Idi na sadržaj

Vakcinacija dece


Preporučene poruke

Pre 13 sati, GlorijaTreca said:

Baš me zanima kako danas razmišljaju pristalice vakcinisanja ne samo dece već i odraslih. 

APSOLUTNO PROTIV! 

 

E, a meni je baš drago što si ponovo svratila u našu kafanicu! :uzbud:

Ali nije mi jasno šta znači ono "apsolutno protiv". Stičem utisak da si protiv bilo kakve vakcinacije, ne samo MMR, nego i protiv aktuelne kovid zaraze.

Kao moj odgovor na tvoje razmišljanje uputio bih te na pretposlednji pasus objave na drugoj temi: KLIK.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I meni je drago što nam se @GlorijaTreca vratila.. nadam se da će da je bude i više i češće na forumu. 

Danas je moj tata bio u ambulanti, zbog prepisa terapije. Nisam sigurna da sam ga dobro razumela, da li su pravili anketu, popis.. grubo zvuči, ali tata se izjasnio i poptisao da jeste za vakcinaciju. Spada u rizičnu grupu, ali ono što je meni najbitnije je to,  niko na njega nije vršio pritisak. On je odlučio i tu je tačka. Ja tu nemam pravo ništa da menjam, i da hoću - ne mogu, a i ne bih želela. 
Ako je u meni postojala i trunka sumnje u vakcinaciju, upravo je ono, što je @Adrijan napisao i opisao. On, koji nije sklon pisanju po forumu, ali kada napiše, ima jačinu i logiku. Tako da.. jesam i letos pričala sa suprugom o vakcinaciji, jer smo izloženi. 
Jesam ona, koja veruje da farmaceutski lobi vlada.. tačnije da je jedan od jačih, ali to sada nema veze sa vakcinacijom. 
Ono što me vodi su iskustva onih, koji su Covid preležali, neki sa posledicama, neki ne.. i.. iskustva nekih mojih, koji su izgubili najmilije. 
Smatram da je strah najveći neprijatelj u svemu ovome, za oprez jesam. Intuicija mi kaže: ''Da!'' 
Tako da će bockanja da bude u mom slučaju. 
Nisam stručnjak, ni merodavna da znam šta je u vakcini.. koje su nuspojave.. ima ih verovatno, ali sigurno nisu toliko kobne. 

:doktorica:
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Draga Glorija, 

kada napišeš apsolutno protiv, volela bih da pojasniš razloge zašto je tako...

Nisam baš oduševljena ovim brzim pronalaskom vakcine, sve je to ishitreno,

znam i za farmaceutski lobi... okej, teorija zavere na sve strane....

ALI...

isuviše meni bliskih i dragih ljudi je prebolelo ovaj virus i imaju trajne posledice i znam kroz šta su prolazili...

tako da ću dooobro razmisliti o vakcini i na kraju je primiti.

Možda nas i uslove zbog posla, ko zna šta nas čeka, 

ako su naveli prosvetu, tu sam negde i ja :navodno:

Na kraju, jednostavan razlog, doći će vreme kada će nas neke države (hoteli) uslovljavati vakcinom :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pošto je naslovna tema vakcinacija dece, tu je i dalje moje stanovište da samo roditelj ima da odluči o tome. Lično bih, da sam roditelj odlučio da vakcinišem dete, a pre prihvatanja MMR vakcine bih se mnoooogo detaljnije informisao nego sad. Iz relevantnih izvora.

Po pitanju ove vakcine (protiv Covid-a), nisam strogo protiv. Ko želi da bude deo te priče, neka bude, njegov izbor. Ali, to mora da bude IZBOR. Bar dok efikasnost i bezbednost vakcine ne bude dokazana statističkim pokazateljima. Lično, ne verujem da razvoj vakcine za koji je inače potrebno nekoliko godina može bezbedno da bude sveden na šest meseci silom preke potrebe. Stoga, ne verujem doktorki Kisić Tepavčević da je ustavno i legitimno da me se podvrgne takvom jednom medicinskom eksperimentu bez moje izričite saglasnosti. Koju ću dati kad vidim podatke. Pitanje Ustava i fundamentalnih ljudskih prava. Za koje sam spreman da umrem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...