Idi na sadržaj

Kakvi smo zapravo mi Srbi?


Preporučene poruke

Istina je da ovde govorimo o stereotipima ali nekim narodima se zaista mogu pripisati neke osobine. Govorimo o karakternim osobinama, ne o tome da li smo lepi, visoki i tako to. Pa tako za Japance se zaista može reći da su vredni, za Italijane i generalno za mediteranske narode da su temperamentni, Englezi donekle hladni i uštogljeni, itd.

Kakvi su u stvari Srbi? O Srbima su drugi govorili razne stvari od najlepših reči hvale do najružnijih pogrda, pa me zanima šta mi (i drugi koji Srbi nisu naravno) generalno mislimo o sebi tj o nama. Šta važi za gotovo sve Srbe?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

a) Ponosni, imaju visoko mišljenje o sebi.

b) Povodljivi, lako ih je zavesti idejom.

c) Skloni prebacivanju odgovornosti za neuspeh na druge.

d) Dobri domaćini i organizatori, naročito pred strancima.

e) Jako im je stalo do mišljenja drugih i sve će učiniti da se predstave u dobrom svetlu.

f) Vredni, kad imaju dobar podsticaj.

g) (d+e+f) Dajte im motiv i podsticaj, imate gotovo pa superljude.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ama, mi srbi smo kao i svi drugi. Jedino sto zadnjih 450 Godina nismo cesto stojali na SUNCANOJ strani Istorije i retko ko od nas je licno stajao duze vreme na toj suncanoj strani. Samo! meni se ponekad ucini da smo mi brzi kad se radi o tome da su drugi krivi. Neznam, ali tu je neki SISTEMERROR u nasem Srpskim Program-u

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jeli Smucalice, objasni ti meni na cega smo mi "Srbi" ponosni i odakle uzimamo mi tu snagu da budemo na nista i ponovo nista ponosni. Nakon te Jugoslavije mi Srbi nista nismo sredili pristojno kako je trebalo da bude dobro za narod, za nas i nasu decu. Dozvolili smo da ubiju jedinog coveka koji je imao profil za pozitivnu buducnost Srbije. Ponos je pozitivna stvar, zadnjih 5 decenija se nista nije dogodilo gde su Srbi bili umesani sto ce Covecanstvu ostati pozitivno u secanju. Nemoj molimte da me pogresno razumes, ja nisam "antisrb" ali meni zvuci to stvarno smesno i pomalo naivno kad takve bajke citam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prvo - cemu navodnici za ime jednog naroda?

Ja sam Srpkinja i ponosna sam na to.

Imamo dugu kulturu i tradiciju, vekovima staru,

i ponosna sam na to...

Ne osecam se kao nista, kako ti kazes

srecna sam sto zivim ovde u ovoj drzavi...

Nema tih para na koje bh pristala da je se odreknem :jok:

Ne interesuju me ljudi kojih nema,

bilo da ih je neko smaknuo ili su se prodali ili umrli, zatvorili ih...kako god...

Gledam svoju decu, da imaju pristojno detinjstvo,

bezbedno, pre svega... ne zabadam nos u tudje dvoriste

Zivim svoj zivot i imam svoje misljenje,

da li ce nas covecanstvo pamtiti po dobru ili zlu,

ne marim...

To nije bajka...

Ja zivim ovde i sada...

Stvaram za sebe i svoju decu...

Ponosna na sve do sada

i nije mi smesno kada tvrdis da nas covecanstvo nece pamtiti po lepim stvarima...

Moz' misliti...

Pitanje je - kako ce generacije koje su odrasle i ostale ovde pamtiti ostatak covecanstva?

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eto vidis kako reci mogu da zbune?

Ja sam Covek, Otac, Muz, Ja sam na to Ponosan. Slucajno imam Srpski Pasos, ja sam dobar Srbin, ali bio bi isto tako i dobar Svajcarac ili Amerikanac ili Kinez ili nesto drugo. Znaci na kraju krajeva bio bi dobar svake Nacionalnosti "samo ako budem dobar Covek" ! sa DUSOM u meni i Srcetom na pravom mestu. A tvoja izreka da nebi menjala ovu zemlju u kojoj zivis je za mene "Babina Bajka". Voleo bi da te cujem kad bi ti neko ponudio Svajcarski Pasos, 100 hiljada Franaka Startlove i redovan Posao od kojeg mozes pristojno da zivis i svojoj deci omogucis sigurnu i pozitivnu Buducnost. Ja marim kako ce mene i moje pamtiti drugi Ljudi, isto tako druge Ljude mari kako se ja njih secam i kakve misli su ostavili u mom secanju. Ostaviti dobar utisak kod drugih je veoma veliki poklon. Ja sam takve stvari nekoliko puta doziveo i to je veoma dobar osecaj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Malo si kontradiktoran. Nedorečen.

Eto vidis kako reci mogu da zbune?

Ja sam Covek, Otac, Muz, Ja sam na to Ponosan. Slucajno imam Srpski Pasos, ja sam dobar Srbin, ali bio bi isto tako i dobar Svajcarac ili Amerikanac ili Kinez ili nesto drugo. Znaci na kraju krajeva bio bi dobar svake Nacionalnosti "samo ako budem dobar Covek" ! sa DUSOM u meni i Srcetom na pravom mestu. A tvoja izreka da nebi menjala ovu zemlju u kojoj zivis je za mene "Babina Bajka". Voleo bi da te cujem kad bi ti neko ponudio Svajcarski Pasos, 100 hiljada Franaka Startlove i redovan Posao od kojeg mozes pristojno da zivis i svojoj deci omogucis sigurnu i pozitivnu Buducnost. Ja marim kako ce mene i moje pamtiti drugi Ljudi, isto tako druge Ljude mari kako se ja njih secam i kakve misli su ostavili u mom secanju. Ostaviti dobar utisak kod drugih je veoma veliki poklon. Ja sam takve stvari nekoliko puta doziveo i to je veoma dobar osecaj.

Zabole mene da li je neko Srbin, Hrvat, Makedonac, jbte, pa nebitno mi je :)

Bitno je sačuvati čoveka u sebi.

Izvinjavam se adminstratorima foruma za off

ali ne dozvoljavam da se menjaju teze,

jer znam Smucu, a g-dina jaovde ćemo tek da upoznamo.

Ko god on bio i odakle god nam se javljao.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eto vidis kako reci mogu da zbune?

Ja sam Covek, Otac, Muz, Ja sam na to Ponosan. Slucajno imam Srpski Pasos, ja sam dobar Srbin, ali bio bi isto tako i dobar Svajcarac ili Amerikanac ili Kinez ili nesto drugo. Znaci na kraju krajeva bio bi dobar svake Nacionalnosti "samo ako budem dobar Covek" ! sa DUSOM u meni i Srcetom na pravom mestu. A tvoja izreka da nebi menjala ovu zemlju u kojoj zivis je za mene "Babina Bajka". Voleo bi da te cujem kad bi ti neko ponudio Svajcarski Pasos, 100 hiljada Franaka Startlove i redovan Posao od kojeg mozes pristojno da zivis i svojoj deci omogucis sigurnu i pozitivnu Buducnost. Ja marim kako ce mene i moje pamtiti drugi Ljudi, isto tako druge Ljude mari kako se ja njih secam i kakve misli su ostavili u mom secanju. Ostaviti dobar utisak kod drugih je veoma veliki poklon. Ja sam takve stvari nekoliko puta doziveo i to je veoma dobar osecaj.

Joooj...

Prvo, ne poznaješ me...

Ja svoj pasoš nisam menjala svojom udajom za čoveka sa druga dva državljanstva (mada su mi nudili), čak ih nisam ni tražila, a imam puno pravo na to. Nisam išla u drugu državu da ganjam nikakav novac niti mi to pada na pamet.

Ja razmišljam srcem - uvek :uredu:

i uvek prvo njega poslušam,

u Đoletovom filmu, ima jedan deo gde kaže:

''.... prvo pitaj srce šta da radiš, pa zvezdu "dorleu"pa tek onda pitaj tatu.....

- Zvezdu "Dorleu"...Koja je to zvezda?

- Nemam pojma! Nikad nisam stigla do nje! Uvek sam poslušala već srce... ''

E, tako to ide kod mene.

Nema tih novaca i ne znam kakvih pasoša,

da bih ja pristala da odustanem od ove zemlje :jokjok:

Možda to tebi i dalje zvuči kao bajka,

ali ja zaista verujem da je srećan samo onaj ko sluša svoje srce

i tako i radi :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...