Idi na sadržaj

Preventivno uklanjanje delova tela zbog rizika od bolesti?


Preporučene poruke

Ceo internet bruji o tome kako je Anđelina Džoli uklonila obe dojke jer su joj lekari saopštili da ima 87% šanse da oboli od raka dojke. Pa htedoh da pitam kako biste vi reagovali na vest da imate visok procenat šansi za obolevanje? Da li biste se odlučili za odstranjivanje "problematičnog" dela tela ili biste čekali da eventualno obolite pa se potom lečili? Pod uslovom, naravno, da imate keša za tako nešto. Šta mislite o njenom potezu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Njen zivot, njena stvar.

Svaki komentar je suvisan i nije uopste bitno

ko je u pitanju. O takvim stvarima je lako govorit

i pisat al kad se covjek nadje u takvom stanju/situaciji..

Sasvim druga prica tu krece..

Iskreno ne znam sta bi uradila jer su to neke teske stvari, ne

samo fiziolosko, vec i psiholosko.. jos ako nema para za rekonstrukciju..

Ko zna.. znam primjer gdje je zena ostala bez i ponosno pokaze, nema problema

sa tim, a drugi primjer.. krije, pravi se, da se to nije ni desilo - a to je najgore..

Uhh, ne volim takve teme..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam, zaista. Teška odluka svakako i poštujem svaku osobu koja se odluči na tako nešto. Ali... Razmislimo... Svih nas su šanse da ćemo umreti 100 %. Dakle, bez izuzetka (bar za sada). Šta da preuzmemo u tom smislu? Da se više ne rađamo? Ne znam, zaista...

Evo bas iz ovog razloga sam navela da je glupost. I dobro dosao Apolodor, davno te nije bilo :kez: . Svakako cemo umreti, svako od nas ima bar neki potencijal da ce dobiti rak, zavisi koliko brine o sebi. Ne treba se toliko plasiti smrti, pa odstraniti dojke. Ionako ne znamo sta je smrt.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jakooooooo teško pitanje.

Pogotovo za ženu!!!

Zna se da su grudi ukras žene, naravno pored drugih lepih detalja, ali grudi su ipak nekako biser.

Zaista ne znam.

Uživam u životu, nešto baš i nemam zdravstvenih problema....

Pada mi na pamet jedno pitanje-kako nastaviti dalji sexualni život?

....hmmmm

Po tom pitanju još nisam za baciti.

Sad je mnogima čudno zašto ja o sexy a vi o nastavku života?

Jednostavno, kolegnica na žalost imala upravo ovaj zdravstveni problem.

Pre operacije je pala u ozbiljnu depresiju, jer joj je isto ovo pitanje bilo u glavi. Doktor je pristao da joj istovremeno uradi odradi odstranjivanje i ugradnju implanta. Nakon 4 godine-druga dojka. Opet ista situacija...opet odstranjivanje, ali sada druge dojke i opet implant. Sada je dobro, i onaj ko ne zna sa čime se borila prethodnih godina, zahvaljujući inplantima nikada ne bi pomislio da nisu njene grudi.

I naravno sva ova priča ide baš zbog njene rečenica-Hoću i kada umrem da budem lepa mom mužu!!

Ne kažem da se lepota gleda samo spolja, ali ima u ovome mnooooooooogo toga za razmišljanje.

Opet, deca su mi svoj ljudi...ne trebaju me više toliko...

Ja još uvek uživam u životu...

I na kraju...trebali bi mi jako ubedljivi argumenti da me tih "možda 87% šanse" ubedi da ću zaista i oboleti!!

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja priča ima neke ''nagoveštaje svega ovoga''

Po ženskoj liniji su sve iz bliže i dalje rodbine

bile operisane ili su im odstranjene dojke ili materica :dry:

Ja spadam u tu visokorizičnu grupu,

upravo zbog toga...

I plašim se, naravno da se plašim za svoje zdravlje,

to je sasvim normalna reakcija,

s obzirom da imam sestru sa urađenom mastektomijom

na samom početku najavi promena na dojkama

i tetku i sestru sa odstranjenom matericom.

Često idem na kontrole, pratim svake promene na mom telu,

za svaku i najmanju sumnju odlazim kod doktorice na pregled,

žena je preživela i prebrodila sve moje strahove sa mnom,

ali...

ne daj Bože da dođe do naznaka da se 'nešto' menja i da treba delovati

ne bih ni trena razmišljala da odstranim sve što je potrebno :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...ne bih ni trena razmišljala da odstranim sve što je potrebno :uredu:

..i + imaš malu decu, što je JAKO bitno! Naravno da nam je razmišljanje drugačije, što je i normalno.

I ja spadam u visoko rizičnu grupu.

Trenutno u jaaaaaaako rizičnu i svakog dana neka od milion cisti može da preraste u nešto drugo.

Čitajući uvodni post, setila sam se moje majke, koja je umrla upravo zbog kancera na dojci.

On se kasnije, nakon operacije, proširio na kosti...

Iako je tadam kada je operisana imala 58 godina, i tate već dugo nije bilo... iako nije imala drugog muškarca uz sebe, opet je imala isti problem-"Kako ću ja sada izaći na ulicu ovakva??!!!"

Jednostavno ne razmišljam o tome....Neka ide kako ide...a nadam se da ide dobrim putem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Njeno telo - njena odluka, tu nema dileme za mene. Ali mi logika takve odluke nije do kraja jasna. Jeste, postoji povećana šansa da će oboleti od raka dojke, ali to ne znači da će se bolest zaista pojaviti, još manje da će se sigurno pojaviti. Mogla je živeti bar još nekoliko godina bez potrebe za hirurškom intervencijom - ako bi do takve potrebe ikad zaista i došlo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A mogla je i da sačeka da se dogodi pa da krene sa

intervencijom,mislim nikad nije kasno....a i ne dešava se oboljenje preko noći.

Sigurna sam da ličnost kao ona može minimum jednom godišnje da ode na neko

super ispitivanje,neki skener i sl. za koji mi ovde nismo ni čuli a otkriva sve

od glave do pete ,te onda ako se pokaže nešto sumnjivo interveniše na vreme.

Ovako mi deluje kao da je malo fiju,fiju,utripovana...:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I da sam Andja.. i da imam toliko konvertibilne valute kao ona... i da imam nekog Bred Pita pored sebe... nisam sigurna da bih imala tu (njenu) hrabrost i odlucila se na tako nesto. Doneti takvu odluku, odmah saseci u korenu... ne znam. Pre bih se odlucila za ceste kontrole pa ako bas dotera do toga da mora... sklanjaj ih.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne vjerujem, da je to nesto sto bi postalo ''in''..

Cinjenica je, da je njena majka umrla zbog istog raka..

Vjerovatno sama pomisao na to na nju djeluje drugacije neg

na nas sto samo citamo o tome..

Ponekad je kasno il prekasno kad se otkrije, a i da se otkrije

na vrjeme nitko ne garantuje, da ce moc ''ozdravit'' ..

Ako je tako odlucila, ja se nadam, da se rijesila potencialnih opasnosti

i da ce biti OK. Svako od nas cini, sto misli, da je najbolje za nas..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da je odlučila da ukloni i jajnike zbog opasnosti od 50% da dobije rak jajnika...

:cesces: ne znam... redosled mi se nikako ne dopada..

Bolje da je krenula sa odstranjivanjem usAta.. da od silnih silNihkona ne dobije rak usaNa.

Potom je trebala odstraniti nos.. zbog opasnosti od 60% da dobije preHladu, koja se 85% može iskomplicirati i postati kašalj

eee, onda bi i pluća trebala otić pa-pa

.. pa tek onda sise, jajnici, dupe u kompletu s'deBelim crevom (koje je opasnije za 43,7% od jajnika)

i na kraju mat'rica.

ma.. nek radi kako 'oće :dry:

njeno meso njena kasapnica.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svako od nas cini, sto misli, da je najbolje za nas..

Upravo ovo što je rekla Lady - svako čini ono što misli da je najbolje za sebe :uredu:

Nema tu zašto da se neko osuđuje ili kritikuje,

jer svi mi imamo drugačije stavove povodom toga,

svoga tela, svoga zdravlja i sami donosimo odluke

koje će usmeriti naš život u nekom pravcu...

Pre nekoliko dana,

spremajući se za jednu intervenciju

veče pred odlazak sam imala sve moguće i nemoguće filmove u glavi...

nisam znala šta me čeka, kako će sve proteći,

hoće li biti sve u redu ili ne...

i onda sam uzela telefon i napisala par poruka dragim ljudima.

Sad kad ih čitam vidim da je iz mene izlazio strah, strepnja

i neznanje onoga što bi moglo biti...

Ne stidim se tih reči,

jer su to bila moja osećanja trenutna

moje misli koje su mi se tada motale po glavi... :dry:

Ne znam :beyond:

Zato i kažem da svako sam odlučuje o tome šta će raditi sa svojim telom

jer ne poznajući njene strahove i misli ne može se ni razumeti postupak :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zato i kažem da svako sam odlučuje o tome šta će raditi sa svojim telom

jer ne poznajući njene strahove i misli ne može se ni razumeti postupak :)

Naravno.

Mada...

Sve je to toliko medijski propraćeno,

da mi čitava priča malo smrducka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dok mnogi mediji bruje o hrabrosti Angeline Jolie jer je odstranila obje dojke, mada nije imala rak dojke, jedino je portal Natural News malo dublje prokopao i otkrio o čemu se zapravo radi.

Izgleda da je Angelina Jolie zapravo dio korporativne sheme za zgrtanje milijardi dolara nad BRCA genetskim patentima. Taman dok je Angelina hrabro izašla sa svojim priznanjem, Vrhovni sud u SAD-u odlučuje od održivosti BRCA1 patenta. Ovdje nije riječ samo o hrabrom izboru nego o dobro osmišljenoj zaštiti profita putem dobro osmišljene PR kampanje. Priznanje je prvo izašlo u NY Timesu, popraćeno sa riječima obitelj, hrabrost, ponos itd., pa malo kasnije u Peopleu u sličnoj verziji. Sve je to pomno osmišljeno i niti jedna riječ nije suvišna i slučajna. Ali što bi moglo utjecati na Angelinu da učini nešto tako drastično?

Pa... možda milijarde u korporativnim dionicama.

Između ostaloga Angelinino priznanje je uzrokovalo pod:

1. Da se milijuni žena zabrinu oko stanja svojih dojki.

2. Ogroman rast dionica Myriad Geneticsa (MYGN).

3. Pritisak javnosti na odluku Vrhovnog suda.

Žene diljem svijeta podupiru Angelininu odluku, dok ih ona zapravo prodaje korporacijama. Myriad Genetics je vlasnik patenta nad testom koji je ustanovio da Angelina ima 87% šansi da dobije rak dojke. I tako, ako Vrhovni sud glasa protiv BRCA1 to će uzrokovati bilijunske gubitke preko noći, a ako se priklone Myriad Geneticsu u idućih nekoliko godina oni će postati trilijunska firma. Ta je tvrtka također spremna za velika spajanja jer je dio ultra ekskluzivne industrije genoma. A u planu je spajanje s najjačom tvrtkom u tom području Life Technologies Corp u vrijednosti od 13.6 milijardi dolara. Što je veća cijena njihovih dionica to je tvrtka isplativija novom vlasniku.

I tako su Angelinini PR stručnjaci zgrnuli nepoznate svote milijuna dolara u svoje džepove radi ljudi koji drže monopol nad patentom gena za rak dojke koji se nalaze u ženskom tijelu. Slučajno? Ne!

Još bizarnije je da porezni obveznici financiraju BRCA1 genetska testiranja putem "Obamacare-a".

Sve je ovo zapravo korporativna prodaja žene, i skriveno se igra na kartu ženske moći i izbora da se lakše izmanipuliraju. Podsjetimo se da je Angelina Jolie i ambasador UN-a, između ostalog, organizacije umiješane u dječje ropstvo i krijumčarenje droge. Ona je odabrana da utječe na Amerikanke te pretvori njihova tijela u profit.

Korporacije posjeduju ljudske gene?!

Danas oko 20 posto ljudskih gena "posjeduju" korporacije, to onemogućuje bilo kome da istražuje, testira ili čak samo gleda neki gen. One imaju intelektualno vlasništvo nad genima, apsurd totalni!

2009. ACLU i Javna zaklada za patente podnijeli su tužbu koja osporava korporativno pravo nad ljudskim genima. Svatko tko vjeruje u ženska, ljudska i civilna prava, ili čak pravo na ne jedenje GMO hrane, trebao bi se trenutno složiti s time da se korporacijama ne smiju dozvoljavati takva prava. Naime, Myriad Genetics je podnio zahtjev za patentima nad genima BRCA1 i BRCA2 za koje se smatra da su povezani s rakom dojke i jajnika.

Pitanje svim ženama?

Vjerujete li da tvrtka u Utahu posjeduje vaše tijelo? Ako smatrate da ne, trebate se protiviti korporativnom vlasništvu nad genima i ne podržavati Angelinu Jolie.

Korporacije ne daju informacije o drugim načinima prevencije raka

Da se recimo testirate poput Jolie i dobijete sličan nalaz ne morate odmah odstraniti obje dojke. Druge žene samo pojačaju preglede dojki. To uključuje mamograme, pelvične sonograme i testiranje krvi na rak jajnika. Nigdje se ne spominju niti konzumiranje hrane bogate Indol-3-karbinolom (I3C) ili terapija vitaminom D koja sprečava 4 od 5 vrsta raka.

http://www.4dportal.com/hr/zavjere/3443-prava-istina-iza-mastektomije-angeline-jolie

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...