Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Običajna jela

Danas sam po prvi put sama pravila sve za svečanu trpezu

i moram reći da sam ponosna na rezultate.

Ideja mi je da na ovoj temi stavimo recepte običajnioh jela vezanih za verske praznike,

pošto sam ja imala muke dok nisam došla do bakinog recepta,

stare, prave vojvođanske česnice....

i nađoh, zapisala i sada vam ovde ostavljam amanet od moje bake :)

Vojvođanska česnica

Potrebno je:

300 g tankih kora za pite

500g mlevenih oraha

200g suvog grožđa

300g meda

100g šećera

150g margarina

25g margarina za premazivanje tepsije

Priprema:

Tepsiju unutrašnjih dimenzija premažite margarinom i obložite papirom za pečenje.

Papir za pečenje isto premazati sa svih strana margarinom.

Suvo grožđe preliti vrelom vodom i pustiti da nabubri 10 min. te ocediti

Med i margarin na laganoj vatri otopiti i održavati ga u tekućem stanju

U tepsiju staviti 1 koru koju prelijete kašikom rastopljenog margarina, pospete sa tri kašike oraha, meda i suvim grožđem.

Na to staviti drugu koru i lagano pritisnuti, preliti margarinom, posuti sa orasima, suvim grožđem i medom,

pa ponovo odgore kora i tako ponavljati postupak dok ima oraha.

Negde na sredini ovog postupka, staviti jedan dinar i nastaviti ređanje kora i premaza.

3 zadnje kore stavljati prvo 1 koru malo margarina, posuti sa malo šećera i malo meda,

zadnju koru premazati tom mešavinom i staviti u zagrejanu rernu na 200 da se peče dok ne porumeni :)

Evo moje česnice:

vojvodjanska2.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pošto su moji dečaci do sada dinar tražili u srbijanskoj česnici,

ove godine sam napravila i nju,

pa je svako jeo po želji i tražio dinarčiće... :)

Ovo je po receptu od moje majke,

koja je rodom sa Divčibara:

Božićna česnica

Potrebno:

oko 500gr brašna

oko 300gr brašna za ukrase

3dl mlake vode

svež kvasac

1 mala šoljica (oko 1dl) ulja

1 kašikica soli

Priprema:

Svež kvasac razmutiti u mlakoj vodi sa malo šećera da nadođe.

Kada nadođe, umesiti testo sa 500gr brašna, šoljicom ulja i kašikicom soli.

Mesiti, sve dok testo ne bude glatko i da se odvaja od posude.

Ostaviti da naraste.

Za to vreme, od 300gr brašna sa malo vode umesiti testo i praviti ukrase.

Narasli hleb premesiti, staviti u dublju šerpu prethodno podmazanu uljem i posutu brašnom.

Kada naraste ukrašavati po želji, a na mesta gde stavljate ukrase, malo pokvasite vodom i utisnite ukrase.

Peći na 200 oko 45 minuta, dok ne porumeni

A ovako je moja česnica danas ispala, nije loše za prvi put, samo se nisam potrudila da ukrasim...

:)

srpska2.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Pogača iz valjevskog kraja :)

 

(originalni naziv - četnička pogača)

 

500gr brašna

2 dl mleka

1 paket kvasca

1 kašikica šećera

a kašikica soli

5 kašika ulja

 

Zagrejati mleko, staviti šećer i kvasac da nadođe,

pomešati sa ostalim sastojcima da bude glatko testo,

da se ne lepi za posudu.

Podeliti na pet jufkica i ostaviti da naraste.

Svaku jufkicu oklagijom razviti na veličinu velikog plitkog tanjira.

Ređati palačinku jednu preko drugo, premazivati margarinom

sem poslednje.

Potom iseći na trake i svaku umotati poput pužića.

Ređati ih u namazan okrugli pleh,

namazati jajetom i posuti susamom,

sačekati da naraste oko 20-tak minuta

i staviti u zagrejanu rernu da se peče

dok ne porumeni.

 

Odlično za večeru, kad se malko prohladi :ok:

 

Od večerašnje pogače, ostale su samo slike :lol:

 

5b36613b-9ea8-472d-bc93-2de664e6fa3b_zps

 

36f6466c-be50-4a73-a173-252260a4f25e_zps

 

p.s. moja je bleda, jer nisam imala jaje da premažem :beyond: samo sam je namazala margarinom i posula susamom...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Pihtije pravim po receptu moje bake,uglavnom sve zene kod nas u selu su pravile ovako.

Prilikom svinjokolja ostavljaju se papci,usi rep i kolenice ,sve lepo ocisceno za pihtije.Papci i kolenice su bitni zbog zelatinaste mase koja posle steze vodu i nastaju pihtije. Ja rep uglavnom ne stavljam jer je previse masan.Inace ,pihtije se kuvaju na Krstovdan,to je dan Hristovog krstenja,mada ga mnogi smatraju imenom nekog sveca ,a pihtije su spremane u cast tog cina.

U veliku serpu stave se nabrojani delovi,plus jedna suva butkica,ako se voli,ima ko ne stavlja.Prelije vodom,doda dve tri glavice crnog luka,paskanat,persun,korenje,sargarepa,biber u zrnu ,cen belog luka i lovorov list.Posoliti po zelji.Kod nas se nije solilo jer bi to obicno islo iz salamure,pa je vec bilo slano,a i u vodu ispustalo so.Kuva se pokriveno ,u kraj sporeta na drva,nekad,par sati.Sada,na plinskom meni treba mozda sat ,satipo.Povremeno se velikom kasikom skuplja mast sa vrha,pena tj.belancevine koje su po vrhu u vidu braonkastih pramicaka.Onda pihtije budu staklene.Kada je meso raskuvano do te mere da se samo odvaja sa kostiju vadi se djevdjirom,prohladi do temperature da se moze rukama lepo ocistiti,odvaja meso,kozurice od kostiju i redja u onoliko posuda koliko zelite.Moze tanjira,ja obicno u par cinija.Preko mesa  redjam sitno naseckan beli luk,izvadim sargarepu,moja baba je stavljala i kolutice kuvanih jaja,moji ne vole,pa ja  ne stavljam.Zatim stavim cistu gazu i preko nje nalijem tecnost u kojoj su se kuvale.Otprilike dva prsta iznad mesa. Deda je voleo odozgo da ih naprasi alevom paprikom,znaci,moze,ako se voli.

Ostavi se na hladno ili frizider i ujutru jede.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Inace,ja vam nisam ekspert za perece.Cak ni mojoj materi to nije od ruke islo,dok nam je baba,mamina mama bila nadalieko cuvena po njima.To'nadaleko' bilo je od coske do coske,i sva su deca iz nase ulice zeljno cekala kad ce ona da pravi perece.I dzaba recepti,dzaba gledanje i licno ucestvovanje komsinki ,nikad njihove nisu bile kao te babine.Da ne preterujem govori i to sto je moja majka govorila da sto se tice pereca,sto smo jele,jele smo dok je majkuca ziva.

Kad sam se ja udala dobila sam od moje mame Veliki narodni kuvar.Bogme i jeste veliki,nekih 800 strana ,izdat 1974.mislim da je to njoj moj otac kupio,ali da ona njega nije posebno koristila.Ja jesam.I zaista,ta knjiga je te godine kad je stampan bila peto iydanje cuvenih Patinih recepata i uputstava.Znaci tu ima sve,od osnovnih stvari o svim vrstama zivotinja koje koristimo u ishrani, do dijeta koje se preporucuju u slucajevima pojedinih bolesti,uputstva za skidanje fleka do uputstva kako odrzavati koje posudje.I sto je najlepse,sve zasnovano na prirodnim sredstvima.

Prvih pet sest godina braka nisam ga ni ja mnogo koristila,knjizurinu sam premestala ovamo tamo,njome pritiskala pojedine stvari jer je bogme poteska ,tako da je uvek slzila van svoje prave namene.A knjiga,tj kuvar-biser pravi.

I tako kad ja krenuh da zapitkujem sto komsinice,sto koleginice,drugarice za najgluplje stvari dodje mi u posetu jedna prijateljica koja se razdusevi kad ga je videla-joooj,pa ti ne znas sta imas',pa ne treba ti niko kad imas ovo.I stvarno,recepti od najobicnije boranije kako se kuva,kako se prave rezanci,do salamure,boze koju obozavam,prostih i jeftinih kolaca,najbolji recept za reform tortu,za pekmeze,kompote,dzemove,strudlu,pardon,nema strudla pise'savijaca s makom',ubila sam se trazeci je..i tako ja prestadoh da ispadam neznalica.Otvorim mog 'debeljka',svi znaju kad kazem 'daj debeljka' i tu ima sve.

I perece pravim po njemu,ali nije to 'to'.I kuvala kao baka,ma jok..tako da sam odustala.Perece pravim kao sto se prave kiflice,one obicne,pekarske i svi zadovoljni.Budud mekane,s maslacom su,lepo ih ododzgo premazem belancetom plus onom slanom smesom i to je to.Tako da i vama preporucujem da ih pravite od testa koje vam najbolje uspeva,samo im dajte oblik pereca,u svakom slucaju bice bolje od industrijskih.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...