Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • 4 meseci kasnije...
  • Odgovori 219
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ostavilo me bez teksta prosle nedelje jedno cedo od 5 godina iz moje grupe...preslatka (a koja nije?!) devojcica. Nekako je februar u nasoj grupi pun rodjendana i tako ja spomenuh da je i meni u subo

Ostavilo me bez teksta,  pravom smilu te reči ali onom pozitivnom!   Pre desetak dana zakažem online termin za pravljenje lične karte, naravno sa određenom dozom rezerve...ali hajde da probam, ništa

Pre mesec i po dana, uprava napravi neke radikalne rezove....premesti moju sjajnu koleginicu u drugi objekat a meni dopadne ...........(preskočiću ovaj deo!!!) koleginica! Nikako ne može (ja lično mis

Zakačene slike

Čitam danas vest da je italijanski odbojkaški klub Sisli bankrotirao...:blink: Jedan od najboljih klubova, gde su igrali najbolji odbojkaši Evrope, čije boje je branio i naš Nikola Grbić, je bankrotirao... Nisam ni znala da to može tako u jednom tako velikom i sjajnom klubu...

A pamtim Spens i meč Vojvodina - Sisli :uredu: kakva je to atmosfera i navijanje bilo...:uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Divan početak dana...elem, prije par dana su komšije vidjeli da ovaj jedan lik iz susjedne zgrade vršlja po krovu moje zgrade...a mi kako smo zadnji stan, po nekoj logici vedrimo i oblačimo na tavanu, jer je sve to nama iznad glave...i tavan je pun uredno složenih igračaka, stvari koje ne trebaju...tona pisama koja datiraju iz šesetneke...elem, taj lik je ološ, ostao sam, polupao sve živo i mrtvo u stanu svom...ima kera kojeg ja maltene svaki dan nahranim jer mi je mila i draga ta keruša. I ja se s njim uvijek lijepo ispričam, zezam...jer smo rasli zajedno...i ne dade đavo mira...odem jutros da stavim na tavan kavez od ptičica...kad imam šta i da vidim. Sve razbacano, skinuto sa greda, kutije zgažene...prilično ružna scena..moje djetinjstvo prašnjavo na podu tavana leži. :( ...vraćam u kutiju, zovnem mamu da vidi...žena se frapira..ja i ne znam koje sve stvari fale...i nađem dvije prazne velike kutije...to su one lutke iz Čehoslovačke...koje nam je tata svakoj donio s puta, one u diiiivnim nošnjama, to je mama čuvala...rekoh prazne...fali moj mali klavir...i fali sestrina harmonika koju je mama baš namjeravala dati sestrinom malom...da lupa, da se vježba...nema...ona pisma na sve strane...decembar '69...januar '70...nebitno, nije im mjesto na podu.

Ljuta sam na njega...skočila bih ga i udavila, ali sa budalom se ne vrijedi svađati. :dry:

Dođe mi i da ga pljunem...pa eto, napravila bih frku, ne vrijedi policiju zvati...to je sve otišlo u bescijenje...

Njemu to ne znači ništa, nama znači puno više...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U mom malom mIstu sutra počinju MOSI igre. Maloprije vidim da su izlijepili plakate ko gostuje povodom muzičko-zabavnog programa i bukvalno ostanem bez teksta.

Pazi sad: Dr Iggy, Ivan Gavrilović, Maja Višić ( nikad čula za dotičnu nisam), Luna i Goca Tržan. :huh:

Od svih njih Goca još i dođe najbolja.

Užas. Pa da bar jednu rok grupu dovedoše.

Radije bih otišla da slušam Dženana Lončarevića nego lunu, ivana i dr iggy-ja ( namjerno malim slovima).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

vec duzi vremenski period nosim se mislju kako implementirati materijale koriscene u izradi naboja i cerpica u savremenu arhitekturu...projekat kucerka nosi radni naziv "inat" :)

trazeci informacije u vezi stabilizovane zemlje (prim.aut. fancy naziv za materijal koriscen za izradu zida od naboja )

ostadoh bez texta...zid od stabilizovane zemlje:

licencee-earthwall-builders-01.jpg

:blink:

Izmenjeno od strane člana neobarocco
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

A juce mi je umro ker

nije Zzak ( inace bi nosila crninu,verovatno,jer sam ja za tim psetom potpuno i apsolutno luda),nego Ceda

dobri stari Ceda,kavkazac

kad je Zak bio mali,ceda mu je lupao vaspitne

ochepi ga shapom tako da ovaj leti na drugi kraj dvorista

posle je ovaj konj ojacao,pa se nije dao a jednom je umalo i udavio Cedu

necu o tom razmazenom konju od kucheta

nego

Ceda

dobri ,stari Ceda koji je cutke i dostojanstveno podnosio nasu euforicnu opcinjenost malim,naboranim mastiffom

Ceda koji se preturao s mojim potomkom dok je ovaj bio beba

Ceda koji je znao da se odveze i ode u kafanu koja je tik pored kuce,uleti u bastu i zabezeknutim gostima pojede sve iz tanjira a onda se trkom vrati kuci

Ceda ...

uf..

onda sam legla na krevet pa sam zmurila i rekla sam sebi da jednog dana,posle ZZaka,ni nepecena riba nece da udje u moju kucu,da se ne bi vezala za nju

ne mogu vise te jebene nenajavljene rastanke da podnesem

matora sam,bre ,ja za tu akciju

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Prije neki dan sam se smijala na komentar prijateljice da su muskarci ovakvi onakvi...jer joj se desava jako konfuzna situacija...sad me ostavila bez teksta...to je lik koji je fakticki odrastao sa nama...sa kojim se upustila u vezu jer su svi rekli da je ok...iako je to malo skakljivo jer su imali tonu zajednickih prijatelja, kad dodje do eventualnog prekida bice cudno...i super im napredovala veza..pa valjda 6 mjeseci....na proslave zajedno...porodice znaju...i dogovor za more...i njen rodjendan bas danas...a on se vec danima ne javlja...i sad sazna da je nasao drugu curu. Kako neko na pragu tridesetih moze da nadje nekoga novog a da ne prekine vezu u koju je mnogo ulozeno? :blink: Kakav je to idiot, konj, monstrum? :blink:

Bukvalno sam ostala bez teksta...crko dabogda. :dry:

Dane pred rodjendan je oplakala...oplakala je i sam rodjendan...ostala je ni na nebu ni na zemlji. :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Jutros kad sam krenula da radim, na cosku moje ulice...pored banke, taman da predjem ulicu i udjem u apoteku, zena se srusi na ulici...leti torba na jednu stranu, zena se podize, kuka...od mene je 10-ak metara, a tik pored nje stoji zena, i blijedo je gleda...i ja sad tu oblijecem, da vidim kako je zena, ne znam jezik da zovem hitnu, ali zovem ove ljude prekoputa sa autobuskog stajalista...i ljudi predju. A ova sto je stajala pored nje, jos je par puta pogleda...predje ulicu, i ode. :blink:

Pitam se sta bi bilo da je samo nju imala u ulici...ova bi je ´ladno pustila da umre. :blink:

Eee kakvi su neki ljudi. :(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Велику награду Светосавског књижевног конкурса ове године је добио ученик Никола Боровчанин, из ОШ „Васа Чарапић“ из Белог Потока код Београда. Њему је посебне дарове уручио помоћник министра вера у Влади Републике Србије др Драган Новаковић. По општем уверењу и жирија а и публике, у питању је изузетно квалитретан рад, који се среће можда једном у више година. Ево, просудите сами...

Бајка о Части

У нека давна времена живеше људи бистрог ума и племените душе. Лутали годинама по различитим крајевима тражећи место за свој дом. Кад дођоше до Велике Реке, решише да ту и остану. Подигоше своје куће, направише своје село, и израдише велико, бројно и здраво потомство. Изабраше себи и краља по имену Разум. Добише и веру, језик и писмо. И тако настаде народ. Беше надалеко познат по својој честитости и мудрости.

Време је пролазило. Живот им беше богат. Али све што је добро, привуче и завидне људе. Из врло удаљених крајева, где су владале неслога и мржња, а краљица им била Завист, кренуше да нападају овај народ. Рушили су им куће, отимали децу, палили књиге ...

Но, народ беше храбар и неустрашив. Зато Завист реши да убије Разум. Тако и би. Народ оста без краља те одлучи да власт припадне његовој жени. Она се звала Част. Имала је кћерку Слободу и сина Живот. И уместо да без разума народ пропадне, они су са Части постали још јачи. Част је владала поштено и достојанствено. Била је скромна, искрена и праведна. Кћерка јој је у свему помагала. Слобода је била најлепша девојка на свету и вољена у народу.

Завист, већ бесна, покуша да убије и Част, али без успеха. Затим покуша да отме Слободу, али је и она била неухватљива. Народ их је добро чувао, баш као што се чува највећи завет предака. Но, Завист није мировала. Тражила је пут до зла. Тако наговори Живот да се одрекне мајке и сестре добијајући за узврат обећање - вечну славу и власт. Живот је поверовао. На превару затвори Част и Слободу у кутију заборава. Постаде краљ. Народ се уплаши новог краља јер Живот без Части и Слободе је Живот са страхом. Тада су истина и нада далеко, а туга и зло прве комшије. Завист је имала кћерку Лаж која се по наговору мајке уда за краља. Уз њу Живот постаде још суровији, а народ несрећнији. Живот и Лаж добише кћерку Превару и сина Заборава.

Дођоше још црњи дани. Народ је пропадао сваким даном све више. Од разумног, часног и слободног, остаде само преварени народ. И - заборављен.

Не прође много, а Завист одлучи да оде одатле јер више није имала на чему да им завиди. Са њом одоше и кћерка Лаж и унука Превара јер им је, овакав какав је, Живот досадио. Кад је краљ остао сам, са сином Заборавом, осети неизмерну тугу и покајање за оно што је учинио свом народу, те паде у постељу. Син се сажали над својим оцем те одлучи да нађе кутију заборава. Није је било тешко наћи.

Била је на путу, заборављена. Обрадовао се, али ју је узалуд покушавао да отвори. Седео је тужан данима поред очеве постеље надајући се да ће неким чудом оздравити.

Једног дана виде га мали дечак златне косе и упита га:

"Познајеш ли ти Част и Слободу?"

"Не, ја сам се родио после њих," одговори Заборав, "али их познаје мој отац Живот."

"Слушај ме добро," рече златокоси, "ако желиш да Живот оздрави, мораш испунити три задатка-жеље. Тако ће се кутија заборава отворити."

- Прва жеља: Учини да Живот заувек заборави на Завист, Лаж и Превару.

- Друга жеља: Врати народу Част и Слободу!

-Трећа жеља: Не дозволи да језик твог народа падне у заборав!

Заборав све тако учини, па се Живот изнова пробуди. Уз њега су и Част и Слобода живели дуго и срећно. Живе и данас али их треба чувати од кутије заборава.

Никола Боровчанин 6/1 ОШ Васа Чарапић,

Бели Поток код Београда, 27.01.2011.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nekad u moru ljudi pronadjete nekog, ko je razlicit.

Duhovit, svoj.

Nasmejan uvek.

A mislila sam da je pravi mrgud, onako krupan sa ostrim ctama lica.

Bio je velik, a od juce ga vise nema.

I stalno razmisljam kako je dovoljan samo jedan sekund da izgubis zivot.

I kako taj zivot nije nista.

Moj kolega danas rece, kao cigareta, zudis za njom,a izgori za cas.

Tvoja ili tudja nepaznja.

U ovom slucaju je bila tudja brzopletost.

I znam da zivot ide dalje.

I znam da sam jutros uzalud gledala u pola osam na ulazna vrata.

I znam da veliki ljudi tiho odlaze.

A on je bio covek sa velikim srcem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Nas je cetvoro u stanu, a tri su kompletna kljuca, i jedan kljuc od stana samo. I danas meni dopadne da ostane samo taj kljuc od stana, i odem da vidim je li gotovo nesto sto sam narucila, u komsiluku i da cu se vratiti i sacekati nekoga od komsija da dodje. I cekam, i cekam....hladno u pm...i ide lik, doduse njega ne znam...ali svi su susretljivi..medjutim, covjek nekih 40-ak godina, kao da je malko nacvrcan, i ja se njemu zahvalim lijepo sto je naisao i sve to, a lik stade kao policajac da ispituje ko sam i sta sam i gdje hocu..i ja mu objasnim da zivim tu, da imam kljuc od stana ali ne i od ulaza, da ako zeli da ide sa mnom da mu pokazem...i lik mene gurne i kaze da ako nemam kljuc od ulaza i zalupi mi vrata. :blink::blink:

Srecom poslije 3-4 min naisle su neke djevojke, isto sam postupila, nasmijale su se, izvinile sto su mi skoro zatvorile vrata.

A bude naisao taj komsija. :kez: :toljaga:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...