Idi na sadržaj

Šta ne valja u Novom Sadu?


Preporučene poruke

  • Odgovori 52
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Slazem se, neke stvari se olako shvataju, uopste se ne mari. Kej se kopa svake godine, samo drndaju nesto a po tom pitanju se nista ne radi!

Okej, mogu da nerviraju ovi infrastrukturni problemi koje nabrojase clanovi ozgor ali u drugim gradovima Srmbije je jos gore.. Meni je odvratan ovaj trend po bulevaru i na jos nekim mestima (naprimer

Ja vec rekoh semafori na bulevaru u posljepodnevnim satima. Da bi ste presli ulicu dok traje zeleno morate biti Usein Bolt.

Nakon dugog razmišljanja, jedino čega mogu da se setim jeste godišnje/polugodišnje raskopavanje grada radi postavljanja ili menjanja cevi za Bog te pita šta tačno. :roll: Naprave saobraćajni kolaps bez ikakve potrebe, a grad se smuči i onim malobrojnim turistima koji dođu da ga posete. Mislim da su i neiskorišćeni potencijali koje grad ima u turističkom smislu.

Ostalo je ok, savršeno mesto za mene. :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Novi Sad je oduvek vazio za grad sa dusom.

U njemu sam odrasla, zavolela ga na poseban nacin i ne mislim nikad otici iz njega, ali kako godine prolaze sve vise uvidjam da gubi na dusi, bas toj, velikoj, poznatoj vojvodjanskoj.

Postao je pretrpan, uzurban,vozaci divljaju po ulicama, kad se nadjem na bulevaru potrebni su mi cepici za usi od silnih truba, pogotovo u podne.

Turk je spomenuo Beogradsku ulicu,ja sam vec odavno prestala da gledam, koliko je grad zapustio staro jezgro Petrovaradina i dopustio da zub vremena unistava objekte, koji su odolevali godinama.

Pre neku godinu se neko pametan setio pa je okrecio stare zgrade u narandjasto i drecavo zeleno,sva sreca pa su kise vremenom isprakle tu farbu, jer ono je licilo na cirkus.

Vec godinama nista nije ulozeno u renoviranje Majura, ako ne racunam ona silna kopanja svake godine ulica, gde im se desi da i tu okrpe neku rupu, cisto da ne mozemo da kazemo da nisu nista radili.

I da Beogradska kapija ... zar to toliko puno kosta da se prekreci i sredi.

Da se zabrani narkomanima i pijancima da se skupljaju tamo bacaju spriceve i flase.

Nemar, nista vise.

Izmenjeno od strane člana bellissima
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam rođena u Novom Sadu, ali dovoljno dugo sam tu, da mogu da ga zovem mojim gradom.

Možda su moji Slovenci, najbolji pokazatelj koliko nam je grad lep. Svako leto kada dođu, uoče neku novinu, neku promenu, i uglavnom je to nešto lepo.

Dobro, smeta i meni saobraćajna gužva, ali to je tako. Moja je sreća, da živim skoro u centru grada, i da ne zavisim toliko od automobila i samog parking prostora. ( živeo bicikl :lol:)

Mada, kad malo bolje razmislim, smeta mi što se stari deo grada ruši i na mestu predivnih starih kuća, grade višespratnice. Sve to može da se gradi na periferiji, pa da nam grad ide u širinu, uostalom Novi Sad i jeste širok grad u svakom pogledu. Podbara polako nestaje...i ne samo Podbara, Salajka...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mada, kad malo bolje razmislim, smeta mi što se stari deo grada ruši i na mestu predivnih starih kuća, grade višespratnice. Sve to može da se gradi na periferiji, pa da nam grad ide u širinu, uostalom Novi Sad i jeste širok grad u svakom pogledu. Podbara polako nestaje...i ne samo Podbara, Salajka...

A sledeći je kako sam čuo - Petrovaradin. I to Preradovićeva ulica, pa ti vidi. Atraktivna lokacija koju su investitori šmeknuli da mogu da uzmu dobre pare od novogradnje pa su gradske vlasti naravno izašle u susret i donele odluku da će se rušiti barokne kuće u Preradovićevoj.

Saobraćajna gužva mi nije strašna (posle Beograda mi ništa ne smeta :lol: ) a parkinga nikad dovoljno... normalna stvar u svim gradovima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedan veliki problem je kanalizacija grada koja je stara vise od 30god, po nekim podacima cak 50god! Isto tako NS je grad koji nema filtere za preciscavanje vode iz kanalizacije i industrijske zone pa se sve lepo neprecisceno salje u Dunav koji je jedno od obelezja grada. E to je stvarno sramota!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Okej, mogu da nerviraju ovi infrastrukturni problemi koje nabrojase clanovi ozgor ali u drugim gradovima Srmbije je jos gore..

Meni je odvratan ovaj trend po bulevaru i na jos nekim mestima (naprimer kad se prodje semafor kod futoske u pravcu mosta) pa naidjes na ogroman broj shljashtechih svetlecih max-bet, pizza parche, pleska ispod sacha, svetlecih reklama i to bas krupno i gusto postavljenih da uznemiravaju.. Izgleda uzasno. Treba to zabraniti.

A nerviraju me i oni koji tvrde da je to posledica toga sto se 'nakotilo' odosvud, sto se bogate na racun nas starijesedelaca, oni takozvani borci protiv nedovoljne novosackosti novosadjana, onih neodmaklih dalje od mostova i nesvesnih koliko ima lepsih, uredjenijih i starijih gradova na svetu. Najruznije o svom mentalitetu sto neko moze da mi kaze: Ja sam rodjena novosadjanka!

To im obicno znaci da im je to dovoljno i da je sasvim u redu da prestanu da se trude..

Imalo bi jos stosta ali mene ionako sve nervira..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dok sam stanovao u Novome sadu ( osim vikendima ) uvek mi je smetala

ona tisina u Zmaj Jovinoj ulici.

A sada ?

Pa recimo ovakve staklene zgradurine kao izraz bogastva i moci i nekog novog vremena

koje narusavaju staru arhitekturu grada.

9bbzhj.jpg

I lepa je metafora.

Zgrada biznismena, po vokaciji mesara, u prvom planu i punom sjaju

a stara crkva u pozadini.

Radijatori ipak vise pristaju sobama , posebno u zimskim danima .

Lakse je njima zagrejati sobu nego ceo grad.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sta fali Novom Sadu??

Hmm,hmm...

Pa sad iz mog ugla fali mu mnogo stosta,samim time sto je mnogo toga bilo u njemu a sad to vise ne postoji...

Ne znam gde bih mogao da krenem,al sigurno onaj Atrijum,Di Bi,Rupa,Dvoriste,Piping,Garuda,Masinac,Studio 24,Djava,Kontrast stari...

I jos mnogo takvih mesta koje su stvarale mladje generacije urbanim,i koja su im pomagala da prosire svoje vidike i horizonte.

Mogao bih reci da mu fali i onaj novosadski naglasak,i govor;koji se mnogo izgubio...

Ne znam da li bih trebao navoditi i bioskope,od kojih dobijam kompleks nize vrednosti gledajuci druge gradove...

Takodje mu fali ona organiziranost i pokretljivost kojom je obilovao,postovanje i cenjenost koju je imao...ma sad mu stvarno fali mnogo toga.

Najbitnije sto mu fali je dusa...

Novi Sad nije bio samo grad,skup zgradi,kuca i raznoraznih objekata.U onom starom Novom Sadu nije bilo bitno ko je gradonacelnik,nije bilo bitno koje direktor GSP,nije bilo bitno ko je vlasnik Vojvodine itd...

Kakvim samo blagostanjem je taj grad obilovao pre 20-30god.

Tako da sam misljenja da Novi Sad nece vise nikad imati ono sto je imao...

Iz jednostavnog razloga - Izmenio se mentalitet,obicaji i karakter grada.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Dok sam stanovao u Novome sadu ( osim vikendima ) uvek mi je smetala

ona tisina u Zmaj Jovinoj ulici.

A sada ?

Pa recimo ovakve staklene zgradurine kao izraz bogastva i moci i nekog novog vremena

koje narusavaju staru arhitekturu grada.

9bbzhj.jpg

I lepa je metafora.

Zgrada biznismena, po vokaciji mesara, u prvom planu i punom sjaju

a stara crkva u pozadini.

Radijatori ipak vise pristaju sobama , posebno u zimskim danima .

Lakse je njima zagrejati sobu nego ceo grad.

Gran pri arhitektama Matijevićevog hotela

hotel_centar.jpg

Autorski tim koji je projektovao Matijevićev hotel "Centar" osvojio je Gran pri 33. Salona arhitekture u Beogradu u konkureciji preko 100 radova. Hotel je projektovao jedan od naših najcenjenijih arhitekata Branislav Mitrović, a uz njega pobednički tim čine Jelena Kuzmanović, Nemanja Zimonjić, Igor Pantić, Ognjen Krašna i Siniša Tatalović.

U obrazloženju žirija stoji: "Hotel Centar lociran je u kompleksnom urbanom okruženju kao slobodno stojeći prostorni znak na ivici gradskog bulevara. Rafiniranom, izuzetno svedenim arhitektonskim vokabularom izaziva pozor i predstavlja vrlo eksponiran, reklo bi se, dominantan reper u tom višeznačnom dijalogu. Doslovce poštujući davno etabliranu maksimu Ludwig Mies van der Rohea ‘manje je više’, autori svojim inventivnim, originalnim arhitektonskim izrazom - upotrebom jednog jedinog konstitutivnog elementa formiraju anvelopu - fasadu objekta. Na taj način je potencirana jednostavnost kubične forme, ali i sva njena transparentnost, izuzetna likovnost jasnih vizura". Žiri je naveo i da je "objekat izvedeni segment prvonagrađenog rešenja na konkursu, i da je, i pored svih programskih i budžetskih ograničenja, arhitektonska platforma opstala rezultirajući objektom vrlo visoke estetike".

Hotel koji je izgradio vlasnik Industrije mesa Petar Matijević otvoren je krajem 2009. godine i odmah je privukao veliku pažnju javnosti. Naime, iako arhitekte i stručna javnost rad profesora Mitrovića visoko cene i stavljaju ga u sam vrh arhitektonskih remek-dela, građani su bili ili su još uvek razočarani izgledom ovog objekta koji se nalazi u strogom centru Novog Sada. Bez obzira što su slušaoci Radija 021 svojevremeno hotel proglasili najvećim građevinskim ruglom u gradu, a slično se desilo i na Fejsbuku, ostaće dilema - da li je to još jedan od arhitektonskih promašaja ili objekat koji najavljuje novu gradsku arhitekturu.

Radio 021

:smeh:25ugs4g.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Nije to vise onaj grad, sto je nekada bio.

Bulevar banaka mi je izrazito antipatican sa tim visokim zgradama, sto zaklanjaju nebo.

Saobracaj je promenio svoj mentalitet, mnogo mi sad lici na beogradski...

Rodne kuce mog dede odavno nema... Kuca gde sam ziveo, sada je burekdzinica. Jeo sam stojecki burek, bas na mestu, gde mi je nekad stajao krevet!

Ne znam, guzva je velika, nije kao nekada...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...