Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Bio jednom jedan Jugić :)

Jugo je bio Zastavin automobil koji se proizvodio od 1980. pa sve do pre nekoliko godina. Zastava je proizvela preko 700 000 primeraka od čega je više od 250 000 izvezeno. Auto koji je trebao da napravi prodor naše automobilske industrije u SAD pa se završilo kako se završilo, titula najgoreg auta svih vremena koje su delili kao privezak za ključeve na kraju. Jugić je bez sumnje bio solidan automobil za period kada se pojavio ali je vremenom njegova proizvodnja postajala sve besmislenija naročito nakon fušeraja u periodu nakon sankcija pa sve do zadnjih godina proizvodnje kada su se pojavile revolucionarne modifikacije plastike na autu i slične gluposti. Jugo se proizvodio u nekoliko modela, mada je sve to uglavnom bilo isto. Nema vozača u Srbiji koji nije provozao bar jednog Jugića, ja i pored što sam vozio ne znam ni sam koliko tuđih primeraka, godinama sam vozio ćaletovog Una sa motorom od 45-ice tako da imam iskustvo sa shit motorom koji je ugrađivan u Juga. Obučavao sam se na Jugiću i to je bez sumnje bio najbolji primerak koji sam vozio, ovo što sam posle vozio je bilo sačuvaj me Bože. Od rasturenih menjača, očajnih motora koji su ždrali ulje i gorivo, rasklimanih i rasturenih vrata, sedišta, prozora,... ali opet, ko nije vozio Jugića :kez: Automobil sa dušom.

Kakva su vaša iskustva sa ovim, slobodno mogu reći legendarnim automobilom? Imali ste neki? Ima li zaista dušu ili je to jedna konzerva i kršina? Da li je Jugić zasluženo proglašen najgorim svih vremena? Šta mislite o ovom kultnom Zastavinom modelu?

:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...