Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Prva ljubav podrazumeva i pravu ljubav, kompletnu. Neko je se seća sa setom, neko nerado, dok nekome i danas prostruje žmarci.

Ako je se sećamo sa setom, mogli bismo reći da je u sećanje utkana žal za mladošću.

Ako je se nerado sećamo, vrlo je verovatno da se nije "srećno" završila.

Šta je sa onima kojima i danas zbog prve ljubavi prostruje žmarci? :roll:

Izmenjeno od strane člana GlorijaTreca
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

nije to zal za mladoscu

nego za kompletnoscu,za onim sto sam bila,kakva sam bila,pored tog nekog

posle stopedeset godina i dalje utrnem kad se sretnemo

dok se ljubimo u tim susretima tik uz usne,onako napola,:smeh: ,ili u vrat,meni se vrti u glavi od mirisa koji poznajem i prepoznajem kao svoj

ja sam kao onaj ker koji zapisava teritoriju

jednom moje u mojoj glavi je vazda moje

okolo su ljudi nebitni

pa cak i oni bitni,nista ne mogu da izmene

moja prva ljubav se izmenila

postala je mudo

a ja sam ,odrasla u relativnom izobilju,koje se u ocima drugih pretvaralo u apsolutno izobilje, nekako ostala lisene te gladi za novcem i automobilima i statusnim simbolima,i moci

ja sam ostala zamlata skrivena iza knjiga i muzike i filmove

ja sam svesno bacila svoje talente kao onaj Pukovnik iz Preko reke ,pa u u sumu,i nisam se ni okrenula kad je ucinilo : buc!

moja prva ljubav se plasi mene pomalo

Cinober,ili kako se vec ovde zove moja drugarica,kaze da ga gledam s visine,i da se vidi da ga ne postujem

da on zeli tapsanje po ramenu a da ja iz inata ne tapsem,nego gledam podsmesljivo

moja ljubav sad bira glupace

a ja biram vagabunde,s opasnim mozgovima i manjkom sposobnosti da se vezuju

moja prva ljubav i ja smo na gubitku

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

nije to zal za mladoscu

nego za kompletnoscu,za onim sto sam bila,kakva sam bila,pored tog nekog

posle stopedeset godina i dalje utrnem kad se sretnemo

Jeste žal i to baš zbog nekompletnosti i ne samo u ljubavi. Mladost ne nosi kompletnost, prirodno. Da isto doživljavamo danas drugačije bismo uradili i otuda žal. Jako je dobro shvatiti da su iza nas životne lekcije i da ni za čim ne treba žaliti. Sveti oci kažu "Uvek je najbolje onako kako jeste".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prođu mi žmarci telom, itekako. Mogu da je prizovem u sećanje s takvom bistrinom da nisam siguran da li sanjam ili sam budan. Verovatno zato što se nikad u stvari i nismo rastali kako bi trebalo. Samo smo jednog dana bili, a narednog više nismo, pa mi ostala zarobljena u dugoročnoj memoriji onako čista i posebna kakvom sam je doživljavao onomad. Voleo bih znati gde je, kako je, da li je tamo negde otresla paučinu prošlosti sa sebe i postala ono što je želela biti.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prođu mi žmarci telom, itekako. Mogu da je prizovem u sećanje stakvom bistrinom da nisam siguran da li sanjam ili sam budan. Verovatno zato što se nikad u stvari i nismo rastali kako bi trebalo. Samo smo jednog dana bili, a narednog više nismo, pa mi ostala zarobljena u dugoročnoj memoriji onako čista i posebna kakvom sam je doživljavao onomad. Voleo bih znati gde je, kako je, da li je tamo negde otresla paučinu prošlosti sa sebe i postala ono što je želela biti.

sustina....:ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čitajući Morfov post - odreagovala sam sa: ''Njaaa!!!''

Onda sam uhvatila sebe da od osećaja, koje je nabrojala Glorija nemam.

I to mi se ne sviđa.

Ne prepoznajem sebe.

Možda nema žmaraca, sete ili onog ''nerado'',

zato što smo u intenzivnom kontaktu.

Od svakodnevnih problema,

do priče o deci..

I to je ok. Lepo je, ali ništa više, ili manje od toga.

Drago mi je što je uspeo,

ostao dosledan svojim snovima,

ostvario ih,

kada je profesionalni plan u pitanju.

Kao i porodični - nekako mi je sazreo.

Srećna sam,

jer sam uz njega upoznala neke svetove,

koji mi jesu bili bliski, a on mi ih je još više približio.

I ok je što je i on srećan zbog mene,

jer sam posle pet godina ljubavi, krša i loma,

uspela da se stabilizujem,

zasnujem porodicu,

ostvarim se, pardon - ostvarujem se i dalje kao žena

u pravom smislu te reči.

(jooj, ala mi ovo ''žena'' zbuči scary :lol: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rekla bih jedna od suština jer sadašnja ljubav nadjačava sve. Da nije tako, ne bi bila iskrena, a jedino takva vredi i može se imenovati kao ljubav. Sve ostalo je samo "pokušaj".

Naravno, Morphy je prelepo opisao svoj osećaj. A sutra, ko zna kako će se sećati?

:jok: Ljubav je ljubav, bila ona pre deceniju i po, ili sad. Ako je prava, opstaće do kraja života. Ne umanjuje to ljubav koja postoji sad, ne ugrožava je ni na koji način. Par puta sam napisao da sam u životu imao malo ljubavi i da ih sve i danas volim. Nagrizlo je vreme želju da se tim povodom nešto uradi, ali treperenje u srcu kad se slike počnu vrteti kroz misli nikad neće nestati. Niti želim da nestane, sve je to deo mene. Dobro ili loše, izgradilo me je.

Nadam se da ona zna da je i danas volim kao tad. Možda ne bih skočio na njenu komandu kao tad, ali... srčka bi poskakivala kao tad. Jbm ti fotografsko pamćenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prva ljubav podrazumeva i pravu ljubav, kompletnu. Neko je se seća sa setom, neko nerado, dok nekome i danas prostruje žmarci.

Ako je se sećamo sa setom, mogli bismo reći da je u sećanje utkana žal za mladošću.

Ako je se nerado sećamo, vrlo je verovatno da se nije "srećno" završila.

da li je ovo sud psihologa iz stampe ili licna procena?

ne razumem kakve veze ima zal za mladoscu s tim? zal za mladoscu mi se javlja kad s prijateljima evociram uspomene iz studentskih dana,opijanja,bancenja,gazenje preko Brankovog mosta u tri ujutru po snegu do kolena,i slicno....

ali smatram da jeMorf najvise u pravu

sve sto se nije zavrsilo radikalno,jasnim rezom,na ovaj ili onaj nacin ostalo nedoreceno,ostane nekako mnogo jasnije u secanju nego sve ostalo...mozda se nisu svima vamaisto zavrsile prve ljubavi....mozda ste ih jos tad prerasli i krenuli za novom....

ja sam takodje krenula za novom....ali nikad vise nisam bila tako otvorena u vezama za primanje i davanje....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mene je moja prva, prava ljubav napravila ovakvom

za sve buduće, napravila osnovu šta da očekujem

kako da se ponašam, šta da kažem a šta ne...

Jednostavno,

bio je stariji od mene, pomalo seoski mangup

a ja, dobra devojčica,

htela sam baš njega...

I danas, kada ga sretnem, čujem se sa njim,

imam onaj osmeh na licu

jer

mi se nismo svađali

razišli smo se sa zagrljajem i poljupcem

bez ikakvih optužbi, teških reči ili nešto slično...

Jednostavno,

prihvatili smo činjenicu da je vreme da svako nastavi svojim putem

da učini nešto za sebe,

on da osnuje porodicu i da se ostvari kroz ispunjavanje nekih svojih želja

a ja da izgradim sebe kroz posao, neki novi svet i tek mnogo godina kasnije

osnujem i ja porodicu...

Nema tu neke sete, ili da mi prostruje žmarci...

imam samo osmeh

jer se sećam koliko smo bili mladi,

pomalo luckasti i kako smo funkcionisali kao par :uredu:

slažem se sa ovim:

Ne umanjuje to ljubav koja postoji sad, ne ugrožava je ni na koji način.

:uredu:

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo sam samo kopirala što sam napisala na Vojvodini (valjda se to sme?). Nemam šta da dodam:lol:

Bio je problem da se setim . Mislim, setila se drugog, ali iskrsne prvi, pa se setim da drugi nije bio prvi i sve tako unatraške. Sa ove distance, to i nije bila ljubav. Po najmanje ne prva. I ne znam ko sam ja tada bila i šta mi se tu svidelo .:smeh:

Ostatak prve ljubavi liči na Albaharijevu priču...:)

Imao sam četrnaest prvih ljubavi.

Moja prva prva ljubav bila je jedna učiteljica. Sada je već baka.

Moja druga prva ljubav danas je jedna veoma debela gospodja, koja me se sigurno i ne seća.

Moja treća prva ljubav nije me primećivala.

Moja četvrta prva ljubav bila je jedna od prvih žena u životu koje nisam imao.

O petoj, šestoj, sedmoj, osmoj, devetoj i desetoj prvoj ljubavi ne vredi ni govoriti! Bile su tako slične ostalima da mi se vec mešaju u glavi.

No, najčešći oblik prve ljubavi za svakoga je ljubav prema samom sebi. Čovek zaljubljen u samog sebe ima najviše izgleda da bude srećan …

Ipak, nisam bio sasvim iskren : jedna od mojih prvih poslednjih ljubavi svakako je književnost. To je vrlo zgodna partnerka i ostaje uz vas i onda kad vas svi napuste. Zahvaljujuci toj srećnoj vezi vi i čitate ove redove o prvoj ljubavi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

eee...:lol:...na jednom forumu, svi dobro znamo na kojem (da sad ne pravimo reklamu), ja sam pretrpeo teže psihofizičke povrede posle ''prve ljubavi''.

Tu je bilo svega, većina forumaša me je zbog takvog ponašanja smatralo maloumnim i umno bolesnim.

Bila je to prva ljubav u punom smislu te reči, jedino što je mozak bio isključen, oči zatvorene a srce užareno (što je fatalna greška). Pa sam posle raskida 3 godine bio u depresiji, izbacivao sam svoj psihološki otrov na razne načine, pisao glupave pesme koje nisu imale veze sa razumom, smarao forumaše i ljude oko sebe kako ću da se ubijem..baš onako skroooz odlepio načisto.

I dan danas osećam posledice od tog perioda, ja sam tu izgubio vremena na samo jednu osobu, o sebi nisam ni razmišljao, napredovanje u svakom pogledu je stalo.

A kada se setim šta sam sve sa njom preživeo, naravno, i dan danas me hvata neka čudna jeza :roll:

Samo mi je krivo što sam izgubio reputaciju u hotelu gde sam postao persona sa 25% popusta :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:jok: Ljubav je ljubav, bila ona pre deceniju i po, ili sad. Ako je prava, opstaće do kraja života.

Ako je prava traje u kontinuitetu. Ako je nešto prekine postojaće i dalje ali, nakon nje ni jedna više sve dok ta ljubav ne postane lepo sećanje. Tek tada moćićeš ponovo da zavoliš.

Ne umanjuje to ljubav koja postoji sad, ne ugrožava je ni na koji način. Par puta sam napisao da sam u životu imao malo ljubavi i da ih sve i danas volim.

Nemoguće je, ono što ti prija (i što voliš) jesu sećanja. Zamisli sebe u ljubavi sa devojkom koja isto tako i dalje u sebi nosi osećaj prema nekadašnjoj ljubavi. Da li bi se zapitao koliko ona tebe zapravo voli, a voli se celim srcem jer u njemu je mesta samo za jednu ljubav, onu koja traje sada.

Nadam se da ona zna da je i danas volim kao tad. Možda ne bih skočio na njenu komandu kao tad, ali... srčka bi poskakivala kao tad. Jbm ti fotografsko pamćenje.

Ok, znači da je to i dalje tvoja ljubav. Onda zapevaj "Ostaje mi to što se volimo, što se još uvek volimo...".

Sigurna sam da ćeš drugačije misliti kad ti neka druga bude uznemirila srce.

da li je ovo sud psihologa iz stampe ili licna procena?

Isključivo moje mišljenje. (Ne čitam časopise a tek ne tog kalibra).

ne razumem kakve veze ima zal za mladoscu s tim?

Ima. Kada "okaljana" današnjica pritisne, pojavi se žal.

ja sam takodje krenula za novom....ali nikad vise nisam bila tako otvorena u vezama za primanje i davanje....
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam imao "nekoliko prvih ljubavi"! :kez:

Prva sa kojom sam se ponosno i slobodno bez stida šetao oko škole držeći se za ruke i sa kojom je pao prvi poljubac "sa jezikom"... :kez: koja mi je pisala pesme i zbog koje sam bežao iz škole da bi bili zajedno jer je bila godinu dana mladja i u suprotnoj smeni... Nemam pojma šta je sa njom, a jako bih voleo da znam da je dobro i srećno!

Druga prva ljubav zbog koje sam želeo da odem daleko odavde i da živim sa njom... Ona sa kojom sam doživeo ljubav na bukvalno prvi pogled, kao da me je munja iz vedrog neba strefila pravo u srce i mozak...ona sa kojom nisam bio, a godinu dana nisam hteo da pogledam ni jednu... Ona sa kojom sam se samo ljubio i držao za ruke, a kao da smo imali najlepši sex. Nadjoh je na FB posle punih 26 godina. I bi mi srce veliko kao njena Španija! :)

Treća prva prava ljubav, koja me "izlečila" od druge, sa kojom sam se zavoleo postepeno i potpuno. Sa kojom sam podelio sve najlepše i najružnije, koja me poznaje bolje i dublje nego iko ikada...ona od koje nema bolje...koja je i dan danas sa mnom...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam srela svoju prvu ljubav.Dugi niz godina se nismo videli.

Izljubili smo se i izgrlila,baš sam se obradovala.

To je neko prvi prema kome sam osetila neku simpatiju,

od čijeg pogleda su mi obrazi crvenili a srce treperilo.

Moja prva prava dečija ljubav a bogme i ja njegova.

Jedan dečak koji se doselio sa svojih 6 god. u naš grad i kojeg je

vaspitačica postavila da sedi sa mnom u klupi.Sedeli smo i narednih

8 godina i bili super drugari,iz škole i komšiluka:roll:..putovali

u srednju školu skupa,imali svoje druge ljubavi i uvek bili i ostali

samo drugari.

Taj susret od juče me je baš ozario onako s'puno nekakve ljubavi stare

odvajkade...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu nikad previse imati

onih trenukaka dok te gledam

kada ko andjeo prodjes karaj mene

srce bi moje da ti predam

Dal je to ljubav il nesto vise

Jos nikog nisam voleo tako

i mnogo puta dok gledam tebe

od srece ko malo dete bi plako...

Nikada ne mogu imati previse

onih ternutaka dok mislim na tebe

jer ti si ono sto silno zelim

i da te imam samo za sebe.....

By B

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za mene je osećaj zaljubljenosti najlepši osećaj. Nezahtevan u odnosu na suprotnu stranu; prepun slatke strepnje, isčekivanja; ceo se pretvoriš u lepotu i sve oko tebe što ti je do juče možda i smetalo postaje lepo. Počinješ da voliš i što nisi voleo. A onda, nakon zaljubljenosti, počinješ da voliš onoga zbog koga si strepeo, koga si isčekivao.

Samo da traje moć zaljubljivanja do trenutka ljubavi, poslednje a opet prve.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...