Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Počelo :uzbud:

A sutra počinje.... :uzbud:

Rolan Garos, drugi dan:

Filip Šatrije, od 11.00:

Marija Šarapova – Ksenija Pervak

Novak Đoković – Žoao Sousa

Alize Korne – Ešli Barti

Stanislas Vavrinka – Giljermo Garsija-Lopes

Suzan Lenglen, od 11.00:

Dominika Cibulkova – Viržini Razano

Žil Simon – Ante Pavić

Rafael Nadal – Robi Džinepri

Patra Kvitova – Zarina Dijas

Teren broj jedan, od 11.00:

Kei Nišikori – Martin Kližan

Žilijen Beneto – Fakundo Bagnis

Jelena Janković – Šaron Fišman

Sloun Stivens – Šuai Peng

Teren broj 14, od 11.00:

Nikolaj Davidenko – Robin Hase

Felisijano Lopes – Damir Džumhur

Bojana Jovanovski – Kamila Đorđi

:ajde:

ima da begam sa posla da stignem da ispratim što me interesuje... :gone:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Novak u laganom ritmu do 2. kola

Drugi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je pobedio 44. tenisera sveta Žoaa Sousu sa 6:1, 6:2, 6:4.

Prošle godine na US openu Portugalac je uzeo četiri gema, a ni sada nije uspeo da pruži jači otpor Novaku.

Za plasman u treću rundu Novak će igrati sa Žeremijem Šardijem, od kojeg u osam mečeva nije izgubio ni set.

Francuz je trenutno 42. na svetu, visok je 188 cm, a ove sezone ima skor 17-12. U Rimu je savladao Rodžera Federera i došao je do četvrtfinala, a najbolji rezultat ove sezone mu je polufinale u Brizbejnu.

Jedino što je omelo Đokovića u meču sa Sousom jeste kiša, zbog koje je meč bio dva puta prekinut – prva pauza dogodila se posle pet odigranih gemova i trajala je 70 minuta, a drugi put krajem drugog seta teniseri su odmarali desetak minuta.

Tada igrači nisu ni izašli sa terena, a Novak je pauzu iskoristio da se zabavi i porazgovara s momkom koji mu je doneo kišobran – podelili su po sok i nazdravili, što je izazvalo aplauz i smeh u publici.

“Probao sam na najbolji način da iskoristim pauzu i da uradim nešto zabavno. Lepo smo porazgovarali, i on igra tenis, bilo je lepo“, kazao je Novak u intervjuu posle meča.

Novak je na terenu bio razigran, a pri tom nije potrošio mnogo energije, što i jeste najvažnije u ovoj fazi turnira.

"Uslovi nisu bili tako dobri, bilo je teško i vlažno, ali najvažnije je da sam prošao dalje u tri seta. Imao sam male padove u igri, bez razloga sam izgubio neke gemova na svoj servis, ali pobeda je najbitnija. Bio sam agresivan, on je veliki borac, nije bio neki kvalitet meča, mnogo smo grešili jer su uslovi bili teški", rekao je Đoković.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ana, JJ i Lajović prošli, ispala BJ

Jelena Janković, Ana Ivanović i Dušan Lajović plasirali su se u drugo kolo Rolan Garosa, dok je Bojana Jovanovski okončala takmičenje već na startu.

U meču koji je u ponedeljak prekinut zbog mraka Jankovićeva je savladala Šeron Fičman sa 5:7, 6:1, 6:3 i sada će igrati sa Japankom Kurumi Narom.

Ivanovićeva je dobila Francuskinju Karolin Garsiju sa 6:1, 6:3 i u drugoj rundi sastaće se sa Jelinom Svitolinom, dok je Jovanovska ispala od Kamile Đorđi sa 6:4, 6:3.

Dušan Lajović pobedio je 34. tenisera sveta Federika Delbonisa sa 6:3, 6:2, 6:3 i sledeći rival mu je Jirgen Zop.

Jelena je posle meča izjavila da joj je drago kada Srbi igraju dobro, ali da je koncentrisana jedino na svoje igre. Ana Ivanović rekla je da je zadovoljna ubedljivom pobedom, iako su uslovi za igru bili loši.

Rolan Garos, prvo kolo:

Jelena Janković – Šeron Fičman 5:7, 6:1, 6:3

Ana Ivanović – Karolin Garsija 6:1, 6:3

Kamila Đorđi – Bojana Jovanovski 6:4, 6:3

Dušan Lajović – Federiko Delbonis 6:3, 6:2, 6:3

b92

***

kakav turnir...

pa još GS :dry:

ni rasvete pa još i kiša prekida mečeve, jer nemaju ni krov... :dry:

red mraka, red kiše, pa tako u krug...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Đoković pre kiše do 3. kola

Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa lakom i ubedljivom pobedom protiv Žeremija Šardija – 6:1, 6:4, 6:2.

Srpski teniser još jednom je potvrdio da mu leži igra Francuza kojem ni u devetom međusobnom duelu nije prepustio ni set.

Od početka do kraja meča Đoković je kontrolisao dešavanja na terenu Filip Šatrije i bez problema je prošao u treće kolo oduzevši servis rivalu čak sedam puta.

Srpski teniser je na kraju imao 30 direktno osvojenih poena i 16 neiznuđenih grešaka, dok je Šardi pored 19 vinera napravio 35 grešaka.

U narednoj rundi rival srpskom teniseru će biti Marin Čilić, koji je bio bolji od Tobijasa Kamkea 6:3, 3:6, 6:3, 6:0.

b92

Prva teniserka sveta Serena Vilijams ispala je u drugom kolu Rolan Garosa,

porazom od španske teniserke Garbinje Mugurusa, 6:2, 6:2. :lol:

Starija sestra Vilijams, Venus, završila je takmičenje u drugom kolu,

od nje je bila bolja Ana Šmijedlova u tri seta 2:6, 6:3, 6:4. :lol:

Da su se obe ostvarile pobedu,

igrale bi jedna protiv druge u trećem kolu.

Ovako će se u trećem kolu sastati Mugurusa i Šmijedlova. :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jankovićeva prva na "Filip Šatrijeu", zatim Ana, Lajović protiv Zopa na terenu 14

U četvrtak na Rolan Garosu u singl konkurenciji istrčaće tri srpska predstavnika - Jelena Janković, Ana Ivanović i Dušan Lajović, dok će na teren izaći i prvi teniser sveta Rafael Nadal, kao i peti nosilac David Ferer.

Jelena Janković će prva odigrati svoj duel protiv Japanke Kurumi Nare u 11 časova na "Filip Šatrijeu", dok će Ana Ivanović na istom terenu odmeriti snage sa Elinom Svitolinom iz Ukrajine od 17 časova.

Jedini u muškoj konkurenciji iz Srbije istrčaće Dušan Lajović koji od 14 časova igra protiv estonskog tenisera Jirgena Zopa na igralištu 14.

Od glavnih favorita, Rafael Nadal će odmah nakon Ane na "Filip Šatrijeu" igrati protiv Dominika Tima, a njegov sunarodnik David Ferer biće na prvi na "Suzan Lenglanu" od 11 sat protiv Simonea Bolelija iz Italije.

Blic

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Furiozni drugi set, JJ u 3. kolu

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo Rolan Garosa, pošto je pobedila Kurumi Naru sa 7:5, 6:0.

Jelena je prvu brejk loptu na meču stvorila u 11. gemu, do tada je Japanka pružala veoma snažan otpor, ali posle toga više nije osvojila nijedan gem. To je treći trijumf Srpkinje u isto toliko mečeva sa Narom, a zanimljivo je da su igrale jedna sa drugom na poslednja tri Gren slem turnira.

Jankovićeva je meč završila sa 20 vinera i 14 neiznuđenih grešaka, dok je Nara upisala 17 direktnih poena i 26 grešaka.

Za plasman u osminu finala Jelena će se boriti sa boljom iz duela 26. nositeljke Sorane Kirstee i Brazilke Telijane Pereire, trenutno 94. teniserke sveta.

Lajovićev rezultat karijere!

Dušan Lajović ostvario je najbolji rezultat u karijeri na Gren slem turnirima, pošto je savladao Jirgena Zopa sa 6:2, 6:4, 6:4 u drugom kolu Rolan Garosa.

Lajović ima veliku priliku i da se plasira u osminu finala, pošto će mu sledeći rival biti bolji iz američkog okršaja Džeka Soka i Stiva Džonsona.

Lajović je najviše problema sa Zopom, trenutno 335. na svetu, imao u drugom setu, kada je spasao četiri brejk lopte na početku seta, a onda je spasao još jednu u gemu u kojem je servirao za set.

b92

Bravoooo... :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ana u dva seta do 3. kola

Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Rolan Garosa pobedivši Jelinu Svitolinu sa 7:5, 6:2 posle 71 minuta igre.

Srpska teniserka je, slično kao i Jelena Janković prethodno, slomila otpor rivalke u finišu prvog seta.

Ana je ispustila svoj servis tri puta, ali je na drugoj strani napravila čak šest brejkova. Imala je 28 vinera i 21 neiznuđenu grešku. Njena naredna rivalka je Lusi Šafarova.

b92

***

Ana se u prvom setu malko gubila,

a onda je u drugom setu bila silna :ok:

Sutra, oko 13h igra Nole protiv Čilića :ajde:

Osim Noleta, sutra će igrati i Nenad zimonjić i Jelena Janković

koji nastupaju u konkurenciji parova...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Napisano (izmenjeno)

Čiliću set, Đoković u osmini finala

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa pobedivši Marina Čilića sa 6:3, 6:2, 6:7, 6:4 posle tri sata igre.

Srpski teniser ispistio je prvi set na turniru, ali je ostvario i devetu pobedu protiv Čilića u isto toliko međusobnih duela.

Čilić je u pojedinim delovima meča uspevao da nametne svoj ritam, imao je brejk viška u prvom setu, dobio je treći set u taj-brejku, ali više od toga nije mogao.

Đoković je igrao koliko je bilo potrebno za pobedu. Imao je devet vinera manje od Čilića (33-42), ali i 26 grešaka manje (37-63).

„Sve je išlo dobro u prva dva seta, čak sam i u trećem imao prilike. On je servirao dobro i uspeo je da se vrati. I u četvrtom sam imao nekoliko prilika za dupli brejk, sam sam kriv što nisam iskoristio te šanse, ali na kraju dana pobedio sam i to se računa. Nisam bio iznenađen njegovom igrom, očekivao sam da bude agresivan, znam kako on igra. Morao sam da budem oprezan, početkom meča sam igrao veoma dobro. Sigurno mi je značilo što sam dobio svih osam mečeva protiv njega. Ali ovo je Gren slem, igrači nemaju šta da izgube protiv najboljih“, rekao je Novak odmah nakon meča.

U narednoj rundi Đoković čeka boljeg iz duela Janovič – Conga.

b92

Maaalkoo sam se štrecnula u trećem setu, aliii :uzbud:

onda se Nole naljutio i odigrao sasvim dovoljno za pobedu :uredu:

A kod žena ispadaju sve vodeće teniserke :huh:

danas je Tomljanovićeva izbacila Radvansku i to posle 81 minut igre...

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nole je danas protutnjao pored Conge :uzbud:

volim kad igra ovako,

mada se mora priznati da Conga

uopšte danas nije bio raspoložen za igru

ni nalik :beyond:

A još jedan lep meč pre njihovog obračuna

se završio onako kako volem:

Gulbis je izbacio Federera :kez:

Sledeći protivnik Noletu na putu ovog turnira je Raonić

sa kojim je igrao nedavno u Rimu...

E, za taj meč mora dooobrooo da se spremi,

jer je bilo čupavo poslednji put :huh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

pitam se... :hmm: niko ne gleda RG ili vas mrzi da stavite komentar? :cesces:

Danas baš i nije neki dan za naše tenisere, ali ajd'... :dry:

Lajović je uzeo četiri gema Nadalu

ali bez obzira na rezultat,

ja mislim da je ovaj momak bio odličan na RG

i da može da ostvari i bolje rezultate :uredu:

A JJ :ajme:

Da je ova Erani neka igračica,

niti servira dobro, niti napada,

samo vraća loptice i dobije meč :ajme:

A i Ziki sa Nestorom je danas zaustavljen u 1/4 finalu RG...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

lepo se nasmejah :lol:

Veoma zanimljiv tekst izašao je pred duel Đokovića i Conge

na L’Ekipu pod nazivom “Šta bi bilo da Novak Đoković ne postoji?”

Novak je u svakom slučaju bio koban po francuske tenisere, ali i francuski tenis…

Da Novak Đoković ne postoji Žil Simon bi igrao finale završnog Mastersa 2008. godine.

Da Novak Đoković ne postoji Francuska bi osvojila Dejvis kup 2010. godine.

Da Novak Đoković ne postoji Gael Monfis bi Osvojio Masters u Parizu 2009. godine i igrao polufinale Olimpijskih igara 2008. godine.

Da Novak Đoković ne postoji Rišar Gaske bi osvojio Masters u Torontu 2012. godine.

Da Novak Đoković ne postoji Žo-Vilfred Conga bi osvojio Australijan open 2008. godine, igrao finale Vimbaldona 2011. godine, finale Montreala 2011. godine i Šangaja 2013. godine. Igrao bi još jedno polufinale Rolan Garosa (2012. godine). Igrao bi u polufinalu Olimpijskih igara 2012. godine.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo ce biti pravi mec...ako ga Nole dobije bice to mec decenije...ako dobije Nadal bice mec vijeka...jbg...tako nekako...:) ali Nole Djole je prakticno jaci i bolji...ali sve ostalo ce biti na strani Nadala...i tradicija..i publika...i psihloska prednost...a nas Nole sam...ali bolji...:uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako sam tužna...

razočarana...

nemam reči...

nakon izgubljenog drugog seta

i onakvog početka trećeg, odmah sa brejkom,

znala sam da će se teško vratiti...

videlo se po njemu, da je pao...

a na sve to, moj tata zove svaki čas da mu javim šta se dešava

a ja na kraju plačem... i ne mogu da govorim...

jbt...

ovakva prilika nije prošla... :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...