Idi na sadržaj

Koju knjigu trenutno čitate?


Preporučene poruke

Privukao me je naslov "Nemoj da mi umreš Sofija"

Drugo ništa nisam mogla da pročitam, 

jer nisam ponela cvike u biblioteku :roll:

Ali... reko' imena mi mog, ne može biti da ne valja... 

Kad sam došla kući, videla sam da je u pitanju rekonstrukcija događaja o atentatu u Sarajevu 1914.

Knjigu je pisala norvežanka Karsten Alnes :)

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • Odgovori 369
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Teže od neba - biografija Kurta Kobejna -Čarls Kros    

To je moj svet, koji sagradim od likova o kojima čitam... i tu imam svoj mir i sa jnima delim njihove sudbine... Volim da čitam i koristim svaki slobodan trenutak za to

Od zadnjeg kuckanja procitao..."Cudo u poskokovoj dragi"...Ante Tomic...preporuka za citanje "Covek zvani Uve"...Fredrik Bakman...takodje preporuka "Lirika"... Vojislav Djuric...kako covjek pise...sve

Zakačene slike

Ne mogu ni da pobrojim šta sam sve pročitala ovo leto,

 i to sam sve sistematski čitala po piscima objavljene romane...

Posle Erlanda Lua, koji me je potpuno osvojio i pročitala sam sve prevedeno kod nas,

vratila sam se Karl Ove Knausgardu i njegovim knjigama Moja borba :ok: 

Najavljena je šesta knjiga da izlazi kod nas, a potom i četiri knjige: Proleće, Leto, Jesen i Zima :ajde: 

U Hrvatskoj su već uveliko prevedene i ima ih u pdf-u,

ali s obzirom na obimnost šestog dela Moje borbe, 

verovatno ću dočekati naš prevod u Booka store-u :)

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Citala sam svasta.Nekako me jos uvek drzi faza epske fantastike,ali retko naletim na nesto sto nije bas banalno. Posebno me nervira sto nasi izdavaci prevedu i izdaju prvi deo iz neke trilogije,npr. 'Peto godisnje doba' N.K.Dzemisin ,a ostala dva nastavka koja cine trilogiju "Mir" treba cekati jos naredne dve godine :smor: bez veze.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

 treba cekati jos naredne dve godine :smor: bez veze.

​uf! To posebno ne volim!

Jedino Karl Ovea i njegovu Borbu nemam problem da čekam, s obzirom na obim svakog dela,

a i ne mogu da čitam jednu za drugom, puno mi je to Karl Ovea odjedared... :lol: 

Elem, i dalje čitam skandinavce, i kad god naiđem na neki naslov od Knut Hamsuna, moram da uzmem u biblioteci,

a ovaj put je to roman ''Viktorija'' - povest jedne ljubavi :srce: 

Definitivno je Hamsun u mojih top 5 pisaca :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Trenutno čitam Pisma iz progonstva - Dostojevski :srce:

Pored svih njegovih maestralnih dela, kroz prepisku upoznajem i otkrivam jedan potpuno nov svet... 

"Brate! Ja nisam tužan, niti sam pao duhom. Život je svuda život, život je u nama samima, a ne izvan nas. Oko mene će biti ljudi, a biti čovek među ljudima i ostati to uvek, ma šta te snašlo, ne žaliti se i ne klonuti - u tome je život, u tome je njegov cilj... "

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Juče ujutro sam pročitala da je na današnji dan rođen Meša Selimović,

pa sam se setila da na polici gde me čekaju nepročitane knjige stoji jedna njegova,

uzela da je čitam i upravo je završila...

''Tišine'' - ne znam šta bih rekla, sem... :srce: 

toliko tuge, potrage za ljubavlju, istinom... toliko tuge i emocije...

pod utiskom sam koliko je rat promenio ljude, u šta ih je pretvorio... i koliko ih je truda stajalo da se vrate u život...

Danas više ništa ne uzimam da čitam, moram da svarim ove misli...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Nije me blam - kod mene na repertoaru epske narodne pesme (još mi gusle fale). 

Blam, zato što sam u I godini srednje i zato što nekako nikada nisam volela taj deo.. nije mi ležao.. a sada je prilika da ga zavolim i pomognem/odmognem  ;)  malcu. 

 

​Gde si se setila za gusle? :lol: 

nemam ih, uspešno smo prošli tu epohu i bez njih ;) 

do danas smo se borili sa Turskom, nadam se da je za online lektire - dosta!

A čitam svašta po malo... nešto što još nije objavljeno, a nešto što je u najavi, a i nešto iz moje biblioteke, po drugi put, Pekićevo Besnilo :uredu: 

Prva dva ću ispričati kad budem dobila dozvolu od oba autora, jer se još krčka... :ajde: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Desetak naslova sam pročitala u prethodnom periodu i mnoge nisu vredne pomena, a neke su me podstakle da istražujem i čitam i preostale naslove od nekog autora. 

Saramago me je zainteresovao, 

Bunjina sam nabavila preostale naslove, 

a Čehov je posebna priča :srce:

Nekako se na kraju uvek vratim ruskoj književnosti :uredu:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Juče sam bila kod majke i tražila deci knjige za lektiru (nisam još preselila celu biblioteku ;) )

i da ne bude da samo deci donosim knjige, ponesem i Pavićeve knige

i jutros sam uz kafu počela da čitam ''Atlas vetrova'' ~ da se malo vratim lepim pričama....

Inače, pre neki dan sam završila ''Baš kako treba'' jedini preostali roman od Gordera koji nisam pročitala

BAŠ KAKO TREBA: MALA PRIČA O SKORO SVEMU - Justejn Gorder | Delfi knjižare  | Sve dobre knjige na jednom mestu

mala priča, knjiga koju sam nedavno dobila gratis, s obzirom na popust koji sam ostvarila

i nakon prvih redova sam ostala bez teksta...

Zaista nekad sve dođe na svoje mesto, baš kao u naslovu ~ baš kako treba :uredu: 

Priča o čoveku koji saznaje da boluje od jedne retke, neizlečive bolesti... 

a upravo sa tom dijagnozom se suočava jedan meni drag prijatelj

i molim se da lekari greše i da to nije to...

Mislim da ću se ovom naslovu vraćati svaki put kad mi bude teško,

da se podsetim da stvari idu svojim tokom... baš kako treba...

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Danima na netu ide odbrojavanje dana do izlaska nove knjige Karl Ove Knausgora :srce: 

U pitanju je Jesen, prva koja će izaći od četiri naslova... po jedna na svaka tri meseca :uzbud:

U petak, dan onako... nekako šugav, pun nekih bahatih, bezobraznih, nekulturnih ljudi,

pun ružnih vesti i takvih nemogućih situacija i potpuno sam bespomoćna...

Krenem po knjižarama da tražim knjigu... i nema... tek je izašla, izdavačka kuća nije odmah pustila da drugi prodaju, 

zadržala ekskluzivno pravo za sebe :dry: 

Na kraju, sela sam u jedan lokal, počela da tražim po netu i pronađem novu knjižaru u gradu, 

koja prodaje samo Bookina izdanja :jupi: i kupim knjigu :srce: :srce: :srce: 

Protekli vikend sam uz red čaja, red kafe, pročitala ovu knjigu i ako ste se susreli sa njegovim romanima Moja borba,

razumećete me kad kažem da je Karl Ove jedan neobičan pisac, koji piše o običnim, jednostavnim stvarima...

O žabama, o jabukama, gumenim čizmama, jeseni, flašama, raznim fenomenima, ljudima ~ na tako jednostavan način, neko bi rekao tako je jednostavno i prosto... a za mene je sasvim surovo iskreno i životno i zato ga volim...

Da napomenem, knjiga je zbirka pisama/priča o svemu ovome namenjenih njegovoj nerođenoj ćerki...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Svašta sam nešto čitala, ostavljala i ponovo kretala prethodnih dana... koncetracija i beg u svet knjiga, nije mi išao od ruke :dry:

Nekako sam završila knjigu koja baš baš nije po mom, ali jedino sam nju uspela završiti Elizabet Gilbert - Grad devojka 

Nisam čitala onu njenu Jedi, moli, voli (nisam sigurna da je to tačan naslov), mislim da ću se na ovoj zaustaviti... 

U ponedeljak idem po novog Karl Ovea - jer... to sam čekala :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Mislila sam da me neki naš književnik skoro neće zakucati za fotelju, da ne marim za ručak, čišćenje i ostale sporedne stvari ;) 

A onda sam uzela u ruke jedno remek delo, koje me je totalno izulo iz cipela....

SEMPER IDEM - Đorđe Lebović | Knjižare Vulkan

Ova knjiga je potpuno otkriće za mene i ne znam kako je do sad nisam uzela da čitam...

Komšija moj @Adrijan bi me potpuno razumeo, kad bi je pročitao...

uspomene iz Sombora, kroz njegovo pisanje prolazim kroz predratni Sombor, 

mogu tačno da zamislim kuću, na kraj Apatinskog puta, ili onu na Staparskom putu, 

kada priča o Šikari i kanalu... maaaa... sve je tu...

a tek likovi, koja je to lepeza raznih likova, sa toliko ljubavi i emocija opisani...

prosto da poželim da se stvorim u tem Somboru...

Zaključak sledi: Ili je ova knjiga zaista remek delo ili mene zaista šibaju emocije, toliko, da nisam svoja :beyond: 

 

* I da ne zaboravim, da dodam, pozorište u Somboru daje predstavu po ovom romanu (režija Gorčin Stojanović) i prvom prilikom moraću da je odgledam

da upotpunim doživljaj... 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...

Proteklih meseci sam više kupovala knjige i dobijala na poklon, nego što sam ih čitala,

zacrtala sam sebi da nema čitanja, dok ne privedem kraju ovu moju školu... :beyond:

E, a onda sam u pauzi pisanja rada, uzela Dostojevskog (on se ne računa, jer je moja knjiga od pre)

i prvo sam pročitala Bele noći, a sad čitam Poniženi i uvređeni :ok: 

Naravno, radim i rad, ali moram malo i za svoju dušu... :knjiga:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...