Idi na sadržaj

Vaš desktop


Preporučene poruke

  • Odgovori 151
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Rekla deca može.      

Deo mog (mojih) desktopa ovog trenutka. Nisam uspeo da ukadriram sa desne strane još jedan 24" monitor, računar i tastaturu i miša.      

cepao višnje

Zakačene slike

Šef ćuti..pa ću onda ja da se guram :fijuk:  i pravim pametna.. 

1-Stisneš dugme "PRTSC SYSRQ" ( gornji red treće sa desna na levo)

2-Sad otvoriš "Paint" i tu odradiš "paste" i sačuvaš tu fotografiju

3-onda isečeš višak fotografije i sačuvaš tako iseckano..

4-nakon toga lepo ovde ubaciš slikicu na "odaberite datoteku" i to je to..

Nije teško...šef je inače fotografisao da bi se video novogodišnji dekor... :kiss: 

Ja ne smem jer mi je foto slikica jedne male slatke Višnjice a nemam dozvolu roditelja.

 

PS: Šefeeeeeeee, sreća moja da ja znam kako se to radi..da ne znam nište te ne bi razumela! Alooooooo ja sam dalje glupava za neke stvari na računaru!  :hhh: 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, ništa se ne dešava dok ne nađeš u all  program i tamo nađeš Accessories paket programa a u njemu program  koji se zove Paint. Njega otvori i tu klikni prvo na onu kocku gore a onda na sredinu bele površine. Tek tada će se kopirati to što si "snimila" i pojaviće se slika ekrana. 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Auuu..ne  vredi!Ja  nemam taj  paint,vidim  da  ti  imas  ikonicu na  ekranu  za  njega..ne   vredi  to meni  ,duduku ,nista..moracu  da zovem  nekog  malo strucnijeg  da  mi  to  odradi...ali,bice  ga  ovih  dana,videcete..:uredu:

Ubicu  ovu  tastaturu,koliko  god  da  lupam po  razmaknici nervira  me  sto  ne  odvaja  reci:(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 2 meseci kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Šta vaš desktop govori o vama
Vaš računar, odnosno način na koji ste organizovali ikonice na njegovom desktopu može otkriti vaše ambicije, želje... Mnogo otkriva i pozadina koju ste izabrali.

IZVOR: HR.N1 PONEDELJAK, 11.04.2016. | 13:20

Takođe, smatraju psiholozi, osim što pokazuje koliko ste vični korišćenju tehnologije, desktop može da otkrije i jeste li proaktivni kao osoba ili tek reaktivni - oni koji čekaju da se nešto dogodi pa tek onda deluju. 

Radnici koji personalizuju radnu površinu na svom računaru otkrivaju time mnogo o sebi. Mnoge studije dokazuju da se analizom desktopa mogu otkriti mnoge stvari o osobi koja koristi taj računar, kao što su ličnost, navike i ambicije. 

Pregledom niza radnih površina kancelarijskih radnika pronađeno je par faktora koji otkivaju neke strane ličnosti. 

Tako na primer previše ikona na desktopu upućuje na to da je osoba neorganizovana i možda nesigurna u sebe. Ljudi koji na radnoj površini imaju fotografiju koja podseća na njihov prethodni uspeh svojim kolegama otkrivaju svoju egocentričnu stranu, smatraju psiholozi. 

Ikone razbacane po radnoj površini govore da je osoba neorganizovana i da lako gubi fokus. 

Isti broj ikona sa obe strane govori da osoba ceni ravnotežu i proporcije i u napetim situacijama zna da zadrži hladnu glavu. Voli da bude organizovana i ne voli nered. 

Mnogo redova ikona pokazuju osobu koja želi da ima sve u svojim rukama, voli osećaj kontrole, ali s jedne strane je pomalo neorganizovana. 

Takođe, i pozadina koju koristite otkriva neke stvari o vama. 

Oni koji su kao pozadinu postavili neku umetničku sliku, o sebi vole da misle kao o kreativcima. 

Oni koji na desktopu drže omiljeni citat neretko njime otkrivaju svoj životni moto. 

Držite li fotografiju prijatelja pokazujete kako su oni vaša snaga, i da ste svesni da uz njih svoje bitke ne morate da vodite sami. 

Fotografija neke prirodne lepote služe vam neretko, smatraju psiholozi, da usred radne pometnje na kratko barem odmorite um i 'pobegnete' negde gde je mirno i gde nema haosa.

:fijuk: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 6 meseci kasnije...
  • 3 meseci kasnije...
  • 5 meseci kasnije...
  • 7 meseci kasnije...
  • 2 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...