Idi na sadržaj

Koju knjigu trenutno čitate?


Preporučene poruke

  • 2 sedmica kasnije...
  • Odgovori 369
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Teže od neba - biografija Kurta Kobejna -Čarls Kros    

To je moj svet, koji sagradim od likova o kojima čitam... i tu imam svoj mir i sa jnima delim njihove sudbine... Volim da čitam i koristim svaki slobodan trenutak za to

Od zadnjeg kuckanja procitao..."Cudo u poskokovoj dragi"...Ante Tomic...preporuka za citanje "Covek zvani Uve"...Fredrik Bakman...takodje preporuka "Lirika"... Vojislav Djuric...kako covjek pise...sve

Zakačene slike

Moja sestra slatka mi je preporučila i pre neki dan donela na čitanje:

Bela Hamvaš - Filozofija vina :)

Evo delić preporuke da oni što vole vino, treba da pročitaju ovo zanimljivo štivo...

''Ko pročita Filozofiju vina drugačije će piti i drugačije razgovarati, ne samo o vinu. Još dok bude čitao, misliće na svoje prijatelje s kojima je pio vino i s kojima će opet piti i razgovarati; neće odoleti - probudiće ih u nevreme telefonom - pročitati nekoliko Hamvaševih misli o vinu, ženi i životu. Ko pročita Filozofiju vina: potražiće primerak knjige i prvom prilikom je pokloniti najprisnijem prijatelju.''

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vampirska akademija. :ok:

:uzbud: :uzbud: :uzbud:

Knjige su fenomenalne, ja sam cetiri dela procitala za sve ukupno tri dana. Ali dobro, ja sam fanatik :smeh: Zavidim ti sto na slovenackom imate sve prevedeno :dry:

A da, ja ne citam vise nista zato sto sam procitala sve sto sam imala a da je kod kuce. Cekam da mi dodje jos 8 knjiga na kucnu adresu, ali nikako da stignu. Sa posebnim osvrtom na poslednja dva dela "Vampirske akademije" iz Hrvatske :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

- HOUSE OF NIGHT Series .. procitala prvu knjigu i mislim da cu i sve ostale.. nije lose, vampirska tematika, al nije ni blizu V. Akademiji.. :jok:

- THE MAGICIANS - Lev Grossman .. tek pocela, za sad ok :beyond:

- DUŠA - Stephenie Meyer .. danas donjela kuci, kad zavrsim Magicare dolazi na red.. :uredu:

I naravno.. cekam ostale knjige Vampirske Akademije, teta u biblioteci bila ljubazna pa mi rezervirala sve.. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Posto mi poslednja dva dela "Vampirske akademije" nikako ne stizu na kucnu adresu, cini mi se da cu morati da ih narucim nanovo.

A posto mi je shveca napokon donela "Vampirske hronike", to cu da uzmem da citam danas. Jbg, sve sam procitala. Svih 7 delova "Vampirskih dnevnika", 4 kod nas prevedene knjige "Prave krvi", 3 knjige iz serijala "Instrumenti smrti".. Pa jbg, ovo moram zavrsiti do nedelje :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

"Vampir Lestat" od En Rajs. Dopada mi se vise od "Intervjua sa vampirom", napetije mi je.

Šta ti je igra slučaja - ovo sam pročitao letos ja mislim. Utisci: :uzbud:

Uzeh da pročitam Lauševićevu "Godina prođe, dan nikad"... lepo piše. :uredu:

...a ovo pre par dana. Ništa posebno. Nije loše, al' nije ni za pasti u nesvest. :)

Danas-sutra počeću da čitam Kingovu Zelenu milju. :uzdise:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na stranu trenutno aktuelna diskusija i raspolucena misljenja o ispravnosti predsednikove odluke, usla sam u stivo potpuno otvorena da prihvatim jednu povrsnu pricu ukoliko je ona takva, medjutim bas lepo pise...

Dovrsila sam je sinoc, danas planiram da pochmem sa Vargasovljevim Ljosinim Avanturama Nevaljale Devojcice.

Uzeh da pročitam Lauševićevu "Godina prođe, dan nikad"... lepo piše. :uredu:

"Imali smo sve naj u istoriji. Iako nešto i nije bivalo ekstremno, mi smo mu to uvek

dodavali, ne bi li svima obznanili da se nama samo superlativi dešavaju. Imali smo prvu

štampariju kod Južnih Slovena, koju smo, kad nam je jednom zafalilo džebane, pretopili u

municiju.

Najduže smo se kurčili pred Turcima; najstrašnije smo im poraze mi nanosili. Najvišeg i

najlepšeg Vladiku i najpametnijeg pisca ovog jezika smo imali, ali smo ga zato i najmanje čitali,

a najviše citirali. Imali smo najuspešnijeg vladara sa najdužim stažom i novijoj istoriji Evrope

kog smo se najlakše odrekli.

Imali smo najmasovniji ustanak u Evropi, pa dve godine kasnije najstrašniju podelu u

narodu. Zatim, kad se taj ludi građanski rat završio u kom je stradao zanemarljiv broj

okupatorskih vojnika, ponosili smo se podatkom da smo mi pobili najviše popova na celom

Balkanu.

Posle smo baš mi najviše voleli Ruse i najviše je naših ljudi stradalo u toj dilemi. Onda

smo, opet, živeli u najzabačenijem kraju zemlje. Niko tada nije hteo da to iznese kao razlog

zašto su nas Turci najviše zaobilazili. I onda smo dugo godina najtužnije živeli.

Onda nam se desio zemljotres, 1979-e godine. Napokon smo imali razloga da odahnemo, jer nam se ponovo nešto naj desilo. Desio nam se najteži zemljotres koji je ikad

zadesio Crnu Goru, pa smo srećno - nesrećni mogli da izjavimo da smo imali katastrofalni

zemljotres, i samim tim, da opet pogledamo opuštenije celom svetu u oči i da ih zapitamo:

’’A? Je l' vidite, je l' ste sad svi svesni naše tragedije?’’. Posle saučešća celog sveta,

malo nam je laknulo i nekako smo Ga (Zemljotres) i zavoleli. Draže nam je bilo to saučešće,

nego kad bi nam neko vrnuo gubitak.

Onda smo mi najviše suza za Titom prolili. Mi smo ga najvoleli...

Tragedija i ekstremizam kao konstanta crnogorskog bića. Kao potreba. "

"Sećam se jedne sahrane u Puli. Čovek se rodio tu neđe oko Cetinja i posle se preselio u Hrvatsku. Sin mu je postao veliki sportista i kupio je ocu stan blizu Pulske Arene. Prođe život i otac u osamdeset i šestoj - umre. Sahrana. Dolazi brat iz... tu neđe oko Cetinja, da ožali brata kako dolikuje. Turistička sezona u punom jeku. Stranaca, najviše. Brat je, primičući se kući, pored Arene, krenuo da leleče. Stranci su na ono lelekanje potegli fotoaparate, kamere, misleći da se radi o zanimljivom uličnom performansu, ali kad je krenuo da se šaketa po glavi, razbežali su se na sve strane. Neko je pozvao policiju i ubrzo su došli, sve sa kolima hitne pomoći i odvedoše nesrećnog brata sa čvrsto uvezanom ludačkom košuljom.

O tempora, o mores!".

Izmenjeno od strane člana Lillith
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...