Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Muškarac papučar je jedan od mogućih fenomenoloških izraza statusa muškarca u muško ženskim odnosima, odnono u ljubavnoj vezi. Biti papučar je sa stanovišta zakona kao i postojanja i produžetka naše vrste nebitna pojava, dok u miljeu običajnog morala koji vlada (i) na ovim prostorima može biti značajna osobina nosioca takvog epiteta, kako u njegovom društvenom statusu, tako i papučarevoj samosvetu o svom položaju...

Po mom skromnom mišljenju biti papučar je (ipak) neprirodno stanje u jednoj vezi i ne verujem da (bar) većina žena nije baš oduševljena karakterom svog muža, s tim da određeni komfor koji takve veze već omogućavaju ženama verovatno kompenziraju sve ono što ženama smeta kod muškarca papučara...

Hoću da kažem da nije nemoguće da žene dominantne u vezama (ipak) sanjaju muškarca koji će za njih biti aotoritet...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Ne verujem da će ijedan muškarac postati papučar zato što to njegova žena od njega zahteva. Kako god ga zvali, takavi muškarci beže od odgovornosti i to je karakterna osobina. Osim što voli svoje "karirane papuče", on voli svoju dominantnu ženu. Da je sam, ne bi imao čime da se diči.

Da, to bi bilo idealno. Svi igraju, niko ne gubi. Ovo što ste naveli može biti jedna od varijacija onog vica kada su se susreli mazohosta i sadista i povedu dijalog:

- 'Ajde da me mučiš. - Zatraži mazohista.

- E, baš neću! - Odgovori sadista.

Međutim, moje je mišljenje da su MŽO (muško ženski odnosi) ipak složeniji. Naime, jedan od atributa veze između muškarca i žene proizilazi iz opšte karakteristike ljudi, a to je da se u svakoj grupi od dve ili više osoba uvek stvara (neformalna) hijerarhija autoriteta. To što je neko muškarac ne pomaže mu previše, ako je njegova partnerka jača ličnost od njega. Međutim, činjenica da je neko inferiorniji u vezi ne znači da takve osobe nemaju osećaja za samopoštovanjem, dostojanstvom pa i ambicija da budu vođe. Dakle, ako je tako, a voleo bih da neko ponudi suprotnu argumentaciju, onda nije teško zaključiti da u vezama u kojima je muškarac papučar (ali i onima u kojima je žena pokorna [submissive]), sigurno ima i te kakvih frustracija i gorkih trenutaka, jer apsolutno ne verujem da su baš svi muškarci papučari u tolikoj meri skloni mazohizmu... :)

Izmenjeno od strane člana Apolodor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Inferiorni muškarac ne mora biti i famozni "papučar", jer kada bi se našao u paru sa osobom nad kojom bi on bio superioran pa samim tim i dominantan, otpada konstatacija da je "papučar" isto što i inferiorni muškarac.

"Papučar" to želi biti, inferioran ne želi i neretko odustaje od dominantne žene.

Submisivna misao pripada onom tipu ljudi koji u vezi ne važe svoju dominaciju, on je jednostavno submisivan i ne smatra to mazohizmom, štaviše u tome uživa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A šta je to uopšte papučar? Gde je ta famozna linija gde se iz inferiornosti prelazi u papučarastvo? I odkud vi zante šta oni vole ili ne vole? I pustite definicije, nemojte me učiti ono što ni sami ne razumete. A odakle se regrutuju papučari, ako ne iz inferiornih ljudi? Vaša logika je površna i uopštavajuća, jer ako bi sledli nju ispada da su papučari "uspeli" u životu pošto su našli svoju dominu, jer, eto, pate ako ih neko tretira kao sebi ravinima, a osećaju se kul tek kad ih neko smatra robom ili stokom... Nije nego...:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani Apolodor,

Ni jednog trenutka se nisam našla u ulozi učiteljice a naročito ne vama i to biste morali znati, te sam u čudu da me okrivljujete.

Nisam iznela mišljenje da jedino inferiroran muškarac može postati i papučar. U prethodnom postu sam pisala o tome, i to je isključivo moj stav koga ama baš nikome ne namećem osim što ga branim.

Nemam lično iskustvo sa papučarima ali sam bila u prilici da upoznam podosta tipičnih. To su muškarci koji nemaju svoju stranu života što bi značilo: nemaju svoje društvo niti mesto za odlazak, možda neki karirani stoljnjak za koji će sesti bez svoje partnerke, sa starim drugarima; papučar neće otići na utakmicu ili bilo šta što mu je, dok je bio sam, pričinjavalo zadovoljstvo. Neće raditi skoro ništa što nije vezano za kuću.

Papučar nema želje koje neće biti usko vezane za dom i, u skoro svakom smislu, gubi svoj integritet čega nije svestan i što mu ni malo ne smeta jer to je njegov izbor.

Njihov život je isključivo njihov dom i svoja draga kojoj će, i pre nego što mu išta naloži, ispuniti sva sitna zadovoljstva a da ne prelaze prag kuće ako isključimo prodavnicu, pijacu, kontejner i naravno posao.

Definicije prepuštam onima koji su školovani da ih pišu, samo sam skromni diskutant. A ako vam je nešto ličilo na definiciju, to već nije do mene. Neću vas pitati zbog čega ste uvereni da ne razumem, a ja vam kažem da odlično razumem.

Papučari i jesu uspeli u životu. Verujete, vrlo su srećni ili makar spokojni. Ako se i desi da je neki ušuškan u nametnutu ulogu papučara, vremenom će se saživeti, a bez te uloge, on bi bio izgubljen.

Ni jedna žena svog "papučara" ne smatra ni robom ni stokom, a u velikom procentu, oni se savršeno slažu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@GlorijaTreca

O papučarima sam jasno izneo stavove u svojim postovima. Možda zbog činjenice da ste postovali posle mene imao sam utisak da mi replicirate. Iako imate potpuno pravo da mislite i pišete šta god vam je drago, sa dobrim delom vaših stavova o papučarima se ne slažem, ali mi ne pada na pamet da raspravljam sa vama o tome. Drago mi je što odlično razumete to o čemu pišete, ali i pored toga i nemojte se truditi da mene prosvetlite, jer nekako shvatam da upravo to želite pošto postujete iza mene. No možda grešim, naravno, i u tom slučaju se izvinjavam. :)

Ali ja zasta ne verujem da bilo koja iole normalna žena svog muža, ako je papučar, može smatarti uzorom za svoje muško dete. I baš me briga ako ćete vi ili bilo ko drugi ovo pobiti jer se na ovoj temi, nadam se, više neću javljati. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eto :) ! Papuchar je po meni cist ulicni zargon za muskarca koji voli svoju zenu i to javno pokazuje. Posto je boze moj, kakvo je vreme doslo to strashno uopste i misliti za nekog da se voli. Tako je i strasno reci da muskarac voli svoju zenu, a vreme izopaceno. Odnosno sistem vrednosti, mesto da drustvo podrzava neciju ljubav ili se jednostavno nemesa(to bi bila jos i najbolja varijanta), ono iz neke sujete,ljubomore, muskarcu lupaju etiketu papuchara ne bi li on sam bio obelezen kao slabic, jer pokazuje ljubav.

Procitavshi ovo gore stvarno je cudna generalizacija da dominatna osoba voli manje dominatnu. Kao spajaju se suprotnosti i te price. Ja u to licno ne verujem, jer spoj suprotnosti vazi samo kod magneta npr, ali ljudi nisu magneti. Oni su beskrajna neodredjena dinamika, koja svoju dinamiku manifestuju u razlicite nacine, podrucija. Covek i njegova licnost je toliko kompleksna, da je sasvim ne moguce reci da je jedna osoba dominatnija od druge u potpunosti i svim pogledima. Mogu u nekim delovima nesto, postoje takozvane "alfe" ali one nisu superiornije od svega i svakog. Besmislen je robovlasnicki odnos. Ko sto svima govorim i vec sam ovde negde to rekla, da covek je u ljubavi srecan ako je s nekim ko je dovoljno slican da ga razume, a opet dovoljno razlicit da bi ga voleo. Nekako opet je mera vazna, uvek se tu vrti chigra!!

Dakle, papuchar je = zargon za jednu besmislicu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I odkud vi zante šta oni vole ili ne vole? I pustite definicije, nemojte me učiti ono što ni sami ne razumete. A odakle se regrutuju papučari, ako ne iz inferiornih ljudi? Vaša logika je površna i uopštavajuća, jer ako bi sledli nju ispada da su papučari "uspeli" u životu pošto su našli svoju dominu, jer, eto, pate ako ih neko tretira kao sebi ravinima, a osećaju se kul tek kad ih neko smatra robom ili stokom... Nije nego...:kez:

@GlorijaTreca

O papučarima sam jasno izneo stavove u svojim postovima. Možda zbog činjenice da ste postovali posle mene imao sam utisak da mi replicirate. Iako imate potpuno pravo da mislite i pišete šta god vam je drago, sa dobrim delom vaših stavova o papučarima se ne slažem, ali mi ne pada na pamet da raspravljam sa vama o tome. Drago mi je što odlično razumete to o čemu pišete, ali i pored toga i nemojte se truditi da mene prosvetlite, jer nekako shvatam da upravo to želite pošto postujete iza mene. No možda grešim, naravno, i u tom slučaju se izvinjavam. :)

Ali ja zasta ne verujem da bilo koja iole normalna žena svog muža, ako je papučar, može smatarti uzorom za svoje muško dete. I baš me briga ako ćete vi ili bilo ko drugi ovo pobiti jer se na ovoj temi, nadam se, više neću javljati. :)

Vašim pisanjem koje najmanje liči na korektno sučeljavanje mišljenja što i jeste svrha foruma, vi ste me diskvalifikovali sa ove teme smatrajći me nedostojnim učesnikom u dijalogu sa vama. Ni u jednom postu nisam povredila ili paušalno ocenila vas kao sgovornika pa čak ni vaše mišljenje.

U svakom slučaju, makar ste bili iskreni. U to ime, ovo će biti moja poslednje javljanje, nadam se.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Papucari postoje...njih sam vidjao svojim ocima...to si ljudi koji nemaju svoj stav pred zenom...to su ljudi koji i kad imaju svoj stav ne smiju ga reci zeni...to su ljudi koji lazno vole svoje zene...to su ljudi koji iza ledja pricaju jedno a pred svojim zenama nesto sasvim drugo...to su ljudi koji ne smiju od zene sa starim drustvom da odu ni jednom godisnje u kafanu ribolov kartanje ili bilo gdje dok zena izlazi redovno sa drugaricama...to su ljudi koji jednom rukom peglaju a drugom usisavaju kucu i zao mu sto nemaju jos ruku da mogu stici oprati sudove dok zena lakira nokte...to su ljudi slabog karaktera...

(...kafa kipi na sporetu...covjek ( poginuo u saobracaki...pokoj mu dusi...) mjesa neku kasicu za bebu...beba place...mene i vomenicu posluzuje s picem...pravi kafu...opet nas posluzuje...onda trk do bebe...da je hrani...usput tepa zeni koja ga i neprimjecuje...a moja kuma sjedi s nama totalno ravnodusna kao da se nista ne desava...a ja i vomen se zgledamo i u crnu zemlju propadamao...)

ali isto tako sam vidjao kako je neko dobijao tu etiketu potpuno nezasluzeno...i to od ljudi koji svoj nerad...ljubav prema zeni...nemar za porodicu...ili recimo prikriveni alkoholizam zele umanjiti prebacujuci to na covjeka koji sve to radi i to radi vrlo dobro i koji nema vremena dangubiti po kafanama cijele dane...ili koji se nece libiti da zeninim drugaricama napravi kafu...

eto...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Papucar nije covek koji voli svoju zenu. Covek koji voli svoju zenu i to (joj) pokazuje je muskarac.

Papucar je beskicmenjak koji je dozvolio da mu zena sedi na glavi. Sedi, dobuje, drobi, naredjuje, jebe u mozak. Doduse, takvim muskarcima to i treba, zamenjuje im mamu :beyond:

Aneks: Papucar nije svaki muskarac. Papucara ce stvoriti mamica. Problem je sto sa papucarom nece biti "normalna" zena, bice neka koja ce da, kao sto rekoh, sedne na glavu. Nadje krpa zakrpu, takvi ljudi se pronalaze po difoltu. Ne znam kako drugacije da kazem, osim toga da je njima super jer da nije, bilo bi drugacije. Ali, kad bi baba bila deda.. :beyond:

Izmenjeno od strane člana Starsica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm...sad sam ja u velikoj dilemi..Ako moj muški kuva, pegla, usisiva, ide na pijacu, pere i prostire veš...Ja bušim, testerim, gletujem, krečim, fugujem pločice i poneku i zalepim, tapaciram nameštaj...

Šta smo onda mi? Izrasla nam pogrešna "stvar" među nogama?

Ili se samo međusobno pomažemo i ne odvajamo muške i ženske poslove?

Da li je on papučar ili sam ja papučarka? :hhh: :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najvise volim one muske ( ma ne zasluzuju tako da ih nazovem, vec prosto papci! ) koji, kad im polovina nije tu, pokazuju ko je glavni u vezi/braku recima: * Moja zena??? Ma ja bi njoj!! Ma ne sme ona da zucne od mene! ili jos gore kad pricaju o tudjim zenama * E da je moja, pokazao bih ja njoj Boga* !!!

I onda kad se pojavi njegova polovina a on jadan poklopi se usima, uvuce u rupu i na svaku njenu * Da draga, tako je sreco *

Pri tom je jadan svestan da nije cenjen niti postovan ni od nje, a o ostatku drustva da i ne pricam.

Papucari su zapravo beskicmenjaci, bez svog stava i bet svoga JA!

Ne znam kako postonu to sto jesu, no svakako ne bih rekla da je to mamin * proizvod* Ne bih pozelela da mi sin bude papucic. Ma odrekla bih ga se!!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ili se samo međusobno pomažemo i ne odvajamo muške i ženske poslove?

Da li je on papučar ili sam ja papučarka? :hhh: :hhh:

Niti je on papucar, niti si ti papucarka. Vi ste dva normalna bica koja tako funkcionisu.

Sigurno ( predpostavljam ) ne strepi od tebe ako je rucak nesto manje slan, ili presoljen, a jos manje ako nije ohladjen na odredjenu temperaturu.

Takodje verujem da odluke u porodici ne donosis ti, a on je tu samo da aminuje. Pokloni se do zemlje i kaze * da draga, tako je, kako si ti meni pametna*

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...