Idi na sadržaj

Kriza srednjih godina


Preporučene poruke

Sinoć sam bio u Novom Sadu na tradicionalnoj rođendanskoj žurci moje prijateljice. Svake godine se odabere tema i uglavnom se gosti i naravno domaćica maskiraju u skladu sa temom. Ove godine je tema bila "kriza srednjih godina". Pod pretpostavkom da se u krizi srednjih godina ljudi transformišu u nešto što do sada nisu mogli biti ili što više nisu, trebalo je da se maskiramo u to nešto lično.

Šta je za vas kriza srednjih godina?

Osećate li tu krizu, lično ili u svojoj okolini?

I posebno, u čega, kako bi ste se vi maskirali?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znam na kome sam primetila krizu srednjih godina :dry:

ili je to ''vađenje'' na takvo ponašanje, ne marim i ne pitam... :jok:

A što se tiče maskenbala... jooooj, ne znam...

kad god odem u apoteku po lekove, zagledam jedan beli mantilić

za slatku sestru medicinsku...

mislim da bih se maskirala u to...

:cesces: ček sad - ondaK sam i ja u toj krizi?!?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moram i ja napisati nešto na temu. Kao što rekoh, po mom mišljenju u krizi srednjih godina ljudi se transformišu u nešto što do sada nisu mogli biti ili što više nisu.

Obično se pri pomenu krize srednjih godina pomisli na muškarca kojem je kosa počela da beži, a koji u skladu sa finansijskim mogućnostima, časte sebe motociklom, kabrijoletom, provodima po splavovima i diskotekama... Nešto slično imam u blizini. I to dva komada.

Ja lično ne mogu da kažem da ne osećam tu krizu, mada mislim da nisam još u srednjim godinama. Hajde dobro, mislim i nadam se da nisam prešao sredinu srednjih godina. Nekako mi se čini da nikada u potpunosti i nisam odrastao. No da ne filozofiram previše. Moja kriza se ne manifestuje u materijalnom. Nije da ne bih voleo da probam, ali ne privlače me motori, kabrioleti i slično. A posebno me ne privlače diskoteke, noćni klubovi, splavovi... Jebiga, ja sam kafanski čovek, tamo se mnogo prijatnije osećam. Pa šta je to ondaK? Iskreno, čini mi se da je ono što mi je ostalo neispunjeno iz onih dana, vezano za moj kasni, posebno po današnjim merilima, ulazak u svet odraslih. A vi sad povežite kako hoćete.

Poprilično sam siguran da se ta kriza odnosi i na žene, mada o tome do sada nisam razmišljao, a time ni zapazio tragove na damama u najboljim godinama. Zato bih bio zahvalan da mi malo razjasnite tu problematiku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, crtaj u coloru :dry:

Jbte, kasno.

I ja sam po nekim parametrima, iz prošlog milenijuma

u odnosu na svoju generaciju zakasnila.

Kod mene se desio ''kvrc'' pre godinu dana, da ne rasplinjujem temu.

Ne priznajem ''kasno'' - priznajem da se sve dešava

baš u pravom trenutku.

E, šta je za mene, tebe, njih.. kasno, ili rano,

stvar je relativna.

Bitno je ono što želim, hoću, ili neću.

To nema veze sa godinama.

To ima veze sa mentalnim sklopom.

To nema veze sa sedim vlasima, ponekom borom,

boljkom...

To ima veze sa onim što duša ište.

A moja duša večno gladna, a vijuge,

barem ostatak, željne i radoznale.

U mom slučaju, to se ne menja.

Menjam se ja, u skladu sa svojim htenjima.

Da... i dalje stoji da bih se maskirala u francusku sobaricu :andjeo:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam još u tim godinama, utiske ću vam javim za deceniju, deceniju i po (pošto kod mene sve udara kasno, možda i za tri decenije :hahaha:). Svakako ću imati za čim da žalim u tim godinama, biće materijala da ispoljim potrebu da nadoknadim štošta od propuštenog ako se nešto iz korena ne promeni u ovoj deceniji. Ali ne verujem da ću ispoljiti bilo kakve drastične simptome, možda če proći burno unutra, ali se spolja neće videti. No, nikad se ne zna, biće prilike da se uverim. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Kriza srednjih godina?To vam je ono kad muskarci krenu odjednom da nose iste majice kao i sinovi,kad krenu da dokazuju da mogu da obore s nogu klinku cerkinog godista,kad krenu da se vredjaju na pomen da vise nisu mladi,pa brze bolje dokazuju koliko sklekova mogu da urade..kad zene krenu naglasenije da se sredjuju,da gomilaju kreme i serume,kad oba pola pocnu da buduu nezadovoljni partnerom pored sebe.U stvari,jedan prelomni trenutak u zivotu s kojim se treba znati izboriti ..

 

p.s...a ideja za maskenbal,procitah negde pre neki dan,i dopala mi se..bila bih ratluk,samo bih stavila cackalicu usta..:uredu:

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...