Idi na sadržaj

Predsedniče, diko naša!


Preporučene poruke

Se šališ jbt :)

Ma šali se :uredu: garant... neslano ......

ček' da vidim

O čemu vi ovde uopšte raspravljate?

Predsednik republike je gotovo protokolarna funkcija.

Predsednik nema gotovo nikakva ovlašćenja kad je u pitanju upravljanje državom. E sad, vama bode oči što je on istovremeno i predsednik vladajuće stranke, pa može uticati na donošenje odluka... ali, to je sasvim druga stvar.

Kao ličnosti od uticaja mu možete štošta prigovoriti, pa da to bude većim ili manjim delom osnovano.

Kao predsedniku mu ne možete apsolutno ništa prigovoriti a da to ima makar prizvuk osnovanosti.

Delovao je i deluje u potpunosti u skladu s bednim ustavnim ovlašćenjima koja ima.

Izvinjenja? Big deal. :roll: Mnogo strašno što se izvinio zbog nevinih žrtava za koje su odgovorni ljudi koji se predstavljaju kao Srbi. :roll:

jbt :blink:.. ne šali se...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 102
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

B'liverka srećo, ne videh ja ni u jednom postu da se neko žali na Dijamanta u smislu da je kriv što "nemam detetu za cipele" il' što "nisam iš'o na more". Politika je javna zajebancija, da ne kažem za

vidim sve mudri zbore na temi kojqa je specijalizovana za pljuvacinu meni je to malo nejasno koliko treba da si nezadovoljan sobom da bi ti Boris Tadic ,Kurta,Murta i ostala bratija bili krivi sto

:hahaha: nego imam nešto da izjavim Predsedniče Piko naša :trep:

Zakačene slike

Nadležnosti predsednika Republike

Predsednik Republike bira se na neposrednim izborima, tajnim glasanjem. Mandat predsednika Republike traje pet godina, a počinje polaganjem zakletve pred Narodnom skupštinom.

Predsednik Republike izražava državno jedinstvo Republike Srbije i predstavlja Republiku Srbiju u zemlji i inostranstvu.

Predsednik Republike predlaže Narodnoj skupštini kandidata za predsednika Vlade kad god se bira nova Vlada i pri tom je dužan da predloži onog kandidata koji može da obezbedi izbor Vlade.

Predsednik Republike može vratiti Narodnoj skupštini izglasani zakon na ponovno odlučivanje ako smatra da zakon nije saglasan sa Ustavom ili da je u suprotnosti s potvrđenim međunarodnim ugovorima ili opšteprihvaćenim pravilima međunarodnog prava ili da pri donošenju zakona nije poštovana procedura koja je propisana za donošenje zakona ili da zakon ne uređuje neku oblast na odgovarajući način.

Predsednik Republike može, u skladu sa Ustavom i zakonom, da raspusti Narodnu skupštinu na obrazloženi predlog Vlade i pri tom donosi odluku kojom raspisuje izbore za narodne poslanike.

Predsednik Republike ukazom proglašava zakon, raspušta Narodnu skupštinu, postavlja i opoziva ambasadore Republike Srbije, daje odlikovanja i postavlja, unapređuje i razrešava oficire Vojske Srbije. Odlukom predsednik Republike raspisuje izbore za narodne poslanike, predlaže Narodnoj skupštini kandidata za predsednika Vlade, daje pomilovanja, imenuje generalnog sekretara predsednika Republike, šefa Kabineta predsednika Republike, savetnike predsednika Republike i druge funkcionere u Generalnom sekretarijatu predsednika Republike.

Predsednik Republike komanduje Vojskom i postavlja, unapređuje i razrešava oficire Vojske Srbije.

Šta od ovoga je prekršio? :)

Ništa. :beyond:

Imati uticaj na nekoga nije ni krivično ni moralno kažnjivo delo, dok god se taj uticaj ne realizuje primoravanjem na nešto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjenja? Big deal. :roll: Mnogo strašno što se izvinio zbog nevinih žrtava za koje su odgovorni ljudi koji se predstavljaju kao Srbi. :roll:

Ne bi bilo ništa strašno da su njegova izvinjenja pratila i odgovarajuća izvinjenja ostale tri strane. Ali njima to ne pada na pamet. I ajde što im ne pada to me i ne čudi. Ali je žalosno da on ne shvata da ta njegova izvinjenja ne da ne nailaze na plodno tle,ne da ne doprinose pomirenju već se izvrću i doživljavaju totalno pogrešno. Ko ne vjeruje nek pogleda reakcije na haššenje Mladića a za koje je on rekao da će doprinjeti pomirenju među narodima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa... ja sam od onih koji smatraju da određeni gest treba uslediti kad za njega ima potrebe, a ne zarad određene koristi. Jedno je kad ženi otvaraš vrata prosto zato što si kulturan, a drugo kad joj otvaraš vrata da bi je odvukao u krevet. Tako je i izvinjenje usledilo jer za njega ima potrebe, a ne iz koristi.

Naši postupci govore o nama samima, a ne o drugima.

U smislu ustavnih ovlašćenja, čin izvinjenja nije problematičan. Bar meni.

Edit: Možemo govoriti o tome kolika je ta potreba bila, da li je trebalo u tom trenutku, itd... ali čin kao čin... ne vidim problem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa... ja sam od onih koji smatraju da određeni gest treba uslediti kad za njega ima potrebe, a ne zarad određene koristi. Jedno je kad ženi otvaraš vrata prosto zato što si kulturan, a drugo kad joj otvaraš vrata da bi je odvukao u krevet. Tako je i izvinjenje usledilo jer za njega ima potrebe, a ne iz koristi.

Naši postupci govore o nama samima, a ne o drugima.

U smislu ustavnih ovlašćenja, čin izvinjenja nije problematičan. Bar meni.

Vidi ja ne sporim da su i Srbi pravili svakakva sra.a u ratu. Ne sporim da je se zbog toga trebalo izvinuti. Ali naprosto mislim da Tadić jako često trči pred rudu i radi stvari koje od njega niko ne traži. Inače nikako mi nije jasna potreba da se svima uvlačimo. Ja smatram da se mnogi trebaju izvinuti i Srbima i da je naše izvinjenje trebalo doći istovremeno sa njihovim. Nikako prije i nikako kasnije. Da si samo vidjeo reakcije nakon njegovog otvaranja škole na Palama u federalnim medijima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morfe mrzi me da krenem od početka njegovog mandata da kopam gde se sve gurao da mu nije bilo mesto, počev od pravosuđa pa sve do vlade Srbije. Ono, šta ima on čovek da se petlja u rad ministara i da komentariše i prejudicira rad pravosuđa. Smoris se čovek baš onako uživeo u ulogu 'u sve se meša' da je i nekim nesmotrenim izjavama i postupcima samo potvrdio ono što svi znaju. I zašto je na sastaneke premijera zemalja regiona iz Srbije odlazio predsednik, itd. Da ne nabrajam dalje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno se slažem da ima potrebe za izvinjenjem sa drugih strana, u najmanju ruku iste potrebe. Ali ako ćemo čekati da onoj devojci iz mog primera prethodno neko drugi otvori vrata, nikad se nećemo pokazati kao džentlmeni. :)

Moramo li uvijek mi biti džentlmeni? Dokle? Oslobodiš nekog,daš mu prava koja nikad nije imao,teritorije koje nikad nisu bile njegove a on te mrzi i gleda kako da te uništi!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da malo i ja prokomentarišem ovo "otvaranje vrata".

Morfe, kada džentlmen otvori vrata gospo'jici, ona kaže hvala. Barem bi trebalo da je tako, ako je ona to za čega se prodaje i zbog čega smo joj i otvorili vrata. A ako otvaraš vrata svakoj kalašturi koja naiđe, onda ti nisi džentlmen, nego vratar.

Nisam pobornik okretanja drugog obraza i onog reciproteta hleba i kamena. Po zasluzi. A u politici, posebno međunarodnoj diplomatiji se takvi potezi (izvinjenja) prethodno dogovore u svim detaljima. A ova njegova bulažnjenja su teški amaterizam i ubeđen sam da niko nije ni pomislio da je ta izvinjenja iskreno dao.

I u pravu si što se tiče onih ovlaštenja. Nije ni jedno prekršio. Svaka mu čast. Lep je, komunikativan i tako to. Baš onako za slikanje po protokolu, za čega i služe predsednici.

Ali problem je što je on proširio svoja ovlaštenja i što se mešao, kao u onoj reklami za margarin, u mnoooooooogo poslova koja ne spadaju u domen predsednika Republike, ali ni u domen predsednika vladajuće stranke!

I da završim sa već poznatim:

Puu... 'Bem ga u ime. :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Napisano (izmenjeno)

Moramo li uvijek mi biti džentlmeni? Dokle? Oslobodiš nekog,daš mu prava koja nikad nije imao,teritorije koje nikad nisu bile njegove a on te mrzi i gleda kako da te uništi!

Koga smo mi to oslobodili ?

Zarad koga smo ga oslobodili ?

Zarad njega ili zarad nas ?

i s kojim pravom ti nekom dajes prava ?

Prava su prava.

A cuj teritorije.!

To ono do Tokija ili one sezu samo donde , do onih granica koje su zapisane u knjigama starostavnim.

Mislim . znam ja da je to sve nase od davnina... ako ne i ranije

I ona zemlja u saksiji ...i ona je nasa.

Pa zar nije ?

I rece Tadic cistu glupost :

"Cista je glupost da smo znali do cetvrtka u podne gde se nalazi general."

Znao si ti to znao , predsednice , diko nasa.!

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Oslobodili rancheru kroz nekoliko ratova, od Jedrena do Alpa, od Jadrana do Segedina. Pametan čovek bi se zapitao zbog čega i zbog koga. I naravno da Tadić u ovoj priči nije đentlmen već qrvica koja sluša svoje makroe. Nije slučajno ni u BiH Izetbegović došao sa sladunjavom retorikom, niti Josipović u HR. Došlo vreme za puj pike na važi, svi za ručice i pravac u NATO za američkom čizmom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam jedno pitanje za Adrijana, Turkmenbashija, a bogami donekle i za Ranchera:

hoće li vam Tadić biti kriv i kad piša bude krenula da vam otkazuje (ako već nije)? :lol:

Ozbiljno, neverovatna mi je vaša fascinacija njegovim likom i delom i neprestana potreba da danima, mesecima i godinama ponavljate kako, eto, goreg na ovoj planeti nema, jedan užasni tiranin i diktator. Plus, vidim da ste apsolutno u toku, znate i šta je mislio, i šta je radio da ga niko ne vidi, i kome je šta rekao. Ako tako nastavite, posumnjaću da ste sva trojica Kleopatrina (najveća balkanska proročica, da ne bude zabune) braća blizanci koje je život rasejao po svetu tragičnom zamenom u porodilištu (uticaj serija sa španskog govornog područja na moj životni put :hahaha:).

Biću i ja dosledan sebi:

volim Borisa kao zenicu oka svog! :zakletva:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

šta je još pozitivno uradio?

PoBedio u Tenisu ! i to sam samcit :zakletva:

9911a75e.jpg

mila naša dika

i slika. :trep:

Boris je Tadić-Tadić je Novak-Novak je Đoković- Đoković je tenis- tenis je Srbija- Srbija to smo mi :ajde::jupi::ajde:

zatim..

(ras)Prod'o državu. :zakletva: pod za_Kletvom(radiKalskom)

ko jahach (trulu) kobilu

Al' (što jes' jes') na pijac nije iš'o sam.. pa i parE nije uz'o sam. 3f7cc461.gif Sve je do dinara podeliJo s'svojim demO orTacima

i s'koAlaulizicionim paNterima.. krokodilErima & ostalim budalama

I to nije sve..

još che da prodaje. :uredu: i mooda za bubreG ('aŠimu) ako treba.

Do poslednje firme i fabrike... :srpko:

naš tZar .. naš sportikus fantastikus ee8f0eb8.gif homopolitikus 7c33d2e1.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čekaj malo, da vidimo, uhapsio je Mladića i Karadžića. Ja mu se divim do imbecilnosti na tom potezu. Ne vidim da ja imam neke vajde od toga, niti da ću imati. A vidim da cene svaki dan u prodavnicama rastu, da dinar jača samo pred izbore, da su računi sve veći, da raste nezaposlenost i da i dalje cvetaju kriminal i korupcija u državi.

Da država baca novac na vakcine koje niko ne želi da uzima, da se daju milioni tatinim sinovima a ljudi po Srbiji umiru jer nemaju za 'leba i za lečenje. Šta je on tako bitno uradio za svoj narod pa da ga pohvalim bar za nešto.

:govno: :govno: :govno:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hoće ali juče. Meni je najbitnija moja egzistencija :beyond: a verujem i ostalim građanima. Osim što je uhapsio dvojicu haških optuženika, uspeo je da uradi ništa kako bi se poboljšao životni standard građana. Naprotiv on je sve gori. I ne može se sve pravdati ekonomskom krizom, naročito ne nečija nesposobnost i odsustvo dobre volje za neke stvari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno hoće i to...ali najbitnije je da se osude ratni zločinci

Ajd sad napravi anketu na uici i pitaj narod jel mu važnije to što nema para da plati račune,sipa gorivo,plati školarinu djetetu ( odnosno dovijaju se kako znaju ) ili ko odgovara pred sudom za ratne zločine.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...