Idi na sadržaj

Kako lečite prehladu?


Preporučene poruke

Pomozimo jedni drugima... predložite neki način suzbijanja ove "opasne" boljke, opišite vašu tehniku. :)

Pošto izbegavam lekove u širokom luku, i pijem ih samo kad je baš neophodno, držim se narodnih lekova. Čaja se ionako setim samo kad sam prehlađen, kao sad. Skuvao sam čaj od šipka s mnogo limuna, nezaslađen. Ako grlo nastavi da se buni, zaliću ga uprženim šećerom prelivenim mlekom. Ne znam kako ljudi to nazivaju, ali zaista pomaže. A uveče ću iskoristiti priliku da se utoplim i kuvano vino popijem u medicinske svrhe. :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...

Ako grlo nastavi da se buni, zaliću ga uprženim šećerom prelivenim mlekom. Ne znam kako ljudi to nazivaju, ali zaista pomaže. ...

Šerbet, a može se konzumirati i kao napitak, a ne samo lek. ;)

I da, to pravim mojim klinkama kad kašlju. Mada, pravio sam im i sirup od piva! Kašiku (uvr') šećera, zaliti sa kašikom piva i kratko prokuvati. Piti dok je toplo. Čini mi se da je i bolja stvar od šerbeta, ali šerbet im ipak više prija. Deca, šta ćeš. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Od oktobra na ovamo, pijem 2x dnevno C vitamni od po 500 mg. ( zbog nekih drugih stvari..) ali izgleda da nešto ove zime prehlada obilazi oko mene.. ( ako sad ureknem kikicaoklagija.gif ).

Kad me stigne virus, onda nema druge, nego puno tečnosti, ležanje i čekanje da virusčić izgori u temepraturi. Potom sledi sirup za kašalj, tj iskašljavanje i to bi bio to.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za grlo je odličan rtanjski čaj, sa medom. Pred spavanje - obavezno.

Naglašavam da ne koristite čajeve u kesicama, već ''apotekarske'', Pančićeve i sl..

Upržen žuti šećer, sa vodom. Adrijan je, čini mi se to spomenuo.

Mnogo tečnosti.

Inhalacija čajem od bosiljka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja spomenucu neke trikove koji pomazu olaksavanjem simptoma prehlade, kod dece.

naravno iz iskustva :)

na primer:

- iseckati crni luk sitno i posuti ga secerom. ostaviti da stoji 15 minuta i onda iscediti sok (oko 1 kasicica) i dati detetu da popije - umiruje kasalj

- 1 cesanj belog luka staviti ispod jastuka - ovo olaksava disanje tokom spavanja, kod zapusenog nosa

- napraviti rastvor od limunovog soka i sode bikarbone, ostaviti da ispeni, pa time izmasirati celo telo - umanjuje temperaturu....

Izmenjeno od strane člana Malena
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Grlo obavezno ispiram zalfijom... i Goga je u pravu za chaj - nikad filter kesice. Za jacanje imuniteta sama pravim Brojsovu mesavinu: supena kasika zalfije (koja se kada se pije, kuva 3 min), kafena k. nane, majcine dusice i kantariona. Unosim dosta tecnosti, a nisam gadljiva ni na Aspirin C ili nesto slicno. 'Obrni, okreni'...bez par bolnih dana ne moze da prodje :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E da, za zaustavljanje curenja nosa.. malo neprijatno, ali efikasno: malo svinjske masti staviti u nos i lagano "ušmrkavati" :kez: Deluje blesavo, ali kad vas iznervira stalno šmrckanje, zaboravite na neprijatnost.

Samo jedan dodatak. Svinjska mast se pre upotrebe opere u par voda. To sam ja primenjivala redovno kod moje dece, dok su bili mali, i zaista je delovalo, a savet mi je dao, upravo ORL lekar.

Uprženi čećer da mlekom je "zakon" za gnojnu anginu. Savet istog tog lekara...

PS: Bili smo mu stalni gosti, zbog trećeg krajnika i bolova u ušima, a čovek je imao sjajne savete.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...

Pre godinu i po dana sam pao sa stepenica i ozledio buljsona, elem, kako oko trtične kosti imam gomilu mesa nisam mogao ozlediti istu, pa sam sjeb'o mišiće oko nje.

trt

Nisam mogao da sedim, da ležim, da drkam, nisam mogao ništa, jedino me jepolovina mozga služila, i to ne baš najsjajnije.

Odem kod neke gospoJe da radim, i ona mi dadne diklofen, međutim taj lek nije delov'o baš najsjajnije.

Posle odem kod moje Mare i s njenim ćaletom zveknem po jednu rakiju, zaboravivši da sam pre toga piJo lekiČ.

Pa drugu, pa treću, a kad stigoh na do četvrte čašice, setim se da popih dikofenak duo i usrah se k'o pička.

Znam da neki lekovi deluju zajebano mešani s alko'olom, ali nisam znao kakva su dejsta s ovim :(

Zovem mog farmaceuta i reknem mu u čemu je proGlem, a on mi se javi, mrtav pijan (zatekoh ga u kafani) i kaže, ma samo rokaj sine, alkohol mu ubrzava dejstvo.

Sreće moje i radosti 865965.gif

Ne opisivo, nastavim sa Radomirom da tučem onu prepečenicu i....

Čudo se dogodilo, više me, izjutra kada sam se probudio, nije bolelo niš'

Od tada kada imam prehladu pijem diklofen pa čašicu raĆije, i brzo se oporavljam :lazy:

Ali ne znam da li deluje kod ostalih ljudi, jerbo svi kojima sam to preporučio su mi rekli da sam idiJot :(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Kuvanim vinom, metoda me jos nije izdala, mada nemam cesto prehlade, mozda 2 puta u 3 godine.

Ljudi imaju obicaj da ocekuju prehladu gledajuci reklame o lekovima koji se pojavljuju u doba navodno kada je vreme za prehlade.

Stabilnost organizma ne zavisi od hemije vec od prirode, dovedite prirodnim putem vas organizam da se sam brani od prehlada.

Ako se i prehladite, izbegavajte fervexe, gripoxe, anti kijaxe i ostala da izvinete sranja, i potrazite lek iz prirode koja je daleko bogatija lekovitim biljkama nego bilo koja apoteka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Danima se borim sa gripom, sa temp.,

ponestalo mi ljekova, vitamina, ma svega..

Limun, med, aspirin C.. al temp., ne spada i danas

kaze mi kolegica, da narezem krompir na kolutice i

stavim dole po nogama.. :roll:

Najpre mislim sebi, jasta cu, a sad kad me spopalo,

da ne mog ni disat vise, ni gledat, ni nista.. uzeh ja

taj krompir pa da probamo, kazu spadne temp., :beyond:

Javim..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Temperatura se najbolje skida tuširanjem vodom koja je kao temperatura tela...ne hladi te ona nego kapljice koje se hlade na tebi...nema brisanja... legneš i pokriješ se samo čaršafom, a onda stavljaš mokre peškire na butine i noge. Ne pokrivaš se...naravno, sve ovo važi samo ako nije viša od 38, 5. Do te visine se ne skida...samo preko...

I pije se tečnoooooooooooooooooooost...što više i u bilo kom obliku!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...