Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 219
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ostavilo me bez teksta prosle nedelje jedno cedo od 5 godina iz moje grupe...preslatka (a koja nije?!) devojcica. Nekako je februar u nasoj grupi pun rodjendana i tako ja spomenuh da je i meni u subo

Ostavilo me bez teksta,  pravom smilu te reči ali onom pozitivnom!   Pre desetak dana zakažem online termin za pravljenje lične karte, naravno sa određenom dozom rezerve...ali hajde da probam, ništa

Pre mesec i po dana, uprava napravi neke radikalne rezove....premesti moju sjajnu koleginicu u drugi objekat a meni dopadne ...........(preskočiću ovaj deo!!!) koleginica! Nikako ne može (ja lično mis

Zakačene slike

Američke vlasti su dodale osiguravajuću kuću Prudenšel fajnenšel na listu institucija koje se smatraju suviše velikim da bi propale.

Saznanje da boldovana lista ZVANIČNO postoji. Izraz sam često koristio da bih opisao zbog čega će doći do propasti svetske ekonomije, ali nisam mislio da su toliko slobodni da listu zaista stave na papir i daju na uvid javnosti. No, nije ni čudo, i gore stvari prolaze bez pobune.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Savkovićev film osvojio Srebrnog Delfina u Kanu...

"Ništa ne može pobediti prirodu. Priroda je jača i od žrtava i od agresora!!!"

BEOGRAD – Kratki dokumentarni film „Posle bombi“, Boška Savkovića, osvojio je nagradu Srebrni delfin, jednu od nagrada koje se dodeljuje na Kanskom festivalu korporativnih medija i televizije u kategoriji za ekološki dokumentarni film.

Prva nagrada zlatni delfin nije ni dodeljena tako da je faktički Savkovićev film bio najbolji na festivalu.

Dakle zaista me ostavilo bez teksta...

I snimci...i poruka...i ova devojčica sa "svojom fotografijom" iz tog vremena...

Bošku Svakoviću i celoj ekipi čestitam od srca na nagradi...a ja slušam zvuke pobijanja šipova za novi most i još uvek mi je muka ...:(

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovih dana nalećem na čudne članke...

Ne znam gde bi ovo mogla postaviti te mi pade na pamet ova tema..

I ostala sam bez teksta i recimo-nisam...

Sve sam ja to "znala" negde tamo u dnu malog mozga..ali kada pročitaš to "što znaš" onda te ipak zaboli malo više nego se nadaš..

POZIVNI BROJEVI iz 1992. godine?

Kroz pozivne telefonske brojeve sve nam je bilo rečeno još 1992. godine,

ali nismo znali, ili nismo hteli, da čitamo

Sada već davne 1992. godine, u austrijskom gradu, Leoben, ispijajući jutarnju kafu u jednom od tamošnjih kafića, uz novine "Kleine Zeitung" (Male novine) i jesu male, veličine A-4 formata, vrlo praktične za čitanje i nošenje pod rukom, zapazih jedan članak o Jugoslaviji. U prvi mah nisam mogao da poverujem postavljenim brojkama koje su, na prvo čitanje, izgledale zagonento. Tekst je bio o novim pozivnim telefonskim brojevima država koje su nastale ili će nastati.

Poznato je da je Jugoslavija imala svoj pozivni broj 0038, a novi brojevi, ja bih rekao zadana formula, izgledali su ovako: 0038-1 - treba da dobije SRJ, Savezna Republika Jugoslavija, koja je trajala vrlo kratko, vreme trajanja takođe isplanirano: 0038-2 - beše prazno, kao i 0038-3 i 0038-4, a 0038-5 - dobija Hrvatska, 0038-6 sledi Sloveniji, 0038-7 pripade Bosni i Hercegovini, 0038-8 - za divno čudo biva nedodeljeno i još uvek čeka buduću državu, 0038-9 - pripade Makedoniji.

Rešenje formule odmah je bilo jasno, što se kasnije delimično obistinilo, a ono što se nije ispunilo čekalo je na realizaciju i privođenje kraju plana koji je negde, izvan bivše Jugoslavije, davno napravljen. Shvatio sam tada, na moje razočaranje, da su uočene praznine već planirane za Crnu Goru, Kosovo i ? (ne bih da nagađam, tvorci formule znaju o kome se radi), pa tako danas pozivni tel. broj 0038-2 - pripada Crnoj Gori, 0038-3 je namjenjen Kosovu, a broj 0038-4 - još nije dodeljen. Kao ne zna se kome će pripasti, ali huškanja, kampanje i napetosti u Srbiji dovoljno govore u kom pravcu se kreće rešenje ove formule.

Interesantno je da ostaje još jedna praznina posle pozivnog broja 0038-7 za Bosnu i Hercegovinu, 0038-8. Šta mislite kome će moćni tvorci scenarija dodeliti ovaj broj. Koga on čeka? Sa tim poslednjim činom podele ranije određenih i planiranih brojeva biće okončan i ispunjen scenario rušenja bivše Jugoslavije.

Kada će se to dogoditi samo je pitanje vremena.Tada će tvorci ovog scenarija, čije su "zasluge" i "dobročinstva", "humanitarna bombardovanja" nagrađena zvučnim priznanjima, uključujući i ona najzvučnija na svetu, otići u penzije napunjenih džepova, a iza njih će ostati ruševine i uništena budućnost novih generacija, onih koji dolaze a nizašta nisu krivi. Gore izneta matematika složiće se do kraja. Sve će doći na planirano mesto; to će idejni tvorci "promena" okončati novim pretnjama, uslovljavanjima, lažnim obećanjima.

JASNIJE...

0038 1 - broj Srbije

0038 2 - dobila je Crna Gora

0038 3 - dobiće Kosovo

0038 4 - čeka buduću državu .......?

0038 5 - dobila Hrvatska

0038 6 - dobila Slovenija

0038 7 - pripalo Bosni i Hercegovini

0038 8 - čeka buduću državu .......?

0038 9 - pripade Makedoniji

..................

Mala i nevažna zagonetka koja još ostaje je samo:

Koji je od OVA DVA, JOŠ NEDODELJENA, BROJA planiran za Rašku-Sandžak, a koji za Vojvodinu.

PS: Nažalost, autor članka je nepoznat.

:ajme:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Fotka mog ceda na ovoj skalameriji za skakutanje :new:

'bem ti... kakvi se to danas pokloni za rodjendan kupiju?!

'oce on s tim da skakuce napolju?!

jel' to udarila kriza pa se nema za gorivo i lepo kolima ides na koledz?! ..eventualno busom :hmm:

...i jos gomila pitanja...cekam odgovor od nadleznih. :smor:

Aaaa mi o vuku a vuk na vrata:

Pa dobro, evo da te utesim: vezbace samo po hodniku…

I ja sam zaboravio kako se to cudo zove, ali kad jednom izadjemo na parking onda cemo i mi imati dobre spotove za youtubeJ

To je bio zajednicki poklon od Nemanje, Tanje i Isidore.

Sta reci?! :ajme:

Izmenjeno od strane člana Evilka
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Na konkursu nas je bilo 6, a samo sam ja uradila zadatak iz matematike.

Za mene je to najprostiji zadatak i neshvatljivo mi je da učiteljice ne znaju da ga urade.

U zadatku je dat obim pravougaonika i jedna stranica, a trebalo je izračunati površinu.

Ja još ne mogu da vjerujem da to nisu znale da urade :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

bogme mene ostavi bez texta onaj sudar kod merkatora...sunce li ti 'ebem kako ih je pokupio...a da tragedija bude jos veca, krivi su oni koji su izginuli....al to je onaj fazon: 2 sata je iza ponoci, nema nikog...mozemo mi i kroz crveno....i onda ti naidje neka budala koja vozi 'iljadu na sat i pokupi te...

jezivo

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...