Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Kultni film po definiciji bi trebao biti onaj koji je datom trenutku i vremenskom periodu, idejom, motivom, stilskim i narativnim neuobičajenim karakteristikama se izdigao iznad prosečnosti i učmalosti, i tokom godina stekao malu i probranu grupu sledbenika i obožavaoca.Takodje  moze biti  film koji govori o jednoj generaciji,periodu ili dogadjajima na poseban  nacin ..

Slazete li  se  sa ovim objasnjenjem?Imate li svoj 'kultni' film,nesto sto uvek mozete gledati  iznova ?
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa definicijom, međutim nikada me ne vuče da neki film gledam dva puta, osim kada nemam ništa pametnije da radim, pa se zateknem pred teVejom..a na njemu ništa pametno...naravno to se meni jaaaaaako retko dešava. 
Što se mene tiče TV ne mora ni da postoji. :kez:
Kultni filmovi  su recimo za mene-Maratonci i Tito i ja.  Kada naletim na jedan od ta dva filma oduzimam daljinac! 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Definicija je sasvim u redu. :uredu:  A i imam svoj kultni film, kao što se da videti iz avatara i nicka. :lol:

Matrix je za mene savršen film, najkompletnije delo koje je filmska industrija ikad iznedrila (uz najdublje izvinjenje obožavaocima "Kuma"). Većina bi odmah pomislila na specijalne efekte ili na širinu mašte braće (pa, brata i sestre) Vašovski, ali dubina Matrixa je u nečemu drugom. U slojevima. U slojevima istorije, tradicije, filozofije, religije, psihologije, informatike koji su međusobno isprepleteni kroz SF priču da bi preneli poruku, i u koje možete da proniknete tek ako zaboravite da je film naučno-fantastični. Jer on to u suštini nije. Gledao sam ga jako mnogo puta, i uvek mogu još premda kompletnu priču znam u detalje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dan sakala (iz 1971)

American beauty

Ratnici podzemlja (od Walter Hill)

Smaragdna suma

Rat zvezda (osnovni) pa Imperija uzvraca udarac

Hair

Ne secam se naslova, Bud Spencer, Terence Hill ono kad se tuku za mali auto

Dobar, ruzan, zao

Bilo jednom na divljem zapadu

Bilo jednom u Americi

Paklena pomorandza

Blade runner

Man in Black (prvi deo samo)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...