Idi na sadržaj

Ko je uredniji - muškarci ili žene?


Preporučene poruke

Novo istraživanje tvrdi da su muškarci uredniji pol. Rezultati su pokazali da 66 odsto njih provede 8 sati ili više nedeljno u obavljanju kućnih obaveza u poređenju sa 62 odsto žena koje posvete toliko vremena spremanju doma.

Ovi rezultati, tvrde istraživači, pokazuju kako su polni stereotipi okrenuti naopačke u poslednjih 50 godina.

Žene su pre 50 godina provodile 30 sati nedeljno u obavljanju kućnih poslova dok su muškarci doprinosili sa svega 4.9 časova.

Danas su muškarci srećni da se posvete zadacima kao što su kuvanje, peglanje i pranje, iako se na te poslove uglavnom gledalo kao na ženske obaveze.

„Naši moderni životi odvijaju se brže nego ikada, a ljudi su prinuđeni da prave kompromis između radnih sati i obaveza koje ih čekaju kod kuće“, izjavio je Bendžamin Lejn, jedna od osnivača sajta YoupiJobv.co.uk, koji je sproveo ovo istraživanje.

Izvor: Daily Mail, B92

Pitanje se samo nameće... ? :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Videla i ja... :lol:

živela u čisto ženskom domu, gde mi se želudac okretao

a virila i u muški studentski dom (:roll:) i tamo svašta videla

a videla sam bogami i čistunice ženske a i muške...

tako da,

zavisi od same osobe, kako je naučena ikako je odrastala...

al' ta statistika da muškarci baš uživaju... :pljuc: nema veze sa pameti...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Мушкарци.

Живела сам у студењаку где кад год уђем у женски бокс дочекају ме прљљави судови, лом, пресе,пегле и остале глупости...

У мушким боксовима...све на месту, сем даљинског ..он је увек на патосу ..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Urednost ne zavisi od pola...

Što rekoste, vidjao sam svašta.

Urednost je stvar lične kulture. Svako može da se desi i kreativni nered i "mrzi me već nekoliko dana" da složim stvari, opeglam veš...

Ali puna sudopera ili prepuna korpa sa vešom ili 3mm debeo sloj prašine je već stvar aljkavosti, a ne vrednoće.

Ja? Sve umem i ništa mi nije teško. Veće sam muško! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odmah cu da privedem takvog kuci da mi pere, pegla... i tako to. :kez:

A sto se tice tih novih istrazivanja, ma dovoljno je samo da skloni za sobom i vec je po posla odradjeno. Nisam sigurna da ce se ijedna zena buniti ako se ponudi da uradi nesto sto "nije u opisu njegovog posla". Vala vise i zene da se opamete i ne potenciraju onu: ja to (naj)bolje znam! :smoke:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postoji uredna osoba, a ne uredan muskarac/zena. Odnosno zavisi od same osobe, ne od pola.

Lepo si ti ovo rekla Lenja. Moj muški sve ume, svašta ume, (samo sebe ne razume :hhh: ) i zaista je spreman da obavi svaki kućni posao, čak i pranje prozora!

Kuvanje je sasvim preuzeo na sebe, ja se ne bunim...tako da nema pravila. Ko hoće-hoće, ko neće ni ne jedi se.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...