Idi na sadržaj

Politički vicevi


Preporučene poruke

Čudi me da ovo nemamo. Vicevi o političarima i politici generalno. Udrite. :)

---------------

Zanimljiva ekonomska teorija najavljena je u SAD-u.

Najavio ju je Marc Faber, berzanski analitičar i uspešan poslovni čovek.

U Junu 2008, kada je Bush-ova administracija studirala jedan projekt za pokretanje američke ekonomije, Marc Faber je u svom mesečnom izveštaju objavio svoj komentar s puno humora:

"Federalna vlada razmatra da svakome od nas da iznos od 600,00 US$. Dragi moji zemljaci amerikanci: ako taj iznos potrošimo u Wal-Mart-u, novac odlazi u Kinu, ako ga potrošimo na gorivo, ide Arapima. Ako kupimo kompjuter, novac odlazi u Indiju. Kupimo li voće, novci idu u Meksiko, Honduras i Gvatemalu. Kupimo li dobar auto, novac završava u Nemačkoj ili Japanu. Kupimo li poklončiće, idu u Tajvan, a ni jedan cent tog novca neće pomoći američkoj ekonomiji.

Jedini način da taj novac ostane u SAD-u je da ga potrošimo ili s kurvama ili na pivo, jer to su još jedine dve stvari koje još proizvodimo ovde. Ja svoj deo već trošim na takav način."

Jedan drugi ekonomista, Srbin, a i on s dobrim smislom za humor, odgovorio mu je:

"Dragi Marc. Situacija kod vas Amerikanaca je još gora, i sve je gora. Žao mi je što te moram informisati, a to je da je fabriku piva Budweiser kupila brazilska multinacionalna kompanija AmBev. Zbog toga Amerima ostaju samo kurve.

E sad, kad bi te kurve odlučile svoju zaradu poslati svojoj deci, taj novac došao bi direktno u srpsku Skupštinu, ovde kod nas u Beograd, jer ovde postoji najveća koncentracija kurvinih sinova na svetu."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Drvo mira!

 

Sastali se Srbin, Hrvat i Musliman da smisle kako bi mogli posaditi
drvo mira, a da se niko ne uvredi. Kaže Hrvat:
- Ja bi posadio kajsiju!
Ova dvojica odgovore:
- Ne slažemo se zato što ima ono kaj.
... Srbin kaže:
- Hajde onda da posadimo breskvu!
Ova dvojica odgovore:
- Ne može jer ima ono bre.
Dođe Musliman na red i kaže:
- Hajde, da svima bude fer, da posadimo vinovu lozu.
Ova dvojica pogledaše jedan u drugog i slože se. Sutradan zove
Hrvat
Srbina i kaže:
- Jesi ti vidio kako nas zajeba obadvojicu jučer!
- Što? - pita Srbin.
- Pa vinova loza, em zelena, em se obrezuje!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Dečak pita oca: "Tata, šta je to politika?"
A tata mu odgovori: Probaću ti ovako objasniti, sine. Ja zarađujem u porodici, pa ćemo reći da sam ja Kapitalizam. Tvoja mama ne radi ali upravlja novcem u kući, pa ćemo je nazvati Vladom. Mi se brinemo o svim tvojim potrebama, pa ćemo reći da si ti Narod. Tvoja dadilja neka bude Radnička klasa. A tvoj jednogodišnji brat, on neka bude Budućnost. Razmisli o tome i reci mi je li ti to pomoglo.
I dečak ode na spavanje razmišljajući o onome što mu je tata rekao. Tokom noći začuje brata kako plače i ustane da proveri šta mu je. Kad vidi da se beba ukakala, ode do roditelja u spavaću sobu i tamo nađe mamu kako čvrsto spava, pa odluči da je ne probudi i ode do dadilje, ali nađe zaključana vrata. Proviri kroz ključaonicu njene sobe i vidi oca u krevetu s dadiljom. Odustane i vrati se u krevet.
Ujutro ode ocu i kaže: "Mislim da sam shvatio šta je to politika."
Otac će, sav ponosan, na to: "Odlično sine, reci mi svojim rečima."
A mali će: "Dok Kapitalizam *ebe Radničku klasu, Vlada čvrsto spava, na Narod niko ne obraća pažnju, a Budućnost je u govnima!"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...