Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 660
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Fifty Shades of Grey Pred kraj sam počeo histerično da se smejem. Napišeš ženi set jednostavnih pravila, daš joj priliku da u njima promeni šta god želi, odeš van granica sopstvenog komfora da bi udov

Dnevnik košarkaša (The Basketball Diaries) Biografska drama, SAD, 1995 Ostala sam bez daha.. i vezano s'tim, bez texta. I ... tek dva sata posle odgledavanja filma, dođoh do daha, pa.. vez

Nisam kačila, a gledala sam dosta ruskih filmova, poslednji naslov je:    U sažvežđu bika (2003)   Maleno naselje Šiška, negde kod Staljingrada, polovinom novembra 1942. Većina malobrojnog muškog

Zakačene slike

The Life of David Gale

life_of_david_gale.jpg

Film o poslednim danima aktiviste za ukidanje smrtne kazne koji i sam biva osudjen na istu,

i cekajuci izvrsenje, prica svoju verziju dogadjaja koji su prethodili njegovoj osudi.

Odlicna uloga Kevinova... lika kao stvorenog za njega ...

Super Scenario.

I rezija filma.

I rezija U filmu.

Film koji drzi paznju od pocetka do samog kraja..

Kakvog kraja ?:)

Trilerčina! .......s..... a ... elementima drame.

Ko ga ne pogleda mnogo ce propustiti a veri mnogo ce dobiti.

Dobar film.

Veoma.......

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Aj' da nastavim u istom ritmu. Već nedeljama gledam najave za "veličanstven, divan, bajan, najveći, najbolji, remek-delo, superfilm" Atlas oblaka i jedva dočekam da skinem to superiorno dostignuće moderne kinematografije. Zainteresovala me priča, kako ljudi kroz vekove u različitim izdanjima sebe samoga čine iste greške, ili kako ih povezuju uvek iste stvari... nešto slično tome. Skinem film i počnem mučenje sebe samoga u trajanju od pola sata. Film valjda ima ideju vodilju koja povezuje naizgled totalno nepovezane priče, ali je ja nisam našao. Bar ne u tih pola sata. Odustao sam od poduhvata kad sam skontao da film traje 2 sata i 52 minuta!

Za jedno mogu da skinem kapu. Transformacija likova je odrađena maestralno. Da li je u pitanju malo računarskog manipulisanja licima i telima glumaca ili čista virtuoznost šminkerske ekipe, odrađen je fantastičan posao. Čak je i Hali Beri delovala uverljivo kao belkinja. Naime, svaki glumac u filmu glumi šest različitih likova, toliko je odvojenih priča koje bi se trebale iskristalisati u jednu do kraja filma, koji ja nisam dočekao.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pitch Perfect (2012)

Jako lep film. Prvi posle kojeg sam ikad potražio kompletan soundtrack. Film je muzička verzija filmova poput Footlose ili Step Up, sa gomilom odličnih pesama otpevanih bez muzičke pratnje. Grupa devojaka sa američkog univerziteta godinama učestvuje u takmičenju za najbolju vokalnu grupu, ali nikako ne uspeva da pobedi. Nekoliko novih devojaka ulazi u grupu i potpuno menja njenu dinamiku. Nove devojke imaju različite muzičke ukuse i glasovne mogućnosti, što može pomoći grupi da napokon odnese veoma važnu pobedu. Fil me je oduševio, svo vreme sam imao osmeh na licu, pravo osveženje. A muzika je sjajna.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

21 Jump Street

Nekako sam izbegavao ovaj film, delovao mi je previše neozbiljno na osnovu naslova i dela priče koji sam video. Ali nastupila nestašica filmova, presušio torrent, pa odlučih da pogledam i njega. Zabavan film, za "puštanje mozga na pašu". Uspeo me nasmejati nekoliko puta, više nisam ni očekivao.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Onda možda i batalim knjigu. :lol:

Django Unchained (2012)

Scenario i režija: Kventin Tarantino, to valjda dovoljno objašnjava. :lol: Film je sjajan, tokom prvog dela nisam skidao osmeh sa usana, lik lovca na ucene je fantastično odrađen a i Django (Džejmi Foks) je lik sam po sebi. Radnja se odvija krajem 1880-tih dok je ropstvo još uveliko na snazi. Django i njegova supruga beže od robovlasnika, ali ih uspevaju uhvatiti i prodati različitim ljudima. Tokom transporta doktor Šulc presreće karavan i otkupljuje Djanga i tu kreće njihova avantura... Drugi deo filma je pomalo dosadan, ali u celini - preporučujem za pogledati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Pokušao gledati Officer Down (2013) i na kraju pola premotao. Sasvim je moguće da ja nisam bio baš naročito raspoložen za gledanje filmova, pre nego da je film zaista loš. Ne znam, meni je bio previše komplikovan za praćenje, na pola filma više nisam znao ko je ko i ko je koga ubio, ko je dobar, a ko zao.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Onda možda i batalim knjigu. :lol:

Django Unchained (2012)

Scenario i režija: Kventin Tarantino, to valjda dovoljno objašnjava. :lol: Film je sjajan, tokom prvog dela nisam skidao osmeh sa usana, lik lovca na ucene je fantastično odrađen a i Django (Džejmi Foks) je lik sam po sebi. Radnja se odvija krajem 1880-tih dok je ropstvo još uveliko na snazi. Django i njegova supruga beže od robovlasnika, ali ih uspevaju uhvatiti i prodati različitim ljudima. Tokom transporta doktor Šulc presreće karavan i otkupljuje Djanga i tu kreće njihova avantura... Drugi deo filma je pomalo dosadan, ali u celini - preporučujem za pogledati.

Gledao ga i ja sinoc.

Django_Unchained_Poster.jpg

Izvanredan film.

Dijalozi...kadrovi ....muzika ....celokupna atmosfera ....praznik za gledaoca.

Veselje sa pucanjem i pevanjem ...i pomalo nasilja...:)

Tarantinovski

Jedan od onih koji bih mogao gledati bezbroj puta.

Po meni jedan od dva filma koji zasluzuju Oskara

ali verujem da ce ga dobiti film Linkoln.

Tipicni americki.

Christoph Waltz i Samuel L. Jackson fantasticni.

I Leonardo mi je sve bolji sto je stariji.

Znaci ...:ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Water For Elephants (Voda za slonove) 2011

U poslednje vreme me filmovi podsećaju koliko nisam načitan. :lol: I ovaj je rađen prema knjizi, i urađen prilično dobro. Baš mi se svideo. Radnja se odvija tokom Velike depresije u Americi, kada se mladić nakon pogibije roditelja pridružuje cirkusu i zaljubljuje u prelepu suprugu vlasnika cirkusa Augusta (Christoph Waltz (Django Unchained, Inglorious Basterds), čovek mi polako postaje omiljeni glumac, ima genijalan stil).

For A Good Time Call... (2012)

E, ovo je film za razbibrigu, lagana komedijica. Dve devojke u ozbiljnim finansijskim problemima postaju cimerke u stanu u Njujorku i odlučuju se na neobičan poslovni potez da bi zaradile novac - otvaraju hot lajn.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Sad ma lo ja :astasad:

Sinoc sam u Areni gledala novo Srdanovljevo (Golubovic) ostvarenje Krugovi. Radjen je po istinitom dogadjaju, u cast Srdjanu Aleksicu. Dobra rezija i odlican kasting (Bercek, B. Isakovic, Glogovac (tom bih se odma' dala samo kad bi me 'teo)) ali slaba tacka ovog filma je vise nego mlak scenario. Ceo film su izneli i to kako izneli glumci. Drzi paznju svih 112 minuta ali moglo je to mnogo bolje sa dobrim dijalozima itd..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne pamtim kada sam odgledala neki film, nemam baš puno strpljenja ni za serije,

a kamoli za 90 minuta nekog filma.

Elem, čitam sad o ovim zombi-horor filmovima i ne znam šta mislim o njima,

jer ja volim one stare, prave horore... :uredu: gde se zna ko je žrtva, puno krvi, malo mraka,

faktor iznenadnog ubijanja, sekirice, mačete i razne palice...

eeee, to je za mene pravi horor...

Tako sam ja sinoć na hr rtl-u odgledala Petak 13. :uzbud:

E, to su za mene pravi horori

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gledao sinoć It's Kind Of A Funny Story ("Zanimljiva je to priča", recimo). Priča o šesnaestogodišnjaku koji se javlja u ustanovu za mentalno obolele kako bi se oslobodio samoubilačkog poriva koji mu izaziva preterano ambiciozni otac. Tamo upoznaje šarenu lepezu likova za koje se vremenom prilično veže, među njima i vršnjakinju zbog koje potpuno zaboravlja na želju za samoubistvom... Nije loše film, nije ni neki poseban kvalitet ali može se pogledati.

A pre toga The First Time (Prvi put). Film o dvoje neobičnih srednjoškolaca koji traljavo započinju romansu. Tema je prežvakana mnogo puta do sad, ali je film ipak zanimljiv. Možda je meni bio zanimljiviji jer me glavni lik toliko podseća na mene samog da je to neverovatno. Pronašao sam se u bar dve trećine njegovih misli, dilema, poteza... i naglas se smejao i sebi i njemu. :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poslednje sam pogledao Django, ali vidim da je opisan vec pa bih stavio film "Otstavnik"......

Ruski noviji film koji je odprilike bio uzor za film "Teken"..... Radnja je gotovo identicna samo sto je u pitanju oficir u penziji specnaza a i unuka je u pitanju......

Teken je bolji ali ni originalna verzija se da pogledati...... Film ima jos dva nastavka i mislim da je drugi naj bolji.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

500MPH Storm (Oluja od 500 milja na sat)

U filmovima katastrofe obično nema baš naročito kvalitetne glume, nisam je ni očekivao, ali ovo je najkatastrofalnijih sat i po nazovi glume kojih sam ikad video u životu. Garantovano ima dečjih predstava pripremljenih u vrtiću sa boljom glumačkom postavom. Apsolutni užas od filma u kom se ne zna šta je gore - glumci, specijalni efekti, računarske animacije ili priča u globalu. Zaobiđite u širokom luku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...