Idi na sadržaj

Decija-privatnost-


Preporučene poruke

Negde sam već pisala na ovu temu.
Uvek sam poštovala dečiju privatnost i isto tako zahtevala da oni poštuju moju.

Nikada im nije bilo dozvoljeno da preturaju po mojoj tašni, novčaniku!! Donesi mi tašnu, dobićeš šta ti treba ako ti treba.

Ćerka već treću godinu ne živi sa nama. Njen dnevnik još uvek stoji tu, na dohvat ruke.

Nikada ga nisam pipnula.  

Ono što su želeli sami da mi kažu-rekli su.

Ono što su smatrali da nije za moje uši neka i ne uđe u njih.

Ono što me  zanimalo-pitala sam i uvek dobijala pravi odgovor.

Mislim da je to nešto što se mora negovati od malena. 

Zaista od malena u pravom značenju te reči.

Ne jednom je ćera ostavila ulogovan svoj nalog na FB. Otvorim računar, izlogujem se i ulogujem se na moj nalog-bez čitanja i proveravanja. 

Osim toga, zaista imam taj neki "osećaj" da tačno znam kada šta treba da pitam i gde treba da "udaram".

Ćerka me u telefonskom imeniku ima upisanu kao Veštica- ne kao mama! :hhh:  

Ne kažem da ne treba to raditi, pogotovo u današnje blesavo vreme!
Treba, samo ja jednostavno nisam imala tu potrebu. 
Možda sam imala sreće, a možda sam decu dobro vaspitala..ko će ga znati...

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postujem totalno...ne virim ne gledam...vise da se ne razocaram...:laugh:

Mozda sam nekada davno negdje nesto ali malo i neznatno...cisto me bio strah...samo da vidim kako to sve kod nih ide...

a bilo je svega ali ne sto sam ja kopkao nego mi je samo dolazilo pod ruku...kao npr. "bili" smo frendovi na FB pa su mi dolazile svakakve stvari od starije cerke...i morao sam reagovati kao roditelj...to su mladalacke ludosti i to kontam ali ipak treba voditi racuna...sad sam frend samo sa mladjom...:)

Ali je zato meni vomen upao nedavno u sistem i jedva se oprah...kako nema ni profila ni nigdje nista pa ko bi to sve naobajsnjavao...:laugh::laugh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bez obzira na mogucu opasnost, uvek su imali svoju privatnost. Znam da svako dete laze ponekad, to je deo odrastanja, neka me lazu. 
Isto vazi i za njihovo drustvo, ne moram da znam svaki detalj o njihovim prijateljima, njihovim roditeljima, rodjacima, politickim uticajima i slicno.

Jednom sam preturao zbog sumnje o nekim cudnim supstancama, ali to je tada bio uveden policijski cas, pa uopstena pravila nisu vazila.

 

Ne mogu da ne napomenem s obzirom na svoj posao saznam mnoge stvari. Mnogi roditelji su spremni da postave skrivene kamere u sobu tinejdzera, spijun bube, spijun programe za SMS i telefonske razgovore. Mnogo mi je to izopaceno!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moji dečaci imaju u mene potpuno poverenje

i pričaju mi sve i sa punim poverenjem da to neće otići dalje...

Od prvog dana smo sagradili takav odnos 

i trudim se da ga negujem i dalje.

Doduše, još su mali

i njihovi nestašluci su bezazleni u odnosu na vršnjake

koji su :krsti:  da smatram da sam srećna majka po tom pitanju :)

 

Ne čačkam im po telefonima, po ličnim stvarima,

ne otvaram papiriće koje pronađem u džepovima (samo novac :lol: )

a net im služi za igranje igre i divan preko skajpa sa sestrama :uredu:

 

Tako da sam za sad - mirna :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odavno sam obavio "provere" kada je to bilo bitno.

Danas natrčim na neizlogovane profile, mejlove...ne gledam i ne čačkam.

Ali sam u onim godinama, oko 14. bez  problema proverio par puta mobilne. Bolje da mene malo bude sramota nego da mi promakne nešto mnooooooooooogo bitno. Ali sam i tada samo protrčavao kroz sms-ove naštelovan na ključne reči. Nisu me zanimale priče niti nešto drugo...samo reči koje bi upalile crvenu lampicu. Znao sam sa kim se druže jer sam im drugare pozivao u kuću da ih upoznam. Prve noćne izaske sam provodio u besanim noćima čekajući da se vrate, da ih pogledam u oči, onjušim i proverim. Danas spavam miran i kada dolaze u 5 ujutru kući.

Jednom sam to pomenuo pred koleginicama na poslu, Neke su me napale kao najcrnjeg uzurpatora dečije slobode i privatnosti. Rekoh im...moja deca-moj stil. Danas jedan sin od jedne je na ivici zakona, a drugi se već leči od alkoholizma. E pa sad...ko je bio u pravu? 

Izmenjeno od strane člana gresan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam ceprkala :uredu:..pogotovo u pubertetskom dobu,kad sam znala iz sopstvenog iskustva da im je kovitlac u glavi.Pretrcavala po beleskama,dnevnicima,porukama,htela da znam koje sumnje i strahove nose,jer sam znala da su tada spremniji da to dele sa isto tako HH nego sa roditeljima.Par puta mi je pomoglo da too suptilno razvejem,par puta se zaprepastila sta su zakljucivali,jednom odusevila trezvenim razmisljanjem i savetima poslatim drugu...sve u svemu,radite to oprezno,pazljivo sve vratite kako je i bilo,ali nece skoditi da znate i po neku njihovu tajnu,dok god se pravite da je ne znate.Verujte na rec da imam prijateljice koje su gorko zazalile sto ranije nisu proceprkale..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Elem, ako ceprkas i to dete primeti, moze vrlo lose da se odrazi na poverenje izmedju roditelja i deteta. Svako dete je drugacije i svaki ce se drugacije ponasati u odredjenim situacijama. Zato mislim da ne postoji univerzalam recept, kako postupiti sa detetom. Svi mi tezimo da budemo dobri roditelji, vecini to i uspe a neki i omanu... 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hajme, procitao sam ove postove, usadila mi se buba u glavu.

Danas mi ode momak u skolu, i ostavio je kutiju Centrum vitamina na stolu. Gledam, zapitam se od kada pije vitamine. Ja sam mu rekao da mora da pije da je bolesljiv, ali nisam mu kupio. Rekoh, ili od majke ili od babe je uzeo.

Otvorim onako instinktivno kutiju, kada neke plave tablete u njemu. Hm...  Nekad sam pio Centrum, imao od njih nezeljena deljstva i cini mi se da sam upamtio da su Centrum tablete narandzaste. Vijagra je plava ali mladom momku to ne treba, onda ovo moze biti... Omg... Omg...

Vadim tablete gledam, razdeljen crtom, slova sa obe strane, trk na net, tragam... Prvo slike... Nijedna vijagra, cak ni falsifikati nemaju taj oblik.

Pretrazivac na centrum tablete... Gomila narandzastih tableta, razni natpisi... AAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaa.... Krenem da se nerviram... Kako li se zove to sto piju mladi... Ekstaza... Ecstazy... tako nesto... Pretrazivac... Ima i plavihhhhhhhhhhh. Sada je vec zabrinjavajuce, mada ove na slikama su skroz amaterski krojene...

Nigde ne mogu naci sliku koja lici na plavu tabletu koju drzim u ruci. Da li da idem u apoteku pa da pitam... Kod opsteg lekara? Ima li uopste neko ko moze da prepozna tabletu? Jos ce mene uhapsiti ako je droga... Pffffffffff... Prebicu ga ko vola, samo da stigne kuci. Ma ko ce to docekati, sad cu ga nazvati telefonom, pa da pitam kakve to tablete valja!

Kako sad ovo da iscackam... Pretrazivac - identifikacija tableta... Ma izbaci mi gomilu tableta... One sa Windows aplikacijom.

Pretrazivac - identifikacija tablete... Isti slucaj, drugo pakovanje... AAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Pretraga na madjarskom... Gomila bezveznih slika. Hot linija proizvodjaca lekova? Nema nigde na netu.


Pretrazivac -Identification pills... Pa kaze: http://www.drugs.com/answers/blue-oval-side-3-685972.html

This pill is Centrum Advance, a multivitamin and mineral supplement available in the UK.
Description: Light blue scored oval tablet with markings E3 on one side and C on the other.

 

Ma da vam ne bi ... ... sa plavom bojom! A skoro sam dete tranzirao zbog vas!  :nadrndanko:

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...