama. 

Jes i tetica ima nezgodnu ćud, ali ono što sam videla... mada ni tu nije bilo mnogo iznenađenja. 

Stan ogroman, stilski nameštaj, pokojni dragi teča čovek za primer, radio.. stvarao (umetnik). 
I sve više mislim da je tetica izdavala stan da ne bi bila sama, nego zbog finansijskog doupa. 

Jedno jutro sam samo čula, kroz san šuškanje. 

Tetica nadigla dževu, stanarka, koja je studirala pobegla, nije platila stanarinu. 

Kupila je sebi čizme, koje jesu po mom ukusu, ali bezobrazno skupe. 

Možda je to bio i vid osvete, jer je tetica imala svojih ''momenata''. 

U odnosu na ovo, što sam čula od drugara, i što je dragi Morf video, to je ništica. 

Tetica je platila čizme jednom pretpostavljam sada uveliko prosvetnom radniku :lol: 

Neka je svo ''zlo'' otišlo sa tim. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Kakvi su se divljaci doselili iznad mene, majko mila! :ajme:  Kad krene šou sa pomeranjem stolica, stolova i čegasvene po parketu, ne prestaje po pola sata - sat. Biće da imaju dvoje klinaca koji se jure međusobno po stanu, ne mogu drugačije da objasnim ovo grebanje. Gde su tu roditelji ne znam, ali vaspitanja nema, o svesti da živiš u stanu i da su oko tebe ljudi da ne govorimo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...