Idi na sadržaj

Poklonu se u zube ne gleda...


Preporučene poruke

1. Kupujete ili smišljate poklon za nekog koga baš i ne poznajete.

Čime se vodite, kako da što manje pogrešite?

Da li Vam je krivo kada uložite trud i dobru volju, a vidite da se poklon slavljeniku nije dopao, pa

je to još i otvoreno pokazao?

2. Dobijate poklon koji vam se ne dopada ili vam ne treba. Kako reagujete? Folirate se ili pokazujete

da vam se ne dopada?

3. Na forumu vam neko pokloni neku pesmu ili sliku i omane skroz. Istaknete kako je to "bljak" ili se

nasmešite, zahvalite i nastavite dalje?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

1. Kupim knjigu za koju smatram da je kvalitetna i ne grize me savest ako se slavljeniku neće dopasti. Knjiga je knjiga, neka je prosledi, na kraju mora doći u prave ruke.

Ako slavljenik otvoreno pokaže da nije zadovoljan, tome više ništa ne poklanjam. Ako on sebi može dozvoliti nepristojnost, i ja imam pravo na ignorisanje.

2. Zahvalim se jer zaista cenim nameru ali ne izražavam mišljenje ukoliko je omašio, a to se može desiti samo od onoga ko me dovoljno ne poznaje.

3. Nasmešim se, zahvalim i ne zameram čak i ako je provokacija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo, ja dobila na poklon nešto što nikada neću koristiti (jer nije moj stil), ali ću čuvati. Pogođena sam nekim strelama dobrih ljudi. Jedna bakica koja živi na ulici,kojoj, od kako sam se doselila ovde, uvek kad prođem i kad mogu, poklonim neku garderobu, hranu ili nešto malo novca, jednom prilikom me pitala kad sam rođena i ja odgovorila i zaboravila na to...I eto, bakica mi je u papirnoj kesi(ne pohabanoj) poklonila ruž za usne, minđušice i nes 3u1. Kaže, setila se da volim i da nije ukrala, već sakupila i kupila. Zagrlila me i čestitala rođendan.

Ovakve stvari me kupe za ceo život. Pažnja i uzajamnost. Vraćajući se kući, sebi u bradu sam promrmljala, Darvine, hvala ti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo smo mojoj zenki poklonili srebrnu narukvicu i kiticu cveca...:lol::lol:

Pa vruc burek za dorucak...i to...

Trudim se da poklon bude u vr glave...a kad meni poklanjaju...prije sam glumatao da je to to mada mi se nije svidjalo...a sada u zadnje vrijeme kazem unaprijed sta mi treba i pitam sta drugom treba...:kez:

A ovoj gore sam dao fin poklon za rodjendan a ona mandise...ccc....i dobila je drugi i nije se izjasnila...:plaz:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jednom prilikom sam od dobrih rođaka dobila sat sa ptičicom koja na svakih sat izađe iz kućice i objavi vreme. :zavesa: Kako su mi rođaci jako dragi, nisam imala srca da im bilo šta kažem, rešila sam da poklon držim u špajzu a postavim ga umesto slike kada oni najave posetu. Isto je prolazila i "kristalna" činija za voće od istih dragih rođaka. Jednog dana se jadna "polupala". :kez:

Ko je čitao Kishona i njegovu priču o slici koju su dobili na poklon od ženinog ujaka, pomisliće da sam ga kopirala ali nisam. Verujem da se mnogi dovijaju na sličan način i važi samo za rodbinu, ne svu, naravno. Čudno je to koliko su sigurni da uvek ubodu, a redovno maše. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čudno je to koliko su sigurni da uvek ubodu, a redovno maše. :kez:

Ako vide svoj poklon usred sobe, na mjestu gdje inace drzis nesto, sto

zaista vrjedi i volis, nije cudno, da misle da su uboli. :)

Ja osobno najradije vidim, da mi se pokloni ne kupuju.

Sto trebam kupim sebi sama, a i ono sto ne trebam. Ne

volim da ljudi trose na mene svoje pare pa makar to bila

i zvakaca. Ne volim ni rodjendane, ni slave, ni praznike pa

eto, sve se poklapa.

Volim rijec, iskrenu, lijepu, sve je ostalo.. bezveze.

Sama uvijek kupim ono sto ce osobi izmamiti osmjeh na lice

pa makar to bilo i suVo meso, ako znam da osoba to zeli..

..sama ne kupujem skupe ili jeftine poklone, vec poklone koji pokazuju,

da osobu znam, da je cjenim i da je poklon od srca.. et..

I posto uvijek se nadju oni sto i meni kupe poklon, zahvalim se, cuvam,

potrosim.. i manje se bunim ako je neki poklon sa porukom, a ne nesto iz

trgovine, vec zapakovano, da se uruci.. bilokome..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne potičem baš iz okruženja gde se poklanja često i gde se mnogo vodi računa o tome da se poklon "ubode", pa verovatno prilično često ozbiljno promašujem kad poklanjam. Imam volje da odaberem nešto što će osobi zaista koristiti i što će pokazati da mi je stalo, ali nemam talenta za uspeh na tom polju. Ne tražim svoje poklone pogledom, cilj je ispunjen samim činom poklanjanja.

Poklonima zaista ne gledam u zube, kao što rekoh, cenim sam čin. Ali retko sam bio baš impresioniran poklonom. Možda samo jednom, i to kad mi je naša Smuca poklonila knjigu koju i danas čuvam kao malo vode na dlanu. To je bio baš pravi "ubod". :zagrljaj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad mi je neko drag potrudim se da poklon bude lep i koristan za tog nekog, a ako mi nije, ne kupim mu nista. Kada mi poklone, a poklon mi se ne svidja ,ne dam nikakvu reakciju samo se zahvalim, ukoliko mi se svidi to se oma vidi. Jednom prilikom sam dobila lenonke, crvenela sam od srece :kez: ,a jednom sam dobila knjigu zaljubljeni djavo i rekla sam hvala. Ovde na forumu nisam ni jednom dobila pesmu od forumasha :(

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poklone volim naročito upakovati pa sam jednom prilikom poklonila knjigu tako neobično upakovanu da je usledio kometar - žao mi je da je otpakujem.

Inače se nosim mišlju da otvorim dućan za pakovanje poklona. :kez: Npr. šta fali poklonu od 200-300 gr čokoladnih sjajnih okruglica punjenih lešnikom i sl. sorte, pa upakovane u celofanski fišek, kraj učvršćen jednobojnom raskošno nepravilno oblikovanom mašnom? Vrlo lepo iako skromno.

Drugarici sam za rođendan poklonila mali tepih, umotala ga u rolnu, obložila celofanom a krajeve obmotala mašnama u boju tepiha pa je sve ličilo na jednu veliku salonsku bombonu. Slično se mogu pakovati i pokloni drugih dimenzija pa će ličiti na npr. karamele, tvrde bombone... (ovakvo moje piskaranje je posledica današnjeg angažmana po kući :ggg: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja osobno najradije vidim, da mi se pokloni ne kupuju.

Sto trebam kupim sebi sama, a i ono sto ne trebam. Ne

volim da ljudi trose na mene svoje pare pa makar to bila

i zvakaca. Ne volim ni rodjendane, ni slave, ni praznike pa

eto, sve se poklapa.

Volim rijec, iskrenu, lijepu, sve je ostalo.. bezveze.

:goodpost:

Niti volim poklone, niti volim da poklanjam..uvek prednost dajem nematerijalnim stvarima..

Ne znam cak ni da primim poklon, cini mi se..a kad moram da ga nekom kupim, to je prava nocna mora za mene..

Pokloni, ko ih izmisli..:dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ni ja nemam talenat za "pogadjanje", i zato volim da poklonim knjigu. Ona je večita vrednost, pa + mala posveta...nekako mislim kako godine prolaze da i ta knjiga i ta posveta imaju sve veću vrednost.

Jednom sam prijatelju za 50. rodjendan poklonio 50 limenki piva. Sama ideja i nije nešto originalna,ali je to bila marka piva koju obožava i složeno pa upakovano kao torta. Na vrhu su bile svećice-broj 50.

Poklone primam sam osmehom...nekako nespretno doduše, ali se trudim da davalac ne bude razočaran...ipak je nešto planirao i uradio za mene!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...
  • 3 godina kasnije...

Neće biti baš sasvim adekvatan odgovor na samu temu, ali ima veze sa temom.

Pisala sam molbu Pozorištu mladih da nam ustupe ( za DŽABE!) mali scenu u tri termina kako bi održali završne svečanosti jer nam  u sali za fizičko već četvrtu godinu boravi jedna grupa iz vrtića koji se renovira...

Danas žena zove da javi da je odobreno, ali naravno onako kako njima odgovara- u jednom danu 3 termina pa se vi dogovorite kako će ići satnica.

(prošle godine su to bila dva dana i dva termina, što je bilo daleko bolje.. )

E sad kreće frka!!
Koja će koleginica koji termin uzeti!
Sve bi baš onaj od 18 časova!
-Čekajte drage moje, ne može tako...

"To nije u redu da nam oni tako ponude, tri termina u jednom danu!!"-"mudro" zbori jedna "pametnica"

..kreće polako da mi pada roletna na oči...

-HALOOOOO, OVO JE POKLON!! Zakup male scene je 20.000 dinara-mi smo dobili poklon x 3 !! Prihvati ili odustani! POKLONU SE NE GLEDA  U ZUBE!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...
7.6.2013. at 21:54, gresan said:

1. Kupujete ili smišljate poklon za nekog koga baš i ne poznajete.

Čime se vodite, kako da što manje pogrešite?

Da li Vam je krivo kada uložite trud i dobru volju, a vidite da se poklon slavljeniku nije dopao, pa

je to još i otvoreno pokazao?

Baš sam ovih dana u toj situaciji, onoj pod 1... smišljam poklon za osmogodišnju devojčicu čija interesovanja baš i ne znam. Glupav kakav sam, skoncentrisao sam se samo na generalnu ideju da je to osmogodišnja devojčica, i našao se u rebusu, nemam pojma šta da joj poklonim! Šta uopšte vole osmogodišnjakinje? Onda me jedna persona s Portala usmerila gde treba. Pa ona ide na časove košarke! Eto poklona - lopta! 

Tako da... trudim se da poklonim nešto što će biti korisno i odgovarati interesovanjima osobe kojoj poklanjam, samo što često nemam mašte dovoljno da provalim šta bi to moglo da bude. Ne fiksiram se na mogućnost greške, grešku očekujem. :lol: Nisam bio u situaciji da je slavljenik otvoreno pokazao da mu se poklon ne dopada. Bar mislim. :ces: 

A 2 i 3... ćutim, zahvalim se jer je ono što je bitno namera iza poklona, sentiment, ne sam poklon. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Došao red na poklon majci ove devojčice iz prethodnog posta... opet tražih nešto sa snažnom porukom i značajem. Budući da je izuzetno posvećena svom poslu i svojoj deci... a pritom dosta često slabo organizovana sa rasporedom termina za mušterije, odabrao sam dva rokovnika i na jedan ugravirao logo njene firme, a na drugi fotografiju nje sa decom. Deo priče je šala u vezi njene organizacije, a drugi, značajniji, je poruka vezana za to koliko mi znači i kakav uticaj želim da budem u njenom životu. Da podsećam i podstičem lepe stvari. I da mi je stalo. Više nego što može da zamisli. Eto, takvi su moji pokloni.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...