Idi na sadržaj

Predsedniče, diko naša!


Preporučene poruke

  • Odgovori 102
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

B'liverka srećo, ne videh ja ni u jednom postu da se neko žali na Dijamanta u smislu da je kriv što "nemam detetu za cipele" il' što "nisam iš'o na more". Politika je javna zajebancija, da ne kažem za

vidim sve mudri zbore na temi kojqa je specijalizovana za pljuvacinu meni je to malo nejasno koliko treba da si nezadovoljan sobom da bi ti Boris Tadic ,Kurta,Murta i ostala bratija bili krivi sto

:hahaha: nego imam nešto da izjavim Predsedniče Piko naša :trep:

Zakačene slike

Ovo je zemlja seljaka.. na brdovitom Baklanu

šta smeta što je čovek sa sela!?

ne.. nego ćemo svileno kadifnog samozvanog kralja..

il' žabu da ljubimo i po leđ'ma tRljamo/diramo i meditiramo.... pa princa da biramo :hahaha:

izveštačeni, uglađeni, samozadovoljni pečatirani folirant je svima doqrchio i :neznam: to je to.

PS. ja nisam birala ni onog ni ovog.. pa mi se može da pljuckam po oBojici

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam razumela da li si izašao na izbore.

Prepustio si... opustio, popustio... šta god... i zato mislim da nema smisla da na taj način pišeš o

ljudima (šta god da su), koji su ga izabrali.

Izađi na crtu :uredu: pa onda pričaj.

Ne kontam tvoj stav, i nebitno je. Bitno je da je tvoj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

1. Nismo se razumeli, nisam ja rekao ništa naročito loše o onima koji biraše Tomu za predsednika. Samo sam kritikovao kriterijume koje su imali prilikom tog izbora, tj. činjenicu da su izabrali čoveka koji ne može da se sporazumeva na međunarodno prihvaćenom jeziku, koji menja mišljenja kao čarape i koji odstupa od protokola kad mu se hoće. A to nije bilo pozitivno kad sam poslednji put proveravao. :)

2. Nisam izašao na izbore. Na prethodne sam izlazio jer sam hteo sprečiti Tomu da postane predsednik, jer sam njegovu politiku smatrao pogubnijom po nacionalne interese od politike dosadašnjeg predsednika. Otkako je Toma po svoje mišljenje počeo odlaziti u Brisel i Vašington, više nema potrebe da ga sprečavm da postane predsednik jer znam da će voditi istu politiku kao i njegov prethodnik - Briselsku. Pošto je suštinska razlika u politici njih dvojice izbrisana, ostaje samo ono što "izgleda". A u tome neću da učestvujem, izbor za mis sveta mi je sasvim dovoljan jednom godišnje na televiziji.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidiš, prvi put mi je drago što se ne razumemo.

Koliko god da sam bila šokirana rezultatima izbora, hteli smo promene, evo nam ih.

U današnje vreme imati predsednika koji ne govori engleski, a izbor za predsednika slavi u rodnom selu pod šatrom, ne govori ništa pohvalno o samom predsedniku, ali ni o građanima koji su ga birali.

Veoma uvijeno :) a ja se kopčam na leđima ;)

Nije to ništa naročito loše :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E!

al' zato imamo ostale.. ministre... buduće/moguće premije(re)

i poznati smo u svetu po cepanju jezika

Evo ga tadićev najevropljanin... "Kale" poligLjota

"znachi brdo.. znachi planine.. znachi kale.. brdo... kale hehe megdan... "

Indirin proždrnuti ajvar je mala maca za ove vrhovne Vladajuće političke kupuse i turšije

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morphe, nisi glasao - nema šta da se buniš. Bez obzira na to ko se tebi tu dopadao od kandidata ili nije, negodovati zbog ovakvog izbora a da nisi glasao :jok: Narod glasao kako je glasao i to je demokratija i volju naroda treba i mora se prihvatiti. Što nisi uticao na to da se izabere neko ko spika ingliš? :) Što se tiče promene mišljenja danas malo ko u politici i ima neko svoje mišljenje pa tu i nema šta više da se puno menja, oni koji puno misle su obično slabo prihvatljivi partneri na diplomatskom planu pa tako i prolaze na izborima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:)

Učestvovanje u izbornom procesu predstavlja znak poverenja u njega, pa samim tim i poverenja u njegove rezultate, odnosno sposobnost sugrađana da donesu svestan i na razumnim osnovama zasnovan izbor. Ja to poverenje u sugrađane niti u kandidate, pa stoga ni u izborni proces nemam. Govorenje engleskog, ili ma koja druga slična osobina potencijalnog predsednika ne donosi ni boljitak niti nešto loše građanima, pa je u suštini potpuno nebitna.

Vi, građani Srbije koji mislite da demokratija ovde i u ovom trenutku postoji i igra ulogu u vašim životima, ste dovedeni pred svršen čin pre izbora. Dovedeni ste u tešku zabludu time što su vam predstavljena dva identična kandidata, među kojima ne postoji apsolutno nikakva suštinska razlika koja bi napravila pozitivnu promenu u vašim životima. I učestvovali ste u toj farsi - suočite se s tim. Rezultat te farse će biti isti kao i do sad - za par godina otvorićete novu temu u kojoj ćete pljuvati sadašnjeg predsednika i tražiti boljeg. On neće doći. Ne zato što ne postoji već zato što mu "demokratski" proces to neće dozvoliti.

Kada to imamo u vidu, jedino što ostaje kao izbor je opšti utisak o kandidatu. Ako je opšti utisak o Tomi bolji nego o Borisu, neka vam bude. Ali nemojte se meni žaliti za par godina kad vam se Toma smrkne pred očima. Ja ću tada stajati na istoj poziciji kao sad i uputiću vas na ovaj post kao podsetnik na buduće izbore, kad će se pojaviti novi "mesija" da vas izbavi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne verujem da je ovde neko tolika budala, da veruje u priču kako će ga Toma "izbavljati" i "izbaviti".. ma šta to značilo.

Ne radi se o toM.

Radi se o ovoM.

Svi naši Izbori (od Tita naOvamo) su (mi) smešni*.

Svi do jednog.. ponuđeni predsednički kandidati su (mi) smešni*.

Sve Izborne kampanje su smešne*.

Njihova lupetanja sranjaobećanja i ostala baljezganja su (mi) smešna*.

Zakletve - smešne*.

Sve smešnije od smešnijeg.. a cela priča do Boga t u ž n a. Glupa. I ružna.

A u toj celoj priči..

Tadić je neko, ko je do zla boga dosadan. Dosmrdeo i Bogu i narodu...... i flori i fauni. I mikrobima.

Tomu gledam kao krpu koja je tu smor zunzaru sa ekrana obrisala.

Sada (mi) je problem, što je krpa mnogo masna pa se "program" i dalje ne vidi bogznakako

ne zna čovek u šta gleda

al' :neznam: bar gleda

i

bar nema zuMzare :hahaha:

jer.. stvarno je presmrdeLa 8) ta Calliphora erythrocephala

carstvo: mutantA Animalia-Homospolitiqs

tip: Arthropoda

klasa: Insecta

red: Diptera

podred: tadić

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Razumem ja to "Tadić dosadio, dajte drugog pa makar kakvog", nije da ne razumem. Ali takav izbor je rezultat dosade, ne promišljanja. Ako je to "daj da vidimo kako će ovaj da se snađe", onda ne mogu biti baš blag u oceni, jer je to svojevrsno poigravanje sa sopstvenom i sudbinama 7 miliona drugih ljudi. Izbori kako ih većina ljudi vidi bi trebali biti ozbiljna stvar... ?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znaš Morf, ja tebe cenim kao mladog, elokventnog čoveka sa stavom i nemam apsolutno ništa protiv tvojih tvrdnji. Štaviše, čine mi se razumne i realne. Ali...

Ali, tvoj(i) post(ovi) mi se čini(/e) veoma nedorečen(i). Bilo bi lepo kada bi objasnio a šta da radimo, mi stanovnici Srbije. Kakve su nam opcije, mogućnosti... Ovako liči kao da kriješ nešto od nas, podsmevajući se našim nadama da možemo nešto da promenimo svojim glasom.

Kad već kuckam, da iznesem i svoj stav.

Ovogodišnji izbori su PRVI na kojima su mi se desile, bolje rečeno na kojima (ni)sam nešto uradio. Na Đurđevdan sam PRVI put precrtao listić, učinio ga nevažećim i to baš onaj za izbor predsednika. Ostale sam valjano zaokružio. I PRVI put mi se desilo da ne izađem na drugi krug glasanja.

Svi znate koliko sam blatio Dijamanta (Pu... 'bem ga u ime. :kez:), ali nadao sam se ipak da će glasanje doneti drugačije promene. Kolike, tolike, ali ipak promene. A to je da će SNS uspeti da oformi većinsku vladu, a da će Dijamant ostati predsednik. Zašto?

Pa najveće sranje koje su žuti za svoje vladavine napravili je što je objedinjena zakonodavna, izvršna, a donekle i pravosudna vlast. I to sve sa Dijamantom na čelu. Najveće sranje je bilo što se Dijamant u sve mešao, što nije bio ograničen samo na funkciju na koju je izabran. Što je kršio ustav, a niko ništa.

Čini(lo) mi se da bi DSS, sa kojom bi SNS morao ući u koaliciju, kontrolisao iznenadni evropeizam SNS-a. Te da će razbucati, barem deo, postavljenog partokratskog aparata. Da će ispuniti barem deo obećanog, jer Jorgovanka mi se od svih SNS-ovaca jedino i oduvek dopadala svojim razumnim viđenjem ekonomskih problema i jedina, barem koliko sam ja pratio, nije ulazila u političarenje. I tako mi se činila kao obećavajući element u novoj vladi.

A predsednik? Pa takav sastav vlade, odnosno većine u parlamentu bi mu sasekao krila, tako da bi ostalo samo ono u čemu je Dijamant bolji od Tome. A to je, mora se priznati, ipak je lepši i šarmantniji. A i naučio je već kako se ponaša u društvu "velikih". (Bajdvej, bilo mi je mučno neki dan videti Tomu pored Putina, čoveka sa ogromnom harizmom, kako je sedeo u fotelji k'o ispušten džak na prtini.)

E sad, pošto mi se očekivanja nisu ispunila, veoma sam zadovoljan što je do promene, kakve, takve, ali ipak promene, došlo. Na žalost ljigavac Dijamant je pogazio svoju reč iz izborne večeri. No, to mi je još samo jedan argument za pljuvačinu po njemu.

I još nešto da komentarišem. Sa neviđenim gađenjem i gnušanjem sam ispratio vest o Tominom obilasku patrijarha. Stoka jedna. Kreten. S kojim pravom, on kao predsednik sekularne države ide po savet kod boga?!? I da li će se naći neko da mu kaže da NE SME, bez obzira šta mislio i kako se ponašao, na glas da izgovori stavove suprotne presudi međunarodnog suda?!? Mlad je, msm, po predsedničkom stažu i nadam se da nas neće skupo koštati njegove "dečijih bolesti".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da razjasnim nedorečenost. Izvinjavam se, biću opširan.

Celokupnim svetskim poretkom u ovom trenutku upravlja jedna stvar - novac. On, kao i mnoge druge supstance koje zloupotrebljavamo, stvara zavisnost i dovodi do stalnog povećanja želje za njim kod osoba koje postanu zavisne. One tada zaboravljaju na sve norme, moralne i bilo kakve druge, te im novac postaje osnovni motiv za sve što rade. Da bi ga zaradili što više, ovisnici iz multinacionalnih korporacija smanjuju kvalitet proizvoda, traže jeftinije resurse i radnu snagu, preko međunarodnih organizacija poput MMF-a i Svetske banke zadužuju zemlje preko svake mere i time obezbeđuju odlučujući uticaj na politiku i ekonomiju u tim zemljama. Ako nekome duguješ, moraćeš nekako otplatiti dug? Otplatićeš podrškom njihovim interesima, naravno.

E, sad dolazimo do interesantnog dela. Pošto su prethodni vlastodršci uradili sve što je od njih traženo, a narod postao nezadovoljan, njima postaje sve teže da ispunjavaju rastuće zahteve a da istovremeno ostanu na vlasti. Zato se narodu nudi alternativa koja u stvari nije alternativa. Razbijena je SRS, koja je bila protiv interesa onih ovisnika iz prvog pasusa, pa stvorena novokomponovana i iznenada evropejska SNS. Novcem, naravno. Početna podrška se ogleda u tome da savetnici američkih i inih predsednika zapadnih zemalja rade kampanju SNS-a, gradonačelnici obilaze gradove po Srbiji, a Toma obilazi njihove prestonice u potrazi za sopstvenim mišljenjem. Tu je i preterano ambiciozni potrčko u vidu Vučića.

U čemu je poenta? Kad god neka politička opcija postane opasna po interese vlasnika kapitala, uključuje se mašinerija koja je satanizuje ili pretvori u svog sveca zaštitnika.

Pitaš šta možemo uraditi? Ništa. To je nažalost najbrži i najtačniji odgovor. Argentina, na krilima oporavka posle nacionalizacije resursa, zabrane otplate duga prema međunarodnim organizacijama i praktične zabrane uvoza bilo čega što se u Argentini može proizvesti - želi da istupi iz MMF-a. To bi bio pravi put kad bi njime nepokolebljivo krenula većina zemalja, ali to je vlažni san koji nam se neće ostvariti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Ne, Glisho, oslonio sam se samo na komentar odlazećeg o gluposti...

Rekao sam da se ništa neće promeniti, i zaista, Nikolić ode "samo korak" dalje:

"Nikad više predsednik u Prištini"IZVOR: TANJUG

Beograd -- Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio da više nikada neće biti predsednik u Prištini i da treba videti do kojih granica Srbija može da stane na Kosovu. Predsednik Srbije istakao je da je Srbiji potreban konsenzus o Kosovu i Metohiji, što znači zauzimanje zajedničkog stava o pitanju do koje mere privreme institucije na Kosovu mogu da obavljaju vlast, i koje su granice iza kojih država može da stane.

"Mislim da više nikada neću biti predsedsednik u Prištini, a ni predsednik privremenih vlasti u Prištini nikada neće biti predsednik u Kosovskoj Mitrovici", poručio je on u izjavi novinarima nakon obilaska poljoprivrednih radova u Melencima, u opštini Zrenjanin. Prema njegovim rečima, neophodno je da se postigne konsenzus o tome "šta je Kosovo" i kako će se država ponašati prema Kosovu.

PatriJota promenio priču vrlo brzo i već pleše kako Brisel i Vašington sviraju. Da je ovo isto Tadić izjavio pre samo dva meseca, Nikolić bi ga najžešće napljuvao i optužio za izdaju. Ovako nema veze... a vi samo izlazite na izbore i verujte u demokratski proces.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
(Фото: Промо)
(Фото: Промо)

Драгица на лустеру!

у ВестиХроника 22. октобар 2015. 11 Коментара

Београд – Фамилија Томислава Николића, председника Србије, са првом дамом Драгицом Николић, не само што огромне суме новца донира црквама и манастирима већ и не дозвољава да то остане непримећено у јавности.

Тако на полијелеју (велики свећњак са много свећа који виси насред цркве, народски речено лустер), у Цркви Светих арханђела Михаила и Гаврила у Манастиру Вољавча код Страгара, од кованог гвожђа исписано је име и презиме прве даме Србије.

Сви који буду долазили у ову манастирску цркву прво што ће им привући пажњу је управо полијелеј са именом супруге Томислава Николића, а будуће генерације тек ће слушати о првој дами – великој градитељки и хуманитарки. Другим речима, Николићи се баш труде да Драгичино име остане упамћено за вјек вјекова. Шеф државе изгледа да је био у праву када је изјавио да ће „кроз 100 година два Србина да разговарају“ и питају: „Како се звао онај муж Драгице Николић?“

Наиме, полијелеј је урађен захваљујући удружењу „Завет“, чија је председница Драгица Николић. Такође, захваљујући том удружењу урађена је и изолација и дренажа, реконструкција електроинсталација, а освежена је и фасада. Међутим, претпостављамо да се ту не налази њено име.

04_1000x0

Николићева се такође, осим са полијелејом, може похвалити и орденом који јој је уручио владика шумадијски. Реч је о Ордену Светог Саве другог степена, који додељује Шумадијска епархија. Чину освећења и литургији у манастиру Вољавча у недељу, осим Николићеве и њеног супруга, присуствовао је и њихов син, иначе, градоначелник Крагујевца Радомир Николић са супругом, и „друге личности из друштвеног и културног живота Шумадије, као и мештани Страгара“.

Зорана копира Драгицу

Иако је министарка Зорана Михајловић раније користила сваку прилику да директно или индиректно нападне брачни пар Николић, ситуација се у последње време битно променила. Не само што је Михајловићева спустила лопту већ је отишла и корак даље, па је почела да копира прву даму Србије. Тако смо имали прилике да на министарки уочимо бисерну огрлицу коју је давно пре ње прошетала прва дама Србије. Остаје само да Михајловићева са папрено скупих „шанел“ торби, по угледу на Драгицу Николић, пређе на „приступачније“ торбе модног бренда „Мајкл Корс“.

Драгичин лого на бенкицама

Да Драгица Николић воли да се хвали својим хуманитарним подвизима, сведоче и бадемантили и бенкице са њеним иницијалима које је делила у породилишту у Крагујевцу, које је обновила њена фондација. За разлику од крагујевачког породилишта, где је своју хуманост овековечила својим иницијалима, у манастирској цркви развукла је цело име и презиме, и то на више места на полијелеју.

/ izvor

 _________________

 

Stoka. :dry: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...