Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Nova godina stiže uskoro a sa njom počinju i teniski turniri...

Dok traje egzibicioni turnir u Abu Dabiju, stižu vesti o pripremama tenisera za prvi GS u Novoj 2013.

Nadal propušta i Australijan open

Rafael Nadal neće igrati na turnirima u Dohi i Melburnu zbog stomačnog virusa, saopštio je Toni Nadal.

Rafa je van terena još od leta zbog povrede, a njegov povratak odlagan je nekoliko puta.

"Veoma sam tužan što moram da vam saopštim da neću igrati Australijan openu. Koleno mi se polako vraća u staru 'formu', ali me sada stomačni virus sprečava da se ozbiljnije pripremnim za izazov kakav je Gren Slem", rekao je Nadal.

Posle otkazivanja nastupa na egzibiciji u Abu Dabiju, očekivalo se da će se Španac na teren vratiti u Dohi, ali je sada izvesno da će ga u tome sprečiti bolest. Zbog toga je njegov tim odlučio da odustane i od Melburna.

"Nije realno da se na teren posle duge pauze vratite na turniru koji se igra na tri dobijena seta", rekao je Toni Nadal u petak.

"Upravo zbog virusa nisam uspeo da odigram nijedan meč, shodno tome smatram da ne bi bilo fer, ni prema meni, a ni prema mojim prijateljima iz Australije da dođem nespreman na turnir. Telo mora da vam bude u besprekornom stanju, ako mislite da budete kompetentni na jednom tako velikom turniru", dodao je Rafa.

11-ostruki osvajač Gren slem turnira je prošle godine poražen u epskom finalu u našeg Novaka Đokovića, koje je trajalo neverovatnih pet sati i 33 minuta - najdužem singl finalu u istoriji tenisa.

Beskompromisni Španac je dodao da mu je ova odluka jako teško pala i da mu je turnir u Melburnu jedan od omiljenih.

"Ovo je bila jako teška odluka i iskreno sam razočaran što neću igrati. Volim da igram pred punom Rod Lejver Arenom, ona izvlači najbolje iz mene. Nije mi lako što ću morati da čekam celu godinu da bih igrao u Australiji, ali i to je sport. Sada mi ostaje da se što bolje spremim i vratim na tur", zaključio je Nadal.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 169
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Prespavala sam veći deo... jbg, i ja imam dušu Ali, da ga je Rafa očešljao - jeste, to stoji... Rafa je u polufinalu i igraće sa Bedrihom, protiv koga ima pozitivan skor... Sad nas večera

:ajme:

Vecetas navijamo...:)

  • 2 sedmica kasnije...

Srpski teniser Janko Tipsarević osvojio je titulu na turnira iz Serije 250 u indijskom Čenaju.

On je u finalu pobedio Španca Roberta Bautista-Ahuta, 80. tenisera sveta, sa 3:6, 6:1, 6:3 za jedan čas i 51 minut igre.

Tipsareviću je to četvrta titula u karijeri, posle Kuala Lumpura i Moskve 2011. i Štugarta prošle godine. Uz to, Janko je izgubio još sedam finala, uključujući i prošlogodišnje baš u Čenaju.

Izvor: B92

Janko mi je nekako najomiljeniji od svih naših tenisera i teniserki, i baš mi je drago što ga je krenulo u poslednjih godinu-dve. Ako ništa drugo, njegovi mečevi su bar najzanimljiviji i najneizvesniji - nikad čovek ne zna šta da očekuje. Bravo, Janko!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Svi su stigli u Dubaji i turnir može da počne :ajde:

Novak – Troicki, Janko na Davidenka

Novak Đoković i Viktor Troicki igraće jedan protiv drugog u prvom kolu turnira u Dubaiju, a Janko Tipsarević za rivala će imati Rusa Nikolaja Davidenka.

Ukoliko prođe Troickog, Novak će igrati u drugom kolu sa pobednikom meča Gofan – Bautista-Ahut, u četvrtfinalu mu je projektovani protivnik Andreas Sepi, a u polufinalu bi Đokovića trebalo da čeka Argentinac Huan Martin del Potro.

Novak i Viktor do sada su igrali 13 puta, Đoković vodi 12:1, a poslednji put igrali su prošle godine na Vimbldonu i Novak je slavio sa 6:3, 6:1, 6:3.

Ako savlada Davidenka u prvoj rundi, Tipsarevića u drugoj čeka pobednik duela Tomić – Hanesku, a Janka bi u slučaju prolaska u četvrtfinale najerovatnije čekao Rodžer Federer.

Tipsarević se sa Davidenkom do sada sastajao četiri puta, skor je 2-2, a poslednji duel odigrali su još 2011. u Moskvi, kada je Janko slavio sa 6:2, 7:5. Rus je trenutno 43. na svetu, a ove sezone najbolji rezultat mu je finale u Dohi.

Federer se u prvom kolu sastaje sa Tunišaninom Malekom Jazirijem, a u njegovoj polovini žreba nalaze se Conga i Berdih, koji su potencijalni Rodžerovi suparnici u polufinalu.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kakav meč sa Del Potrom :ajde:

ali jedan je Nole i vratio se kao i pre u meč

u pravom trenutku podigao igru na viši nivo

taman za pobedu :)

Volim kako igra tenis ovih dana i što je svestan kada malo popusti

i ume na vreme da se vrati u igru i da je privede kraju...

Da, još jednom se pokazalo, da meč nije gotov dok se ne odigra i zadnji poen :uredu:

Sad igraju drugo polufinale Berdih i Federer,

tako da se još uvek ne zna sa kime će sutra izaći na teren.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:uzbud: kaže naslov:

Nema leka za Novaka, 36. titula!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković i dalje je neporažen ove sezone u ATP mečevima.

Posle titule na Australijan openu, Novak je osvojio i turnir u Dubaiju, pošto je u finalu pobedio Tomaša Berdiha sa 7:5, 6:3.

To je 36. trofej za Đokovića u njegovom 55. finalu, a Čeha je dobio 13. put u 14 međusobnih mečeva. Pre Berdiha, Novak je eliminisao Troickog, Bautista-Ahuta, Sepija i Del Potra.

Finalni meč ispunio je očekivanja – Berdih je pružio jak otpor, ali je Đoković odigrao bolje u ključnim trenucima i zasluženo je stigao do pobede.

U prvom setu Berdih je imao brejk prednosti, ali Novak je uspeo da se vrati neverovatnom defanzivom i promašenim lakim volejom Čeha na mreži. Taj promašaj skupo je košrao Berdiha, odigrao je prilično stegnut 12. gem i Novak je poveo u setovima.

Igralo se tvrdo u velikom delu drugog seta, a Đoković je dočekao svoju šansu u osmom gemu i odmah ju je iskoristio za vođstvo 5:3. Nije moglo bez male drame, u narednom gemu Novak je asom spasao brejk loptu i potom realizovao drugu meč loptu za konačni trijumf.

Novak Đoković – Tomaš Berdih 7:5, 6:3 (94 min)

Asovi: Đoković 8, Berdih 5

Duple greške: Đoković 2, Berdih 3

Procenat ubačenog prvog servisa: Đoković 70%, Berdih 60%

Osvojeni poeni posle prvog servisa: Đoković 38-47 (80%), Berdih 29-41 (70%)

Osvojeni poeni posle drugog servisa: Đoković 8-20 (40%), Berdih 11-27 (40%)

Brejk lopte: Đoković 3-4, Berdih 1-5

Osvojeni poeni: Đoković 74, Berdih 6:1

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kreće Indian Vels :uzbud:

Viktor od 20h, Bojana u toku noći

Prvog dana turnira u Indijan Velsu na terene će izaći dvoje srpskih predstavnika – Viktor Troicki i Bojana Jovanovski.

Troicki igra prvi meč na terenu sedam, od 20 časova po srednjoevropskom vremenu njegov rival biće David Gofan iz Belgije.

Jovanovski igra sa Garbinje Mugurusom iz Španije, a taj duel poslednji je po redu na terenu broj tri. Prethode mu mečevi Begu – Votson, Majer – Malis, Husarova/Čan – Kvitova/Vikmajer i Pospišil – Istomin.

Mugurusa ima 19 godina, visoka je 182 cm i trenutno je 95. na WTA listi, što je dva mesta lošije od njenog najboljeg plasmana u karijeri. Osvojila je sedam ITF titula, a nedavno je u Florijanopolisu oduzela set Venus Vilijams.

Troicki je Davida Gofana dobio nedavno u Dejvis kupu, a Belgijanac je trenutno 54. na ATP listi (najbolji plasman mu je 42. mesto). Ove godine je u veoma lošoj formi – dobio je jedino Ebdena u Brizbejnu na početku sezone i Pašanskog u Dejvis kupu, a ima sedam poraza.

Protivnicu u drugom kolu dobiće i Ana Ivanović, pošto se od 20h sastaju Lucije Hradečka i Tejlor Tauzend. I Janku Tipsarević čeka rivala, to će biti pobednik meča Gulbis – Lopes.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poraz Troickog u prvom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je od Davida Gofana iz Belgije sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:4), u prvom kolu turnira u Indijan Velsu.

Troicki je Davida Gofana dobio nedavno u Dejvis kupu, a Belgijanac je trenutno 54. na ATP listi (najbolji plasman mu je 42. mesto).

Ove godine je u veoma lošoj formi – dobio je jedino Ebdena u Brizbejnu na početku sezone i Pašanskog u Dejvis kupu, a ima sedam poraza.

Od srpskih tenisera na teren će i Bojana Jovanovski, koja se sastaje sa Garbinjom Mugurusom iz Španije.

Ana Ivanović će u drugom kolu igrati protiv Amerikanke Tejlor Tauzend, koja je pobedila Luciju Hradečku iz Češke sa 2:1

Janko Tipsarević čeka rivala, to će biti pobednik meča Gulbis – Lopes.

Svetlana Kuznjecova biće protivnica Jelene Janković u drugom kolu turnira u Indijan Velsu. Ruskinja je na startu pobedila Andreu Hlavačkovu iz Češke sa 6:3, 6:1, a Jankovićeva je kao 18. nositeljka bila slobodna u prvoj rundi.

Tereni na Indijan Velsu nisu pokriveni kamerama u prvom kolu, te zato nema televizijskog prenosa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na terenu Jelena i Janko

Na teniskom turniru u Indijan Velsu od srpskih predstavnika u petak će na teren Jelena Janković i Janko Tipsarević.

Jankovićeva se sastaje sa Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom u drugom kolu.

Tipsarević u paru sa Poljakom Lukašom Kubotom igra protiv Indijca Rohana Bopane i Amerikanca Radževa Rama. Srpski teniser je prethodne noći dobio protivnika u singlu u drugom kolu, a to je Ernests Gulbis iz Letonije.

Jelena se do sada 11 puta sastala sa Kuznjecovom, šest puta je pobedila. Poslednji međusobni meč igrale su prošle godine uFed kupu i tada je srpska teniserka trijumfovala sa 6:1, 6:4.

***

eee, da...

Srpska teniserka Bojana Jovanovski eliminisana je sa turnira u Indijan Velsu već u prvom kolu.

Jovanovski je poražena od kvalifikantkinje Gabrin Muguruze u tri seta posle preokreta 2:6, 7:5, 6:3.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jelena ispala posle 6:0

Srpska teniserka dobila je prvih šest gemova protiv Svetlane Kuznjecove, ali je posle dva sata i četiri minuta poražena sa 2:1 (0:6, 6:2, 7:5).

Bio je ovo 12. međutobni duel Srpkinje i Ruskinje, a rezultat je sada izjednačen. Jelena je odigrala sa previše oscilacija, dozvolila je rivalki da se početkom drugog seta vrati u meč i zbog toga je kažnjena.

Jelena je u Indijan Vels stigla sa mnogo samopouzdanja pošto je prethodno u Bogoti osvojila prvi turnir nakon 35 meseci. To je bilo vidljivo odmah na startu meča. Srpska teniserka je već posle 11 minuta vodila 3:0 uz dva brejka, a spasavši dve brejk lopte posle pola sata dobila je prvi set sa 6:0.

Početkom drugog seta situacija na terenu se drastično promenila. Kuznjecova je uspela da dobije uvodni servis gem i 'upiše' se na semafor, a onda je lako napravila brejk za 2:0. Jelena je veliku priliku da se vrati propustila u trećem gemu kada je imala tri brejk lopte, pa je Ruskinja povela sa 3:0. Jelena je u naredna dva servis gema protivnice pretila ali nije uspela da dođe do brejk lopte. Kuznjecova je stabilizovala svoju igru i izjednačila je u setovima napravivši drugi brejk.

Odlučujući set doneo je i najveću borbu. Teniserke su sve teže dolazile do brejk lopti, a u takvoj situaciji je u prednosti bila Kuznjecova koja je prva servirala i sve vreme je imala malu psihološku prednost. U desetom gemu Jelena je spasila jednu meč loptu, ali dva gema kasnije Ruskinja je ipak stigla do pobede posle velikog preokreta.

Tipsarević – Gulbis

Tipsarević je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom ga čeka susret sa Ernestsom Gulbisom iz Letonije i taj susret je peti na Stadionu 3 i počeće oko 1.30 časova. Pet minuta ranije planiran je početak prenosa na našoj televiziji.

Janko se do sada tri puta sastajao sa Gulbisom i vodi sa 2-1 u pobedama. Letonac je slavio samo u prvom susretu, 2008. u Barseloni, kada mu je Tipsarević predao meč zbog povrede. Srpski teniser je slavio iste godine na turniru u Mecu, a poslednji put su sastali prošle godine u Beču, kada je Janko došao do pobede sa 6:3, 6:4.

Tipsarević se nalazi u lošoj formi, ali bi jedan odlično odigran turnir mogao sve da promeni. Žreb ga 'nije mazio' u Indijan Velsu, pa ga u drugom kolu čeka momak koji je u sjajnoj formi. Letonac je na startu takmičenja pobedio Felisijana Lopesa sa 6:3, 6:2 što dovoljno govori u kakvom je raspoloženju.

***

Pored Tipsarevića, u subotu će se na terenu u sinlgu naći i Ana Ivanović. Rivalka Ivanovićevoj je tinejdžerka iz SAD Tejlor Tauzend. 16-godišnja Amerikanka, koja je dobila specijalnu pozivnicu, u prvom kolu je iznenadila Čehinju Hradecku sa 2:1 u setovima. Taj duel je treći po redu na Stadionu 2 i počeće oko ponoći.

U dublu će u subotu igrati Nenad Zimonjić i Viktor Troicki. U prvoj rundi, peti nosioci Zimonjić i Robert Linsted igraće protiv Britanaca Endija i Džejmija Marija, a Troicki će sa Fabiom Fonjinijem igrati protiv Meksikanca Gonzalesa i Amerikanca Lipskog.

b92

A od večeras, počinju prenosi kod nas :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Očajnom Janku samo dva gema

Drugi reket Srbije Janko Tipsarević doživeo je katastforalan poraz na Mastersu u Indijan Velsu, osvojio je samo dva gema protiv Ernestsa Gulbisa.

Letonac je za samo 50 minuta deklasirao Tipsarevića sa 6:2, 6:0. Gulbis će u sledećoj rundi igrati protiv Andreasa Sepija.

Janko se brzo iznervirao u prvom setu, nekoliko puta lomio reket, a nakon dve propuštene brejk šanse na 2:5, potpuno se predao. U nastavku meča nije uspeo da vrati koncentraciju, pa se njegova kriza igre i rezultata dodatno produbila.

Ivanovićeva lako do duela sa Bartel

Srpska teniserka Ana Ivanović lako se plasirala u teću rundu Indijan Velsa, ubedljivo je savladala 16-godišnju Amerikanku Tejlor Taunzend.

Ivanovićeva je slavila posle 75 minuta igre sa 6:1, 6:2. Ana je maksimalno koristila očajan drugi servis rivalke (9/30), imala je čak 20 brejk lopti, a iskoristila sedam.

Nakon lagane pobede nad 471. teniserke na WTA listi, Ivanovićevu u narednoj rundi očekuje meč protiv Mone Bartel koja je lako savladala Kiki Bertens sa 6:1, 6:4.

Ana i Mona su do sada igrale samo jednom, u Štutgartu prošle godine, kada je Nemica, trenutno 28. teniserka sveta, slavilsa sa 7:5, 7:5(4). Naša teniserka dobro pamti taj meč.

"Sećam se da su njeni asovi proletali pored mene", našalila se Ivanovićeva, nakon što je saznala da će joj Nemica biti sledeća rivalka u Indijan Velsu.

Trijumfalni povratak Nadala

Španski teniser Rafael Nadal protekle noći je odigrao svoj prvi meč na tvrdoj podlozi posle godinu dana i bez većih problema je došao do pobede.

Nadal je u meču drugog kola Mastersa u Indijan Velsu slavio protiv domaćeg tenisera Rajana Herisona sa 7:6 (7:3), 6:2.

Španac, koji je svoj poslednji meč na tvrdoj podlozi odigrao u Majamiju prošlog marta, poveo je na startu meča sa 4:1, ali je potom dozvolio protivniku da se vrati u igru. Ipak, u taj-brejku nije dopustio iznenađenje, pre nego što je u drugom setu dva puta oduzeo servis Herisonu i stigao do trijumfa posle jednog sata i 34 minuta igre.

„Zadovoljan sam što sam prošao u sledeću rundu. To je najvažnija stvar. Pre dve nedelje nisam ni znao da li ću igrati u Indijan Velsu, ali sam sada presrećan. Bila je ovo važna pobeda i to protiv odličnog protivnika“, rekao je Nadal.

Trenutno peti reket sveta istakao je da vrlo dobro zna na čemu mora da poradi u narednom periodu.

„Moram da poradim na fizičkoj spremi, posebno na kretanju. Ovakvi mečevi mi pomažu u tome. Svaka pobeda mi je bitna jer mi daje šansu da igram još bar jedan dan. Mečevi su ono što mi je potrebno u ovom trenutku“, naglasio je Nadal.

U narednom kolu, Nadal će igrati sa Argentincem Leonardom Majerom, koji je pobedio Mihaila Južnog sa 6:2, 6:3.

***

Na Sport klubu se celo veče prenosio tenis :ajde:, tako da sam gledala veći deo mečeva i uživala. Gledala sam i Anu i drago mi je da je prošla u sledeće kolo, jer su me ovi naši izveli iz takta sa svojim rezultatima... i Viktor i Janko i Zimonjić u dublu... :dry:

A večeras..... Nole kreće u pohod :uzbud: :uzbud: :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bartel razbila očajnu Ivanovićevu

Ana Ivanović eliminisana je sa Indijan Velsa, poražena je od Nemice Mone Bartel u tri seta 6:1, 3:6, 6:0, posle mnogo uspona i padova tokom meča.

23-godišnja Nemica je razbila Ivanovićevu u prvom i trećem setu, dok je Ana samo u drugom izgledala konkurentno, mada joj je trebalo devet brejk šansi da oduzme servis.

Ivanovićeva će da izgubi poene na WTA listi sledeće nedelje jer je prošle godine igrala u polufinalu Indijan Velsa. Sjajna Nemica će u osmini finala igrati protiv Australijanke Samante Stosur.

Fedeks ekspres, Gulbis na Nadala

Rodžer Federer, Tomaš Berdih, Rišar Gaske, Kevin Anderson, lako su se plasirali u osminu finala Mastersa u Indijan Velsu.

Sjajnu formu potvrdio je i Ernests Gulbis koji je preokrenuo protiv Andreasa Sepija i izborio duel sa Rafaelom Nadalom, koji je bez borbe prošao dalje.

Federer je bio ubedljiv protiv Ivana Dodiga sa 6:4, 6:1, dok je Berdih eliminisao Florijana Majera sa 6:4, 6:1. Anderson je imao lak posao protiv Jarka Nieminena, dok Jerži Janovic nije uspeo da iznenadi Rišara Gaskea.

muškarci:

Jarko Nieminen - Kevin Anderson 3:6, 1:6

Andreas Sepi - Ernests Gulbis 7:5, 3:6, 4:6

Rafael Nadal - Leonardo Majer, predaja Majera

Tomaš Berdih - Florijan Majer 6:4, 6:1

Jerži Janovic - Rišar Gaske 1:6, 4:6

Ivan Dodig - Rodžer Federer 3:6, 1:6

Žil Simon - Benoa Per 3:6, 7:6(5), 6:4

Lejton Hjuit - Stanislas Vavrinka

Tipsarević u četvrtfinalu dublova

Očajan nastup u singlu Janko Tipsarević pokušava da izbriše u dublu u Indijan Velsu, plasirao se u četvrtfinale.

Janko je sa Lukašom Kubotom eliminisao francuski tandem koji čine Žilijen Beneto i Rišar Gaske sa 6:2, 6:2.

Problem za našeg i poljskog tenisera je što će u sledećoj rundi igrati protiv prvihfavorita, braće Boba i Majka Brajana.

****

I na kraju - Nole :)

Najbolji svetski teniser Novak Đoković igra protiv Grigora Dimitrova meč 3. kola, meč počinje oko 23h :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Novak: Dimitrov mi pomogao greškama

Ovaj Nole baš voli da se igra sa mojim noktićima :lol:

Sinoć nisam mogla verovati koliko grešaka je napravio u početku prvog seta

da je to bilo sasvim neverovatno...

Srećom, i Dimitrov je grešio, a Nole je brzo uhvatio svoj ritam i rutinski priveo meč kraju :)

Sledeći protivnik mu je Kveri, sa kojim se sastaje oko 4.30 po našem vremenu :ajde:

Znači.... prvo malo spavanjca, a potom tenis dok ne krenem na posao :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, ali jutros je Nole očešljao i njega...

kada sam videla kad počinju meč, znala sam da ne valja što je tako kasno, ali srećom

Nole je bio sasvim dobar i ovaj put,

mada je počeo oko ponoći po njihovom vremenu da igra...

Prvi set je dobio 6:0, a u drugom se malo pomučio i dobio sa 7:6.

Đoković će u sledećoj rundi igrati protiv Žo-Vilfreda Conge, u petak veče.

Najviše od svega me nerviraju danas naslovi u novinama kako je bio frustriran i besan,

kako je napisao i na kameri 2.00...

a niko ne ume da ga hvali, da bez obzira na to što je čekao da počne sa igrom toliko dugo,

da bez obzira na to što je počela ponoć, on je ipak pobedio...

i to domaćina, igrača protiv koga je izgubio poslednji meč, prošle godine... :uredu:

Nakon tog poraza ušao u seriju od 23:0, od čega 16:0 u 2013. godini. :uzbud:

Pa nek neko kaže da nije KRALJ!!! :uzbud: :uzbud: :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

večeras, samo da se zna, totalna smaračina :P

tako je uvek kad igra opsesivno kompulsivni Rafa :osmeh:

-beskonačno tapkanje loptice

-ruka na levu nogavicu šorca

-na desnu

-zatim ruka u čmar

-pa u usta

-pa u oči

-pa u nos

-pa jedno uvo

-pa drugo

onda servis greška pa ajmo jovo nanovo :lol:

samo kad Nole igra s njim, nateram se da gledam to mrcvarenje..

baš me zanima da li će ga sudije kažnjavati, jer je najavljeno da će se poštovati tih 20 sekundi između poena (još su i povećali na 25)

naravno, bolesnik je već našao za shodno da to iskritikuje :ajme:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...