Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Uskoro će proleće (2009)

Još jedan ruski film.

Radnja se događa na seoskom imanju blizu nepoznatog grada u Rusiji.

Stanovnici su svi sa mračnom istorijom

a okuplja ih i brine o njima majka Katarina...

Pre dolaska ovamo, oni su bili narkomani, lopovi, zločinci...

A onda, jednog dana, na njihovo imanje dolazi Paša,

sa kojim Katarina ima neraščišćene račune...

***

Nije loš film...

Interesantna radnja...

Mešavina svega...i tuge i smeha :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 660
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Fifty Shades of Grey Pred kraj sam počeo histerično da se smejem. Napišeš ženi set jednostavnih pravila, daš joj priliku da u njima promeni šta god želi, odeš van granica sopstvenog komfora da bi udov

Dnevnik košarkaša (The Basketball Diaries) Biografska drama, SAD, 1995 Ostala sam bez daha.. i vezano s'tim, bez texta. I ... tek dva sata posle odgledavanja filma, dođoh do daha, pa.. vez

Nisam kačila, a gledala sam dosta ruskih filmova, poslednji naslov je:    U sažvežđu bika (2003)   Maleno naselje Šiška, negde kod Staljingrada, polovinom novembra 1942. Većina malobrojnog muškog

Zakačene slike

Svet tame (2011)

 

Dark_World_zps7e33a454.jpg

 

Moderna bajka Grupa učenika filologije odlazi na eskurziju, na sever, u zabite delove Rusije Tamo slučajno pronalaze skrivenu pećinu iz drevnih vremena u kojoj se nalazi magični štit Pomeraju štit i na slobodu puštaju zle duhove zarobljene hiljadama godina Glavnim junacima predstoji borba sa silama mraka, ne bi li ih ponovo vratili u večnu tamu...

 

***

 

neobičan žanr i tematika, ali mi se svideo :ok:

 

inače, našla sam da je ovo prvi ruski film koji je rađen i u 3D...

s obzirom na određene scene, bilo bi lepo odgledati ga tako, na velikom platnu :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako sam proveo leto (2010)

 

Na napuštenom ruskom ostrvu Čukotka unutar Arktičkog kruga, dva čoveka provode leto radeći na udaljenoj meteorološkoj stanici. Svakoga dana slušaju radio koji im je jedina veza sa spoljašnjim svetom. Sergej, pedesetogodišnjak grubih manira, veteran je u polarnim prostorima i naviknut je na samoću, pa sada prosto toleriše ponašanje neiskusnog Pavela, kolege na ovom privremenom postavljenju, koji je tek diplomirao. Kada Sergej ode na pecanje, Pavel ostaje sam da šalje vremenske izveštaje, i što je još gore, dobija strašne vesti sa kopna.

 

***

 

šta da kažem,

drama, koju svakako vredi pogledati

sa odličnim glumcima :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Predestination (2014) (Predodređenost)

 

Interesantan film o putovanju kroz vreme. O vremenskom agentu koji pred kraj karijere pokušava da uhvati opasnog kriminalca u tačno određenom trenutku u prošlosti, ali da bi se to dogodilo sve kockice njegove sopstvene prošlosti (ali i budućnosti) moraju biti precizno poredane. Prilično dobro odrađeno, jako zanimljivi zapleti i raspleti. Uopšte nije loš za pogledati. :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

When The Game Stands Tall (2014)

 

O treneru američkog fudbala u srednjoj školi i njegovom timu (De La Salle) koji je predvodio do najvećeg niza uzastopnih pobeda u istoriji sporta - 151 pobeda u nizu u periodu između 1992. i 2004. godine. I o načinu na koji su se izborili sa prekidom pomenutog niza. Imam utisak da je film mogao biti mnogo bolje urađen, ali svejedno nije za bacanje. Ako ni zbog čega, ono zbog teme kojoj je posvećen, ako ste fan američkog fudbala ili sporta uopšte.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

This Is Where I Leave You (2014) (A sad vas ostavljam)

 

Otac umire, a njegovi odrasli sinovi i ćerka se okupljaju u porodičnoj kući da zajedno s majkom obave sve što je potrebno u vezi sahrane. Saznaju da je poslednja očeva želja bila da svi zajedno provedu sedam dana pod istim krovom. Što je mnogo lakše reći nego uraditi kad je u pitanju ova potpuno disfunkcionalna porodica... Iznenađujuće zanimljiv film, s obzirom na temu, zabavan.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Nisam kačila, a gledala sam dosta ruskih filmova,

poslednji naslov je: 

 

U sažvežđu bika (2003)

 

Maleno naselje Šiška, negde kod Staljingrada, polovinom novembra 1942. Većina malobrojnog muškog stanovništva sela, zaljubljeno je u lepoticu Kalju, a među njima i mladi momci Vanja i Igor. Jednog dana u selo dolaze partizani i odnose svu hranu za stoku. Da stoka ne bi pomrla od gladi, potrebno je pronaći drugo seno. Duboko u snežnu pustinju, u potragu za senom, kreće Vanja. Sa sobom vodi Igora, da bi mu uz put objasnio da samo on ima pravo na Kalju...

 

***

 

malo težak i mučan za ove praznične dane, aliii... :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

evo mene   :)

 

ruski film Aziris nuna (2006)

 

pravi, ali - praaaviiii dečiji film :uredu:

 

Priča o dva brata koji potiču iz porodice priznatih moskovskih arheologa.

Jedne večeri kradu ocu ključeve od muzejskoj skladišta

u kome pronalaze vremensku mašinu.

Put kroz vreme će ih prvo odvesti u daleku budućnost,

a zatim u prošlost, u vreme vladavine okrtutnog faraona Nemenhotepa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Još jedan ruski film ''Turski gambit'' (2005)

 

Film po romanu Borisa Akunjina.

1877. godina i rusko-turski rat. Titularni savetnik Erast Fendorin ima zadatak da otkrije špijuna u ruskim redovima

koji je već nekoliko puta naneo štetu ruskoj vojsci otkrivši Turcima ruske namere...

 

muziku za film, između ostalih, radio i Bregovič

 

film za svaku preporuku :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zodiac Signs of the Apocalypse (2014)

 

Rekoh ranije da volem ove filmove katastrofe kad su dobro snimljeni, ovaj jeste. Naravno, kvalitet glume i svega ostalog što čini dobar film nije na nekom zavidnom nivou, ali bar specijalni efekti ne deluju kao da ih je pravio osnovac, a ni gluma nije totalno za baciti. Film za razbibrigu, solidan.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

John Wick (2014)

 

Nije loš film, ali je jedan od onih u kom od početka do kraja možeš da pretpostaviš šta će se dogoditi. Bivšem plaćenom ubici (valjda, nije sasvim jasno kom klubu pripada) koji se povukao nakon što je narko bosu u jednoj noći obezbedio dominaciju na tržištu, živeo je svoj život iz snova sa ženom koju voli - dok ona nije ubijena. Glupošću kriminalčevog sina, spletom nesrećnih okolnosti po svu trojicu, putevi im se ponovo ukrštaju, ovaj put su na suprotnim stranama...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ohohooo...

kako dobar ruski film:

 

Brestovska tvrđava (2010.)

 

Film govori o istinitom događaju s početka rata na Istočnom frontu, o herojskoj obrani tvrđave Brest, koja je prva primila udar nemačke vojske 22. juna 1941. godine. Priča je ispričana kroz tri stvarna lika koja su se svojim komandovanjem najviše istakla u obrani, a posle rata su proglašeni za Heroje SSSR-a. To su komandir puka Pjotr ​​Gavrilov, komesar Efim Fomin i načelnik Andrej Kižetov.

 

***

neka kaže ko šta hoće,

ali ovi filmovi,

sa ratnom tematikom,

za mene su najbolji :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lepo je to, kad je crveno slovo,

a popodne sama u kući,

pa laganinni odgledam film po mom izboru :ok:

 

Opet ruski:

Vozač za Veru (2006.)

 

Sovjetski Savez šesdesetih godina prošlog veka. Mladi vodnik Viktor gleda na život jednostavno i pragmatično. On je spreman učiniti gotovo sve da bi sebi osigurao vojnu karijeru. Čini se da ga je sreća pogledala jer ga uticajni general odvodi na Krim da mu bude lični šofer. Tamo upoznaje generalovu ćerku i među njima se rađa prijateljstvo. General uviđa šansu da svoju ćerku, koja je u drugom stanju, uda za mladog vodnika obećavši mu zauzvrat školovanje na Vojnoj akademiji i brz napredak u službi. Međutim, general dolazi pod istragu KGB-a, pa je Vikor prinuđen birati između Vere i karijere s jedne strane, i djevojke Lide, siromašne spremačice u koju je zaljubljen.

 

***

 

pomalo težak, ali realan film,

u svakom slučaju, vredi pogledati...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

The Best Of Me (Najbolje od mene) (2014)

 

Baš dobar film! :ok: Jedan od onih o večnoj ljubavi koji bi me obično nervirali, ali u ovom sam zaista uživao. Traje skoro dva sata, ali zanimljivih. Voleli su se u mladosti, pa ih sticaj nesrećnih okolnosti razdvojio. Sreli su se skoro dvadeset godina kasnije, što je probudilo stara sećanja i još žive emocije. Film balansira između prikaza sadašnjosti i detalja onoga što se dogodilo dvadeset godina ranije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

9. četa (2005)

 

9.eta_zpsmigmosdx.jpg

 

 

Rat u Afganistanu još uvek traje. Radnja filma se događa između 1988. i 1989. godine, nekoliko meseci pre konačnog povlačenja sovjetske vojske iz ove zemlje. Sedmoro regruta, posle iscrpljujuće obuke, odlazi u prekomandu u Afganistanske planine. Tamo ih očekuju surovi uslovi na koje moraju da se priviknu ako žele živi da se vrate svojim kućama.

 

***

 

Film je odličan, sniman po istinitom događaju, dobio je nagradu za najbolji film, a Fjodor Bondarčuk je odličan! Film za svaku preporuku :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...