Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 660
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Fifty Shades of Grey Pred kraj sam počeo histerično da se smejem. Napišeš ženi set jednostavnih pravila, daš joj priliku da u njima promeni šta god želi, odeš van granica sopstvenog komfora da bi udov

Dnevnik košarkaša (The Basketball Diaries) Biografska drama, SAD, 1995 Ostala sam bez daha.. i vezano s'tim, bez texta. I ... tek dva sata posle odgledavanja filma, dođoh do daha, pa.. vez

Nisam kačila, a gledala sam dosta ruskih filmova, poslednji naslov je:    U sažvežđu bika (2003)   Maleno naselje Šiška, negde kod Staljingrada, polovinom novembra 1942. Većina malobrojnog muškog

Zakačene slike

Equlibrium (2002)

Futuristički film o "novom svetskom poretku" u kojem nema rata, nema ubistava, krađa, kriminala uopšte. Razlog takvom stanju je potpuno suzbijanje navodnog uzroka svemu tome - ljudskih emocija. To se postiže korišćenjem revolucionarnog novog leka koji se svakodnevno ubrizgava. Međutim, zabranjena je bilo kakva emocija, uključujući onu prema umetničkim delima i kućnim ljubimcima, deci, roditeljima.... tu nastaje problem. Film je preterivanje u mnogo čemu, ali interesantan za pogledati. Ništa posebno.

I da... forget the Matrix? Ovaj film je daleko od toga da ugrozi Matrix.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morning Glory

morning_glory_broadcast_news_movie_revie

Harison je novinar sa karijerom, emi nagrade, pulicer, metak u bosni.. koji treba da se prilagodi atmosferi zabavne emisije koju je dospeo da radi..

Bez preteranog udubljivanja u temu, u likove u ishta..

Sta ja znam, oni sto volu samo almodovara s budzetom od 27 pezeta nek ne gledaju ovo ni slucano.. :lol:

An Education

an_education_cov.jpg

An education sam gledala jos onomad i sinoc opet igrom slucaja. Meni je super.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kite Runner

220px-Kite_Runner_film.jpg

Bio neki dan na tiviju..

Ko je citao Lovca Na Zmejeve neka ne gleda film, pokvarice utisak.

Los kasting, pogotovo uloga bábe.. jer onaj bába iz knjige koji svet vidi crno belo, a sta je crno a sta belo odlucuje on nije isti i na filmu. Ispustena gomila prelepih recenica, sturo, ogoljeno, ma nista ne valja..

e i ja gledala

a knjigu sam odavno procitala,tek bila izasla

i sad,valjda zbog te vremenske distance, meni se film dopao

btw...za coveka koji glumi bábu ja bi se udala

odma`

inace,knjigu sam jako tesko podnela a i film me je zarozao.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

e i ja gledala

a knjigu sam odavno procitala,tek bila izasla

i sad,valjda zbog te vremenske distance, meni se film dopao

btw...za coveka koji glumi bábu ja bi se udala

odma`

inace,knjigu sam jako tesko podnela a i film me je zarozao.....

meni su jos sveza secanja iz knjige, jednu od najpotresnijih stvari sam dozivela putovanje u cisterni koja je u filmu tek jedva prikazana.. naprimer.. i uopste tesko je sabiti 350 strana u sat i po bilo kojeg filma pa mi se malo koja ekranizacija i dopadne.

retko kom reziseru i glumcu uspeva misli i osecanja glavnih junaka opisanih na nekoliko stranica knjige da docara na filmu a da bude bar pribliznog intenziteta.. mada ima izuzetaka...

ja sam to nekako sasvim drugacije zamisljala.. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Get Low

getlow.jpg

Glavni lik odlucuje da se samokazni za pocinjeno nedelo tako sto se totalno odvaja od sveta na 40 godina. Pred smrt zakljucuje da mu oprost ipak treba, koliko od drugih ljudi toliko i od sebe samog..

Dobar je film, mada mislim da je mogao ici jos malo sire i dublje. Nekako mi je Divalova odlicnost u udubljivanju u lik cudaka ostala nedovoljno iskoriscena.

A Bil Marej je moj momak, tu nemamsta da dodam.

Preporuka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Driver-Angry-3D-300x206.jpg

Drugarica mi radi u bioskopu, pa je nas par uvela da gledamo ovo u 3D sali.. Film nema veze sa voznjom u smislu kola itakoto (ima toga u filmu, ali se ne radi o tome). Kejdz bezi iz pakla ( :huh: ), a Knjigovodja iz pakla ga juri da ga tamo vrati. Missim, film je teska glupost, jedini lajt motivi su sto ima jako dobrih sisa u filmu, i Vilijam Ficner (Knjigovodja) :balavi: Uloga Ficnera je fantasticna, njegove replike su odlicne, uopste njegova uloga i replike vade film + muzika koja je fenomenalna. Opisuje Satanu kao miroljubivog tipa koji voli da cita :hahaha: Nego, ovaj klipic je odlican, od 0:25 je kjul.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Montevideo, bog te video

Sam podatak da sam ga gledao u 2 dana govori da me nije nešto posebno kupio. Ionako sam imao određenih predrasuda s obzirom da su svi živi govorili kako je špic, extra, vrx i slično, a evo posle odgledanog filma mogu komotno da kažem: ništa posebno.

Plusevi:

Srbija prikazana u vreme pre no što su komunisti skoro učinili da zaboravi kako se zove

Bože pravde u originalnoj verziji

mlade glumice :balavi:

ovi klinci mladi glumci su sasvim ok

Sergej Trifunović koji je definitivno trenutno najbolji srpski glumac (kad se samo setim da nisam mogao da ga smislim).

Minusi:

mlaka priča

mlaka radnja

Ćetković koji večito glumi kao da ima dijareju

trener Boža dunster koji glumi kao da ima dve dijareje u jednoj

poseban osvrt na foru sa golubovima: u Božinom kavezu su i lepezani, i pismonoše, i oni golubovi za cirkus, i, kao, srpski visokoletači - što nikada ne ide zajedno. Obratite pažnju na onog goluba koga kao juri noću (zaboravio sam kako ga zove) - u toj sceni ima ćubu, a u svim ostalim ne. Samo da znate, srpski visokoletači obavezno imaju ćubu i nikada ne lete noću. Da to rade, zvali bi se sova. E da, malo je bljak što su skoro svi beli. Osnovna boja srpskog visokoletača je siva i sivo-crna.

Sve u svemu, jedini trenutak koji me je dirnuo je kad svi pevaju Bože pravde, a i to ima malo veze sa filmom. Premalo.

:pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Golub se zvao Radoje i mislim da nije poenta tih golubova da se pucanstvo edukuje o golubarstvu vec da se njima pokaze chudashtvo selektora, kao golub pravi selekciju i to. No razumem nindjinu osetljivos na zadatu temu.

Film dosta traje i na pocetku je ok ali do kraja pocinje da iritira starmali klinac narator koji ispaljuje zivotne vilozovije koje je, realno, i odrasli srbin tesko u stanju da smisli..

Dosta romantike sa nekoliko sunovracivanja u pateticnos, urbani Sergej se super snasao u ulozi u filmu koji je premazan tom skjamom starih dobrih vremena..

Vodio je Bjela racuna i o nekim nacionalnim tezama i kontratezama..

Sve u svemu, treba ga pogledati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Golub se zvao Radoje i mislim da nije poenta tih golubova da se pucanstvo edukuje o golubarstvu vec da se njima pokaze chudashtvo selektora, kao golub pravi selekciju i to. No razumem nindjinu osetljivos na zadatu temu.

.

ja sam i otisla u bioskop da bih nesto naucila o golubarstvu...i Ninja je u pravu....ono nisu golubovi letaci...bas sam pazljivo gledala....:cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

svaki put me izistinski gane i nabije mi zhmarce u tjelashce ta tvoja ljubav prema tome kako nindja misli pa i kako udara zareze u recenicama ali da si pazljivo gledala videla bi da je ona graorka u trecem redu u petom kavezu imala chub'cu u svim klapama sto nam jamacno govori da je medju pernatom zivinom, po meni najbitnijom za film, bilo i autenticnih srbskih visokoletacica.. volela bi ti da gledas filmove srazumevanjem al numesh..

a shtash, nije svako bunar.. :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...