Idi na sadržaj

Predsedniče, diko naša!


Preporučene poruke

Ko zasluzuje temu , ako ne predsednik ? :)

Eto , ja mislim da je trebao biti predsednik mesne zajednice ( najvise ).

Eventualno Dorcola .

Sve iznad toga je cista avantura.

A mozda i nije ?

Na osnovu dosadasnjeg iskustva kakvo misljenje imate o njemu.?

Obavlja li dobro svoju visoku i odgovornu funkciju ?

Sve komentare o njegovim aktivnostima mozete napisati ovde.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 102
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

B'liverka srećo, ne videh ja ni u jednom postu da se neko žali na Dijamanta u smislu da je kriv što "nemam detetu za cipele" il' što "nisam iš'o na more". Politika je javna zajebancija, da ne kažem za

vidim sve mudri zbore na temi kojqa je specijalizovana za pljuvacinu meni je to malo nejasno koliko treba da si nezadovoljan sobom da bi ti Boris Tadic ,Kurta,Murta i ostala bratija bili krivi sto

:hahaha: nego imam nešto da izjavim Predsedniče Piko naša :trep:

Zakačene slike

Slusam Cak Borisa i ne mogu da verujem.

Prica o 5 oktobru.

Kakve on ima veze sa tim datumom.?

Gde je on onda bio.?

I sva ova garnitura iz DS a.

I onda procitas u novinama njegove danasnje izjave.:

""Demokratska stranka je nacionalna institucija koja nikada neće odustati od stvaranja slobodne i napredne Srbije "

"Dolazak na vlast je prilika da promenite faktičko stanje, i to je druga ideja DS, pored osvajanja slobode, da se stvori nova perspektiva za ljude",

DS je zbog toga i svojevrsna nacionalna institucija, primetio je Tadić i pozvao u DS sve one koji žele da se žrtvuju za svoju zemlju, sve oni koji su spremni da preuzimaju rizike, a da pritom ne traže ništa za sebe.

--------------

Da se zrtvuju ?

Da ne traze nista za sebe ?

Ljubo , bolje da si nocu spavao .:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da je ovaj čovek izgubio kontakt sa realnošću, kao Milošević u ono vreme kada su ga i lagali njegovi najbliži saradnici o stanju u državi, raspoloženju naroda itd. Jedino to može da bude logično objašnjenje za njegove izjave i poteze, ne vidim šta drugo :huh:

Imao je dva mandata za redom i lično više ne bih voleo da ga vidim više ni na jednoj važnoj funkciji ako njegova stranka ponovo bude činila vlast. Dosta ga je bilo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Mislila sam da je ovo tema na kojoj se razan stav moze zateci.. Citajuci ovakvo stanje stvari, meni se sad glasa za njega.. :cucla:

Moli se neki clan omladinskog odbora DS-a ili ako ne on a onda da posalje nekog ko poznaje nekog ko je uclanjen na internet da metne jedan podrzavacki komentar na ovu temu jer postojece stanje stvari ne drzi paznju... :zzz:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja, evo ja!!! :uzbud:

S akcentom na mladi. :kez:

Ne, meni je odavno smešno da čitam komentare koji se svode na najcrnju pljuvačinu, ponekad s elementima bizarne zlobe u njima. Ako vam je Tadić kriv što nemate kintu, devojku, muža, auto, posao, ili ne daj Bože ne može da vam se digne piša u odsudnom trenutku a istresanje po forumu vam popravlja raspoloženje, samo napred. Kad dođu izbori, izaberite svog favorita i med i mleko će poteći prostranim srpskim livadama i širokim gradskim bulevarima.

Jedino što mislim da za vas takvog nema, i da bi i on ubrzo bio meta najcrnjih prozivki. Biti dežurni pljuvač je jalov, uzaludan i čemeran posao. Ali je užasno lak. Odabrati ono što ti je najbliže i stati iza toga čak i kad nisi celim srcem za je način na koji to nešto može da se promeni, samim tvojim prisustvom u njemu. I nije uvek lako, i nisi uvek srećan, ali guraš dalje, i polako menjaš, svoj mikrosvet barem. Ja sam ubeđen da je to jedini ispravan put kojim treba ići. Možda mogu da objektivnije sagledam stvari od nekih od vas jer sam bio i ovo što ste vi sada, a danas sam to nešto na vlasti.

Nema idealnih partija. Nema idealnih ljudi. Nema idealnih zakona. Jedino što nam ostaje je da pokušamo da uradimo najbolje što možemo u svakoj situaciji koja je pred nama.

I da ne omašim temu, Tadić jeste najbolja osoba za predsednika Srbije, ali sa jakim premijerom kao što je Dragan Đilas. U principu, mislim da je Đilas jedino stvarno vredno što danas naša politička scena ima.

P. S. E, samo vi nastavite ako vam je lakše, da ne bude da sam vas omeo u nečemu. :lazy:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:lol: Kasniš za Josom jedno mesec dana ako se ne varam, odavno smo se privatno prozivali na konto ovog tjubića. Sad ja treba da krenem sa tjubićima rušenja Bgd-a, molebanima, plavušama što kradu patike i slično. Mislim, mogu, ali me mrzi. Nego Turk (da promeniš nick, što pre), pošto smo ovde svi naši, ajde malo da ćaskamo: ko bi, po tvom mišljenju, trebao da bude predsednik Srbije? I zašto?

Ukoliko nemaš odgovor na ova pitanja, to te automatski diskvalifikuje kao iole ozbiljnog sagovornika i stavlja te u red neozbiljnih frustriranih pljuvača. :)

Izmenjeno od strane člana ako_odem
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znači i Toma Nikolić dolazi u obzir :lol: Lično smatram da i u samom DS-u ima ljudi sa kičmom, iako ne mirišem previše DS mirne duše bih podržao Jeremića ili Đilasa za mesto predsednika (što ne znači i glasao). Zbog čega, zato što ljudi ćute i rade, ne daju kretenska obećanja koja niko ne može da ispuni i imaju kakve takve rezultate rada.

Šta je Boris Tadić uradio za ovih nekoliko mandata kao predsednik Srbije a da je to donelo neki boljitak njegovim građanima? Šta?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pazi sad, gladan sam i još malo odoh da klopu, ali ajde ovako: do pre tri godine na vlasti je bio Vojislav Koštunica i Boris Tadić je tada mogao da uradi bilo šta manje no što danas može Mirko Cvetković.

Šta je uradio? Recimo da je učinio mnogo da se neki zakoni donesu, a da neki počnu da se primenjuju. Da ne pominjem ove vize sa kojima konačno možemo da zapalimo odavde ako nam se ne sviđa. Ili uspostavljanje kakvih-takih dobrosusedskih odnosa sa bivšim bratskim državama. Za mene je to uspeh.

Šta je mogao da uradi sa mesta predsednika Srbije, a nije? Koja je to njegova fatalna greška (tipa Milošević) koja ga čini toliko omraženim, zlim, podlim i pokvarenim likom?

Inače, iza svakog čoveka stoji tim i greška je pripisivati i dobre i loše rezultate isključivo njemu (primer: velja ilić gradi puteve po Srbiji).

Čitamo se posle. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako sta je uradio ?

Obecao resenje afere Bodrum :lol:

.....

Nije uradio nesto puno, to sto je *cuvao stabilnost i neki napredak u Evro-integracijama jeste + ali mislim da je malo.

Da je Srbija uredjena drzava pa da Vlada vlada a On da Predsednikuje bio bi (skoro) pa savrsen, ali... posto je na mestu predsednika Demokratske Stranke mora(o) da vuce jace i radikalnije promene i zaokrete.

A da ima boljeg (van DS-a) - nema!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pazi sad, gladan sam i još malo odoh da klopu,

Ima dana :kez:

ali ajde ovako: do pre tri godine na vlasti je bio Vojislav Koštunica i Boris Tadić je tada mogao da uradi bilo šta manje no što danas može Mirko Cvetković.

Koliko se sećam delili su vlast a DS je imao 8 od 24 ministarstva, a Tadić je tada bio u okviru svojih ovlašćenja. Razlog što Cvetković danas ne može da uradi mnogo je što ovaj o kome pričamo deluje van svojih ovlašćenja, a imao je evo skoro ceo jedan mandat da se igra dvoglavog Arapina da bude i predsednik i premijer i šta su plodovi njegovog rada?

Šta je uradio? Recimo da je učinio mnogo da se neki zakoni donesu, a da neki počnu da se primenjuju.

Tako što ih je potpisao? Ne kapiram kako on ima zasluge za primenu zakona i o kojim zakonim konkretno govorimo, jer se zakoni manje više primenjuju isto već godinama unazad? Je l' Tadić pisao neki zakon? Možda je postao i pravnik preko noći :lol:

Da ne pominjem ove vize sa kojima konačno možemo da zapalimo odavde ako nam se ne sviđa.

Ok, da je vizna liberalizacija stupila na snagu u vreme mandata V. Koštunice onda bi to bila njegova zasluga? :) Taj proces je trajao godinama i mnogo ministarstava je radilo da do toga dođe. Mada kako stvari stoje možda nam i tu šargarepu uzmu.

Ili uspostavljanje kakvih-takih dobrosusedskih odnosa sa bivšim bratskim državama. Za mene je to uspeh.

Za mene i nije, pogotovo ako se uzme da je to došlo kao rezultat smene vrha vlasti u Hrvatskoj i BiH. Sa Crnom Gorom predsednik i dalje vodi svoj privatni diplomatski rat od kada su mu najurili oca odande.

Šta je mogao da uradi sa mesta predsednika Srbije, a nije? Koja je to njegova fatalna greška (tipa Milošević) koja ga čini toliko omraženim, zlim, podlim i pokvarenim likom?

Čekaj, je l' Mirko Cvetković lažni premijer ili nije? Ova vlada je po mnogima ocenjena kao najgora od nastanka demokratskih promena, ko je sad kriv, Mirko ili Boris?

Inače, iza svakog čoveka stoji tim i greška je pripisivati i dobre i loše rezultate isključivo njemu (primer: velja ilić gradi puteve po Srbiji).

Tako je, čak su i iza Selje Silića i tima što kraducka ostali nekakvi putevi a šta ostaje iza Borisa i Idola? :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

a šta ostaje iza Borisa i Idola? :roll:

Nemoj(mo) tako.

Ostaju izvinjenja...

kao nepresušna riznica za sva prošla, sadašnja i buduća POKOLJEnja

Ostaje pregršt fotografija

s'njegovim osmesima

Zatim njegove poze

njegove pRoze

i ostale boze.

:fijuk: Ne kažem ja da bi Joška (Miška Piška ili Šiška) bili bolji :hahaha:

ali kažem da nema šanse da bi i(Još)ko mog'o bit gori.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj(mo) tako.

:fijuk: Ne kažem ja da bi Joška (Miška Piška ili Šiška) bili bolji :hahaha:

ali kažem da nema šanse da bi i(Još)ko mog'o bit gori.

A ja ti kažem da lupaš gluposti. :)

Mislim, možda nije prefinjen i sofisticiran izraz, ali to najiskrenije mislim, tako da verujem da mi nećeš uzeti za zlo. I pusti te ironičnoupokušaju izlive, kaži šta ti je konkretno na duši, kaži ko je taj ko bi bio bolji, kaži zašto, ovako jedino uspevaš da budeš dosadna sa 3856 postova protiv Tadića, a ni za koga. :)

(unapred ti kažem da na "ratimir" dugačke postove ne odgovaram jer nemam živaca da ih čitam, isto tako ne odgovaram na megadosadne postove, a ni na (ne)prikriveno zlobne :lazy:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A ja ti kažem da lupaš gluposti. :)

Mislim, možda nije prefinjen i sofisticiran izraz, ali to najiskrenije mislim, tako da verujem da mi nećeš uzeti za zlo. I pusti te ironičnoupokušaju izlive, kaži šta ti je konkretno na duši, kaži ko je taj ko bi bio bolji, kaži zašto, ovako jedino uspevaš da budeš dosadna sa 3856 postova protiv Tadića, a ni za koga. :)

(unapred ti kažem da na "ratimir" dugačke postove ne odgovaram jer nemam živaca da ih čitam, isto tako ne odgovaram na megadosadne postove, a ni na (ne)prikriveno zlobne :lazy:)

Tebi haltere ništa ne uzimam za zlo

jer kad ti lupetaČ kaže da lupetaš... to nije ništa drugo nego pong od pinga.

baš si mi nedostajao :trep: nisam imala s'kim da se nako pošteno, ljuCki izvređam :lol:

i da... Tadija je žgadija

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To što Tadića napadaju desničari kojima je Koštunica bio dobar premijer, nije ni čudo.

I sasvim je očekivano.Naravno da će reći i da je to bila uspešna vlada i da ima zasluge za izgradnju puteva, ovo-ono.Čak će biti i upravu u neku ruku.Naravno neće spomenuti da je ta vlada imala velike prihode od privatizacije i stranih ulaganja jer nije bilo ove SEKE.

Međutim prećutaće da nisu uradili najvažniji zadatak koji su sebi postavili a to je sprečavanje suđenja ubicama i organizatorima ubistva Zorana Đinđića.Drugi deo, pozadinu i političko pokroviteljstvo su sklonili u stranu i mogu tim biti zadovoljni.

E sad ostaje pitanje Tadiću zašto kao predsednik Republike, vlade, partije..., on dozvoljava da se to pitanje ne razjasni.

Zašto Tadić, kao politički najuticajnija osoba ne potera 'nezavisno sudstvo, tužilaštvo..' i ostale institucije ove države da se rasvetle i ostale brljotine vlade kilavog Radovana: -pogibija vojnika Garde u Beogradu, Leskovcu...

-ubistva novinara

-ubistva sudije Simeunovića

-pljačkanje javnih preduzeća

-poklanjanje državnog preduzeća NIS...

Kako može predsednik republike da izbegava svečano proglašenje statuta Vojvodine?

Imao preča posla- da obiđe ostatke Sirmijuma?

Kako može da na inauguraciju dovede onog zlog dedeka Ćosića, kad je na suprotnim stavovima od onih koje zastupa kalemar iz Velike Drenove dobio izbore?

Kako može prva izjava po objavljivanju rezultata izbora da bude da mora prvo sa Tomom da se razgovara?

Kako taj čovek da se nada da ćemo mi obični ljudi ponovo tabanati Srbijom da bi mu radili kampanju posle ovakvog predsednikovanja.

Zalud mu spin doktori, neće ljudi zaboraviti da je pokojni Đinđić stvorio jak DS a ne on.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

T

Zalud mu spin doktori, neće ljudi zaboraviti da je pokojni Đinđić stvorio jak DS a ne on.

Ovde uopšte nisi u pravu. :)

Činjenica je da sam se u DS učlanio samo i jedino zbog Đinđića (i ne verujem da će se u skorije vreme pojaviti čovek koji može da nas povuče napred kao on), kao što je činjenica da pod Tadićevim predsednikovanjem imamo oko 4 puta više glasova - kao stranka, naravno.

Sad ću da se odjavim sa politike na neko vreme, mislim da sam se overDozirao. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:lol:

Tebi ovo nije dosadno? Meni jeste.

Poljubiš temu pa ostaviš, ako tebe mrzi da polemišeš nemoj ni započinjati.

Samo ću reći da imaš selektivno pamćenje i da prilično nevešto navlačiš vodu na svoju vodenicu.

Fale argumenti :fijuk:

Evo Kompaj je izneo niz primedbi koje niko ne može da opovrgne. Kada je Kosovo proglasilo nezavisnost, kesa od predsednika je otišla u Rumuniju kod Baseskua na kafu. Kada je bila čitava frka oko statuta Vojvodine, čovek popljuvao pa sve polizao i posle otišao da razgleda Sirmijum kao da su ga zvali iz Vukovarsko-Srijemske županije na proglašenje statuta.

Naravno ostaje ono što sam već napisao bez obzira na svetsku ekonomsku krizu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Zeleo bih da prozborim koju o nasoj spoljnoj politici (ovo je *najbliza tema)

Pade mi na pamet kako nas oooodavno niko nije kritikovao i da stizu sami plusici (ono oko akcija i blanko ostavki je em sitno em uz ne odgovaranje od strane EU na pitanja: valjaju li predlozi).

I dalje je glavna karakteristika proAktivnost, odrzava se visok stepen paznje uz redovno potvrdjivanje konstruktivnosti i *faktora stabilnosti.

Pa imamo aktivno angazovanje Rusije za zaokruzenom *paletom interesa, Tursku (Sandzak, Zukorlic, Koridori, BiH, JAT)... Predvodnik smo u procesu pomirenja, okupljamo region za poslove na *Istoku. Dolaze nam Nesvrstani na Samit. Sporazumi o Strateskim Partnerstvima sa vodecim zemljama EU... Pregovaramo sa Kosovarima. Korektni odnosi sa NATO.

Zaista ne mogu da nadjem neki minus.

........

Ne zalazim u price o *ekonomskoj stabilnosti i unutrasnjim problemima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

O čemu vi ovde uopšte raspravljate? Predsednik republike je gotovo protokolarna funkcija. Predsednik nema gotovo nikakva ovlašćenja kad je u pitanju upravljanje državom. E sad, vama bode oči što je on istovremeno i predsednik vladajuće stranke, pa može uticati na donošenje odluka... ali, to je sasvim druga stvar.

Kao ličnosti od uticaja mu možete štošta prigovoriti, pa da to bude većim ili manjim delom osnovano.

Kao predsedniku mu ne možete apsolutno ništa prigovoriti a da to ima makar prizvuk osnovanosti. Delovao je i deluje u potpunosti u skladu s bednim ustavnim ovlašćenjima koja ima. Izvinjenja? Big deal. :roll: Mnogo strašno što se izvinio zbog nevinih žrtava za koje su odgovorni ljudi koji se predstavljaju kao Srbi. :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...