Idi na sadržaj

Pomalo blesavi citati o braku


Preporučene poruke

Bez obzira da li brak smatrate svetinjom ili samo običnim papirom,

sledeći citati poznatih svetskih ličnosti će vas svakako nasmejati.

Svi ljudi imaju svoj stav o braku. I dok se jedni protive obavezivanju na ovakav način, drugi ga smatraju svetom institucijom koja čoveku dođe kao sasvim normalan sled događaja u životu.

Bilo da ste pripadnik jedne ili druge grupe, nebitno je,

jer je važno živeti po sopstvenim ubeđenjima.

U međuvremenu, pročitajte šta su mnoge poznate i istorijske ličnosti rekle o braku, odnosno kako je mnoge inspirisao na šaljive, luckaste i pre svega smešne izjave.

“U svakom slučaju, oženite se. Ako nađete dobru ženu, bićete srećni. Ako nađete lošu, postaćete filozof.” - Sokrat

“Brak nije ni raj ni pakao, već jednostavno čistilište.” - Abraham Linkoln

”Savršen brak bi podrazumevao slepu ženu i gluvog muškarca.” - Mišel de Montana

“Pre braka držite oči širom otvorene, u braku ih zatvorite na pola.” - Bendžamin Frenklin

“Brak je divna institucija, ali ko želi da živi u instituciji?” :lol:- Graučo Marks

“U suštini, moja supruga je bila nezrela. Kupao bih se u kadi, a onda bi ona došla sa posla i potopila bi moje lađe.” - Vudi Alen :hahaha:

“Kada muškarac otvori vrata od kola svojoj supruzi, ili je nov auto ili je nova supruga.” - Princ Filip :kez:

“Postoji samo jedan način da imate srećan brak. Čim saznam koji je to način, opet ću se oženiti.” - Klint Istvud

“Kada vam muškarac ukrade suprugu, nema bolje osvete nego da ga pustite da je zadrži.” - Saša Gatri :ggg:

“Moj muž i ja ne možemo da se odlučimo da li da kupimo psa ili da dobijemo dete. Dilema je zapravo da li da uništimo tepih ili svoje živote.” - Rita Radner

“To nije bio brak, ti nisi moja majka!… Kakvi su ovo glasovi? Aaa!!” - Otvorena Vrata

“Brak je uzimanje i davanje. Bolje joj dajte ili će ona to svejedno uzeti.” - Džoi Adams :fijuk:

“Žena mora da je žena non-stop. Jer se nikad ne zna kad muževi mogu postati muškarci.”

i “Što je brak duži, to su rečenice kraće.” - Duško Radović :)

“Propali brak je onaj u kome žena provodi u kuhinji isto onoliko vremena koliko je pre udaje provodila pred ogledalom.” - Tuholski

”Brak je kada idete svuda za svojom ženom, ali se nadate potajno da će biti wi-fi tamo gde idete.” - Neznani junak

“Mi imamo najbolji predbračni ugovor na svetu. Zove se ljubav.” - Džin Peret

“Problem sa brakom je to što se završi svake noći nakon vođenja ljubavi, a treba ga izgraditi izjutra pre doručka.” - Gabriel Garsia Markez

“Moj muž i ja nikada nismo razmišljali o razvodu. O ubistvu, da, povremeno. O razvodu, nikada.” - Džojs Broders :ggg:

“Muževi se među sobom tako malo razlikuju da možete slobodno da ostanete udati za prvog.” - Adela Rodžers Sent Džon

“Moja supruga i ja smo saznali tajnu srećnog braka. Dva puta nedeljno odemo u fini restoran na dobro vino, ukusnu hranu… Ona ide utorkom, ja petkom.” - Henri Jangman (vrh :hahaha: )

autor: AMizvor: Nasasvadba/Novi magazin

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Nije baš citat, al' je o braku, tako da nije totalni oftopik. Neki i to zovu ljubav. :kez:  

Jedna udata žena je nešto ranije otišla sa posla jednog petka, ali umjesto da ode kući, provela je vikend zabavljajući se s prijateljicama.
Kada se konačno vratila kući u nedjelju uveče, muž je dočeka na vratima i svašta joj reče.
Nakon nekoliko sati vriske i dernjave, muž zastade i bijesno joj predloži: A kako bi bilo da ti mene ne vidiš sljedećih nekoliko dana?
Žena nije mogla vjerovati, pogledala ga je, nasmiješila se i rekla: To bi bilo sasvim u redu!
Ponedjeljak je prošao, a muža nije vidjela.
Utorak i srijeda takođe prođoše a da ga nije vidjela.
Tek u četvrtak joj je otok malo splasnuo i mogla ga je vidjeti krajičkom lijevog oka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...