Idi na sadržaj

Preporučene poruke

The Best Exotic Marigold Hotel

Ne znam ko i kako razvrstava filmove prema žanrovima, ali ovde je napravio potpuni promašaj. Film nije komedija. Ima humorističnih trenutaka, ali se film ne može nazvati komedijom. Grupa starijih ljudi iz Engleske, svako iz različitih pobuda, odlazi u Indiju privučena oglasom o fantastičnom hotelu posebno dizajniranom da ugodi upravo njima. Po dolasku u Indiju zatiču ruševinu nekadašnjeg hotela i mladog preterano optimističnog "menadžera" koji pokušava da oživi svoj san. Svako od njih počinje ponovnu izgradnju svog života, koji je u ruševinama poput hotela u kom su odseli... jako lepa priča.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 660
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Fifty Shades of Grey Pred kraj sam počeo histerično da se smejem. Napišeš ženi set jednostavnih pravila, daš joj priliku da u njima promeni šta god želi, odeš van granica sopstvenog komfora da bi udov

Dnevnik košarkaša (The Basketball Diaries) Biografska drama, SAD, 1995 Ostala sam bez daha.. i vezano s'tim, bez texta. I ... tek dva sata posle odgledavanja filma, dođoh do daha, pa.. vez

Nisam kačila, a gledala sam dosta ruskih filmova, poslednji naslov je:    U sažvežđu bika (2003)   Maleno naselje Šiška, negde kod Staljingrada, polovinom novembra 1942. Većina malobrojnog muškog

Zakačene slike

Paul (2011)

Nije neki film. Ne treba tražiti neki poseban kvalitet. Priča o dvojici... hm, da kažemo šmokljana, koji odlaze u SAD da posete navodne lokacije kontakta sa vanzemaljcima. Spletom čudnih okolnosti nailaze na vanzemaljca koji se odaziva na ime Pol (Paul), i tokom filma mu pomažu da pobegne od tajne vladine agencije koja želi da iskoristi njegove natprirodne moći. Paul je jako simpatičan lik, samo zbog njega vredi pogledati film, koji je inače C kategorije...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

That's What I Am (Ono što jesam) 2011

Jako dobar film. Drama smeštena u šezdesete godine prošlog veka u osnovnu školu u Americi. Priča o toleranciji prema različitosti, o poštovanju, prijateljstvu. O profesoru koji uči decu životu, ne samo književnosti koja mu je poziv. Malo predugačak i mnogima verovatno dosadan, ali ima jako lepu priču.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

God Bless America (Bože, blagoslovi Ameriku) 2011

Film nije kvalitetan. Ima dobru ocenu na sajtovima koji se bave ocenjivanjem filmova iz jednog jedinog razloga. Jer šalje poruku o realnom stanju sveta u kom živimo, jer prikazuje običnog, pristojnog čoveka koji ne može da se izbori sa društvom "koje nagrađuje one najpliće, najgluplje, najzlobnije i najglasnije, u kojem nema zdravog razuma i pristojnosti, osećanja stida, dobra i zla i u kom se najgore osobine uzdižu i slave" (citat iz filma).

Glavni lik u filmu, Džek, primećuje sve što se oko njega dešava, ali ne reaguje jer oseća da je situacija beznadežna. A onda mu lekar saopštava da ima tumor na mozgu i da mu nije ostalo mnogo od života. I kvrc - odlučuje da "pobije sve one koji zaslužuju da umru".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Think Like A Man (Razmišljaj kao muškarac) 2011

Bože, šta mi bi? :pegla: Užasan film. Žene našle neku knjigu koja im opisuje kako da dobiju od muškaraca ono što žele, kako da ih promene da bi se ponašali onako kako one žele. Onda oni shvate igru, kupe tu istu knjigu, pa je upotrebe protiv njih. Jbt, na šta sam potrošio dragocenih sat vremena (pola sam premotao jer su scene kao iz filmske radionice za mentalno obolele). :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A Little Bit Of Heaven (Delić raja)

Tema mnogo puta sažvakana, osoba obolela od neizlečive bolesti proživljava svoje poslednje dane. Ali sažvakana na malo drugačiji način. Kejt Hadson glumi uspešnu poslovnu ženu koja kroz život prolazi s osmehom, u svemu pronalazi razlog za smeh, pa ne odustaje čak ni kada joj dijagnostifikuju rak debelog creva:

"Roses are red, violets are blue, I've got ass cancer, and now you know too!" - smejao sam se narednih pola sata. :hahaha:

Film definitivno izaziva emocije. U prvoj polovini filma histeričan smeh, u drugoj suze (pa, skoro, u mom slučaju). Kejt, iako je bila zadovoljna svojim životom onakvim kakav je bio, shvata da je ipak neke stvari propustila plašeći se da će biti povređena. Oni koji se smatraju poznavaocima glume na IMDB kažu da ona nije na zavidnom nivou - ne bih znao, nisam primetio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

The Decoy Bride (2011)

Ne znam šta da kažem o filmu. Priča je lepa, sam film... pa, gledljiv je, nije klasična romantična komedija, iako se oseća na sapunicu. O onom trenutku kad shvatimo da ona/on nije prava/i za nas. Bljutavi deo je onaj kad se ona prava osoba pojavi kad dignemo ruke od svega i kad sve ispadne kako treba. No, to je film, šta drugo očekivati?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

The Lady (Dama) 2011

Priča o Aung San Su Ći, ženi koja se već 40 godina bori protiv vojnog režima u Mijanmaru, od čega je više od polovine provela u kućnom pritvoru. Malo predugačka za moj ukus (2:15:00), ali jako zanimljiva, tera na razmišljanje o mnogo čemu. Priča o borbi za slobodu, o porodici, o ljubavi, o žrtvovanju za druge. Priča o surovom, neljudskom režimu koji ne preza ni od čega da bi odbranio sopstvene interese. Priča o diplomatama koji gube iz vida ljude zarad sopstvenih interesa. Priča o čoveku koji je nepokolebljiv u ljubavi prema supruzi i poštovanju prema njenim idealima iako to znači da će umreti sam ne doživevši da njena borba donese rezultate. Priča o deci koja pate za majkom. Priča o majci koja iz podrške porodice crpi snagu za dalju borbu, o majci koja pati zbog višeg dobra. Priča o snazi ljudskosti u doba neljudi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

key_art_the_only_thrill.jpg

jedinastrast40032157220110322144025.jpg

Neobična priča o ljubavi. Vlasnik butika Riz angažovaće krojačicu, Kerol s kojom će deleći sličnu sudbinu završiti u vezi. Ipak, njegova rezervisanost usloviće da se njihova ljubavna priča nikada ne ostvari u potpunosti iako će trajati decenijama. U medjuvremenu njihova deca će stupiti u vezu ne znajući za avanture svojih roditelja. Njihova veza nailaziće na slične izazove.

...divan,divan...predivan :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

5862.jpg

(Buđenja)

budjenja1804020090918082016.jpg

Prosto mi dođe glupo da kažem bilo šta.. da je fantastičan, lud, lep, jedinstven, da mi se sviđa, da me oduševljava, da ga obožavam..

On je takav raritet

da osim njegovog imena ne treba reći ništa.

Robert DeNiro

__________

A bio bi greh ne pomenuti i ime Robin Williams.

Da je u ovoj ulozi bio bilo ko drugi, ovaj film ne bi bio to što sa njim jeste. Biser.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

The Straight Story

MV5BMTA3MjU5NTA3NjZeQTJeQWpwZ15BbWU2MDA0

Road movie:)

Takve filmove volim.

Film snimljen po istinitom dogadjaju.

Bolesni starac Alvin Straight saznaje da je njegovog brata Lajla udarila kap i krece na put kosilicom ,

put dug 240 milja kako bi video brata posle 10 godina i kako bi se pomirili pre kraja svojih zivota.

Dobar scenarijo , rezija , muzika , fotografija i glumac Richard Farnsworth koji je dao poseban pecat filmu.

Iako tesko bolestan a sto se u filmu i vidi , pristao je da glumi u istom... kako bi odao postovanje Alvinu Straightu.

U poslednjoj sceni , na kraju filma ...gleda tamo.... negde ...gore ...visoko .......

Tamo gde ce otici ...nedugo posle snimanja filma.

Dirljiv i poucan film.

Dopao mi se ...mnogo.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Total Recall (Totalni opoziv)(2012)

Film na isti štos kao originalna verzija sa Švarcenegerom. Ako vam ne smeta mnogo fantastike i daleka nerealna budućnost, ovo je jako dobar akcioni film. Možda čak i bolji od originala. Minus od mene dobije za ukradenu scenu iz Matrixa, sa sve istim vozom i istim peronom iz drugog dela gde je Neo zarobljen u prostoru između Matrixa i stvarnog sveta. No, opraštam im zbog dve prelepe glumice. :stid2: Kejt Bekinsejl i Džesika Biel kao dve strane novčića, dobro i zlo, odradile su sjajan posao. :treptrep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Seeking A Friend For The End Of The World (Tražeći prijatelja za smak sveta)

Lovim ovaj film već mesecima, nigde ga nije bilo u pristojnom kvalitetu. Sinoć ga nađem i sa zadovoljstvom odgledam. Smak sveta je samo sporedna stvar u filmu. Čovečanstvo saznaje da se meteor približava Zemlji i da je poslednji pokušaj da se skrene s kursa propao. Za (čini mi se) 16 dana će udariti u Zemlju. Priča odatle prati sredovečnog muškarca koji je upao u kolotečinu, supruga ga je napustila, s ocem nije u dobrim odnosima, zapeo na dosadnom poslu... prestao da živi. Saznanje da mu je ostalo samo 16 dana života ga tera da pronađe nekoga s kim će provesti te poslednje dane.... misleći da je to njegova ljubav iz detinjstva.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

""Kako su me ukrali nemci""....Miša Radivojevic

Film za zaborav ... te ga stoga ne preporucujem.

kako_su_me_ukrali_nemci_-_plakat.jpg

Miša snimio film u kojem glavnu ulogu tumaci Svetozar Cvetkovic.

On kao vozi automobil i tokom voznje prica devojcici, koja mu je kao cerka ,

o svom odrastanju tokom drugog svetskog rata.

Dakle, preplicu se proslost i sadasnjost.

Ovo je poslednji film ( domaci ) koji sam gledao ...ali , zaista.

Jedinu iznimku cu napraviti u slucaju da Neimar Nemanja alias Kusta

snimi neki novi film u pauzi uzmedju gradjevinskih radova

ali pod uslovom da se sa gusaka , pataka i ćuraka

prešalta na galebove , zdralove , albatrose , pelikane ..........

Da.:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nothing But The Truth (Ništa osim istine) 2008

Ovaj film sam skinuo samo zbog moje nove filmske ljubimice Kejt Bekinsejl... i oduševio se. Ne znam da li je gluma dobra, da li je muzika kvalitetna ni da li je režiser ovakav ili onakav, to ostavljam onima koji obraćaju pažnju na takve stvari. Meni se film dopao zbog priče, zbog njene aktuelnosti u današnjem svetu. Kejt je novinarka koja dolazi u posed važnih informacija o tome kako je vlada falsifikovala izveštaje operativca sa terena kako bi izvela napad na drugu državu. Ona ne želi odati izvor informacija, pa je specijalni tužilac šalje u pritvor kojem se ne nazire kraj. Suočava se sa izborom između između principa i sopstvenog života...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Arbitrage (Arbitraža) 2012

Zanimljiv film, nije loš. Nakon dugo vremena sam gledao nešto sa Ričardom Girom a da nije šupljikavo. On je "faca" predsednik velikog hedž fonda sa bogatstvom od par milijardi dolara, održava dobar imidž porodičnog čoveka, a ima i ljubavnicu pride... Zbog loše poslovne odluke nalazi se u situaciji da mora da proda firmu da bi opstao i tu počinju problemi. Ne zbog samog posla, koji bi nekako i rešio, nego zbog problema s policijom u koji je neočekivano upao.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo nas troje gledamo filmove, a ja najviše? :cesces: No dobro, evo još jedan:

Popper's Penguins (Poperovi pingvini)

Film za celu porodicu, rekao bih. Uspešan biznismen sa urušenom porodicom i traumama iz detinjstva vezanim za očinstvo, od svog preminulog oca testamentom dobija pingvina i nizom komičnih okolnosti njih još pet. Planira da ih se što pre reši, ali kad vidi koliko mu pingvini pomažu da ponovo stekne naklonost porodice, naročito dece, odlučuje da ih zadrži. Lep film, dugo nisam gledao Džima Kerija...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Expatriate (Izgnanik) (2012)

Na IMDB nije dobio neku naročitu ocenu. Smatraju ga kopijom Bornovog identiteta, što i jeste na neki način. Ako vam se Bornov identitet dopao, dopašće vam se i ovaj film. Agent CIA na tajnom zadatku u Evropi živi sa otuđenom ćerkom koja ne zna ništa o njegovom pravom poslu. Jednog dana saznaje da njegova navodna kompanija više ne postoji, da su prostorije prazne, a svaki trag njegovog postojanja izbrisan. Gotovo sve njegove kolege su u istom danu izgubile život pod sumnjivim okolnostima, pa on shvata da je vreme za bekstvo. Nije loš film, ja bih mu dao bar 6/10.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...