Idi na sadržaj

Koju knjigu trenutno čitate?


Preporučene poruke

  • 1 mesec kasnije...
  • Odgovori 369
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Teže od neba - biografija Kurta Kobejna -Čarls Kros    

To je moj svet, koji sagradim od likova o kojima čitam... i tu imam svoj mir i sa jnima delim njihove sudbine... Volim da čitam i koristim svaki slobodan trenutak za to

Od zadnjeg kuckanja procitao..."Cudo u poskokovoj dragi"...Ante Tomic...preporuka za citanje "Covek zvani Uve"...Fredrik Bakman...takodje preporuka "Lirika"... Vojislav Djuric...kako covjek pise...sve

Zakačene slike

Pakleni Pakao je prošao bez ocene... srećom po dečake i mene :lol: 

Onda sam u pauzi do sledeće lektire čitala Hamsunove pripovetke, 

dve knjige i svaka bi mogla biti roman, napisan i proširen, za sebe... 

Sve više mi gospon Knut ulazi pod kožu...

Ehhh... a onda sam se vratila u srednjoškolske dane i ponovila Romea i Juliju,

da bih mogla sa dečacima pričati o lektiri...

jer, sprema im se i odgovaranje, a posle i pismeni :ajme:  krasota!

Sad, laganinni čitam Džulijan Barnsa - Nivoi života :ok: 

interesantno viđenje jednog dela života Sare Bernar,

božanske žene, niske rastom i tako sitne da može da se provuče između kapi kiše, a da se ne pokvasi...    :treptrep: 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

  

E, daaa... 

Na neko vreme sam zaboravila koliko Džulijan Barns ima ono ''nešto'' što te tera da potražiš i njegove ostale knjige.

Pre par godina sam čitala dva romana i sad mi je dopala ova ''Nivoi života'' 

i od vrcavog i razigranog početka, na kraju piše o svom bolu i tugi za umrlom ženom...

Njegov osvrt, pogled i shvatanje tog bola i nedostajanja je nešto u čemu sam se pronašla

i zbog čega plačem i sad, dok sam tražila samo jedan delić tih misli da podelim sa vama...

 ''Ne verujem da ću je nekad ponovo videti. Nikad je više neću videti, čuti, dodirnuti,
zagrliti, slušati, smejati se s njom; nikad više neću čekati njene korake, osmehivati se kad
čujem otvaranje vrata, uklopiti njeno telo u svoje, svoje u njeno. A ne verujem ni da ćemo se
ponovo sresti u nekom dematerijalizovanom obliku. Verujem da je mrtvo mrtvo. Neki misle
da je žalost neka vrsta nasilnog, premda opravdanog, samosažaljenja; neki da je to prosto
vlastiti odraz u oku smrti; treći kažu da im je žao onog koji je preživeo, jer on prolazi kroz
sve to, dok izgubljena voljena osoba više ne pati. Takvi pristupi pokušavaju da se izbore sa
žalošću tako što je umanjuju - a isto se tako ophode i prema smrti. Tačno je da je moja žalost
delom usmerena ka meni - vidite šta sam ja izgubio, vidite kako je moj život okrnjen - ali više
je, mnogo više, od samog početka, vezana uz nju: vidite šta je ona izgubila, sada kad je
izgubila život. Ponekad mi se čini da je najviše izgubio sam život, da je zapravo on taj koji je
ucveljen, jer više nije izložen onoj njenoj ozarenoj radoznalosti.''

 Sad pauza u čitanju...

mnoštvo pitanja i misli treba da se malko slegnu... :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

@vojo čitala sam Sabata kad sam bila u toj južnoameričkoj fazi :uredu: pored pomenutog Tunela, ima još dva romana, koja sam našla u biblioteci i pročitala... nije loše, vredi se potruditi i pročitati :ok:

A ja sam više od pola leta u skandinavskoj fazi :) 

Kad dođe moja drugariška :srce: iz Norveške i u razmeni i priči... ponovo me začara sa tim predelima...

Najnovije otkriće mi je Erlend Lu, norveški pisac, koji svojim kratkim i britkim rečenicama, pričama da posle se zamisliš... ostavio me je bez teksta. I ne verujem kako mi je promakao do sad! A bio je i u Bg, na sajmu knjiga :dry: 

Prvo sam pročitala ''Prohujalo sa ženom'', a potom sam u biblioteci uzela sve naslove kod nas prevedene i sad laganinni čitam... :srce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Možda mene norveški pisci trenutno zaokupljaju zbog moje drugarice koja mi mnogo nedostaje... ne znam... 

Danas sam bila u biblioteci i sva srećna i ozarena našla još tri naslova od Lua :jupi:

Vratila sam Naivan. Super. Dopler, 

a danas sam počela njegov Popis i sad već prepoznajem njegov šmek i srećna sam :) 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Dobro je @vojo kad možeš da izdvojiš samo jednu knjigu. Ja sam definitivno bolesna po tom pitanju i čitam uvek po tri, četiri knjige paralelno :ajme:

Dobila sam od koleginice knjigu da pročitam, s obzirom da zna za moju opčinjenost Klimtom, naslov od Elizabet Hiki - Naslikani poljubac :srce: 

Priča je o Klimtu, njegovoj životnoj ljubavi i inspiraciji Emili Flege... mnogo lepa priča i mnogo lepe slike... Paralelno uz knjigu čitam i biografiju Klimta, proučavam slike koje se pominju i uživam... :)

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Od zadnjeg kuckanja procitao..."Cudo u poskokovoj dragi"...Ante Tomic...preporuka za citanje

"Covek zvani Uve"...Fredrik Bakman...takodje preporuka

"Lirika"... Vojislav Djuric...kako covjek pise...sve ono sto i ja mislim... :laugh:

potvrdjuje staro pravilo da sto je covjek obrazovaniji i pametniji to je normalnijii prizemniji lakse ga ja razumjeti...:uredu:

i jos nekoliko crtanih romana...kupio  polovne na sajmu u BG...i to one bas stare, originalne ali po povoljnim cijenama...Alan Ford, Blek, Kit Teler, Kapetan Miki, samo sto su malo ofucani...ali si me bacili u djecastvo...sad je to kul i dizu je u nebesa da je to neka bog zna kakva umjetnost...a u moje vrijeme je to bila sund litetaratura koju smo citali krisom...cini mi se da se pretjerovalo i onda kao i sada...

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Joooj, Ante Tomić :hhh:

Najbolji savremeni hrvatski pisac. 

Pročitaj kad budeš imao vremena i ostale njegove romane, 

a na netu piše i kolumne. Sve su biseri... 

Mada, Čudo je za mene njegovo najbolje delo!

Sećam se da su me ljudi čudno zagledali

dok sam se naglas smejala čitajući... :hhh:

Pročitala sam još par naslova od skandinavaca, 

ali gospon Erlend Lu je moj definitivan izbor :uredu:

Inače, mojoj sreći nije bilo kraja kad sam utvrdila

da su njegov Dopler postavili u redovan repertoar SNP-a :jupi:

Predstava odlična, samo da znate!  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Sad sam već dosadila, znam :beyond:

Ali... pročitala sam danas od gospon Lua 

Mirni dani u Miksing Partu 

Preporuka, od koje god knjige da krenete...

Kako čovek barata rečima, kakav ironično satirično protkan prostim, naivnim humorom stil... Odličan!

Kod nas su objavili još dva njegova romana

koja nisam pročitala 

i sutra krećem u potragu za njima :uredu:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Pre nekoliko dana sam dobila knjigu Zapisi iz podzemlja od F. M. Dostojevskog, 

pa sam ostavila sve po strani i u dahu sam je pročitala :)

Odavno nisam čitala nešto od njega, 

bilo mi je lepo podsetiti se njegove forme, rečenica i misli... 

A onda, nekako, uz njegove knjige uvek se nadovezivao razgovor sa mojim tajom... 

i sad sam baš, onako... uzdrmana iz temelja... 

Postoje tako neki momenti koje ne umem da podelim sa nekim drugim..  :(

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Iz Revizora smo dobili peticeee... :jeee:

I do raspusta imamo još Nušića, tako da nije strašno...

A ja završavam jedan čudan roman, Manaraga - Vladimir Sorokin.

Čudan odnos ljudi prema knjigama, u budućnosti, gde su knjige drva, a hrana se priprema na knjigama i to se zove čitanje...to je moda koju praktikuje buržoazija, mada je zabranjena i kažnjiva :dry:

Imam još desetak stranica, a ne znam šta da očekujem do kraja... 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Posle duže vremena našla sam u biblioteci preostale dve nepročitane knjige od Erlanda Lua :jeee:

Prvu Volvo, kamioni sam pročitala u dahu, nastavak legendarnog Doplera i onda sam pročitala još jednog skandinavca, a sad sam započela poslednju prevedenu od Lua - Fvonk :uredu:

Definitivno su skandinavci moj prvi izbor za čitanje :ok:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...