Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Atomic blonde (Atomska plavuša) 2017

Budimo realni, gledao sam film samo zbog Šarliz Teron. Kriv sam. :beyond: Ali uopšte nije loš film, nije ono što sam očekivao, daleko ozbiljnije ostvarenje nego što naslov sugeriše. Smešteno u Berlin neposredno pre pada berlinskog zida, britanski tajni agent je poslat da pronađe spisak zapadnih obaveštajaca u istočnom bloku koji, ako dospe u pogrešne ruke, može opasno da ugrozi zapadne interese u Evropi. Dobila je samo jednu instrukciju: ne veruj nikome. Uleće u gnezdo dvostrukih  i trostrukih špijuna kojima na prekretnici između era linija između sopstvenog i nacionalnog interesa postaje sve više zamagljena. Dobar film. :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • Odgovori 660
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Fifty Shades of Grey Pred kraj sam počeo histerično da se smejem. Napišeš ženi set jednostavnih pravila, daš joj priliku da u njima promeni šta god želi, odeš van granica sopstvenog komfora da bi udov

Dnevnik košarkaša (The Basketball Diaries) Biografska drama, SAD, 1995 Ostala sam bez daha.. i vezano s'tim, bez texta. I ... tek dva sata posle odgledavanja filma, dođoh do daha, pa.. vez

Nisam kačila, a gledala sam dosta ruskih filmova, poslednji naslov je:    U sažvežđu bika (2003)   Maleno naselje Šiška, negde kod Staljingrada, polovinom novembra 1942. Većina malobrojnog muškog

Zakačene slike

Ruski film ''Aritmija'' 2017.

 mala.jpg

Film je jedan od pet najintrigantnijih filmova ruske produkcije za ovu godinu.

Čitala sam neke preporuke i komentare, pa sam ga našla sa prevodom i ostala :wtf:  To je priča o lekaru koji radi u hitnoj pomoći,

koji svakodnevno spašava ljudske živote, a pri tome je potpuno zapostavio svoj život...

Težak, mučan film, drama sa velikom poukom na kraju...

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Second Act (2018) - Sasvim solidan filmić za potrošiti deo slobodnog dana, Dženifer Lopez u glavnoj ulozi, ništa posebno ali nije ni loš

Wandering Earth (2019) - kineski naučno-fantastični film ( :roll: :lol: ), ali iznenađujuće dobar, ako može da se zaboravi na žestoku rupu u priči koja događaje iz filma čini nemogućim. Rekao bih čak jedno od boljjih SF ostvarenja koje sam video. Problem je što je sve u filmu na kineskom pa mora da se prati engleski titl.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...

A Beautiful Day in the Neighborhood (2019) (Lep dan u komšiluku)

Pa... morate baš da budete u raspoloženju za ovakav film. Tom Henks glumi tv voditelja koji u emisiji za decu pokreće teške teme i približava ih dečijem umu. Dolazi u kontakt sa novinarom Lojdom Vogelom koji i sam vuče traume iz teškog detinjstva. U procesu upoznavanja, Henks pomaže Vogelu da se izbori sa demonima iz prošlosti, da oprosti nanetu mu nepravdu. Film sa jaaaaaako sporim tempom, snažnom porukom s kojom nisam siguran da li se slažem... ali drži pažnju. Samo morate da budete da imate volje za njega.

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Bombshell (2019)

Budimo realni, razlog za ovaj film su Šarliz Teron (u ulozi Megin Keli, toliko fantastično odglumljenoj da sam u pojedinim momentima ozbiljno pomišljao da je "prava" Megin Keli odradila bar deo uloge) i Margo Robi. :stid2: Snimljen po istinitoj priči o tužbi novinarki Fox News-a protiv osnivača televizije zbog seksualnog zlostavljanja u kompaniji. Sasvim uverljiva priča, naročito ako malo poznajete političko-televizijske prilike u SAD gde je FOX leglo ultrakonzervativnih klerofašista američkog tipa gde su očigledno sve novinarke dobijale i zadržavale posao zbog toga kako izgledaju. Film ne ide predaleko u nju ejdž "me too" mitologiju, lepo snimljeno ostvarenje. I još jednom fantastična Šarliz Teron, po meni ubedljivo najbolja glumica današnjice. Ne u filmu koji bih baš posebno preporučio za gledanje, ali nije ni uzalud potrošeno vreme. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Goga - obožaaaaaavam ovaj film :srce: 

 S obzirom da ga od Nove G. ima na hbo- go u video klubu, često gledam i zarazila sam i mog naučnika sa muzikom,

pa kad čuje da je ovaj film na repertoaru, dođe i pridruži mi se :music: 

Meni se film dopada, ne gledam toliko da li je i koliko tačan, 

volim muziku u ovom filmu, posebno poslednjih 15-tak minuta...

Tada moj sinak i ja ispratimo celu koreografiju :jeee: 

Ovaj film, uz ''Zvezda je rođena'' su moji favoriti od kako su pušteni na gledanje na hbo-u :ok: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

False Colors - Lažne boje (2020)

Znate da sam ja ovde predstavnik za Holivud. :lol: Film o inspektoru za hemijsko naoružanje u Iraku koji igrom slučaja nailazi na dokaze o tome da je oružje za masovno uništenje Sadamu dostavljeno iz SAD kako bi se, na kraju priče, opravdala invazija na Iran. Iznenađujuće zanimljiv film u stvari. Drži pažnju, nije baš klasična priča "jedan čovek protiv sistema". OK za potrošiti deo karantinskog vremena. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

​Znamo, šefe... :kiss:

od dotičnog Holivuda, jedino što ću ovih karantinskih dana gledati

je najava filma ''Bilo jednom u Holivudu'' na HBO 18. aprila :ajde: 

i to zbog dotične gospode u gore pomenutom filmu... 

jesi možda odgledao?

​Upravo. :) Tri četvrtine filma mi se nisu uopšte dopale, ali sam sve vreme čekao nešto Tarantinovsko u filmu - i dočekao! Neću ti kvariti doživljaj. Dobar je, uloga dotične je minimalna, ipak su tu Pit i DiKaprio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šefe @Morpheus bio si u pravu - veći deo filma je kako- tako...

Mislim, bilo bi ok, da nemaš pojma da je Tarantino u pitanju i da očekuješ krv, lete glave, prosviran mozak i ludilo...

E sad, s obzirom da znaš to, onda to i očekuješ iiii... dočekaš!!!

Sasvim ok, po mojoj je meri :ok:

 Druga strana priče su dotična gospoda iz filma,

koja su od holivudskih lepotana porasli u prave glumce :uredu: 

Još od Velikog Getsbija Leonarda sam počela gledati sasvim drugačije,

a ni čika Bred ne zaostaje...

Volim taj mangupsko- đilkoški fazon... :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa to, znaš šta možeš da očekuješ, pa čekaš. :) Meni samo potpuno besmislena uloga Margo Robi u filmu. Bukvalno ništa nisu donele filmu, da su isekli njene scene i ostavili sve ostalo taman bi film stao u neko normalno trajanje i bio malo zanimljiviji. Ali valjda mora da se ima i glavna ženska uloga, pa po cenu da bude tu samo da bi bila tu.

Msm, nije da se žalim, lepo joj ono kostimče u kom je išla do bioskopa. :roll: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Contagion (2011)

Preporučila mi Ona jer je preporučio (valjda) Sergej Trifunović na Tviteru jer neodoljivo podseća na ovu našu situaciju sa koronavirusom... pa, podseća, virus se širi sa istog mesta iz istog izvora na isti način... ali nije da je baš proročki, sve je to  "normalno" - i širenje virusa i reakcija vlasti/farmaceutske industrije i ponašanje stanovništva. Lepo je opisano u filmu, ali sam film... ništa posebno. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Smuca i njeni praznični filmovi... možda sam okasnio ali sam pogledao jedan.

Holidate (2020)

Sloun i Džekson su u kasnim dvadesetim, sami su i dosadilo im je da im prijatelji i rodbina nabacuju partnere kako ne bi bili sami za praznike. Upoznaju se slučajno nakon propalih sastanaka za novu godinu i odlučuju da budu holidate jedno za drugo. Da se praznicima ponašaju kao da su par da bi skinuli dušebrižnike sa grbače. Ostatak možete da pretpostavite. Film je iznenađujuće zanimljiv za žanr kom pripada. Zaista zabavan, dva puta sam zaista plakao od smeha. Preporuka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tenet (2020)

Uh... nemojte. Ne zato što nije dobar film, jeste, ali će vas boleti glava na kraju. Jedan od retkih filmova za koje nisam siguran da sam uspeo da ih shvatim. Ljudi su u budućnosti izumeli napravu kojom mogu da obrnu naelektrisanje ljudi i objekata, čineći da se oni kreću unatrag kroz vreme. Ta promena im omogućava da dođu do devet fragmenata te iste naprave, koje je njena kreatorka zakopala u prošlosti kako ona ne bi mogla biti upotrebljena u budućnosti za uništenje čovečanstva u prošlosti. Jer ljudi u budućnosti veruju da smo mi u prošlosti odgovorni za uništenje njihovog sveta jer nismo dovoljno učinili da sačuvamo naš. :lol: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Nobody (Niko) (2021)

Sasvim ok akcioni film, u stilu Ramba ali smešten negde u urbanu Ameriku. Čovek živi miran, povučen život sa suprugom i dvoje dece, svakodnevnom rutinom... sve dok jedan nasumični upad provalnika u njegovu porodičnu kuću ne pokrene niz događaja koji će ga dovesti u direktan sukob sa ruskom mafijom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Those Who Wish Me Dead (2021) Oni koji me žele mrtvog

E ovo je dobar film! :uredu: Anđelina Džoli kao vatrogas...kinja? opterećena prethodnim traumama dolazi u situaciju u kojoj mora da spasava život detetu koje beži od dvojice kriminalaca koji pokušavaju da ga ubiju kako bi sprečili objavljivanje tajni koje klinac ima u posedu nakon što su mu ubili oca. Onako baš lep akcioni film kakav dugo nisam video. Nema preterivanja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Our Friend (Naš prijatelj) 2021

Istinita priča i jedan od najtužnijih filmova koje sam ikad gledao. Priča je malo ispremeštana, ali u osnovi bračni par ima zajedničkog prijatelja koji je neostvaren u životu.... nema pristojan posao, živi kod roditelja, ni na ljubavnom planu mu ne cvetaju ruže - ne nalazi svoje mesto pod suncem. Prema njoj ima osećanja, u davnoj prošlosti je pitao da izađu, ali je ona već bila udata. Preraslo je to u veliko prijateljstvo. Sve dok ona u ranim tridesetim ne oboli od raka. Ispostavlja se da je taj prijatelj spreman na apsolutno sve kako bi joj poslednje mesece života učinio što prijatnijim. Useljava se u njihovu kuću, vodi računa o deci, pomaže njenom mužu da se izbori sa teretom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

The Match (2021)

Istinita priča o fudbalskoj utakmici između logoraša nekog nacističkog kampa tokom drugog svetskog rata i reprezentacije Trećeg Rajha, ispričana na malo drugačiji način, sa većim fokusom na fudbal. Ovaj put smeštena u Mađarsku, nisam siguran da je tamo zaista odigrana. Ne znam šta da vam kažem... holivudska verzija je bila bolja. Ovo deluje nekako zbrda-zdola, dečak u filmu se usred Mađarske zove Branko, prikazi fudbalskih poteza su smešni... ne znam, nedovršeno, fali nešto. Priča je lepa i inspirativna, ali dalje od toga... :jok: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...