Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Branio sam Mladu Bosnu

 

Na RTS-u ide ova serija, nedeljom u 20.00.

 

nikolarakocevic-origh_af_zpsfqaf0qx1.jpg

 

Gavrilo Princip i drugovi, mladići koji snivaju o slobodi, izvršili su 28. juna 1914. atentat na prestolonaslednika Austrougarske monarhije koja je okupirala njihovu zemlju. Suočeni sa ogromnim represalijama Austrije, Princip i drugovi odlučili su da sve priznaju. Međutim, bez obzira na sve pokušaje da se u istrazi nađu dokazi, a krivica za atentat pripiše vladi Srbije, istraga doživljava neuspeh.

Srbija nema nikakve veze sa atentatom, ali ništa nije moglo da zaustavi rat... Suđenje mladobosancima koje se odigralo oktobra 1914. u Sarajevu, samo je trebalo da da potvrdu argumentima za objavu rata Srbiji. Mladobosance je, u najvažnijem sudskom procesu XX veka, branio mladi pravnik Rudolf Cistler. Kad upozna zanose i ideale svojih branjenika, naći će se u vrtlogu emotivne drame, spreman na najveći rizik. Ovo je njegova priča...

Igraju: Nikola Rakočević, Vuk Kostić, Nebojša Glogovac, Vaja Dujović, Boris Isaković, Miloš Đurović, Marko Grabež, Marko Pavlović, Branislav Lečić, Andrej Šepetkovski, Milan Marić, Vučić Perović, Novak Bilbija, Nikola Vasiljević, Branislav Tomašević, Mihajlo Jovanović...

***

Ja sam sa mojim dečacima ispratila ove do sad, tri epizode i vrlo sam zadovoljna.

Serija je zasnovana na dokumentima, stenogramima sa suđenja

i pokušava da prikaže događaje koji su prethodili atentatu, samo suđenje,

kao i sudbine svih aktera tog atentata.

Glumačka ekipa je izvrsna, zaista imamo glumce za svaku pohvalu :uredu:

Uz nju, dečacima lakše objašnjavam i pričam o tom dobu

i odlično su uvedeni u priču o tom dobu :uredu:

Prati li još neko ovu seriju?

Ili je gledao film?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...