Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Pa, red je da otvorimo ovu temu za ovu godinu, pa da razbijemo maler, otvaramo je sa lepim naslovom:

Jeleni titula posle 35 meseci!

Prvi put posle titule u Indijan Velsu 21. marta 2010. godine Jelena Janković osvojila je WTA trofej, pošto je slavila na turniru u Bogoti.

U finalnom okršaju Jelena je bila bolja od 20-godišnje Paule Ormaečee, trenutno 198. na svetu, rezultatom 6:1, 6:2.

Od titule u Indijan Velsu Jelena je izgubila pet finala, a sada je napokon probila led.

Jelena je odlično počela meč, već u drugom gemu napravila je brejk, a ubrzo je povela i sa 3:0. Imala je srpska teniserka i šansu za dupli brejk, ali je Argentinka uspela da smanji na 3:1.

U narednom gemu Ormaečea je došla do dve uzastopne brejk šanse, ali se Jelena izvukla, uspela da preokrene i da povede sa 4:1.

Jankovićeva je tada tražila lekarski tajm aut zbog problema sa kolenom, ali to je nije omelo da nastavi u istom ritmu – sjajnom igrom, sa mnogo promena ritma, Jelena je stvorila tri vezane set lopte, a realizovala je drugu preciznim bekhend lobom.

Ormaečea je bila nervozna i isfrustrirana izvanrednom defanzivom Jankovićeve – upravo na taj način, izvanrednom odbranom, Jelena je u trećem gemu drugog seta napravila brejk iskoristivši drugu brejk šansu (2:1).

Tokom celog meča srpska teniserka sjajno je servirala (ukupno šest asova) i Ormaečea je retko dolazila u priliku da napravi brejk. Jelena je lako čuvala stečeni brejk, a pri rezultatu 4:2 od 40:15 za suparnicu osvojila je četiri poena u nizu i povela sa 5:2.

U sledećem gemu Jankovićeva je odservirala za trofej – 6:1, 6:2 za 75 minuta igre i 13. titula u karijeri.

b92

P.S. Možda ove godine krene bolje :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • Odgovori 125
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

slatkiš u polufinalu čuvarka zatvora napravila 13 duplih servis grešaka :lol:

ne pratim, ali priznajem da je pri vrhu liste fetish-a (da me cuje neko sad) :kez:

bravo za Jecu inače, ženski turnir je danas izuzetno zanimljiv.. Anđelika počišćena od Kirstee, moj slatkiš pred porazom od Zakopalove, a i Kreštalica je izgleda naišla na tvrd orah..

Zakačene slike

Serena igra muški tenis i nju bih ubacila na ATP turnire, a ovaj bih prepustila devojkama poput Šarapove, jer ona igra dobar tenis, šta god mi mislili o tom vrištanju...

Na kraju krajeva, ona nije jedina koja vrišti na terenu, rade to i ostale, samo je ona malko specifična (i ubitačnog volumena)... :)

A Serenu ne volem... isuviše mi je gruba kao pojava na terenu, još kad zamane onim reketom... :gone:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

najviše decibela proizvodi ona Portugalka Domingez, ali je retko na najvećim turnirima, pogotovo u završnicama pa nije na oku :osmeh:

Andrea objasnila neke stvari prgavoj Francuskinji..

uh kako bih voleo da se ta cura vrati u formu kao pre povrede.

a Bartoli se nije udostojila da ostane na terenu još dva gema :ajme:

to mi je baš jadno..

šta, kao mogao si da igraš sat i po, pa sad ne možeš da izdržiš još minut i po..

to je nažalost Tipsin manir..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bravo!!!

Srpska teniserka Jelena Janković se plasirala u 4. kolo WTA turnira u Majamiju, pošto je sa 7:6(7), 6:4 savladala Ruskinju Nađu Petrovu posle velike borbe koja je trajala dva sata i 17 minuta.

***

Naravno, prenosa nigde :dry:

Taj teren nije pokriven kamerama...

pa sam pratila net prenos...

no, bitno je da je prošla Petrovu,

to joj možda da snage da nastavi i dalje dobro da igra...

:ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ana rutinski odradila Cecu :osmeh:

obe naše dame sad imaju protivnice po meri

nadam se da će Jeca vratiti dugove Sorani.. verujem da je još boli poraz u osmini finala RG 2009. kad je bila u top formi a izgubila u teškom i dugom meču (6:3 0:6 7:9)

prošle godine su igrale dva puta.. opet težak poraz u Rimu (3:6 6:4 6:7) i pobeda na nekom malom turniru, mislim u Dalasu

Ana vodi protiv Sare 2:1, a zanimljivo je da su se sva tri puta sastajale na GS turnirima

2009. Ana je pobedila na RG i Vimbldonu, a izgubila prošle godine na RG, posle dobijenog prvog seta (6:1)

ajmo cure, obe u četvrtfinale :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se da ne bi smela da ih gubi i propušta tako lako, ali...

jbg, ne znam u kakvom je filmu...

Jelena je za razliku od nje prošla, a sada ide na onu Vinči,

pa bi trebalo da se malko uozbilji, jer ako misli dalje,

protiv ove će morati malko zapeti :)

A ova tvoja JPVŠ se opet nalupala loptica kao i do sada...

a i Na Li je mogla da protegli na treći set, a ne pokleknuti na 5:2 i

ova ženstvena preokrene... jbg...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kasno noćas, Jelena je dobila Vinči

i plasirala se u polufinale gde će igrati danas

sa Šarapovom :)

Eee.... to će biti interesantno za gledanje... :ajde:

Jelena treba samo da igra kako najbolje ume,

bez nekog straha, da pusti ruku, pa šta bude,

jer nema šta da izgubi, do sad je već zaradila nekoliko stotina bodova

i popeće se na WTA listi :)

Drugi polufinalni par su Serena i Radvanjska :)

Ja već znam za koga u tom drugom polufinalu navija Pinkerton ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...