Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 660
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Fifty Shades of Grey Pred kraj sam počeo histerično da se smejem. Napišeš ženi set jednostavnih pravila, daš joj priliku da u njima promeni šta god želi, odeš van granica sopstvenog komfora da bi udov

Dnevnik košarkaša (The Basketball Diaries) Biografska drama, SAD, 1995 Ostala sam bez daha.. i vezano s'tim, bez texta. I ... tek dva sata posle odgledavanja filma, dođoh do daha, pa.. vez

Nisam kačila, a gledala sam dosta ruskih filmova, poslednji naslov je:    U sažvežđu bika (2003)   Maleno naselje Šiška, negde kod Staljingrada, polovinom novembra 1942. Većina malobrojnog muškog

Zakačene slike

The Trials of Cate McCall (Iskušenja Kejt Mekol)

E, ovo je dobar film! :uredu: Kejt Bekinsejl lepa kao i uvek (:stid2:), ovaj put u ulozi advokatice koja se bori sa svojom ovisnošću o alkoholu, sumnjama u sopstvenu sposobnost rasuđivanja i teškoćama prouzrokovanim razvodom i gubitkom starateljstva nad ćerkom. Film jeste dosta predvidiv, ali je sve dozirano u pravoj meri. Vredi pogledati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

The Angriest Man In Brooklyn

 

Odlična komedija, pomalo mračna zbog teme ali zaista za svaku preporuku! Nećete zažaliti ako je pogledate. :ok:

 

Onda gledasmo dva biblijska, Son of God (Sin Božji) i Noah (Noje). Sin Božji je maltene klasičan dokumentarac (?) o rošenju i životu Isusa Hrista. Zanimljiv je, prati navodne činjenice o temi koju obrađuje. Noje je, iznenađujuće, sasvim dobar film, baš sam uživao u njemu. Ako zanemarimo nit nelogičnosti koja prati drugi deo filma, sasvim dobro ostvarenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I dalje samo ja gledam filmove ovdI, pa tu i tamo pronađem i neki dobar.

 

I'll Follow You Down (2014)

 

Odličan film! O porodici koja se bori sa tragičnim gubitkom sina, oca i supruga, genijalnog naučnika čiji je eksperiment krenuo po zlu. Nestao je pod nerazjašnjenim okolnostima. Godinama kasnije njegov sin koristeći svoje naučno znanje pokušava da preokrene tok istorije i vrati ono što je naizgled nepovratno nestalo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Draft Day (2014)

 

Odličan film, naročito ako ste zaljubljenik u NFL kao ja. :kez: Možda neće biti baš najjasniji ako ne znate otprilike kako draft u NBA/NHL/NFL funkcioniše, ali je film i bez poznavanja tih detalja dobar. Priča prati menadžera tima Klivlend Brauns koji pokušava da sastavi najbolji moguću ekipu za narednu sezonu i muči se između nedavne smrti oca, zahteva vlasnika kluba, neplanirane bebe na putu i kvoterbeka sumnjivog karaktera koji može značiti uspeh ili propast tima. A ima samo pola dana da sve to dovede u red. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Locke (2013)

 

Većini bi ovakav film pretpostavljam bio dosadan, meni nije jer sam se u startu identifikovao sa glavnim (i jedinim) glumcem. On je u automobilu, putuje ka Londonu da bi prisustvovao rođenju svog deteta. Napravio je grešku devet meseci pre toga, sad je doneo tešku odluku koja utiče na živote svih oko njega. Sati odlučuju o tome da li će sve biti u redu na tri fronta - na poslu decenije za koji je on odgovoran, u njegovoj porodici koju bi neočekivana vest mogla rasturiti, kod žene koja u Londonu rađa njegovo dete. Noć, autoput, on i spikerfon, do jutra će sve biti gotovo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Opet sam se vratila ruskim filmovima...

 

Dom na kraju grada (2012)

 

 

Ana živi životom uspešne poslovne žene u raskošnoj vili, sa sinom, mužem i mlađom sestrom. Sve se čini da je u najboljem redu, sve do trenutka kada Anin bivši muž izađe iz zatvora. Počinje da je uznemirava, pa je prinuđena da uzme privatno obezbeđenje. I pored obezbeđenja, Anin sin biva otet, a otmičar za razmenu traži dva miliоna dolara...

 

***

 

sasvim pristojan film za pogledati u letnje popodne... :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Noćas sam odgledala još jedan ruski naslov :)

 

8 prvih susreta (2012)

 

Vera je TV zvezda, a njen verenik Kostja je profesionalni teniser. Oni planiraju da se venčaju za sedam dana. Nikita je veterinar i planira da se oženi sa razmaženom Ilonom. Ali jedno čudno jutro ruši sve planove. Nakon vesele večeri, Vera se budi u istom krevetu s Nikitom. Donose čvrstu odluku da je to njihova poslednja greška pred svadbu. Ali već sledećeg jutra oni se ponovo bude zajedno, iako se dobro sećaju da je svako zaspao u svom krevetu. I tako im prolazi cela nedelja. Koje to tajanstvene sile organizuju njihove "sastanke"? Ili neko možda samo hoće da im pokaže da su oni stvoreni jedno za drugo.

 

 

***

 

Odličan film za razbibrigu i da izmami osmeh :uredu:

poenta - čuda se dešavaju... ako zaista veruješ u njih

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Opet ja :)

 

 

Sibir. Monamur. (2011)

 

 

Negde u Sibiru, u najzabitijoj divljini, u malenom seocetu po imenu Monamur, živi usamljeni starac sa svojim unukom Ljošom. Okruženi nepreglednom šumom i besnim psima, nadaju se povratku Ljošinog oca koji je otišao pre dve godine, i još se nije vratio. Jedina veza sa svetom im je njihov rođak Jura koji im povremeno doprema hranu, bez čije pomoći ne bi mogli da prežive hladne sibirske zime. Međutim, tokom jednog povratka od starca, Juru napadaju gladni psi, a nedugo zatim u Monamuru se pojavljuju pljačkaši napuštenih seoskih domova...

 

 

***

 

težak film... baš... nije mi baš neki izbor za subotu... :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Opet ja :)

ruski film, naravno:

 

Dirigent (2012)

 

 

Poznati dirigent odlazi sa svojim orkestrom u Jerusalim kako bi tamo izveo kompoziciju "Strasti po Mateji". Ali, turneja se pretvara u tragediju. Crno sunce Jerusalima skida dirigentu s lica sliku umetnika, i pokazuje njegovo pravo lice. Lice licemera, egoiste i čoveka punog zlobe ...

 

***

Težak film, mučan, a opet... navodi da se zamisliš...

treba opraštati... i učiniti pravi korak, prvi korak, u pravo vreme... :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj film je za svaku preporuku :ok:

 

 

41F043E04410442043504400_4440438043B044C

 

 

Legenda broj 17 (2013)

 

Sovjetski hokejaški tim priprema se za utakmicu stoleća protiv kanadskih profesionalaca iz NHL-a. Tokom priprema, pod hokejaškim nebom pojaviće se jedno novo ime: Valerij Harlamov. Njegov zaštitni znak bit će broj 17, broj za koji će nedugo zatim saznati čitav svet.

 

***

 

Film o životu i usponu legendarnog ruskog hokejaša Valerija Harlamova kao i o velikom treneru Anatolij Tarasovu...

Odličan film, za mene sasvim novi podaci, jer ne pamtim prvi zvanični meč između reprezentacije Kanade i SSSR-a.

Glavni glumci Danilo Kozlovski i Oleg Menšikov su brilijantni! :ok:

 

 

 

Posle sam guglala o Harlamovu, čitala njegovu sportsku i životnu biografiju...

veeeeeliki sportista svog vremena :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ruski film:

 

1612. - Hronika smutnog vremena (2007.)

 

Posle smrti cara Borisa Godunova, i ubistva njegove udovice i sina Fedora, na presto dolazi samoproglašeni vladar Lžedmitrij. Ali godinu dana kasnije i njega ubijaju, pa vlast neprestano prelazi iz ruke u ruku. U Rusiji su nastupila teška vremena. Priča prati dečaka-slugu Andreja koji je video ubistvo carske porodice. Godine prolaze a Andrej se upoznaje sa španskim dvorjanin Alvarom Borhom, koji nakon okršaja sa banditima gine, a Andrej prisvaja njegovu odeću i ime.Tako prerušen kreće u avanturu spašavanja Ksenije Godunov, jedine preživele potomkinja cara Borisa Godunova.

 

 

***

 

 

Dobar :ok:

volim ovakve istorijske filmove...

da je rađen u holivudu, nazvali bi ga epskim spektaklom,

ovako to je jedan odličan ruski film!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Još jedan ruski film, koji bih ja nazvala epskim spektaklom,

ali to nije holivud, a urađen je za čistu 10-ku! :ok:

 

Aleksandr, Nevska bitka (2008)

 

 

Sveti car Aleksandar Nevski, dobio je ovo ime,

nakon pobede koju je izvojevao 1240. sprečivši pohod,

koji je, da bi pokorio slovenske zemlje i iskorenio pravoslavlje,

pokrenuo rimski papa.

 

 

***

 

Sve je odlično - i scene i kostimi i glumci i muzika :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vorošilovski strelac (1999)

 

 

Starac, čiju su unuku silovala tri mladića, ne veruje u sudsku pravdu. Niti milicija, u kojoj radi otac jednog od silovatelja, niti sudstvo prеduzima bilo šta po pitanju tužbe. Ni više instance nisu preterano zainteresovane za slučaj. I tada stari ratni veteran odlučuje da sam uzme pravdu u svoje ruke. Kupuje pušku s optičkim nišanom, uzima stan s povoljnim pogledom na ulicu, i čeka svoje žrtve...

 

***

 

tužan i težak film, sa savremenom tematikom...

a opet, nekako se sve posložilo na kraju...

kako bih i ja postavila, kad se zbilo, što se zbilo...

 

čak i ovakve filmove Rusi naprave da budu ok, bez previše senzacije, pompe i skandala :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Sinoć sam odgledala ovaj filmić i ne volim ovakve tematike, ali...

pred spavanjac je sasvim :ok:

 

22 minuta (2011)

 

Grupa somalijskih gusara otima ruski tanker koji prevozi veliku količinu gasa. Kao otkup, za brod i posadu, traže da im se isplati 20 miliona dolara. Kako vlast ne želi da pravi presedane i pregovara sa teroristima, specijalna jedinica pomorske pešadije dobija zadatak da likvidira terorističku grupu, i oslobodi zatočenu posadu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pre neki dan sam odgledala:

 

Eksplozija u zoru (2005)

 

 

Tokom vojne vežbe, grupa padobranaca nailazi na zaostale mine iz Drugog svetskog rata. Tim minama Nemci su planirali da raznesu obližnju branu. Kako su svi planovi rasporeda mina uništeni ili izgubljeni, nadležni u pomoć pozivaju Serbu, ostarelog vojnika koji se na tom terenu borio protiv Nemaca. Starom vojniku počinju naviru sećanja iz prošlosti. ...

 

****

 

Volim ovakve ruske filmove :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lucy (2014)

 

Mislim da po nivou naučne fantastike dostiže čak i Matrix. Ne gledati ako niste u mogućnosti filmu posvetiti potpunu pažnju. Ne znam ni kako da počnem da opisujem o čemu se radi u njemu. Morgan Frimen i Skarlet Johanson u pokušaju da proniknu u poreklo i značaj života i u to šta bi se dogodilo ako bi ljudi u bilo kom trenutku uspeli da "otključaju" 100% svojih mentalnih kapaciteta.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Pet nevesti (2011)

 

pet_zpsdcfdb69c.jpg

 

Maj 1945. I pored pobede nad neprijateljem, ne raduju se svi podjednako. 

Oni što ostaju u Nemačkoj, maštaju o povratku kući, i o lepim devojkama koje ih tamo očekuju.

Kada poručnik Kaverin ode na službeni put u Smolensk, njegovi prijatelji

mu saopštavaju neverovatan plan: pronaći pet najlepših devojaka, 

na prevaru se sa njima oženiti i dovesti ih u kasarnu da budu žene oficira pobedničke armije....

 

***

 

divan film, opušta i mami osmeh od početka do kraja :)

potpuno zdrava i lepršava komedija...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...