Idi na sadržaj

Posebna deca izrastu u posebne ljude


Preporučene poruke

Poslednjih nedelja sam preokupirana mislima o jednom dečaku

koga svakodnevno sve više upoznajem...

bude i teških trenutaka, bude i bolnih,

a onda... u momentu kada dobijem neku lepu povratnu

znam da smo nas dvoje na dobrom putu...

Ovu priču čitam često...

daje mi veru u sav trud :uredu:

DOBRODOŠLI U HOLANDIJU

Autor: Emily Perl Kingsley

Ljudi me često pitaju da im opišem kako izgleda dizati dete koje ima hendikep – da bih pomogla onima koji nisu imali ovo jedinstveno iskustvo da razumeju, da zamisle kako bi to bilo. Pa, evo kako je...

Kad treba da dobijete bebu, to je kao kad za godišnji odmor planirate divno putovanje – za Italiju. Kupite pregršt vodiča i pravite sjajne planove. Koloseum. Mikelanđelov David. Gondole u Veneciji. Možda čak i naučite par korisnih rečenica na italijanskom. Sve je to tako uzbudljivo.

Posle puno meseci nestrpljivog iščekivanja, najzad dođe i taj dan. Spakujete kofere i odoste. Posle nekoliko sati, avion sleti. Stjuardesa dođe i kaže, „Dobrodošli u Holandiju”.

„Holandiju?!?” kažete vi. „Kako sad Holandiju?? Pa ja sam uplatila za Italiju! Ja treba da sam u Italiji. Celog života sanjam da odem u Italiju.”

Ali došlo je do promene u planu letenja. Sleteli su u Holandiju i sad tu imate da ostanete.

Glavno je da vas nisu odveli u neko grozno, odvratno, prljavo mesto, gde vladaju zaraze, glad i boleštine. Ovo je ipak samo jedno drugačije mesto.

I tako morate sad da idete i kupite nove vodiče. I da naučite čitav jedan nov jezik. A upoznaćete i čitavu grupu ljudi koje inače nikad ne biste sreli.

Ovo je ipak samo jedno drugačije mesto. Život je sporiji nego u Italiji, manje blještav nego u Italiji. Ali kad ste tu proveli izvesno vreme, i ponovo došli do daha, okrenete se oko sebe... i počnete da primećujete da Holandija ima vetrenjače... i da Holandija ima lale. Pa Holandija ima i Rembrante.

Ali svi koje znate stalno odlaze i dolaze iz Italije... i svi se hvale kako su se divno proveli. I do kraja života vi ćete govoriti „Da, trebalo je da i ja tamo idem. Tako sam planirala.”

I bol koju osećate nikada, ali baš nikada, neće nestati... jer izgubiti taj san je jedan veliki, ogroman gubitak.

Ali... ako čitav život provedete žaleci što niste stigli do Italije, onda možda nikada nećete osetiti slobodu da uživate u onim izuzetnim, divnim, veoma specijalnim stvarima... koje ima Holandija

i tako...

eto te priče...

svaki put je čitam sa knedlom...

hvala ako ste je pročitali...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znam Veco, sve to...

ovih dana samo i razmišljam o tim roditeljima,

kad je nama ovoliko teško i kad se borimo,

zamisli tek njih...

roditelje te dece...

zaista im treba podrška u svakom smilu

podrška i razumevanje... tolerancija pre svega od strane svih...

ne znam

ali zaista se ponekad pitam

kako se sve može pomoći tim roditeljima

da na najbolji mogući način pomognu svom detetu

da napreduje u svojim granicama :uredu:

U svakom slučaju,

veliki su borci ti ljudi

sasvim posvećeni svom detetu...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Smuco, krenula sam da ovde citiram jedan deo maila, koji mi je poslala majka deteta iz moje grupe, ali sam odustala.

Zaista ne bi bilo u redu da žena lutajući po netu naiđe na svoje privatno pismo...Iako znam da mi ne bi zamerila, ali ....

Kad god ga pročitam, krenu mi suze (nije patetika!!)

Žena je videla po meni da se baš brinem kako ću i šta ću, pa je u želji da me smiri napisala poduži mail o svom detetu.

U poslednjem momentu sam odustala od citiranje jer je to ipak nešto lično i nema smisla.

Svaka joj čast na svemu.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

Moje posebno dete je danas stiglo, posle jednonedeljnog odsustva...

Prilazim mu sa osmehom i raširenim rukama,

a on kaže:

- Ja sam tebi stigao :)

i pri tome mi uputi najslađi osmeh kako samo on to ume...

njegov otac nas gleda i ne veruje kako se pozdravljamo,

jer su nežnosti i lepe reči vrlo retke kod njega...

Znate, sve muke ovog sveta koje prolazite,

pokušavajući da ostvarite kontakt sa ovakvom, posebnom decom,

se zaborave i na kraju pamtite samo lepo - ovakav zagrljaj,

koji vraća nadu da sve to što činite ima smisla :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...
  • 6 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...