Idi na sadržaj

Kad zaboravite telefon kod kuće...


Preporučene poruke

Sad sam naleteo na jedan zanimljiv video koji opisuje neke situacije u kojima upotreba mobilnih telefona u moderno doba prelazi sve normalne granice. Evo, pa prosudite sami:

Nosite li mobilni telefon baš uvek sa sobom? Zaboravite li ga nekad slučajno ili namerno kod kuće/u stanu?

Šta mislite o situacijama koje su opisane u videu, koliko su one česte danas? Kako reagujete na njih?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam faze kada mi je potreban odmor od zvrndanja.

Ostavim lepo mob. kod kuće, pod uslovom da sam obavila svakodnevne razgovore.

Odmorim se.

Koliko god volela da pričam, nekada se zaista iscedim od mnogo blabla.

Kada se vratim, proverim ko me zvao, i ko me doziavao.

Na neke pozive odgovorim, neke iskuliram, jer sam u mogućnosti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najzadovoljnija sam bila kada mi je telefon bio na izdisaju, baterija slaba, što kaže believerka krš, pa sam ga mirne savesti ostavljala kod kuće. Onda sam kupila novi. Ako mi nije do razgovora isključim ga. Sve u svemu, izgubili smo privatnost, ne dopada mi se.

Video snimak je odličan i verna je slika. Mislim da smo mi ništa u odnosu na npr. Francuze. Od 50 njih 45 bulji u mobilni, četvoro pričaju sami sa sobom, samo ja ne skidam sunačne naočare i posmatram ih. Definitivno nisu normalni, a možda sam ipak ja najluđa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svesno ga ostavim kuci kad idem u radnju ili na pijacu. Koji ce mi ocin jer i onako ne nosim tasnu vec samo torbak za nabavku, novce i kljuceve od stana. Jos i sa telefonom da se zlopatim, nema sanse.

U principu je stalno uz mene sto ne znaci da ga ne vadim iz ruke. Kuma me kritikuje sto ne drzim stalno upaljen internet , propasce mi MB... Al' dzabe i da je ukljucen kad bih svako malo morala cvikere da vadim jerbo corus nista bez njih ne vidi.

Pre neki dan sam u setnji videla tri mladica kako sede u kaficu i sva trojica njakaju telefon.. ne progovaraju. Pa koji ocin su onda i izlazili napolje? Mogli su to i od kuce da rade. Ali, to je danasnje vreme...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Desi se i da ne nosim telefone, u poslednje vreme vrlo često sam to radila...

a onda, pre nekoliko dana se izdešavalo svašta, a ja nisam

imala tel kraj sebe i od onda ih nosim i zivkam i majku i tatu

po par puta na dan

Moram, s obzirom na okolnosti, to mi je jedina veza sa njima

kada sam udaljena ovoliko od njih...

Na poslu su mi oba na silent-u i bez vibracije

tako da samo pogledom u ekran mogu da vidim da li me neko traži...

A ovakvih situacija, poput ovih na videu,

ima svakodnevno na ulicama sve više...

Ljudi zaboravljaju da uživaju u određenim trenucima

nego sve gledaju kroz kameru telefona...

Prođe im ceo ugođaj u tom manevrisanju

još ako ne uhvate dobro momenat, bude im i žao...

ne razumem to

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Telefon ostavljam u stanu za odlazak u prodavnicu, ali u svim ostalim prilikama je uz mene. Ne vadim ga iz džepa da bih snimao događaje kojima prisustvujem. Par puta sam to uradio na Marakani kad na severu počne šou, ali to je drugo. Fotografisanje pri nekim izlascima i druženjima tek ponekad, često i zažalim što neke susrete nisam ovekovečio bar jednom fotkom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom ga nosim za sobom. Ako ga zaboravim, zaboravila sam ga Ne zavisi mi zivot od njega, ali sam toliko navikla na telefon i da uvek budem dostupna da bi mi tesko palo odvikavanje od mobilnog. Ne patim od tehnologije i da uvek budem in touch sa novim stvarima oko toga, imam jedan telefon vec 4 godine, ono najbitnije fercera a to su pozivi, poruke i kamera ako treba fotkati nesto. U prilog tome koliko mi je bitno da ja nekoga zovem govori cinjenica da sam vec 10 godina pri - pejd korisnik i da 10 godina imam jednu karticu, pa ko god da ima moj broj, uvek na njemu moze da me nadje.

Anyways, volim svoje tehnolosko cudo, ali ga ne vodam svuda. Desi se da zaboravim da ga metnem u tasnu, pa.. Boze moj..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne zaboravljam telefon!

Ako ga baš i zaboravim vratim se!! :hhh:

Lako zar ne?...:fijuk:

Madaaaaaaaa, svi telefoni, pogotovo oni koji se kupuju na ugovor od 2 godine tačno toliko i traju.

Ovaj moj jadnik ima puknut ekran već puna dva meseca, i sad kreće da "bunca"...

Baterija mu je skoro "umrla".

Pokazuje 50% baterije i onda se samo restartuje i kada se upali pokaže kako je 0% baterije i ugasi se.

U Decembru mi ističe ugovor tako da već u novembru mogu da kupim novi telefon.

Samo da doživi do tada :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...