Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 56
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Naravno da znaju oni, a i jos mnogi drugi ko smo mi....evo ovde je zabelezen delic toga. P.S. Joooj sto volim ovooooooo :hhh:

Najjače evroligaške ekipe će dolaziti u Srbiju i u narednih tri i po meseca. To je zasluga crno bele košarkaške institucije, koja je po ko zna koji put napravila podvig, uprkos saplitanjima države. D

ne sećam se da sam ikad nipodaštavao košarkaše a ni trenere a klub Crvenu Zvezdu poštujem kao velikog rivala i jedva čekam da se odmrzne i da ponovo igramo derbije

Moram ovaj tekst Šarenca staviti ovde...

ovom čoveku :naklon:

Prva pobeda Partizana u TOP 16, novi podvig, izvojevan je posle teške i velike borbe "prsa u prsa".

U iscrpljujućoj bitki za svaki koš, ključna je bila odbrana poslednjeg napada CSKA. Kao onomad u Pioniru protiv Barselone, trener Partizana Duško Vujošević je iznenadio mnoge i nije naredio igračima da prave faul da bi imao poslednji napad, već je komandovao zonsku odbranu, i rezultat je stigao!

E sada opet slede "Sećanja"... ali drugi deo.

Slažem se sa većinom da odbrana u većini slučajeva odlučuje pobednika, te da je možda najbitniji segment košarkaške utakmice, ali u nekoliko ranijih analiza govorio sam i o tome da je za pobedu ipak potrebno biti i napadački orjentisan, jer to je u stvari najvažnija nadogradnja velikog defanzivnog truda.

Pominjao sam takođe da ukoliko Partizan pređe broj od 70 datih poena, može gajiti veću nadu u trijumf. Ko ne veruje, brzo u pretragu ranijih tekstova. Samo napred.

Od ukupno 13 ovosezonskih evroligaških utakmica Partizan je pet puta postigao preko 70 poena, i iz toga je ostvario četiri pobede!

Pametnom dovoljno!

Ali da opet ponovim - nije to nikakvo bavljenje pogađanjem i predviđanjem, već mnogo puta do sada dokazana teorija, kao i ono sa slobodnim bacanjima....

Bogdanović dokazuje da je sa pravom proglašen liderom ovog tima. Svojom partijom zasenio je i saigrača iz reprezentacije, kapitena Srbije Nenada Krstića, koji je takođe sa 27 poena odigrao najbolju partiju u sezoni.

Kinzi pokazuje da je zaista svestran igrač i opravdava uloženo, Lovernj je uvek na visini zadatka. Iz Partizanove četvorke koja vuče tim, u krizi je jedino Milosavljević.

Par reči u odbranu centara Partizana oko kojih se ovih dana vodi prilična polemika. Još jedan dokaz da za njih nema dovoljno upotrebljivih lopti je i odnos asistencija na utakmici protiv CSKA, a on je 16-8 za ruski sastav.

Generalno dugajlije u košarci kasnije sazrevaju, i ponekad je potrebno "kljukati" ih loptama do iznemoglosti da bi od njih dobili pravi učinak u pravo vreme.

U suštini Partizan je zbog hrabrosti, pre svih Bogdanovića, pa Kinzija i Lovernja, došao do pobede koja će mnogo učiniti za samopouzdanje mladih igrača u crno-belom.

:uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ovom prilikom sam izdvojio samo jedan mali deo intervjua koji je Predrag Danilovic dao za "Naše novine", a objašnjavajući trenutna i aktuelna dešavanja u KK Parizan i tzv slučaj "Bogdanović"...

"Bez veze se digla velika prašina oko Bogdana, KK Partizan je uvek vest i ja to razumem. Naš rad i naši rezultat su kod velikog broja ljudi koji su se pretvarali da su pristojne osobe izazvali ono najgore u njima i počelo je radovanje tuđoj nesreći, što je prilično odvratna stvar. Trener je mladog igrača ostavio u svlačionici, iz njima poznatog razloga, to je najnormalnija stvar koja se dešava u svim klubovima na svetu. Ne pada mi na pamet da ubeđujem nekog da Vujošević Bogdanovića voli kao svog sina, i to samo glup i zao čovek ne može da vidi. To je zla krv ljudi koji su osetili da Partizan negde krvari i sada kao zveri napadaju. Ono što je istina i što ja mogu da obećam jeste da će te zveri ponovo biti u kavezu gde su i bile. Svake godine malo provire, a onda se posle smire. Jer mi se, za razliku od nekih, ne radujemo ničijoj nesreći".

Izvor mozzartsport.com, Naše novine

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...