Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Kič je deo naših života u tolikoj meri da sam uveren da je postao prvorazredna i nezaobilazna subkulturološka pojava ma šta mi pojedinačno mislili o njemu. U razvoju potrošačkog društva je dostigao neslućene razmere kroz svojevrsan paradoks na način da se u uslovima što veće emancipacije i obrazovanja ljudi javlja i što veća potreba za proizvodima koji ne odražavaju umetnost i lepotu, već sposobnost i žilavost potrošačkog mentaliteta savremenog kapitalizma...

Ogroman procenat nas nije potpuno imun na kič. On je svuda oko nas. U književnosti, muzici, slikarstvu, arhitekturi, odnosno brojnim ljudskim aktivnostima, posebno u umetnosti čiji je nusprodukt i štetni derivat...

Kič je u stvari indikator i legitimacija nas samih. On otkriva naše osobine, sklonosti i naš odnos prema lepom. On često i nema veze sa našim intelektom i obrazovanjem, već sa našim emocijama prema određenim stvarima i vrednostima. Nikako ne mogu a da ne pomenem poslednju scenu, po meni najboljeg filma svih vremena, Građanina Kejna, kada glavni junak umire i ispušta iz ruku staklenu kič kuglu sa vašara u kojoj se nalazio ružin pupoljak, koju je još dobio kao dete. Ona mu je bila vrednija od čitavog ogromnog bogatstva koje je posedovao...

Šta je po vašem mišljenju kič? Kakav je vaš odnos prema njemu i da li mu (bar) ponekad podlegnete?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kich je po meni imitacija... postoji jedan izvor nekog dela,bilo ono film,muzika,stil oblacenja... i onda se to jedno delo na masovan nacin rasiri,sa razlicitim nijansama. Svako delo,ako je umetnicke forme ono mora da nosi novu stvarnost,jer i sama umetnost je stvaranje nove stvarnosti,a ne da se ta ista stvarnost kopira i modifikuje. Kao npr. Mi nismo andjeli 1 je jedan kultni film,ali ne uspela kopija andjeli 2 i 3 su zapravo modifikacija prvog dela i americkog stila zivota. To nije izvorno,kao neka nova ideja ili neki novi vid.

Danas svako moze da bude umetnik,sto nije nimalo dobro...Lepo je gore objasnio ,da je kic prikaz nas samih...odnos prema lepom..zaista u poslednje vreme treba proci dugacak put,da bi se pronaslo nesto sto nema veze sa kicom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šta je po vašem mišljenju kič? Kakav je vaš odnos prema njemu i da li mu (bar) ponekad podlegnete?

Jao kic me uzasava.

Bilo u oblacenju,umetnosti,zivljenju,kulturi....

Za mene je kic preterivanje,bez mere,bez ukusa.

Rijaliti sou,spanske serije,trac novine,...

Ako moze polepicu neke slicice...

2002-stoja.jpg

13_Venezia_Souvenir_copia.jpg

Luster_slika_L_298577.jpg

Kic je neukus.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Kich je povrsnost, neukus u teznji da se oponasa umetnost!

Kich, to su betonski lavovi na ogradi!

Kich je preterivanje u ukrasavanju i bojenju!

Kich je crvena soba sa roza chipkastom zavesom!

Kich je muzika koja se uci napamet, jednim slusanjem! (Decko, ajde oladi!:kez:)

Kich je cesto i ona ``umetnost`` koju preferira politika!

Kich je i lose projektovana zgrada!

Kich je i jeftino izradjena trafika!

Kich je ono sto masa trazi! Njime se hrani! Sto se hrani, to se i razmnozava! Zbog kicha se prave komisije strucnjaka, tamanjenje kicha kosta resursa...

Kich je kao korov, uvek izraste iznova!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 8 meseci kasnije...

Danas svako moze da bude umetnik,sto nije nimalo dobro...Lepo je gore objasnio ,da je kic prikaz nas samih...odnos prema lepom..zaista u poslednje vreme treba proci dugacak put,da bi se pronaslo nesto sto nema veze sa kicom.

Ne može svako postati umetnik ali se može proglasiti umetnikom, nažalost. Slažem se i ja sa Apolodarom, prikaz nas samih ali kome? Onima koji u tom prikazu ne vide odsustvo vrednosti.

Lepu misao je izgovorio Dostojevski "Pare su mi mrske jer daju talente".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Ako iskreno volite to sto radite onda vam zaista nece biti vazno misljenje dugih ljudi. Ako neko samo pokusava da uradi nesto, recimo drugacije, a pri tom ne uziva u tome sto radi, onda je nastajanje kica neizbezno. Ja ne mislim da postoji nesto nespojivo, ili nesto sto je preterano, sve dok neko iskreno uziva u svom delu i sve dok to radi iskljucivo zbog sebe. Toliko o umenickim delima. Vidim da se ovde spominju i molesrki radovi :laugh:

Opet, na kic mozemo naleteti kod ljudi koji su na brzinu uspeli da se obogate, ili dosli iz NJemacke pa resili da pokazu svima u selu koliko imaju novca...ooo daaa, mnogo kica tu moze biti, kao sto su gore navedeni lavovi i tigrovi. 

Na kic se moze naleteti na ulici, kod ljudi koji ce dati svaki dinar na skupu odecu a pri tom ne umeju da je nose, bitno da je DJANI, ARMANI, GUCI i prsten na ruci, roleks zuti i ferari ljuti...sve je dzaba kad je u glavi promaja, tada shvatimo da su dvorske lude zapravo veoma uskladjeno odevene :uredu:

I taaako, ima svasta.

Izmenjeno od strane člana Mrak
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...