Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 154
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Kad je već ubacivao nešto, mogao je i desetku. Iz ono malo iskustva što sam imao s njom, deluje mi daleko ozbiljnije od osmice.

A ako mene ko šta pita, za one koji su vezani za Majkrosoft i imaju koliko-toliko novu mašinu, od sveg srca preporučujem Desetku!

visual studio nesto zeza. iskopace njega bili 

Zakačene slike

Veco, Pera će ti sa piši-briši pomoći samo do sledeće prilike. Definitivno Sedmice i Osmice apdejt za Desetku, bez obzira tražio ti to ili ne. A ako si tražio, onda je i instaliraju, a ako nisi, do besvesti, odnosno dok ne popustiš ti nude. Jedino što nisam siguran dešava li se to i ako je na Sedmici i Osmici podešeno da se ne izvršava automatski apdejt.
Takvima, kojima je apdejt bio uključen, a koji nemaju problem sa starim DOS aplikacijama, od sveg srca preporučujem Desetku! 

Morfe, izgleda da je u pravu Šumica, da je u pitanju procesorska arhitektura. Ne znam samo da li ima kakav valjana virtuelna mašina koja bi mogla emulirati DOS ili WinXP?! Imate li preporuku?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na ideji, podsećanju. Dosboks sam već koristio, kada sam podešavao 64 bitnu Sedmicu. Sećam se da sam se napatio dok nisam omogućio štampanje direktno na LPT.

Nadao sam se da ću moći da koristim blagodeti grafičkog okruženja, ikonice i kliktanje mišem. Pomislio sam da bi neka XP virtuelna mašina, emulator, omogućila pokretanje DOS programčića u "Command Prompt"-u.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam prvi put nekome instalirao desetku, prvi utisak je da izgleda jako lepo i da radi dosta brzo ako izuzmemo povremena sitna kočenja prilikom biranja pojedinih opcija u novoj Settings aplikaciji. Klikneš na opciju i ništa - moraš da čekaš da krene. Ali to je jedini deo sistema kom sam našao neku zamerku, ostalo deluje solidno. I sav hardver koji je radio na sedmici i osmici radi i dalje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Stiglo je i Windows 10 "jesenje ažuriranje" (Fall Update). Među novim opcijama su mogućnost uklanjanja pozadinske fotografije na ekranu za prijavljivanje, ažurirane šeme boja koje omogućavaju menjanje pozadine trake naslova, usklađeni desni-klik meniji, mogućnost dodavanja četvrtog reda ikonica u Start meniju i povećanje broja mogućih ikonica na 2048 ( :roll: ) , mogućnost instaliranja aplikacija na spoljne memorije, razna unapređenja u aplikacijama Skajp, Edž i Kortana, nove ikonice u Kontrol Panelu i mnoge druge...

Jeste li preuzeli Fall Update?

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Stiglo je i Windows 10 "jesenje ažuriranje" (Fall Update). Među novim opcijama su mogućnost uklanjanja pozadinske fotografije na ekranu za prijavljivanje, ažurirane šeme boja koje omogućavaju menjanje pozadine trake naslova, usklađeni desni-klik meniji, mogućnost dodavanja četvrtog reda ikonica u Start meniju i povećanje broja mogućih ikonica na 2048 ( :roll: ) , mogućnost instaliranja aplikacija na spoljne memorije, razna unapređenja u aplikacijama Skajp, Edž i Kortana, nove ikonice u Kontrol Panelu i mnoge druge...

fall-update-hero.thumb.jpg.f51071eaa881b

Jeste li preuzeli Fall Update?

​Auuuuuuu šefe šta ti napriča i ovih par redova!!
Nisam niša preuzela iako mi stalno "viče" -ajdeeeeeee instaliraj me...al' ja jok! 
Čitajuće tebe mislim da ni neću :hhh:   :hhh:      

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

i tako..onomad letos iskoči meni obaveštenje da mogu dobiti W10 za džabaka ako se registrujem..ajd da se registrujem...pita me (tamo neko :hhh:  ) jel 'oćeš? A što ne bi 'tela...i kažu-dobrooooooo kada bude gotov možete ga instalirati....

Nakon nekog vremena iskoči meni ono isto pisamce i kaže-bravooooooo, čeka vas vaš W 10! 
Jeeeeel?
E pa predomislila sam se... :fijuk:  volEm ja moju W7...

Eeeeee, 'oćeš vraga-nema neću!!

Dosadan! 
Ajde...počnite instalaciju..jednostavno je...ajde krenite..čeka vas....

NEEĆU!!!

Cvrc...pre nedelj... dve dana, krene jedne noći oko ponoći da mi se apdejtuje W 10 sam od sebe!!
Ja klik "oktaži".....on me ne šuminja 1 %

Ja opet "klik na prekini"  on radi..ja klik..on radi..ja klik..on radi...maaaaaaa odoh na spavanje, sad ću da  preklopim  pa nećeš moći, a sutra se dalje borim sa tobom!!
........(ovo ja spavam)

Sutra ujutro otvorim laptop-on mi se smeje i kaže "98%" instalacije je zavšeno, samo još malo i vaš W 10 će biti kompletno instaliran"

:ajme: 

I tako...od tog dana svojom voljom, protiv svoje volje, umesto moje lepe "7" imam "10"...

Naravno da sam odmah zvala u pomoć mog najboljeg majstora na svetu PERUUUuuuuuuuuu.....on se smeje i kaže-ma nije to tako strašno. 
Ostavi  par dana pa ako ti bude pravila problema donesi laptop i brisaćemo..

Eto...ne pravi problema..ja se nekako navikla....(a šta ću) samo nisam baš najsrećnija... :(

Nemam sat na desnoj strani..nemam kalendar..nemam vremensku prognozu..ili ne umem da namestim....!

Priznajem da sam glupava!!
Navika je čudo!!

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Ako još niste iskoristili priliku da besplatno pređete na Windows 10 sa neke od prethodnih verzija, krajnje je vreme, poručuju iz Microsofta.

Izvor: Klanrur.rs

Od kako je izašao, Windows 10 je ponuđen korisnicima Windows 7 i 8 potpuno besplatno kao apgrejd, doduše pomalo agresivno ukoliko ste bili te (ne)sreće jer obaveštenje izlazi u vidu pop-up prozora jako često. Ta neobična odluka je Microsoftu donela veliku bazu korisnika koja sada broji 300 miliona. Ali, uskoro će ova ponuda biti ugašena i Windows 10 će morati da se kupi.

Počev od 29. jula, svi koji nisu iskoristili besplatni apgrejd na Windows 10 a žele da pređu na ovaj OS, moraće da izdvoje 120 evra za kupovinu istog. Windows 10 se za sada pokazao kao dobar operativni sistem, a polako postaje obavezan sa sve većim brojem igara koje dobijaju PC izdanja poput Killer Instinct koji je ekskluzivan za ”desetku”.

***

Et' šta ste dočekali, da vas ja "prevodim" na Windows :roll: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...