Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ove naše devojke, zaista zaslužuju svoju temu na sportu :uredu:

Rukometašice, reprezentacija za koju Srbija ne navija

296258_rukomet-srbija-francuska131212ras

Čudan naslov za jednu sportsku vest, zar ne? Ali, ovo i nije obična sportska vest. Niti je ženska rukometna repezentacija Srbije obična reprezentacija. Ovo je priča o njima, devojkama za koje Srbija nije znala da ih ima, niti je za njih navijala iako su baš one davale sve od sebe baš za tu zemlju.

Kada bismo se pre nedelju dana igrali igre "Ko nabroji pet reprezentativki Srbije u rukometu - pobednik", pobednika ne bi bilo. Ali, za to su zaslužni minuli rad i uspesi koji su nekako po pravilu bili rezervisani za druge. Rukomet, nekada trofejni, uz fudbal i košarku najpopularniji sport, skliznuo je neprimetno, do dubina iz kojih povratka obično nema. No, ovo i nije obična priča. A počinje, recimo, ovako:

Ponedeljak. Krenula i druga sedmica rukometnog prvenstva Evrope, a pred skoro sablasno pustim tribinama Arene naše rukometašice igrale su protiv aktuelnih vicešampionki kontinenta. Šveđanke su nekim čudom izbegle poraz, taj remi je ispratilo tek oko 3.000 ljudi sa tribina, a srpske igračice su imale samo reči hvale. "Iskreno, najiskrenije hvala ljudima na ovoj atmosferi", bio je jedan od njihovih komentara posle tog meča.

Nisu one tražile nikada nešto od drugih. A i ko da traži pomoć od ljudi koji vas ne poznaju? I od toga smo se odvikli, jer izrastosmo u one koji ne pomažu čak ni onima koje poznaju. Dakle, bez krila neophodnih za let u sportske visine, dame koje su silno želele da ponove što i "orlovi" hvatale su zalet - da budu ono što jesu.

Legenda američkog fudbala Vins Lombardi, po kome se i zove trofej namenjen pobedniku NFL Superboula, jednom je mudro rekao: "Mi smo ono što uradimo sa onim što imamo". A ove naše rukometašice su imale samo četiri stvari. Sebe. Svoje trenere. Svoje najbliže koji su u njih ulagali ljubav od malih nogu. I veru da će talenat izbrusiti toliko da će narasti dovoljno da nadmaše i velikane.

Utorak. Druga sedmica rukometnog prvenstva Evrope se zahuktala, a pred iznova sablasno pustim tribinama Arene naše rukometašice igrale su protiv trostrukih olimpijskih šampionki. Dankinje nisu pronašle čudo da izbegnu poraz, a i taj podvig ispratilo je tek oko 3.000 ljudi sa tribina. "Hvala ovom narodu koji nas je sjajno bodrio", rekoše srpske rukometašice. Narod od 3.000 duša... Nije baš neka naročita brojka, zar ne? A dva dana kasnije, do pola ispunjena Arena ispratila je nove bravure Srpkinja, trijumf nad Francuskom za plasman u polufinale. I to baš protiv moćne Crne Gore.

Ekipa kojoj niko nije davao nikakve šanse, skoro bez pomoći kakve obično sportisti imaju na velikim takmičenjima u sopstvenoj državi, uradila je nešto nezamislivo. Bez grmljavine sa tribina, bez krcate sale i huka od kog rivali ne znaju šta ih je snašlo, stigla je do borbe za medalje. I sve to, na skresanim krilima od ranijih neuspeha: od deset poslednjih prvenstava sveta, samo je na dva izboren plasman. Na poslednja četiri evropska - nisu bile ni među deset najuspešnijih. Ali, nisu odustajale.

"Promašio sam više od 9.000 šuteva u svojoj karijeri. Izgubio sam skoro 300 utakmica. U 26 navrata ekipa mi je verovala da mogu da dam koš za preokret i pobedu u poslednjem napadu, a ja sam promašio. Bio sam neuspešan iznova i iznova u svom životu. I zato sam uspeo", reči su Majkla Džordana.

Rukometašice, reprezentacija za koju Srbija ne navija, svojim talentom i velikim srcem počele su baš na taj način, radom na umnožavanju sopstvenih talenata, sebe da menjaju. Iz ničega u nešto. U nešto - bolje. Promenile su i sve nas, zajedno sa njima.

A naslov...

Naslov služi - da ga vi promenite. U subotu od pet popodne, baš u Areni.

Igraju naše.

Blic

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ova utakmica je bila pravi stres...

žao mi je što devojke nisu u finalu,

ali... i ovom igrom su pokazale da treba da verujemo u njih :uredu:

Srbija nije uspela, CG u finalu

Rukometašice Srbije nisu uspele da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva, poražene su u polufinalu od Crne Gore sa 27:26 (14.12).

Crna Gora je vodila tokom većeg dela meča, u poslednjih desetak minuta održavala je dva gola prednosti, da bi tokom celog meča sjajna Biljana Filipović promašila šut za produžetak.

Duel nekadašnjih zemljakinja u Kombank Areni je pratilo 12.500 gledalaca, čime je oboren rekord evropskih prvenstava. Crna Gora će u finalu igrati protiv Norveške koja je deklasirala Mađarsku 30:19.

Najefikasnija u Srbiji bila je pomenuta Biljana Filipović sa 7 golova iz deset šuteva, Andrea Lekić je dala 5, a Sanja Damnjanović 4 gola. Crnu Goru je predvodila Milena Knežević sa 8 golova, a 6 je potigla Katarina Bulatović.

Srbija će se u nedelju od 14:30 časova boriti za bronzanu medalju protiv Mađarske, dok će se finale između Norveške i Crne Gore igrati od 17:00 časova.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Gledate  li  SP u Danskoj?Igraju  se   utakmice u  grupi i bitno  nam  je  da  imamo  dve  pobede kako  bi  dosle  do  osmine i  stekle pravona  doigravanje  za  plasman  na  OI.

Sa ekipom  Madjarske  igrale  smo  nereseno,uz   katastrofalno  sudjenje,sinoc   protivnik  Danska,domacin   i  favorit  za   medalju.Uz  veoma   korektan  sudijski  par iz Nemacke pokazali  smo u  prvom poluvremenu  da  mozemo da se  nosimo  sa  Danskom.Steta  sto  taj   nivo  nisu zadrzale  do  kraja,ali  se  nadam  veceras  pobedi protiv  Japanki i  posle  Tunisa.

Napred  devojke!!!:jeee:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tunis  pobedjen,ocekivano..bitno  je  da  smo  se  plasirale  u  osminu  i sad  cekamo  protivnike..

Trenutno  gledam  Crna Gora-Danska,super  utakmica! Navijam  za  komsiluk,naravno,samo  da  tako nastave..

 

..pobedile  su  Dansku!! :jupi:..Srbija u nedelju  igra  sa  Holandijom.

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dakle,nastavljham  sa  izvestavanjem o utakmicama  na SP.Zaista  je  bilo  uzivanje  pratiti  mec Crne Gore i Norveske,-nase- su  izgubile jednim  golom  razlike.Kazem  -nase- jer meni kao  jugonostalgicaru sve sa  ovih  prostora je  nase.Mislim da je  presudila  duzina  klupe Norveske.Kvalitetnija  duzina,jer Crna Gora  ima prvu  postavu i  kad neka od  njih mora  napolje,ulaze devojke od 18.19  godina,sto  je  za  ovakvu  utakmicu minus.Bulatovicevu  je  sustigao  umor ,tek,nije bila  na  nivou kakav se  od  nje  ocekuje.

Drugo  polufinale  takodje dostojno  finala.Rumunija je  eliminisala domacina  Dansku ,posle  produzetaka i rovovske  borbe  u prepunoj  sali navijaca.

Uzivala  sam  gledajuci  :ok:

Izmenjeno od strane člana luminica
progutala po koju rec..
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Osvrnuh  se  unazad i prosto  se  stidim :stid2:skoro  svaki  post sam  pocela sa 'dakle'..ccc:beyond:

Verujem  da  znate  kako  se  zavrsilo,ali  mozda  naleti  neko  ko  nije  pratio pa  da  napisem.Norveska  je  u  finalu  lagano  savladala  Holandiju.Holandija  je ekipa  koja  ce  tek  pokazati  sta  zna i  koliko  vredi jer su  to  nekadasnje  juniorske  prvakinje  sveta i polako  stizu  u sam  vrh.Rumunija  takodje.Njihova  najbolja  igracica bila  je MVP prvenstva,inace  igra  za  Buducnost.. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...

Nikad da uhvatim vremena,da obelezim postom nase ucesce na Evropskom prvenstvu u Svedskoj.Reprezentacija Srbije ima mladu ekipu koja je zauzela deveto mesto.Da li je moglo bolje?Sumnjam,gledajuci igru i sastav ostalih ekipa.Ono sto smo pruzili je ono sto u ovom trenutku mozemo.Devojke su bar imale borbeni duh i zelju da igraju.:ok:

Pred njima su godine,nadam se sansi za nesto bolje.

Inace,gledam katastrofalno organizovano prvenstvo od strane Svedske.I novinari i igracice su potvrdile jedan totalno nemaran i nezainteresovan odnos domacina.Koliko je to lose mogli smo se veceras i jos jednom uveriti na utakmici Rumunija/Nemacka,gde je na kraju utakmice pri kontri doslo do sudara igracice Rumunije i golmana,prilikom cega je Rumunka udarila glavom u stativu.Nema doktorra u sali ,priskacu lekari oba tima,igracice,nema nosila,svi masu,traze,dok ona nepomicno lezi na podlozi.Nemarno strasno..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...