Idi na sadržaj

Radio - zaboravljena zabava?


Preporučene poruke

Da li, i koliko često slušate radio stanice? Da li je radio u vašem domu zaboravljen medij, ili još uvek ponekad s pažnjom slušate glas iz te male kutije?

Moram priznati da klasičan radio već dugo ne posedujem, i da mi ponekad nedostaje. Da nema interneta i mogućnosti da program radio stanica slušam preko njega, mislim da mi nikad i ne bi palo na pamet da ga nabavim. I te stanice koje slušam su usko tematske, sa jako malo programa "uživo", klasičnog radio voditeljstva na njima gotovo da nema.

Kakva su vaša iskustva?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rado slušam radio.

Kada god mi su ukaže prilika.

Svakog jutra, od Nacionalnog razgibavanja... preko lokalonog radija zahvaljujući kome mogu da čujem neke značajne informacije.

U mom slučaju je TV zaboravljena zabava, zahvaljujući Farmama, Dvorovima, repriziranim reprizama repriza :zid: .

Muzika i koja zanimljiva reč, sasvim dovljno za manje stresa u vreme kada nas bombarduju negativnim informacijama sa svih strana.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:) Slična sam Gogi.

Imam radio, pa skoro se može reći klasičan model s obzirom da na njemu slušam i neke davno zaboravljene kasete...

Moj dan započinjem sa Nacionalnim razgibavanjem, u ušima dok šetam ulicom se družim sa tom dvojicom voditelja i svaki dan mi započne sa osmehom... Volim i njihov izbor muzike. Postoji još par stanica koje imaju muziku za moje uši, tako da je odgovor da... radio je kod mene prisutan svakodnevno i volim ga... više nego tv :beyond:

Mislim da je radio sveprisutan medij oko nas, za razliku od tv-a koji gledaju oni koji vole te rijaliti programe... a s obzirom da nisam jedna od njih, tv je kod mene namešten na jednoj stanici zbog par serija i to je to. Više mi i ne treba :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Citajuci negde nesto prvi put cuh za Radio Fokus, inace kvazi patrotski i pro sns-ovski, onako otvoreno, do dzajca. Posto se na ostalim medijima uglavnom prica isto o gladovanju i zhedjanju znate vec koga ajde reko da probijem tu medijsku blokadu i cujem nekog ko blagonaklonije posmatra na stvar.

I cuh bogami.

Cuh da je "ovaj patrijarh njihov", da treba da "skine zutu mantiju" da je "Beko Djindjicev milioner" da je "onaj Bakic iz utiska nedelje budala i ima odvratnu facu"

Tim recima. Retorika gora nego na stadionima. I niko nista.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne volim radio S :beyond: Meni je ta muzika previse mlaka, ne volim domaci pop - ic, a retko kad ubodu ono sto se meni dopada.

Radio slusam preko telefona uglavnom, osim kad dodjem kuci pa ga pustim ili preko neta ili upalim muzicku linijicu pa cepa ono sto mogu da nahvatam. Kad smo kod toga, upravo ide radio S koji keva voli da slusa a ja necu da joj kvarim zabavu.

Moj omiljeTi je Index radio, mjuza je kul, emisije su im dobre, obozavam Urosa Bogdanovica (cak i saljem poruke kad je nesto interesantno u pitanju u vezi njegove emisije), tamo sam prvi put cula Slavisu Cvetkovica - Lepog.. To je moj jedini izbor od domacih stanica. Od stranih nahvatam neku italijansku, mislim da je Virgin Rock Classico u pitanju.

Najdraze mi je radio da slusam, uvek se obradujem kad cujem neku pesmicu koju dugo nisam cula.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nekad sam znala stalno slusat radio.. kod kuce, kod nane, u autu, u skoli.. cak sam ga pustala da ''pjeva'' i kad zaspem.. :) a sad ga slusam svaki ponedeljak od 7:00 do 7:20 (dok se vozim do Velenja na bus) i od 7:30 do 8:40 (na busu, do LJ :hahaha: ) i kad/ako neko dodje autom po mene u LJ pa nema nekih pametnih CD-ova..

Zasto je to tako, ne znam.. :neznam: imala sam prije omiljene voditelje, programe.. za osobu kao sto sam ja, sto se topi ako je sa ''druge strane'' pravi glas, radio je bio ko melem za dusu :treptrep: ..i usi, naravno.. :hahaha: ma znala sam sve.. kad je koja emisija, ko vodi, koji ce gosti bit u studiu i svasta nesta.. redovno sam slala SMS u emisije, narucivala pjesmice, zezala se i tako.. neke voditelj(k)e moje omiljene stanice upoznala sam i u zivo... legende od ljudi.. :ok: ..a sad, sad se jedva sjetim na koliko mgH koja stanica radi.. :confused:

Sjecam se kako se tata uvijek nervirao oko toga jer sam uvijek slusala jedan te isti radio - Moj Radio.. cim sam sjela u autu menjala sam stanicu i tata je svaki put pokusavao da me opameti i stavi mi do znanja, da postoje i druge stanice ali dZaba.. :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ove zime san slusao Radio Fokus dosta cesto.

A i sada ponekad kad uzmognem.

To je radio veoma nacionalno opredeljen , a posebno je zanimljiva

emisija "na liniji " u koju se ukljucuju slusaoci i daju svoje pametne predloge ,

a bogami i kritike o stanju u drzavi i o aktuelnoj vlasti.

Emisiju vodi ovaj tip :

images?q=tbn:ANd9GcSBODXQMp_KKXYx7AeovSn

A dobar je i sa jedinom nadom Srbije pa se moze zakljuciti ciji je ovo i kojeg je profila ovaj radio.

images?q=tbn:ANd9GcRuNFDWhwe-Yfz8ZJiLYvd

Svasta se moze cuti na ovom radiju.

Kao recimo :

"

Tadic je obican izdajnik , on ima crte majcinog ujaka Hrvata".

"Lepse sam ziveo za vreme Milosevica .

Radio sam i bio sam dobro placen."

"Jedini uslov da nas narod opstane je da pruzimo otpor Borisu Tadicu

i njegovoj nameri da udjemo u EU."

Ima tu i pogrdnih reci slusalaca na koje voditelj kaze :

Nemojmo upotrebljavati te termine , znam da vam je tesko .....ali ipak.

Ukoliko se javi neko sa drugacijim misljenjem , uglavnom ga iskljucuju odmah.

Zanimljiva emisija , pa preporuka za slusanje ovog radija a posebno ove emisije za sve one koji imaju

odredjenu crtu mazohizma kao ja.

I

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Radio Fokus mi je postao najomiljenija stanica sto se moze porediti sa ovisnocsu.

Kada god nadjem slobodnog vremena ,a nadjem, ja slusam ovu stanicu.

Evo bas sad slusam svoju omiljenu emisiju "Na liniji ".

Javljaju se slusaoci i pricaju o raznim temama koje zaokupljaju paznju sirokih narodnih masa.

Subotom pre podne svoju Autorsku emisiju ima Ksenija, zena Ace Vucica.

A vala i nek ima i treba da ima ......:uredu:

I sada bas kaze Voditelj Vlada : u 12 casova u studijo kao gost ulazi

Milovan Drecun :roll: vojnogeostratopsihopoliticki analiticar....

Jos samo 14 minuta pa ...........dolce...dolce ....Milovan.....:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

nocu pustim neke online radio stanice...koje pustaju dzez i soul

ujutru,ponekad,pustam radio-Korculu....da me mine pusta zelja...

nekad,dok je bila ziva moja nana,moja jedina bezrezervna ljubav (a da nije moj sin),volela sam da u letnje jutro na verandi( dok pijem kafu,rakijicu,slatko se vec uzelo :) ) slusam Radio-Vrnjacka banja...

volim ja tu dvojku nasabajle...

to,kroz sljivike i livade...pa sajkace...pa sir i kajmak...:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ah taj Fokus Radio!!!:roll:

E sto volim da ga slusam .

Upravo se javila Milka oz Novog Beograda i izrazila svoju ogorcenost povodom

trenutno aktuelne teme.

A posle nje isto tako ogorceni slusalac rece :

"Sta mi radis brate ( voditelj ) u ovim tuznim vremenima"?

Uhvatili su cara Lazara , ovo je drugi Car Lazar .."

A sada prica Gospodja Teodora... emotivno.....

Voditelj Vlada je prekinuo i rekao senzacionalnu i krajnje intimnu vest ,

ofirajuci prijatelja koji je od juce na bensedinima.

Nadam se da Toma nece poceti sa strajkom....

Upravo se Aca Vucic javio u program i to direktno.

A u podne gost Milijana Baletic.:roll:

Koja desavanja i koja dinamika!

Najvolijem radio Fokus.

Definitivno.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slusalac: "Jel znate ko je bio pop Luka Lazarevic? On je bio pop, ekumenista, kome je omiljeni recept bio vruca turska creva na njegovoj sablji..."

Fokus :"Ne mozemo da pricamo o tome sada, nazalost, ne mozemo da pricamo o tome, shvatite nas, ne mozemo o tome sada da pricamo. Nazalost."

Radio Fokus na dan hapsenja djenerala.. Ne mogu ja dugo da slusam ali imam potrebu sporadicno, pustim par minuta pa ubijem radio.. Potreba za nerviranjem, adrenalinom, shtali..

I dalje mislim da RRA ne radi posao.. Ovo stvarno ne bi smelo da se cuje..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...